Pôrodnica Břeclav verzus Vyškov

juli112
6. nov 2018

Ahojte mamicky 🙂 mate skusenost a viete porovnat porodnicu v Breclave a vo Vyskove? Som z Pezinka, Breclav hodina cesty a Vyskov dve, podla google maps 😛 Som prvorodicka. Trochu sa obavam vzdialenosti ale velmi mi zalezi na dobrej atmosfere pri porode, bonding, nechat dotepat pupocnik, bez nastihu a oxitocinu atd. a asi tu vzdialenost preto risknem. Ako sa tam spravaju k porodnym planom? Chystam sa tam ist pozriet osobne. Dakujem krasne 😘

1didi
6. nov 2018

Ahoj ja som pri prvej dcere bola vo Vyskove,ale bohuzial porod nepostupoval tak som este isla domov ale za tych 20hod co som tam stravila mozem povedat ze skvely pristup,atmosfera....vsetko.Teraz cakam druhe a zvazujem tiez kam kvoli tomu ze rodit mam v January a nechcem riskovat ccca 2hodinovou cestou.Je to ine na jar-leto a ine v zime...
Zvazila som aj Breclav ale odradilo ma toze si musime porod hradit a neskor riesit so svojou poistovnou....Takze zamna urcite Vyskov a ak bude moc zle tak Trencin ale jedine s porodnym planom na ktory sa dohliadne

viki1604
6. nov 2018

ja skúsenosť zatiaľ nemám, zvažovala som Brno, ale to je od nás dosť ďaleko, takže zatiaľ to vidím na Breclav..tiež si rada prečítam vaše skúsenosti 🙂

juli112
autor
6. nov 2018

@1didi ked ti porod nepostupoval, isla si domov a ked sa opat rozbehol tak naspet do Vyskova? A tiez si to mala 2 hod cestu? Dalo sa to zvladnut?

1didi
6. nov 2018

@juli112 nie,nakoniec som nemala vhodne auto na cestu do vyskova.Isla som do trencina ...Ale nebola som spokojna a bez porodneho planu.Tam nam dal facku ich pristup chovanie😞100 a 1

juli112
autor
21. nov 2018

bola som teda vo Vyskove na info dni. Dojem celkovo dobry. Najviac sa mi pacia porodne saly, su tam 3 mensie a jeden vacsi aj s vanou. Inak v kazdom mas okrem kresla aj zinenky, lopty, vaky... Milion veci na slobodnu volbu polohy pred a pri porode. Vyhoda je, ze tu za kazdych okolnosti rodis sama na izbe, a nedoplaca sa tu za ziadny nadstandartny porodny box kedze tu mas tieto 4. Primarne davaju zenu do toho vacsieho, co by sa asi vacsine zien pacilo viac, no mne osobne sa velmi pacili aj tie 3 male izby na rodenie, lebo je tam vsetko potrebne a pocit bezpecia a sukromia... Robia tam automaticky vacsinu veci z mojho porodneho planu co da mi paci tiez, babatko ti nechaju 2hod po porode na tebe, ak im povies ze to chces, alebo ho odnesu s oteckom na chvilu zvazit... a potom hned daju opat na teba. Na vsetkom sa da dohodnut, len treba komunikovat. Izby na 6-nedeli nam neukazovali,su tam sdandartne po 2 na izbe. Potom je tam nadstandard, tam su 3 kategorie, bud su dve 1lozkove izby so spolocnou kupelnou (tu nemoze u teba prespat otecko), alebo 1lozkove izby so samostat kupelnou alebo potom apartman tej je najvacsi... (na tychto dvoch typoch moze byt s tebou aj otecko). Inak nemaju fixne hod navstev takze volne pocas dna. Ak si na standardnej izbe tak aj s babatkom mozete ist s navstevou do jedalne (taka izba kde sa da sediet a kecat), ked na nadstandarte tak aj na izbe.

juli112
autor
21. nov 2018

v Breclave som sa pozriet nebola, ale znama co je tiez tehu bola v oboch. Jej sa teda pacil Breclav velmi, ale ked mi povedala ze na samotne finale, ked uz rodis ta daju na kozu, lebo pan primar sa vyjadril ze sa nebude k nam skrcat, tak to ma odradilo. Ja chcem byt v lubovolnej polohe cely porod a hlavne to finale.

juli112
autor
21. nov 2018

aa este, prvy den babatko nekupu, len ho osusia, dalsie dni uz podla toho co chce mamicka, takze opat treba komunikovat. Je dobre tam ist pred porodom na jednu poradnu. Prist bez objednania, v utoroky alebo stvrtoky medzi 7:00-11:30. Oni si chcu spisat dokumentaciu, aby uz pred samotnym porodom nezatazovali mamicku otazkami. Za tuto poradnu sa plati, aj kartou okolo 960kc. Treba mat teh preukaz, vediet rodne cislo partnera, telefon, jeho skola a profesia, datum svadby. A este rodinnu anamnezu mamicky. Inak co sa tyka veci co si zbalit so sebou do porodnice, Oblecenie pre babatko daju nejake zakladne ale mozes si priniest svoje, jednor. plienky, 5 bavln. plienok, vlhcene obrusky, krem na bradavky. Pre maminku daju bavlnenu nocnu koselu. Tiez si mozes zobrat svoje, ale osodne aspon na zaciatok myslim ze je lepsie vyuzit tu ich, lebo sa dost zaspini a nemusim to prat... Vlozky a toal papier, pribor. Vegetar., veganska strava mozna.

katalanka
30. dec 2018

@viki1604 ahoj, neviem ci uz si rodila. Ja som rodila v breclavi v septembri. Chcela som porod tak nejak prirodzene, ale predstavy sa dost líšili aj ked som mala pôrodny plan. Porod bol vyvolavany takze o prirodzenosti nebola rec, aj ked sa bábätku darilo a ked som povedala ze menštruáciu mávam nie ako hodinky a malého sme počali urcite o 10 dni neskor ako bol výpočet aj tak ma atakovali ze treba porod vyvolať lebo: mam uz svoj vek (39) a mam nadváhu ze to su rizika a musim okamzite konať a ak sa rozhodnem inak mam si vybrat inu pôrodnicu. Dost nepríjemná situacia.. mimochodom lekar v Ružinove kde som chodila posledny mesiac chcel tiez vyvolávať porod..takze som ostala v breclavi. Priebeh pôrodu bol v pohode, okrem toho ze mi niekoľkokrát ponukali epidural a s oxitocinovou fľaškou za mnou chodila neustále..som sa pred koncom pôrodu nechala zlomiť na oxitocin ale nízke dávky, tesne pred porodenim..ale dávky nízke boli mrknutím lekara zvýšené pocas tlačenia niekoľkonásobne vyššie..otázkou lekara mamička pomôžem vam? Som s úsmevom odpovedala ze ano ak myslela som ze vtipkuje a chce ma povzbudiť myslel tym nastrihnute šmyk a uz som bola..v p. Plane som mala dotepanie pupočníka co sa nestalo malého mi dali okamzite na brusko, mimo bol hned vedľa mna cca 3 min co ho odvážila odmerala..pôrodné polohy si mozes vybrat sam lekar ti ponúkne ale kedze ta neustále vyšetrujú tak ani nemas chut stale zliezať zo stola, pocas toho ako mi vyvolávali porod sa v mojej vagíne vystriedalo niekoľko dr. Ale...personál milý,lekári bez nejakých výčitiek, jedine pozitívum bolo prostredie, cítila som sa tam ako doma, čisto, útulne, ticho ziadne obite steny, špinavé záchody. Sestonedelie bolo v pohode, nespoliehaj sa na nejaku laktacnu poradkyňu, nečakaj nejaku pomoc..kazda sestra ti povie nieco ine..ako prvorodička som mala problem s kojenim s mliekom s bradavkam - jedine ich riešenie nebolo pomoct najst riešenie aby zena kojila ale aby si vybrala medzi UM..a poznámky ze jejda vy mate ake vpacidla tak vy nebudete kojiť treba hodiť za hlavu, a vydržať a domov si zavolať laktacnu poradkyňu. Ci sa týka preplatenia zatial su vsetky papiere v poisťovni nikto sa ani neozval ani neprišli peniaze..je to uz od zaciatku októbra cca (30.000kc). Ak budes neskor malému vybavovať rodný list, budes cakat dalsi mesiac, a ked budes žiadať o jednorazový príspevok budes merať dalsiu cestu do breclavi koli potvrdeniu ze si z CR nezobrala ziadny príspevok..záverom dodávam ze vsetko je ako na byt.. a som im za celu starostlivosť vdacna a nic neľutujem. ;) tak vela šťastia pri výbere riad sa svojou intuíciou a telom..ja som isla do vsetkeho hlavou a takto to vypalilo. 🙂 krasny den.

gazelka123
8. mar 2019

Ahojte, bola som sa registrovat na porod vo Vyskove, ale zabudla som sa spytat ci mi bude v pripade poziadania podany epidural (peda), nemate k tomuto aktualnu informaciu? Dakujem

remma
15. feb 2022

Ahojte, rodili ste niektorá so súkromnou PA vo Výškove? Ďakujem

meg_junova
14. aug 2022

@katalanka ahoj, kedy ti prosím nakoniec vyplatili peniažky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre