Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

petruldo
3. feb 2013

@noname26 radšej skôr, ale ak ťa bude rodiť tak počítaj s tým čo som ti písala v ip

petruldo
3. feb 2013

@noname26 a ešte by som ti odporučila vziať si k pôrodu manžela, a ak on nebude môcť, chcieť tak dulu, a vykašľať sa na reči asistentiek, aspoň si na teba nebudú dovoľovať, a aj ti niekto pomôže, veľa žien je práve spokojných ak má dulu pri pôrode

noname26
3. feb 2013

@petruldo no my mame v plane aj manzel aj dula - dula ma skusenosti a ta nasa je velmi prijemna osoba s darom ukludnit cloveka. manzel sa trochu boji vsetkej tej zodpovednosti, a toho, ze logicky nevie, do coho ide, aj ked informacie, ma, predsa len je to prvykrat. tak som vybrala ze aj on, nech je s nami ako to bude zvladat a zaroven ako druhy zakonny zastupca okrem mna, a aj dula na psychicku podporu a ulahcenie porodu, predsa len pozna techniky, ako trosku pomoct, upokojit

lulupopo
10. feb 2013

Ahojte chcem sa opytat, ktoreho lekara by ste mi z Cadce odporucili, chcem si ho zazmluvnit, taktiez by som chcela vediet detaily ako to v CA funguje, svoje prve som rodila v TT, ale druhe radsej v CA, kedze nam to teraz lepsie takto vyhovuje, kludne mi mozte napisat a pozitivne i negativne skusenosti na moju IP, budem rada za akukolvek skusenost, taktiez ma zaujima, ci je nadstandard casto obsadeny, alebo sa da... pripadne, ako zadeluju rodicky do izieb.... v TT som sice bola spokojna, avsak bolo to narocne v tom, ze na cele sestonedelie boli 3 sprchy z toho vtedy jedna nefunckna, a 2 toalety, na ktore som sa bala ist, lebo tie si mozno pamatali porod mojej babky.... a kym som sa dostala na nadstandard, aby som konecne vykonala svoje potreby a v pohode sa osprchovala, bez cakateliek za plesnivym zavesom, trvalo par dni...

ulu465
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka9898
12. feb 2013

@lulupopo ahoj v cdci maju 2izby spolocnu sprchu +wc takze super a na izbe normalnej mas vsetkoto coide naqpr v ziline platis za nadstandart

ulu465
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ulu465
12. feb 2013

@lulupopo a este k tomu primarovi, ten na mna tak nahulakal az som sa rozplakala, a ukludnovali ma tam potom vsetci, takze ten mi bol max. nesympaticky

divoskaaa69
13. feb 2013

Ja som rodila v Čadci a som bola veľmi spokojná,s prostredím,so starostlivosťou,aj doktormi a sestričkami🙂

lulupopo
21. feb 2013

baby velmi pekne Vam dakujem za info

nikolapaucinova
21. feb 2013

Zdravim vsechny tehulky a maminky. Chystam se rodit za mesic v Cadci,za tyden mam jezdit do porodnice na ozvy. Chci se zeptat jake mate zkusenosti s poporodnima kalhotkama? Mohli ste mit? Ja jsem si kupila take sitkovane a nevim zda je muzu pouzivat. Rodila tam pred mesicem svagrinka a rikala ze nemela zadne nohavicky,jen vlozku,ty prej dostava primo v porodnici.. a jak je to s klystyrem? pokud mate nektera zkusenosti,dejte prosim vedet...neco o porode a o prubehu.... dekuji a preji hezky zbytek vecera...

zuzu188
21. feb 2013

@nikolapaucinova sieťkované sú po pôrode naj 🙂

nikolapaucinova
21. feb 2013

dekuju zuzu188,ty si v cadci rodila? mas nejake zkusenosti? sou tam tedy ty nohavicky povolene?

zuzu188
21. feb 2013

@nikolapaucinova áno rodila a aj teraz sa tam chystám rodiť..personál je v pohode až na jednu staršiu sestričku z novorodeneckého..tie nohavičky majú napísané aj na stránke pôrodnice medzi vecami,ktoré si treba vziať so sebou 🙂

nikolapaucinova
21. feb 2013

@zuzu188 aj kojenecku podprsenku si pouzivala nebo bez? Mast na bradavky je tam take uvedena i s elastickym obinadlem a svagrina rikala ze zadne takove veci nepotrebovala....ja jsem prvorodicka a vubec netusim co me ceka,tak mam spoustu dotazu 😀 no a co se tyka monitoru na ozvy si tam jezdila???

zuzu188
21. feb 2013

@nikolapaucinova podprsenky určite využiješ,veď sa ti po 2-3 dňoch začne mlieko tvoriť a ak budeš mať moc naliate prsia,bude ti vytekať..mne dve nestačili,lebo som v pôrodnici bola 2 týždne..masť na bradavky sa ti tiež zíde (popraskané bradavky nie sú nič príjemné)..určite využiješ všetko čo je v zozname..nie,nie..môj gynekológ má pasy na ambulancii,tak som tam chodiť nemusela

martinkatinka
22. feb 2013

@nikolapaucinova to ovinadlo nevyužiješ, oni tam majú, ak by bolo treba, podprsenky a všetko ostatné využiješ.... síce vložky a podložky dávajú, ale ja som mala aj svoje...a čo sa týka praktických vecí, tak aj čaj si nejaký vezmi, oni ti ochotne zalejú v kuchynke, dobrá je potom po porode biela vinea na tvorbu mlieka, to ti potom môže muž doniesť.
Monitory tam robia, nahlásiš s ana tej recepcii, niečo sa tam tuším platí, nejaký symbolický poplatok, tak aby si o tom vedela... a čakáš a oni ťa z recepcie zavolajú alebo príde po teba sestrička. Ja som mala pásy u mojho gyndoša, ale poslal ma tam kvôli problémom, nech to skontrolujú a rovno ma tam vtedy nechali. A ešte ti poviem, prístup tam je fajn, takže ak máš nejaký problém alebo sa ti niečo nebude zdať, pokojne zavolaj sestričku a všetko jej povedz... nemusíš sa hanbiť ani nič podobné, proste povedz si všetko... papa

nikolapaucinova
22. feb 2013

@martinkatinka
@zuzu188 Dekuju vam moc holky,tak ja tam nakonec za tyden skocim na ty pasy a uvidim jak dopadnu. Podprsenky kojenecke nevim kde u nas sehnat,tak si koupim jen klasicke,vlozky do podprsenky mam...to obinadlo si teda brat nebudu... a jak ste to meli v Cadci s klystyrem davali Vam ho hned? Svagrove ho pred mesicem,kdyz tam rodila po druhe vubec nedali,nedavaji ho vzdy?

beatka1
22. feb 2013

@ulu465 ano presne.podla mna je arogantny,drzy,nevychovany.ked som ja bola po porode este na sale tak sa rozkrikoval po chodbe na nejakeho manzela druhej rodicky a to dost vulgarne.do pi.. to co je do pi.. to ako atd. fakt uroven.ja som v cadci bola nespokojna s lekarmi.co tam stalo za nieco vlastne za vela boli aspon setricky zo sestonedelia a novorodeneckeho.pekne vynovene prostredie tam je,ale to este nerobi z lekarov odbornikov(aspon z niektorych,nevravim,ze su vsetci taki)

beatka1
22. feb 2013

@ulu465 aj ja osobne mam s nim zlu skusenost

zuzu188
22. feb 2013

@martinkatinka poplatok už zrušili

zuzu188
22. feb 2013

@nikolapaucinova asi jej ho nestihli dať..inak mne ho dávali počas prípravy na pôrod

ulu465
22. feb 2013

@beatka1 no nastastie uz Durmis nie je primarom, ja pojdem teraz rodit asi do Martina, Cadca uz nie

nikolapaucinova
22. feb 2013

@zuzu188 ja se toho bojim,toho klystyru... a zase na druhou stranu co kdyby se nahodou stala nehoda na porodnim sale... nevim co je lepsi...

petruldo
22. feb 2013

@nikolapaucinova ahoj, ak sa bojíš klystíru, tak si zožeň Yal klyzmu, je to menšie a šetrnejšie

babenqa
22. feb 2013

Ja som sice rodila v Za, kde sami zdalo byť všetko ok..kamaratka išla 2 mes po mne celá happy do čadce..tá radosť jej prešla, keď sa odtiaľ vrátila a pár dni po príchode z porodnice mi volala o deviatej večer, že či jej neprídem dieťa okúpať..vraj jej to tam vôbec neukázali a ešte keď som videla ako jej sestričky zabalili malého na široko, som.nemala.slov, vraj to bola jediná vec, čo jej ukázali a aj to celé.zlé.. Ze ked sa na nieco opytala, iba jej povedali, nech.si to kdesi precita..a este neo tam na zaciatku nadali, ze.preco nechodila na tie predporodne cvicenia, pri tom.to vobec nie je povinne.. Viem, ze ona bola skor nespokojna, ako spokojna, este mi spominala vela veci, aj co sa tykalo kojenia a pod...ze mala strasne veľa mlieka, a.stále jej ho sestričky brali na fľašu a jej kazali odsavať, že tam vôbec tomu systému nerozumela...neviem, či by tam ešte išla, keby mala.druhe, ale o tom pochybujem...

babenqa
22. feb 2013

@nikolapaucinova klystir nie je nič strašne, neviem, prečo baby hovoria, že ich to bolí, nemá tam.čo.bolieť...

martinkatinka
23. feb 2013

@nikolapaucinova klystýru sa neboj... nie je to nič strašné, kúp si tú YAL klyzmu... sestričky sú fakt milé, pozorné, neboj sa, máš vlastnú sprchu, WC, takže máš pekne súkromie... a tá sprcha, to je super, to využi, môžeš si anstaviť prúd vody a urobiť si masáž... ja som bola v sprche skoro stále 😀

matulienka.d
23. feb 2013

@nikolapaucinova ahoj, ja som rodila v Čadci pred 7.týždňami, všetko v pohodke, klistýr som prežila, nieje to nič strašné, durmisa, čo tu baby píšu sa nemusíš podľa mňa vôbec báť, mne ho volali k pôrodu, lebo som mala problémy a bol úplne v pohode, veľmi mi pomohol aj môjmu drobčekovi 😉 keby nebolo jeho, tak neviem, neviem....
tie nohavičky po pôrode určite využiješ, dajú sa kúpiť aj v zdravotných potrebách v nemocnici, pôjdeš na záznamy, ktoré sa už neplatia, tak sa tam môžeš staviť, sú fakt super, ja som ich počas šestonedelia používala aj doma, sú hrozne pohodlné.... vložky aj podložky na postel ti dajú sestričky, mne toho dali straaaašne veľa, takže čo som mala svoje, som používať začala až doma... od bolesti ti sestričky dajú lieky bez problémov, sú ochotné a milé.... na novorodeneckom som sa stretla len so sympatickými sestričkami, boli ochotné, keď som sa čokoľvek opýtala, nemali problém odpovedať, bola som na izbe s jednou kočkou - prvorodičkou, a každá jedna sestrička jej ukazovala ako sa má spravne prikladať malý, aby sa jej rozbehlo mliečko, takže ani s týmto problém nebol, len sa netreba hanbiť a pýtať sa.... držím palce, nech vám to rýchlo ubehne a máte drobčeka pri sebe 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre