Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

adusased
18. júl 2011

@martinkatinka dakujem, mne ked to lekarka detska tam povedala, co si odniesol maly z porodu ,tak som plakala ako male decko, ale potom si vravim, ze vsak su deticky s inymi vaznymi chorobami a ten hematom do niekolkych mesiacov by sa mal vstrebat a klucna kost tiez, s tou treba aby sa s malym jemne mesiac zachadzalo, tak to este take vazne nie je, mohlo sa stat horsie , ma len riadnu hrcu na hlave a hrcku pri pliecku, taky moj Quasimodo 😀 to kupanie mi vraveli, ze oni kupu okolo piatej rano, a mas pravdu, oni to len pod tecucou vodou kupu, ale tak ked tam maju tolko deti by sa to ani mne nechcelo kazde vo vanicke 😀

miroslava2207
18. júl 2011

ahojte 🙂 ja som rodila v čadci v septembri, super prístup.... Milý personál, nemám sa načo sťažovať. Rodila som cisárskym, lebo malá bola otočená zadočkom...Akurát jedna vec,na ktorú nerada spomínam, je, že mi malú na príjme zle pomerali, označill zbytočne ako hypotrofický plod a kvôli tomu som rodila o 16 dní skôr... Miesto 3,19kg navážili 2,16 kg 😒 ale potom som si tam ten pobyt "užila" 😀

nena62
19. júl 2011

Je tam super,len škoda,že nove vedenie zmenilo návštevne hodiny....

matka196
19. júl 2011

@nena62 Ako sa zmenili?

lulka78
20. júl 2011

@martinkatinka mozem sa este opytat,to co je v zozname co si treba do CA vziat do porodnice, ten Yal-ci si to mam kupovat a doniest, elasticke ovinadla DUFAM potrebovat nebudem,to kupovat nejdem,ten Yal sa rozhodujem,ci ano,alebo nie-neviem. vdaka.

lulka78
20. júl 2011

@adusased
nech sa rychlo malinky zahoji...a asi aj ty...ty si sa rozhodovala medzi Za a Ca? pozeram,ze Simonko nebol nejaky extra velky-co si miery pisala...ze klucna kost a hematom?dlho trval porod,alebo preco? fufu malinkemu,a asi aj tebe...

nena62
20. júl 2011

@matka196 už niesu,že hocikedy príde návšteva..už su len každy deň od 12 do 18 hod.ani deti do 10 rokov nepustia na izbu.

matka196
20. júl 2011

@nena62 no toto 😕 od kedy sa to zmenilo? Vsetky kocky tu pisu i na stranke maju, ze navstevy kedykolvek, okrem nocneho kludu 😖

adusased
20. júl 2011

@lulka78 ja som chodila na predporodnu pripravu do ZA a uz tam a aj na monitoroch /kvoli pristupu/ som sa rozhodla, ze ta CA bude lepsia volba, aj kopec kamaratok rodilo v CA a same chvaly som pocula 🙂 no maly nebol nejaky extra velky, taky priemer, ale ja som sa nemohla otvorit, ja som uz mala kontrakcie po poslednej vyvolavacke riadne a otvorena stale na prst ,tak aj preto som cela pozosivana, maly nechcel ist von,ked som ho ako tak pocas kontrakcie vytlacila,tak sa mi vratil spat, sa aj chudak doktor potrapil,nakoniec mi doktor tlacil na brucho 😒 ale stalo to za to 😀

martinkatinka
21. júl 2011

@lulka78 - tá klyzma nestojí veľa, ja som to mala, a bolo to lepšie ako klasická, čo dávajú v nemocke...

lulka78
21. júl 2011

@adusased hm,jasne...takto som ja mala prveho...som myslela ze skoncim cisarskym, parkrat mi doktor nasilu otvaral krcok-to bolo asi najhorsie z celeho porodu,som myslela,ze sa zblaznim od bolesti,ale pomohlo to....no presne, ja som pri druhom syncekovi tiez chodila na tu predporodnu sem do Za,a aj tie monitory...no nic moc fakt....uvidim ako vyda ta Cadca..lebo ani neviem kde je nemocnica-v zivote som tam nebola 🙂
urcite to stoji za to,ono sa na tu bolest zabudne...aj ked na druhej strane premyslam,ze ako sa mi blizi moj-nas cas, tak sa mi nejake tie spomienky z dvoch porodov zacinaju vynarat 😀

lulka78
21. júl 2011

@martinkatinka aha,lebo ja som to nikdy predtym nemala,a v com je lepsia? a to si si dala doma? ci si im to potom dala v nemocke,ked si prisla?

adusased
21. júl 2011

@lulka78 fuha to ti verim, ja som aspon nevedela do coho idem,tak som sa nebala 😀 nemocnicu najdes rychlo je tam aj dobra cesta, mi sme cestu zo ZA 2 krat stopovali v slabej aj silnej premavke a nakoniec nam to bolo prd platne, kedze som bola hospitalizovana, ale aspon sme to mali bez stresu, 😀 ta CA je ozaj iny svet, vsetky baby co sme boli ako poterminovky sme mali nervy ze co bude a doktori aj sestricky velmi pomahali, to sa o ZA zial neda povedat zo ZA mam pocit ze okrem nadstandardu tam vsetci robia akoby za trest ☹

adusased
21. júl 2011

@lulka78 inak ja som mala YAL klyzmu a je super, stala v ZA cca 8,5 euro su tam dve, tak mi jedna zostala, mam ju doma, mozno niekedy pouzijem 😀 da sa aj na predpis, vtedy stoji 4 eura.

mamabiba
21. júl 2011

@lulka78
@adusased A kde si to kúpila bez predpisu? mne to v lekárni nechceli vydať, že iba na predpis..tiež som zo ZA a bola som v lekárni v Dubni. Ďakujem za info.

mamabiba
21. júl 2011

Babulky, tak som napísala otázku do čadce ohľadne návštevných hodín, ako to vlastne je. Tak ke´d dostanem odpoveď určite dám vedieť, pretože aj ja som sa tam rozhodla rodiť a už to mám za pár 😀 😀 😀 teda veľmi v to dúúúfam 😅

nena62
21. júl 2011

@matka196 Od 1.7..je tam nový riaditel a ten zmenil návštevé hodiny..škoda..

nena62
21. júl 2011

@mamabiba ja som tam ležala teraz...takže viem..bohužial sú už zmenené

adusased
21. júl 2011

@mamabiba v tej lekarni aj mne povedali ze len na predpis 🙂 ja som to bez predpisu kupovala v lekarni pri Juniore, tam sa ti to daju

lulka78
21. júl 2011

@nena62 a co to znamena zmenene?
a ked je mamina na nadstandarde aj pre nu platia tie iste navstevne hodiny? vdaka

mamabiba
21. júl 2011

@nena62 hmmm dakto sa vracia do časov minulých 😠 myslím, že im to ale dlho nevydrží, keď im začnú mamičky protestovať. A to ako, keď ma dojde manžel navštíviť s mojou 7 ročnou dcérou, tak ju má nechať v aute, alebo pri vrátnici?

nena62
21. júl 2011

@lulka78 Tak to neviem povedať,ja som ležala na normálnej izbe...

lulka78
21. júl 2011

@mamabiba tak nech ti to vyjde-porod v Ca,potom ak chces napis...si zo Za? ja sa tiez rozhodujem ist do Ca,len neviem,zajtra mam poradnu,ci neskoncim v nemocke tu v Za,lebo sa otvaram, uvidim co doki mi povie zajtra 😖

nena62
21. júl 2011

@mamabiba ke´d prišla za mnou moja dcérka,tak na recepcii sme boli spolu..Škoda,že to tak zmenili...

lulka78
21. júl 2011

@nena62 a mozes napisat co to vlastne znamena? ze su zmenene tie hodiny? a mam dvoch chlapcov 7 a 3 rocnych,moze ich vziat manzel so sebou? ci je zakaz? no pekne....... 😒

adusased
21. júl 2011

@mamabiba inak ja som pred tyzdnom bola v porodnici a tie navstevne su pravda ze su zmenene, ja som si tiez myslela ked som tam isla, ze su hocikedy no skoda toho

mamabiba
21. júl 2011

@adusased jaj super ďakujem, zajtra pôjdem vyskúšať. Ale zase, keď je to na predpis o polovicu lacnejšie a v sobotu idem na monitor k Paučinovi... a písala si, že sú tam dve balenia? čo potom s tým druhým? nechajú si ho tam?

mamabiba
21. júl 2011

@lulka78 tiež som zo ZA. Určite dám vedieť. A to, že sa otváraš nieje dôvod aby si ostala v nemocnici v Žiline. Určite si zober číslo na Čadcu a keď ti tvoj doktor povie, že máš ísť do nemocky, tak si tam zavolaj, že aký máš problém a či ťa prijímu. Ty si predsa môžeš vybrať kam chceš isť.

lulka78
21. júl 2011

@mamabiba ahoj,aj ja chodim k paucinovi 🙂 idem akurat zajtra, mohli by sme sa podelit o ten Yal ,co povies?ak ho da na predpis,len rozmyslam akoby sme to spravili,aby si sa k nemu dostala aj ja aj ty-jedine asi posta,co?

mamabiba
21. júl 2011

@adusased to už fakt sa vracajú do doby ľadovej? 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre