Pôrodnica Bojnice - skúsenosti z roku 2015

branka33
20. máj 2015

Ahojte...kedze onedlho budem rodit a neviem sa rozhodnut kde.... zaujimaju ma najnovsie recenzie s porodnice Bojnice....viem ze tu uz tema je, ale je stara a preto zakladam novu... 😉

melisa2012
7. júl 2015

Tak to som zvedava aj ja ,nakolko prvu dcerku som tam rodila uz dobre davno v roku 2003 ,a druhu v Handlovej .Teraz cakame 3 babo konecne chlapcek a mam termin zaciatkom septembra a rozhodla som sa zase pre Bojnice aj ked neviem ako to tam teraz momentalne funguje ,co sa tam pomenilo atd.Zijem vo Velkej Britanii a chystame sa tento tyzden domou na sk .Tiez som pocula vela zleho na Bojnicku nemocnicu ale ja mam iba dobre skusenosti ,nakolko som si tam odlezala svoje !Zprvou dcerkou 4 mesiace a z druhou 3 mesiace na Rizikovom oddeleni ,takze tam poznam od upratovacky az po docenta !Primar Durcenka super chlap len trosku nervak ale podla mna pan doktor tak isto aj doc.Lanyi aj sestricky nasla sam sem tam nejaka ropucha haha ale inak da sa !To som zvedava co sa tam pomenilo teda dam vedet 😖

potemkin
24. sep 2015

rodili ste niektora v Bojniciach babatko otocene KP a prirodzene? uvitam akekolvek info...

megganess
9. feb 2016

pokial je vsetko v poriadku pocas gravidity tak v pohode ak nie nastupuje podla mna uzasna nervozita pocas porodu aj po porode. Odbornost lekarov je dost nizka az na vynimky. Podla mna ak sa nieco deje vzdy je na vine pacientka aj ked to tak nie je. Podla mna je tam zla organizacia . Sestricky su mile len naoko aspon na oddeleni sestonedelia. A ked neprebiehaju veci dobre odporucaju ti radsej nemat dalsie dieta aby to nebolo horsie cize oni nechcu riesit veci a snazit sa o porodnost. Odbornik povie viete co ak by ste chceli este dieta aj napriek tejto situacii som ochotny s vami spolupracovat este pred pocatim alebo nieco podobne. Takychto veci sa v bojniciach nedockate.

branka33
autor
9. feb 2016

Založila som tuto tému pred pôrodom, rodila som 2.jula 2015... Musím povedat ze vsetko bolo v pohode dokonca aj samotný porod, zazmluvnila som si Dr.Bakovu a bola som maximálne spokojná... Sestričky v pohode celkom milé samé povedali ze sa im dobre robi lebo primár mal mesiac dovolenky😄😄

iva884
17. apr 2016

Ja som po mojej jedinej navsteve Bojnickeho oddelenia gynekologie nesmiesne skepticka. Vo 8 tyzdni tehotenstva som spontanne potratila a musela byt vykonana kyretaz. Na rizikovom aj na kyretazi som bola v Partizanskom. Asi dva dni po kyretazi som dostala silne bolesti a cela vyplasena som isla na pohotovost - nakolko som nemala moznost odvozu do Partizanskeho vyuzila som gynekologicku pohotovost v Bojniciach co je mimochodom moja spadova. Sluzbu mala Dr. Bakova. Pocula som na nu samu chvalu tak som bola rada ze ma sluzbu ona. Hned ako si zacala citat moju prepustaciu spravu vyletela na mna ze co som si nesla do PE, ze preco by sa ona mala tym zaoberat. Nakolko som po tak traumatickom zazitku ako potrat nebola schopna nicoho so slzami v ociach som jej povedala ze som sa nemala ako dostat. To na mna vybehla ci mi tam neboli schopni povedat ze je to normalne a ci si neviem dat nieco od bolesti, ze za kazdu somarinu nemusim letiet na pohotovost. Spravila mi sono povedala ze ona tam nic nevidi ze nechape co som vlastne chcela ze si mam dat ibalgin. Na to vyletela na sestricku, ze dufa, ze ma nikde nezapisovala, ze nech mi nic nedava. Sestricka rozklepana iba prikyovala. Potom sa Dr. Bakova na mna pozrela a chladne povedala, ze ak mi to do dvoch dni neprejde ze nech pridem, ale ze nech si to dobre rozmyslim, lebo ma tam nechaju. A ja ze : "dobre" a ona na to provokacnym hlasom: "a dostanete INFUZIE!!" a ja ze dobre. Na to nezareagovala, postavila sa otocila, a jej posledne slova patrili sestricke a to uz bola chrbtom: "poslite ju domov" a odisla prec. Sestricka mi strcila moju karticku otvorila dvere a iba povedal nech doma lezim. Nedostala som ziadnu spravu o vysetreni, nic. Ja si uvedomujem, ze vysetrenie mohlo byt zbytocne, ale spravanie Dr. Bakovej k zene po potrate bolo maximalne neprofesionalne, arogantne a ubohe comu nerozumiem, lebo od viacerych som pocula, ze pri porodoch je super. Ale zrejme len pri tych od ktorych dostane podla vzoru primara daco do vrecka, alebo caka, ci vie, ze dostane potom, ked to dobre dopadne. Ja by som do Bojnic uz v zivote nesla a Dr. Bakova je u mna iba jedna primitivna zena.

jaju_ska
19. máj 2016

Rodila som minuly rok v Bojniciach, akutny cisarak pri porode mi bola dr.bakova a dr.mifkova. Kedze som sa doobedu prisla opytat bakovej ci by ma zobrala ked budem rodit a poobede som uz rodila tak sa to bralo ako zazmluvnenie, cize 200€. Kazdy den za mnou ale chodila Mifkova sa pytat ako sa mam ci sa rana hoji a podobne. Bakova mala totiz dovolenku. Ale kedze pri vybere stichov mi tam zaniesli nejakeho bacila a zacalo mi to hnisat utekala som do bojnic a tam sa uz dr.bakova postarala hned aj o sono o cistenie rany a podobne bez toho aby som cakala kedze tam bolo vela ludi a chvalabohu mi dala ranu dokopy a jazvu mi neni ani skoro vidiet, takze to zazmluvnenie je fajn aj na poporodnu starostlivost. Inak primar bol na mna mily prisiel mi zagratulovat presne si pamatal miery malej kedze bola malicka a vzdy bol vysmiaty. Co sestricky kukali ze ci mi to je znami alebo co. Neviem preco ine zeny mali s nim zlu skusenost pri porodoch. Sestricky mile zlate vysmiate aj co sa tykalo novorodeneckeho. Pani primarka uzasna zena. No a oproti napriklad ziaru vyhoda ze na izbe su len dve zeny takze aj sukromie je vacsie a nie 5-6 ako v zh.

renca741
16. máj 2018

Chcela by som sa podelit o moju skusenost . Ja som nadmieru spokojna neviem co furt mate s tym ako hrozne to tam je. Pokial zena spolupracuje tak sa nema coho bat. A samozrejme plati ako sa do hory vola tak sa ozyva😉
Porod nie je prechadzka ruzovou zahradou to si treba uvedomit .
Pri porode som mala primara Durcenku a mozem povedat ze od primara sestriciek na gyn por a aj sestonedelia boli vstetci uzasni .Za mna velke dakujem .
Zeny nezabudnite spolupraca je velmi dolezita ved ide o nase dietky😉

megganess
16. máj 2018

Evidentne si mala porod bez komplikacii. Spolupraca je dolezita, ale nielen z jednej strany.'

renca741
18. máj 2018

Praveze velmi komplikovany maly mal pupocnu snuru okolo krku nedalo sa mi otvarat v sobotu rano mi primar spravil Hamiltona o ktorom som ani nevedela strasne som sa toho bala potom co som si otom precitala a nic som necitila
na to cely den akokeby kontrakcie ale vobec som sa neotvarala az v noci o jednej mi praskla voda bolesti vacsie a ja stale len na 3-4cm tak som si dala epidural ten mi zabral do 6 rana som drepovala prechadzala sa a posun na 4 a stvrt cm tak o 6 rano prisiel primar a povedal ze toto uz musime nejako rozbehnut tak mi pichli oxitocin a za 20 minut bol maly vonku
Maleho som mala hned na hrudi a vsetko co robili sa ma najprv opytali cize s mojim suhlasom ked uz to neslo tak mi sestricky pomohli a som im zato vdacna lebo by to skoncilo zle mozno aj sekciou maly bol 3 dni modry ale to uz je prec a vsetko je v poriadku
Vo vela pripadoch je to nevedomost co sposobi ze to vypada zle . Ja som mala nastudovane dopredu vsetky mozne scenare cize som si plne uvedomovala vsetko co isli spravit malo svoje opodstatnenie tam ide o cas a kedze nechce nikto ohrozit svoje dieta tak by mal byt kazdy dopredu informovany ale chapem aj to ze nievzdy ide vsetko tak ako ma

megganess
19. máj 2018

Rodila som tam 3x, ale az pri 3 porode som si uvedomila ako neodborne so mnou zachadzali ( mala som hellp sy a v podstate nic, co mali robit

megganess
19. máj 2018

nerobili, takze z mojej strany v r. 2015 to bola otrasna skusenost. Zeny, kt. hovoria negativa na tuto porodnicu vedia co hovoria. Ale nazor aj pozitivny moze mat kazdy clovek. Po prvom porode som si aj ja myslela aki su uzasni, ale uz mam skusenosti, uz by som to nepovedala.Tento postup je velmi zvlastny, cudujem sa , ci sa malo babo dobre na ctg za tak dlhy cas s omotanou pupocnou snurou, preco to trvalo takto dlho. Ale som rada, ze to nastastie dobre dopadlo. Tak pekny den s babom.

hamini
27. máj 2018

Ja pridávam negatívnu skúsenosť, rodila som v januári, od odtoku plodovej vody som sa dvadsať hodín nemohla otvoriť. Malá mala 4,2 kg a nechali má rodiť normálne.... Pri pôrode jej praskla kľúčna kosť ( ale sestrička mi po pár dňoch v nemocnici oznámila, že takým veľkým deťom zlomia kľúčnu kosť, aby mohli vyjsť, ale matkám sa to nehovorí, aby sa nebáli). Ďalej som mala vybavený epidural, ktorý mi odporučili dať až keď už nebudem zvládať bolesti... Takže až keď som bola otvorená na sedem cm som dostala epidural, ktorý ani nestihol zabrať, lebo hneď po injekcii som šla hneď rodiť. Jediné plus epidural, že som necítila bolesť pri šiti. A prečo tak neskoro epidural keďže sa má dávať pri otvorení na 4-5 cm? No aby tam nemusel anesteziolog tak dlho vysedavat až do konca pôrodu... Výhodných 150 eur... Jediné čo sa mi páčilo, milé sestričky.Takže keby mám rodiť druhýkrát, určite nie v Bojniciach.

hamini
27. máj 2018

Zabudla som dodať, že také veľké deti sa majú rodiť cisárskym rezom.... Lenže to ich stojí peniaze... Takže nechajú človeka sa trápiť aj tri dni V bolestiach len aby neriskovali, že poisťovňa cisársky nepreplati.... Takže toľko k Bojnickej pôrodnici.

hamini
27. máj 2018

Posledné PS: pokiaľ vám vyjde pôrod na víkend ako mne...A máte záujem o odber pupočníkovej krvi ako ja,tak sa uistite,že vám to odošlu nasledujúci deň... A nie o dva dni neskôr ako mne...čím sa počet buniek v odobranej krvi znižuje... Pretože sestrička, ktorá robí odber má za to províziu... A ak nasledujúci deň nemá službu, žiadna iná to za ňu nedošle...

megan777
13. máj 2019

@branka33 mozem poprosit cislo na dr.Bakovu prosim,chcela by som ju k porodu.termin mam 7.7. 2019,Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre