Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?
Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.
Stručné zhrnutie
- Komárňanská pôrodnica v diskusii dostáva prevažne pozitívne hodnotenia za milý prístup sestier a za odporučených pôrodníkov vrátane dr. Seboka, dr. Ipotha, primára Tótha a dr. Urbana.
- V pôrodnici sa v bežnej praxi používa klystír; dostupné sú predpôrodné kurzy v nemocnici pre páry a aj kurzy/psychofyzická príprava cez Materské Centrum ESZTER.
- Dostupnosť epidurálnej analgézie je v diskusii sporná: jedna účastníčka uviedla, že epidurál pichol primár anesteziológ dr. Pelikán, ďalšie účastnice však tvrdia, že epidurál v Komárne často nie je zabezpečený a riešili ho v Bratislave (toto tvrdenie je sporné/nieoverené).
Q: Je v pôrodnici Komárno dostupná epidurálna analgézia?
A: V diskusii niektoré ženy uviedli, že im epidurál zabezpečil primár anesteziológ dr. Pelikán, ale iné ženy písali, že epidurál v Komárne nebýva zabezpečený a riešili ho v Bratislave; dostupnosť je teda nejednotná a sporná.
Q: Kde sú v Komárne dostupné predpôrodné kurzy a príprava na pôrod?
A: Materské Centrum ESZTER ponúka psychofyzickú prípravu a cvičenie; nemocnica informuje, že predpôrodné kurzy sú organizované v súvislosti s požiadavkou mať pri pôrode partnera (podľa info na stránke porodnice.sk).
Q: Ako je to s použitím klystíra alebo YAL fliašky v Komárne?
A: Viaceré ženy uviedli, že v Komárni bežne dávajú klasický klystír; niektoré tvrdia, že YAL malú fliaštičku nemocnica neprijala, iné písali, že si YAL možno priniesť — názory sa líšia.
Q: Čo si vziať do pôrodnice pre novorodenca?
A: Diskutujúce odporúčali priniesť jednorazové plienky, vlhčené utierky, lieh na pupček, krém na riťku a vlastné oblečenie pre bábätko (nemocnica však často poskytne základné veci).
Q: Ktorí lekári v Komárne sú v diskusii najčastejšie odporúčaní?
A: V diskusii sa najčastejšie spomínajú a odporúčajú dr. Sebok, dr. Ipoth, primár Tóth, dr. Urban, dr. Valašíková (‚Sonička‘) a dr. Hegedus; za anesteziológa menovali dr. Pelikána.
Q: Čo sa stane pri predčasnom pôrode v Komárne, je možný transport novorodenca inde?
A: V diskusii sa uvádza, že pri predčasnom pôrode môže byť novorodenec prevezený do Nových Zámkov na vyššie referenčné pracovisko.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohé ženy v diskusii chvália milý a ústretový prístup pôrodného personálu a sestričiek na gynekologicko‑pôrodníckom oddelení Komárnanskej nemocnice.
- V diskusii sú odporúčané konkrétne mená pôrodníkov považovaných za „dobrých“: dr. Sebok, dr. Ipoth, primár Tóth, dr. Urban a dr. Valašíková.
- Ženy v diskusii odporúčajú priniesť do pôrodnice pre bábätko jednorazové plienky, vlhčené utierky, lieh na pupček a krém na riťku.
Sporné názory
- Dostupnosť epidurálnej analgézie: jedna skupina uvádza, že epidurál aplikoval primár anesteziológ dr. Pelikán, druhá skupina tvrdí, že epidurál v Komárne nebýva zabezpečený a riešil sa v Bratislave.
- Používanie YAL (malá fliaška klystíra): niektoré ženy tvrdia, že nemocnica YAL neprijala, iné označujú možnosť priniesť si YAL so sebou.
- Význam a prítomnosť konkrétneho lekára pri pôrode (zazmluvnenie): niektoré ženy považujú zazmluvnenie za dôležité, iné odkázali, že niektorí lekári zazmluvnenie neumožňujú alebo sú pri pôrode zriedkavo prítomní.
Otvorené otázky
- Aká je aktuálna a štandardizovaná dostupnosť epidurálnej analgézie na pôrodnom oddelení Komárnanskej nemocnice (oficiálne potvrdenie od nemocnice absentuje)?
- Ako jednotne nemocnica pristupuje k YAL klystírom versus klasickému klystíru pri pôrodných postupoch?
- Do akej miery je možné vopred garantovať prítomnosť konkrétneho zazmluvneného pôrodníka pri pôrode v Komárne?
- Aké sú oficiálne postupy pre prevod novorodencov pri predčasnom pôrode na vyššie pracovisko (kritériá pre transport do Nových Zámkov)?
Spomenuté značky a firmy
Komárňanská nemocnica, Materské Centrum ESZTER, Porodnice.sk, Nemocnica Nové Zámky, Nemocnica v Bratislave (Zochova), Poliklinika Etvosa, Dunajská Streda, Kaufland
Spomenuté produkty a metódy
epidurálka, klystír, YAL (malá fliaštička klystíra), Rosalgin, cisársky rez, vyvolávanie pôrodu (indukcia), CTG, USG (ultrazvuk), infúzia, prietoky (Doppler), baby vak, emesis gravidarum
Miesta a osoby
dr. Sebok, dr. Ipoth, primár Tóth, dr. Urban, dr. Valašíková (Sonička), dr. Hegedus, dr. Pelikán, dr. Gögövá, dr. Kopjaková, sestričky Volesková, sestrička Saboová, Komárno, Nové Zámky, Bratislava, Košice, Marcelová, Bátorove Kosihy, Materské Centrum ESZTER, Poliklinika Etvosa, Dunajská Streda, Kaufland
@diusik Ahoj Diuš, síce na náhody neverím, ale mala zrovna službu. Vedela som, že tam bude, lebo som u nej doobeda bola na kontrole, lebo som ráno krvácala, tak mi povedala, že bude mať službu až do nasledujúceho rána v nemocnici. Chcela som ju mať pri pôrode aj keby zrovna nemala službu, ale mi povedala, že keby to vyšlo tak, že by tam nebola, tak zavolá službukonajúcemu dr. a bude ho o mne informovať. No ja som aj tak chcela pri nej, tak som sa začala modliť, nech to na mňa príde počas jej služby. 🙂
Ahojte dievčatá, ak ste rodili v Komárne, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
ahojte 🙂 ja by som sa chcela spýtť, či má niekto skúsenosť s doktorom ŠEBOOM ? ďakujem 🙂
Na začiatok by som Vám chcela porozprávať svoje skúsenosti v Novozámockej pôrodnici a na konci máte hodnotenie na Komárňanskú nemocnicu....dúfam, že pomôžem mamičkám ktoré sa rozhodujú medzi Novými Zámkami a Komárnom.
Takže takto to bolo v Nových Zámkoch:
Hrozné!!!!!! čo sa deje v NZ pôrodnici je hrozné, rodila som pred dvoma týždňami (30.4.2014), kebyže tam ostanem, tak mi zomrie dieťa a možno aj ja , v hodine dvanástej ma môj muž preniesol z NZ do KN pôrodnice, vyslovene z pôrodného stola na pôrodný stôl. Utekala som z pôrodného stola v papučiach a v nočnej košeli s bolesťami a otvorená na 4,5 cm...Matuška primár, ten idiot mi nariadil oxytocínový test, čo vôbec nemal!!!! (podľa lekárov v KN), a ak už tak ho nemal urobiť tak ako to urobili v NZ( malo sa pichnúť malé množstvo oxytocínu a test mal trvať max 20 minút, namiesto toho mi nechali dotiecť celú infúziu a mala som 3 minútové bolesti od večera do rána až 14 hodín v kuse!!!!...potom keď sa už pôrod úplne rozbehol (otvorila som sa z špičky prsta na 4,5cm a začala som krvácať), namiesto toho aby dotlačené dieťa vo mne pomohli porodiť, tak mi pichli buscopan a nospu a bolesti zabrzdili!!!! ešte mi aj klamala lekárka, že to je na otvorenie krčka a v KN som sa dozvedela, že to bola najväčšia hlúposť čo mi mohli dať....okrem toho personál na gyn. oddelení, chladný, odporný, flegmatický (jedna jediná sestrička bola taká ako mala byť), neľudské podmienky na oddelení - špina na WC a nehygienické podmienky (moč a krv na WC, na podlahe)...keď mi bolo zle a vracala som v noci, nevládala som v bolestiach vstať, moja spolubývajúca zavolala sestričku, že mi je zle, tá prišla za trištvrte hodinu!!!!! Robia tam lekári, ktorý nemajú atestáciu, väčšinu vyzerajú ako študentky zo strednej školy, hocičo sa opýtate, nevedia vám odpovedať...všetci dobrý odborníci zmizli z NZ gynekológie, vraj sa šepká vyštval ich Matuška (kde je Mudr.Korčok, Holop, Ikrényiová, Langová, Stanko, Stanková, Hajdušek, Havlas, Geöreögh, a ostatný ?????- zutekali pred despotom a namysleným egoistom Matuškom???? miesto nich sú tam z ukrainy, z rumunska a bohvie odkiaľ lekári, ktorým ledva rozumiete!!!!! Vraj zrekonštruované oddelenie, prefarbili železné postele a aj ošarpaný nábytok na inú farbu a zrazu to má byť nové?!Všetkým mamičkám, ktoré očakávajú dieťatko, vyvarujte sa novozámockej nemocnici!!!! Vôbec ju neodporúčam!!!!! :evil-red: :evil-red: :evil-red: :evil-red:
Veľká vďaka celému personálu v Komárne na gyn. oddelení, vďačím im za zdravie môjho dieťaťa a tiež aj moje. Keď som tam prišla (v ten deň, čo som utekala z NZ pôrodnice som večer aj porodila v KN), bolo to ako v inom svete, príjemný a milý personál, neskutočne ochotné sestričky a aj lekári. Krásne prostredie, vynovené tip-top zariadenie (elektronicky polohovateľné postele, zariadená izba pre pôrod s oteckom-krásna aj s manželskou postelou, pôrodný stôl polohovateľný ako sa vám pri pôrode len páči, dieťatko Vám priložia hneď na bruško(bonding)- dokonca aj oteckovi priložia na nahú hruď dieťatko, drevené skrine a zariadenie nové, VIP izba po pôrode luxusne zariadená, návštevy hocikedy na izbe, chladnička, mikrovlnka, súkromný záchod aj sprcha)-síce za poplatok, ale oplatí sa - tiež luxusná izba (volali ju osmička) so súkromným WC a sprchou pre 3 osoby bez poplatku -polonadštandard. Aj keď z vonka nemocnica v KN vyzerá ošarpane, ale vo vnútri je to perfektné hlavne na pôrodnici. A čo je najdôležitejšie sú ľudia, v KN pôrodnici stretnete len milých, usmiatych a ochotných ľudí a tiež odborníkov na úrovni. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem!!!!! Keby som išla rodiť zas tak jednoznačne do Komárna. Prajem celému personálu aby sa Vám darilo aj v budúcnosti!!! Ďakujem, ďakujem, ďakujem!!!!!
@belkare tak a som spokojná, že som sa konečne dočítala niečo otvorené pre upokijenie srdiečka...tiež som vyberala medzi NZ a KN no a doktor, ku ktorému chodím ma nasmeroval do Kn , sice aj on tam stážuje, ale predsa je dobre čítať tvoj koment...ďakujem ti pekne...idem sa baliť 🙂
@zuzka0405 ahoj môžeš mať svoje ak chceš ale nerobí im problém ti hoc kedy dať čisté veci pre bábenko
@martina786 Ďakujem pekne. Nevedela som ako to funguje v tejto nemocnici, keďže v jednej dávajú oni v inej vyžadujú vlastné.
Ahojte, neviete niekto ako to teraz chodí v pôrodnici v Komárne? Čo vyžadujú doniesť vlastné a čo dávajú oni a celkovo aký je prístup lekárov? Čaká ma to o mesiac, zatiaľ som tam bola len na gynekológii a pripadala som si ako v hororovom socialistickom filme, čo sa priestorov týka 🙂
@blackybara ahoj.no, aj ja som celkom zvedava. Vraj teraz vsak prerabali a vytvorili dalsie izby. Rozmyslam, zevkde pojdem rodit 2 baby.
@giapetko Ahoj, kedy máš termín? Ja som sa všetko dozvedela v tejto super skupine https://www.modrykonik.sk/group/6374/ a prvé si rodila kde? pre porovnanie
@blackybara prve som rodila v NZ. Porod bol super, viedla mi ho este vtedy Mudr. Renckova. Rodila som 4\2012 . ja som nebola spokojna s novoroden.oddelenim. sestricky tam boli vkuse nafukane, neochotne. No necitila som sa tam dobre.
@giapetko ahoj, ja som tiez rodila v NZ v roku 2013 u dr.zifcaka. podod bol tazky ale zvladli sme to. Ja sa nestazujem na NZ ale chodim k Stankovcom a som z okresu KN , tak mozno pojdem tam rodit. Inac mozes sa tam ist pozriet po dohode ako predporodna priprava ja sa tiez len chystam a to som v 31tt.
Caute baby, ma niekto aktualne info ako to funguje v KN a NZ porodnici? Byvame akurat medzi, rovnako to mam do oboch porodnic. Hladam hlavne babyfriendly a profi nemocnicu s milym personalom.

@mimkao a to si mala Dr Valasikovu nahodne,alebo ste sa nejak dohodli?diky