Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zanzi22
10. sep 2009

lienka vies co?mozno ti to zle povedali.lebo sa moze davat 10tis.ale len ako sponzorske a mas potom vsetko v tom tojest doktora,nadstandard,epi a neviem este co.ale to len kto chce,len ten da(no ako neviem kto ma tolko nazvis).
DIKI BABY ZA PODPORU NA ZAJTRAJSI DEN 🙂 ked pridem domov tak sa urcite ozvem a ked ne tak sem poslem muzicka,ze co a ako

aeouliana
10. sep 2009

jawan: ja mam termin 12.11, takze asi sa nevidime... kocik mam este po Saske a novy kupovat iste nebudem.

valhali
10. sep 2009

jawan, asi sa stretneme v nemocke, ja mam TP 4.12. 😎

aeouliana
10. sep 2009

zanzi: budem na Teba zajtra mysliet a drzat palceky...zemiacky urcite pomohli 😀
zanzi, lienka, traktor: aj ja som pocula o nejakom sponzorskom prispevku. dokonca, ze ak si aj zaplatite nadstandardku a pride nejaka baba, co zplati sponzorsky prispevok a chce Vasu izbu, tak Vas jednoducho vystahuju, aj ked ste tam boli skor.... 😖 dost blbe....ale spolieham sa na to, ze takych vela nebude....

valhali
10. sep 2009

aeouliana, presne,ako pises...ak sa zaplati sponzorske, tak taka zena ma prednostne pravo na nadstandard. Inac to sa oplati potom zaplatit sponzorske 10tis,ked v tom je epi, nadstandars, lekar...ked by sa to malo platit zvlast,tak to vyjde viac,nie? Ci si to len blbo vysvetlujem?

valhali
10. sep 2009

ozaj,v tej jednotke nadstandard,co je pri porodnej sale, moze spat v noci aj manzel? Pocula som o tom, neviem,ci je to pravda,tak sa len pytam...

aeouliana
10. sep 2009

valhali: nemoze. aspon myslim. nie je to brane ako apartman. je tam jedna postel, postielka, nocny stolik, telka, nejaka skrinka, kreslo, wc a sprcha a dalsi podla mna zbytocna izba.

valhali
10. sep 2009

aha, lebo moja kolegyna mala tu izbu a vraj s nou tam spal manzel,ale nejako mi to nesedelo, mala som pocit,ze drista.Tak asi fakt kecala... To by bolo,keby tam bola manzelska postel,hehe, to uz by bol cisty hotel 😅

valhali
10. sep 2009

aeouliana, nezvykne ti uz tvrdnut brusko? Mne dost casto...nie je to pravidelne,ale tvrdne kazdy den. Lekar vravel,ze som zavreta,ze je to v pohode.

aeouliana
10. sep 2009

neviem, ci to nebola ta, ktoru prerobili na novorodenecke... bola som sa tam pozriet. ta izba bola obrovska..ale nepamatam ci tam bola manzelska postel. ale i tak si neviem predstavit, ze by tam ten moj so mnou spal..
a v tej pri porodnej sale jedine ze spal v kresle 😉

valhali
10. sep 2009

no, inac ani ja si neviem predstavit,zeby tam manzel so mnou spal...a kedze uz mame malu dcerku,tak to uz vobec nie. Zeby tam spala s nami aj nasa dcerka? 😀 Cista dovolenka 😀

aeouliana
10. sep 2009

este mi povedz ako to prebiehalo pri spinale...viem, ze to je lepsie pre babo i mna..ale sa bojim, ze by som sa pozvracala pri tych pachoch, zvukoch a pod. kamoska mala napichnutu epi, potom sla na cisarsky a len jej dopichli, ale ze to nezvladala, tak si opytala plnu anestezu. ze vraj bolest necitila, ale to natahovanie koze a pod. ano. ako si sa zotavovala? dali Ti babo hned na hrudnik? (vraj sa to da). lezala si potom na JISke? a ako sa rozbehlo dojcenie. ja hlavne k voli tomu premyslam, lebo pri prvom tehu som rodila v stredu na obed a na JISku mi nenosili malu, ze nestihaju (len kamoska rehabka mi ju doniesla raz za den..ale neprisala sa vobec). dojcila som az v piatok vecer. rozbehlo sa to sice, ale nikdy nevies..prve hodiny po porode su najdolezitejsie pre dojcenie...a moze byt pri sekcii manzel ked je rodene v spinale? a aky je rozdiel medzi spinalom a epi? diiiiky 😀

valhali
10. sep 2009

no,tak k tomu spinalu...kedze som mala tiez urgent cisarsky,tak volili spinal,vraj rychlejsie zabera ako narkoza. Doniesli ma na salu, mala som sa ohnut do klbka, pichli mi spinal, necitila som ani vpich, bolo to super vpichnute. Do par sekund som prestala citit kontrakcie a lekar mi este povedal,ze mam kontrakciu,nech dycham zhlboka,ale ja som ju uz necitila, tak som len dychala. Spytal sa ma, ci to citim...presiel mi pinzetou po bruchu, necitila som nic. Iba som ich pocuvala,ako sa rozpravaju, kecali o novych nitiach,co dostali na sitie a ja som cakala,kedy ma uz zacnu rezat,ze kedy pocitim to tahanie...a nic...iba som zacula plakat malu a hned mi ju ukazali,este mokru, stocenu v klbku. Hned som sa spytala,kolko je hodin,lebo kvoli plachte,co som mala pred sebou som nevidela na hodinky. A tak som sa rozplakala a rozklepala od stastia,ze museli volat anesteziologa a pichnut mi efedrin. Potom som sa ukludnila a rozpravala som sa s lekarmi, sestrickami a oni medzi tym sili. Malu mi neprilozili k prsiam hned, ib ami ju 2x ukazali. Raz ked ju cerstvo vybrali z bruska a potom,ked mu ju doniesli ukazat v perinke, cestou,ked ju uz niesli na novorodenecke. Vtedy mi ju prilozili,nech jej dam pusu. ALe druhy krat ich uz poziadam,nech mi ju daju k prsiam, vraj sa to da. ALe ja som bola taka rozklepana,ze mi to nedoslo,ze aj prilozit treba 🙂 Porodila som ju o 14.25, preniesli ma na JISku a doniesli mi ju na JISku o 3hodiny na prilozenie k prsniku. Do 24hod ma prelozili na sestonedelie a opytala som,nech mi pichaju oxytocin na spustenie mlieka. Ked si po sekcii, mas na to narok, na oxytocin. Pichali mi ho 2x denne a mlieko mi buchlo na 3den,ale to az tak,ze som mala prsia vacsie o 3 cisla 😀 Doma sa to potom ukludnilo a mlieka som mala az az.

valhali
10. sep 2009

no a co sa tyka rozdielu medzi epi a spinalom..spinal sa picha inde,ako epi. Spinal do miechoveho vybezku a epi niekde mimo toho vybezku. Ked mas epi,tak citit to tahanie, tlaky...pri spinale necitit vobec nic. Vraj po spinal emoze boliet hlava,ale netreba sa takych 12 hod hybat a boliet nebude. Ja som lezala na JISke bez pohnutia, lebo jej ucinok bol este par hodin. Ked vyprsal spinal,bola uz noc a tak som to prespala. A rano ma nebolela hlava vobec. Ja som si spinalom maximalne spokojna. Keby som mala rodit cisarskym, tak jedne spinal.
Inac co sa tyka toho mlieka, tak mne by sa rozbehlo skorej,ale ja som bola uplne mimo ako prvorodicka, ja som len chodila na ten oxytocin ako na klavir ku sestricke, pichali mi ho, do nosa davali a mlieko AKOZE nikde. Lenze na 3.den mi sestricka chytila prsia, tvrde ako kamen, horuce a plne mlieka a hned mi ich odstriekala,ze mam kopec mlieka,ze som mohla malu uz davno odjcit. Teraz uz nebudem taka brzda, budem vediet, ako na to. Po oxytocine ti nabehne mlieko o 2 dni,ale treba si ho pytat. Aj do nosa,aj do zadku.

valhali
10. sep 2009

no,napisala som roman 😀 ,ale keby daco, kludne sa ma pytaj

aeouliana
10. sep 2009

zaujimave..mne povedali, ze idem na plnu anestezu, lebo epi trva pol hodku kym zaberie..... presny opak co Tebe. ja som porodila o 12:30 a malu som videla az niekedy okolo 16:30 ..aj to som uz kricala na sestru na JISke nech im zavola, ze chcem vidiet malu. vobec mi ju neprilozili. az na druhy den tam moja kamoska (ale bola najedena, takze nic). kamoska uz tam nerobi, tak mam strach, ze babo neuvidim ked budem na JISke. na sestonedelie som sla az v piatok okolo 18:00... hned som si sla po malu, ale zas bola najedena, tak sme papali az vecer o 21:00. o oxytocine som ani netusila..dobre vediet. inak podpora dojcenia nulova...len sa ma opytali "kojite?" a ja ze "asi ano" a to bolo vsetko. mala som stastie..mala sa hned spravne prisala. ale aspon si mi dala chrobaka do hlavy..budem premyslat o tom spinale...

aeouliana
10. sep 2009

no, idem uz asi spat...dnes som asi 2 hodky zehlila...nohy mam ako sudy 🙂 ..papa zatial a dakujem za info.

jawan
10. sep 2009

valhali: tak sa tesim ze sa mozno uvidime v porodnici

ja si myslim ze staci ked manzel je pri porode a po porode mame dost starosti s detickami tak sa nebudeme moct venovat manzelom a ked budeme mat chvilku tak budeme radi ze si pospime ale to je len moj nazor

Zanzi:zajtra budu na teba mysliet tolko ludi ze porodis raz dva tak drzim prsteky

no idem aj ja spat tak vam prajem pekny dnik pa pa

valhali
10. sep 2009

aeouliana , ano epi trva asi 20 min,kym zaucinkuje, ale spinal je okamzite. Ja som to mala do minuty.

aeouliana
11. sep 2009

valhali: no urcite mam o com premyslat. iste je to lepsie a ked to bude take rychle ako hovoris..este porozpravam s porodnikom. mala by som tam ist okolo 20... 😀

cathuska
11. sep 2009

caute kocky, len pripojim skusenost, ano kym zaucinkuje epi tak to trva tak 15-20 minut..a ozaj my sme sa zisli na prvej dobe porodnej s jednou kockou odtial, co sme si pisali pred porodom...a nakoneic sme porodili tak, ze ona pol hodiny predomnou, takze ked som ja isla na porodny box tlacit tak ona este lezala na tom vedla, lebo mala tie poporodne dve hodinky, tak mi este zakyvala ked som isla na stol 🙂 a nakoniec xsme spolu aj lezali na izbe, takze to bolo zaujimave stretnutie, najprv na konikovi a potom pri porode 😀 inac obe sme mali indukovany porod, rano nas prijali a poobede sme porodili...akurat sa cudovala, ze na prvorodicku sa mi to rychlo rozbehlo 😉 ze som ju dohnala...ona bola druhorodicka...v podstate ju napichli na oxytocin o 900 a mna az o 10.00 takze kebyze nas napoja naraz tak asi porodime naraz 😀 😝 drzim palceky!

cathuska
11. sep 2009

Este raz k Dosedlovi, tak ako pise TRAKTOR, aj ja som pri nom rodila, a ani le naznakom nedal najavo, ze by za to nieco chcel...nebudem sa opakovat, ze je to skvely clovek a doktor, ale ozaj neviem o nikom, kto pri nom rodil, ze by nebo, spokojny....tento lekar robi svoju pracu telom aj dusou a robi ju na sto percent...

aeouliana
11. sep 2009

som zvedava ako dnes zanzi...snad uz porodi 😀

imfka
11. sep 2009

No ja som si myslela, ze s tym Dosedlom to bude blbost. Ja som za nim isla priamo opytala sa, ci si ma vezme na starost a on vobec nic nepovedal ohladom penazi. Uz som s nim bola aj uplne sama na vysetrenie a nic, ziadna zmienka. On je super vzdy v dobrej nalade a aj ja som potom z toho taka spokojna 😀

A ohladom toho sponzorskeho. Ja som pocula, ze je to 15 tisic, nie 10 a mate v tom vsetky naklady zahrnute. Takze to vyjde viac 😒

Aj ja dufam, ze zanzi uz rodi. Len nech vsetko dobre pojde 🙂

cathuska
11. sep 2009

kuk len tak narychlo, lebo chcem ist s bambulkou na prechadzku vonku na slniecko.. ano sponzorske je 15,000 skk ak ma pamat neklame tak tak mi hovorili, a je v tom vzber doktora, saly aj nadstandartnej izby...a presne ako pises IMFKA on je mily, a vdobrej nalade, a kolko krat ked som isla do poradne som bola nervozna jak delo ale odchadzala som od neho spokojna, vysmiata...tak aj ja myslim na ZANZI, podla mna uz porodi, teda urcite jej to vyvolaju len jej drzim palce nech sa zacne rychlo otvarat, nech jej daju epi a nech lahko prebehne aj ta finalna faza...ma dakto s nou cislo vymenene? nech vieme skore infosky... 🙂 tak papa, ideme vonku...

aeouliana
11. sep 2009

cathuska: uzivajte si slniecka 😀 ... 15 tisic je dost 😒 to asi radsej budem na no rmalnej izbe ak by nadstandard nebol volny. aj tak to stoji kopec penazi.

ewana73
11. sep 2009

jawan : ja nemam doki vybrateho,takze budem rodit u koho pride.. nemam chut davat niekomu peniaze dopredu ak potom aj tak neviem ci ma odrodi alebo nie.co ak nebude k dispozici, tak co si potom od neho vypytam peniaze spät? 😖 .. dost ze si zaplatim nadstandard .. drzim vsetkym dievcatam palceky,ktore to uz uz budu mat za sebou.. 🙂

valhali
11. sep 2009

ahojte, tak tiez dufam,ze zanzi uz rodi a mozno to uz ma za sebou 😉

tak ten sponzorsky je fakt vela...chcela by som nadstandard,mala som aj pri prvom porode, bola som v izbe c.8, je to dvojka. Bola som spokojna.
Inac ja by som chcela rodit pri dr. Linkesovi, tak hadam ma zoberie. Pri prvom poorde som nemala nikoho, lebo som si povedala,ze ked to na mna pride,tak ma musi odrodit hocikto, kto tam bude. Ale kedze som mala komplikovany porod a dr.Linkesh ma dost dusevne povzbudzoval,lebo som spanikarila,tak som sa rozhodla pre druhy porod pri nom.

aeouliana, urcite sa na ten spinal spytaj dokiho a potom daj vediet, co on na to. Ja by som s epiduralom nesla rodit na cisarsky,ale so spinalom ano. A ked klasicky porod,tak jasne,ze s epi 😎

zanzi22
11. sep 2009

caute baby.Ja som manžel zanzi22.Dnes už ostala v nemocnici.Uvidime kedy porodi naše bábo.Musel som vam napísat,lebo my odkusne hlavu 😀 😀 😀 .tak sa majte a držte jej palce. 🙂

ivka29
11. sep 2009

ahojte tak ja som dnes bola tiez na poradni a som videla zanzi ako ju brali na prijem aj jej zavidim a drzim palce nech to ide hladko, ja mam termin o 2 dni dnes tam bola na zaskok dr. Hajdu zena ako hora, az som sa bala vsetko v poriadku hlavicka nalieha na panvovy vchod otvorena na 1,5 prsta ked sa to nerozbehne samo kontrola v stredu a bude sa to riesit, tak mi uz len zostava prehovarat moju malicku nech sup sup uz ide von lebo posledne tri noci som toho vela nenaspala koli kontrakciam a ked uz chcem budit muzicka ze ideme tak sa to ukludni a ja mam nervy len jedny tak uz je nacase aby sa nieco udialo 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre