Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
25. aug 2010

ahojte,@edita84 to mi je tiez luto,no inak casto to pri druhom tak byva,mam kamaratky co tiez mali druhy takto.Nesmut,pockas 2 -3 mesiace a urcite sa to zasa podari.
diky mimka za vysvetlenie,to som netusila ze to tak je,dnes som si zasa robila test,tentoraz asi spravne,no nechcem sa tesit dopredu... dopadol takto

nika251
25. aug 2010

Diusiiiiik- blahozelaaaaaaaaam. Hehe- a my tu riesime ovulaciu a cyklus 😀 . Gratulujem 😵 😵 😵 😵

nika251
25. aug 2010

Edita- je mi to strasne luto. Cas zahoji ranu a pride to prave babatko, ktore sa urcite udrzi. Teraz sa len daj do poriadku a zanedlho pride ten pravy cas 😔

edita84
25. aug 2010

@diusik veľmi tíško gratulujem

mimkao
26. aug 2010

jéééééj, diuš, super. 😵 😵 😵 Blahoželám. A prajem úspešný koniec. 😵 A hneď už aká silná čiarka 🙂

diusik
4. sep 2010

caute stratene!
@pukica nesla si nahodou vo stvrtok s Tamarkou a dievcatkom smerom ku trznici?
@mimkoa tak ako?Skola v plnom prude,prazdny dom 😀 ako babatko?papka pekne?Mne nejak rychlo rastie to brucho,teda neviem ci to mam len vsugerovane ale uz mam pocit ze uz sa trochu zvatsilo,ale vraj druhe tehot je uz rychlejsie vidiet,nie?
neviem co bude s malym,ten bude asi zit len na mrkve 😀 ziadna ina zelenina ani nic mu nechuti,sem tam zle tu nutrilon kasu ale inak nic moc 😒 Mimka ty si im co take zvykla davat?

lucia23611
5. sep 2010

ahojte kočky.
mimka a kila gratulujem Vám. Obe som Vás videla v Komárne v nemocnici keďže som si tam poležala 3 týždne. Mala som vysoký tlak.
V pondelok 30.8.2010 o 8:30 sa nám narodila dcérka v Nových Zámkoch o 4 týždne skôr s váhou 2300 gramov a 46cm. V nedeľu v noci sa mi veľmi zvýšil tlak a preložila ma okamžite do NZ kde mi ráno spravili cisársky. Malá je ok, len nechce veľmi papať, ešte dospáva to čo mala byť v brušku. Trošku žltne. Ja s ňou nemôžem byť, pretože som na intenzívke kvôli tomu prekliatemu tlaku, takže si ju vôbec neviem užívať. Má zavedenú hadičku aby papala. Dúfam, že bude všetko v poriadku.
diusik - gratulujem k svadbe. akú budete mať veľkú?

diusik
6. sep 2010

ahoj lucia,gratulujem malinkej,urcite vsetko pekne dozenie,skoda ze nemoze byt pri maminke ☹
nebudeme mat velku,len tak okolo 50 ludi...

mimkao
7. sep 2010

@lucia23611, blahoželám k malinkej a zároveň mi je ľúto, že nie ste spolu. Ešte stále máš ten tlak vysoký,a j keď si už porodila? Čo si sa neprišla prihovoriť, keď si nás videla? 😀 Ja neviem, ako ty vyzeráš, takže som nevedela, že si tam....
Držím palce, nech maličká rýchlo priberá na váhe a tebe nech sa upraví tlak, aby ste bili čo najskôr spolu doma.

lucia23611
13. sep 2010

ahojte kočky. dnes sme konečne prišli domov obe🙂)) tlak sa mi už konečne upravil zázračne vo štvrtok tak sa teším. máme sa dobre malá má už 2430gramov tak dúfam že bude aj naďalej tak krásne priberať ako doteraz

kila
17. sep 2010

Čaute! Ako sa máte?
My sa máme fajn, Tomáško je malý anjelik a Réka ho má najradšej na svete, takže žiadne problémy nemám s deťmi. Tomáško väčšinou stále len papá a spinká, takže on je naše zlatíčko, hoci posledný týždeň mu začali bolesti bruška a to dosť silné, veľmi sa strápi. Dojčím, prekonali sme už aj menšiu laktačnú krízu, no ale vtedy som mu len dala častejšie jesť a teraz pekne papá každé 3 hodiny. Dojčenie Tomimu ale veľmi nejde, pretože pri jedení ústočkami "cupitá", prehltne obrovské množstvo vzduchu, nevie chytiť poriadne bradavku a ja neviem čo s tým. Ale na poradni keď mal 1mesiac už vážil 4,3 kg a merial 56 cm, takže rastie ako z vody. Réka je z neho nadšená, pusinkuje ho, hladká ho, pomáha pri prebalovaní a kúpaní, dáva mu svoje hračky, vie ho aj zabaviť ako mu rozpráva o všeličom, je radosť na nich pozerať. Keby mi niekto pred pôrodom povedal že budeme mať doma takúto idylku, neverila by som. A keďže malý "stále" spí mám kopu času aj na Réku. Rodičia nám veľa pomáhajú, svokra na nás varila celý mesiac, teraz už varím aj ja a moji rodičia zvyknú zobrať Réku k sebe na víkendy, takže vtedy žehlím a upratujem.

kila
18. sep 2010

A pôrod bol tiež bez problémov. Ráno o piatej som sa zobudila na bolesti a s tým že sa to už začalo. Oznámila som to aj manželovi, ale s tým, že zatiaľ sa nikam neponáhlame. Potom bolesti oslabli, ale stále som ich cítila, začal sa deň, mala som kopu roboty okolo Réky, ešte som išla s Rékou sama autom do mesta vybavovať veci a na poštu a na ihrisko... a keď Réka išla spať poobede tak som prekontrolovala tašku do pôrodnice. Nevedela som dokedy sa mám trápiť s týmito bolesťami, s Rékou som nič také necítila alebo som to len asi nezaregistrovala. Večer o ôsmej som povedala manželovi, že tak to už bude naozaj ono a čoskoro asi ideme, s takýmito bolesťami sme išli s Rékou už do pôrodnice. O deviatej som ešte uložila Réku spať. Chcela som ale počkať kým mi odtečie plodová voda, lebo nechcela som aby manžela poslali zase domov. Plodová voda mi odtiekla o 21.30, to som už mala 5 minutové bolesti, tak svokra zostala s Rékou a mi sme bežali do pôrodnice. To som sa už ale mala veľmi zle a ledva sme došli do nemocnice. Vyplnili sme papiere, o 23.00 ma vyšetril lekár, bola som otvorená na 3 cm. Manžel bol so mnou. O pol hodinu som povedala pôrodnej asistentke, že ja už musím tlačiť, tak ma hneď presunuli na sálu a o 10 minút bol malý na svete. Manžel bol taký šťastný že mu bolo úplne jedno ako sa bude malý volať, tak dostal meno ktoré som mu vybrala ja.

pukica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kila
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukica
26. okt 2010

@kila zlate detiky mas,maly rastie ako z vody,leti to ako nic,moja mala ma uz 7mesiacov,ani neviem kedy ubehli 🙂 ako sa inak mate?

kila
13. nov 2010

Ahojte! Čo máte nové?
Tomi už má 3 mesiace, boli sme na poradni, má 5600g a 62cm, dostal aj očkovanie - teplota sa mu nezvýšila ale potom mi celý deň preplakal - nespoznávala som moje kludné dieťa - nakoniec som mu večer dala Panadol proti bolesti a aby sa ukludnil, po 30 minútach aj zaspal a ráno sa zobudil zase vysmiaty. 🙂
A Réka je konečne skoro bez plienky! Kúpila som jej samolepky a vždy dostala jednu keď mi povedala že chce cikať. A zabralo to! Na začiatku jej bolo ťažké vysvetliť že vždy dostane len jednu a len vtedy keď sama povie že chce cikať a aj sa vyciká - lebo potom chcela celý deň sedieť na nočníku, aj keď necikala , ale teraz je už celý deň suchá, pociká sa len v noci. A nemá problém cikať ani vonku alebo do WC. Neuveritelne rýchlo sa nám to podarilo, aj ja sama sa čudujem a veľmi sa teším! 🙂
Inak chorí už nie sme a je nám fajn. 🙂

tittika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wighy
19. nov 2010

tittika mooc gratulujme som nevedela ze uz mas babo parada mooc gratulujem, urcite sa tu najde nejaka maminka🙂))

mimkao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tittika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kj201
29. nov 2010

Ahojte! Ja idem rodiť v januári do Komárna. 🙂 Zatiaľ nevybrala som lekára, asi ani nebudem. Termím mám na 8.1.2011 alebo na 19.01.2011.
Takže budem rada keď tu nájdem aj inú maminku na mesiac január. 🙂))

kila
4. dec 2010

Ahojte!
U nás sú detičky ok... Réka už mala plienky len na noc, ale tento týždeň sa všetko pokazilo a začíname odznova... neviem prečo a čo do nej vošlo, ale zase sa kludne pociká, nepovie, nechce ísť na záchod ani na nočník, hrozné... Tomi sa už prevrátil sa na bok, začal vykrikovať a potom sa smeje že sa zlakneme, už dávnejšie objavil svoje ruky a hrá sa s nimi a vie už udržať aj nejaké hračky, ale samozrejme najradšej "číta" noviny a je to také smiešne že si ich chce dať do ústočiek ale ešte nevie... 😀
@tittika, vitaj, neboj sa určite tu nájdeš kamarátky, ja som teraz s deťmi väčšinou tiež len doma, ale na jar a cez leto budú ihriská plné detí a mamičiek! 😵
@kj201 držím ti palce a keď budeš veriť že všetko dopadne dobre, tak to aj bude... ani ja som nemala ani raz dohodnutého lekára a všetko bolo v najväčšom poriadku... 😵

teddynko
18. feb 2011

Dievčatá, čo ste rodili v Komárne, podeľte sa so svojimi dojmami..

pukica
26. feb 2011

@teddynko ahoj,prekopirovala som ti sem prispevok,co som pridala ked som porodila ja 🙂

Takze idem pekne po poriadku,v stredu 10teho mi postupne zacala odtekat plodovka,nebola som si sice ista ci je to to,ale furt som mala nutkanie ist na wc,na malu a skvor ako som potlacila zo mna vycvrkla voda,tak si vravim ideme sa kuknut do nemocky ze co to mvoze byt a oni si ma tam nechali,ze sak uz som v termine...
zobrali ma na ctg,kontrakcie uplne slabe,ja som nic necitila,toto bolo kolem 13tej

okolo 14tej sa bolesti zacali,boli kazdych 10min,kolem 15tej kazdych 5min a potom to bolo skoro stale a uz na nevydrzanie,kolem 18tej doletel priatel,bo uzsa blizilo k porodu,jaj,ked som dosla,tak som bola stastlivo otvorena na 1 prst,no postupne som sa otvarala...

priatel bol normalne sokovany ako som tam fucala a v bolestiach obcas aj zakricala...ale som ho upokojila ze klidek...

no o 19tej som sla na stvol,sice sestricka vravela ze este nech v stroji som trosky,aby gravitacia pomohla,no ja ze ja chcem ist na stvol,tak lahsie predycham bolesti,no ako som si lahla,bolesti zoslabli...tak som sa musela postavit k stolu a opat troska ´´gravitaciovat´´ potom som opat vylahla ale tie bolesti neboli az take ako mali byt tak mi pichli nejaky roztok soli na zosilnenie kontrakcii,no a potom sa to ako tak rozbehlo

tlacila som o 106,sice nie moc spravne,sestricka mi furt vravela ako mam tlacit,ale ja som to obcas jaksik nevedela tak tlacit tak musela vyskocit na mna a pomoct mi,takze sme tlacili spolu,az sa chuda zapotila kym sme ho spolocnymi silami vytlacili musel ma dr. aj nastrihnut,to ma nebolelo,ani porod nebolel,ale potom to sitie,auuuu to teda bola bolest...

ale velke pozitivum bolo ze tam bol priatel pri mne,a aj lekara a sestricku som supernych vyfasovala,lekar bol dr Ipoth a sestricka Voleskova,sme sa fajne pobavili spolu,pocas sitia sme s lekarom kecali,aj vtip mi povedal aby som sa nesustredila na bolest no akoze pohoda v tomo smere

ale ako kazda zena hovori ze tie bolesti stali za to,je to uzasny pocit byt matkou,sice som v bolestiach hundrala ze nikdy viac nechcem byt tehotna,tak uz ted vravim nieco ine

na izbu som sa dostala kolam 22:30 a okolo pol noci mi doniesli malu na prisatie,prisala sa hned v poho aj sa fajne najedla bo ked ju brala prec sesrticka tak kuka ze si odgrgla a grckla jednu a vraj,jej vy mate mlieko,takze vecera bola vydatna

malu mi nosili na krmenie a v piatok ci v sobotu,uz presne neviem mi je doniesli na stalo

takze diusik,pre malu oblecko nemusis nosit,bo vraj nech sa to nepopletie s tymi ich,ja som cela malej plienku na odgrgnutie dat vlastnu a sestricka ze nie,maju ich dost,nech sa to nepletie
co pre babo potrbujes su jednorazove plienky,vlhke utierky,lieh na pupcek,kremik na ritku,to je vse,ked ju kupkali tak ali aj mydielko aj kremik,a na vytieranie pupka dali sterilne tamponiky takze nic ine nepotrebujes

ukazu ti ako prebalovat a potom to robis uz sama,ukazu ti ako okupat a potom pod dozorom kupes sama,fakt su v pohode sestricky,mile usmiate takze sa to lahko zvlada,nemusis mat ziadne strachy...

sestricky boli vsetky mile az na jednu,co ma prijimala ked som sla na vzdycharen,taka starsia pani,no otras zena,som vravela sestricke co ma rodila ze kebyze tam ostane henta ona tak sa otocim na opatku a idem prec...

takze dojmi fajne,pohodicka,jedlo bolo sice o nicom,bez chuti obcas ale dalo sa prezit

teddynko
26. feb 2011

@pukica dakujem za info, pred 15 rokmi som aj ja rodila syna pri Dr. Ipothovi, vtedy to bolo mladé ucho, ale veľmi zlatý...

pukica
26. feb 2011

@teddynko 🙂 ze mlade ucho,ai teraz nie je extra stary :D ale chapem,teraz je iste skusenejsi,ja som bola max spokojna
jeeej pozeram ze mas termin v marci 🙂 aj moja mala je marcova,o necele dva tyzdne oslavujeme docik,sa ti to uz krati

veronikakira
6. jún 2012

ahojte baby, komarnancanky!
Idem rodit v septembri, sice este neviem kde (tu v KN alebo inde) a u koho, ale som z Komarna.
Ake mate skusenosti teraz? Citala som tu prispevky, vela pozitivnych 🙂
Vsetky rady by boli uzitocné... Koho by ste mi odporucali ako porodnika?

heidynka
12. jún 2012

@veronikakira Ahoj,rodila som 29.3.2012 a tiez som sa nevedela rozhodnut kam do porodnice, nakoniec som ostala tu v KN a mozem len odporucat, bola som uplne spokojna 🙂 rodila som u Dr. Valasikovej- bola som maximalne spokojna , mlada a velmi precizna,urcite odporucam, co sa tyka sestriciek-mile, ochotne... Ak mas otazky, kludne sa pytaj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre