Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cukor
31. mar 2011

@mon147 ...ja som rodila pri primarovi a bola som spokojná.a myslím ze wifi tam majú.

mon147
31. mar 2011

caute mamicky a buduce mamicky

No dnes som bola v Saci a bola som trosku sklamana z toho pristupu. Prisli sme na kontrolu o 9:30 rano a odchadzala som cela znechutena nieco po 13:00. a to si neviet ani predstavit ake rohy rasti manzelovy 3 rocnej dcerke co tam bola so mnou. Dr Richnavsky riesil vsetko ostatne a vsetkych ostatnych len nie svoje pacientky. Absolutne si ma nepamatal z minulej poradne ani ziadne info co som mu rozpravala ani to na com sme sa dohodli. V pohode v polke vysetrenia kym som bola na ozvach odysiel na obed aj so sestrickou. no prosto mam z tej dnesnej poradne zmiesane pocity. Ja chapem ze je primar a ma kopec inych povinnosti navyse,ale trosku iny pristub by som ocakavala ,ked uz mu za to platim.

No uvidime ako to vsetko dopadne

PS: wifi tam nieje ☹

ingemor
1. apr 2011

@mon147 ..ahoj..aj ja mam vybaveneho primara, ale este sme sa nestretli, mam prist za nim az ked budem v 35 tt.. (ked si to bude pamatat), ale co som si tu teraz od teba precitala, zacinam byt na pochybach 😒

piacere
1. apr 2011

@mon147 dohodni sa s Dosedlom 🙂 a dostaneš prístup aký očakávaš 😀 😵

abika26
1. apr 2011

@mon147 to si sa s nim uz dohodla a takto sa k tebe sprava?ja by som sa na neho vykaslala a nasla ineho alebo si nikoho neplatila.....

cukor
1. apr 2011

@mon147 ...akoze mu platíš? nerozumiem tomu.

mon147
1. apr 2011

Ahojte baby,

cukor este som mu neplatila,ale povedala ze sa mu samozrejme budeme patricne revanzovat za porod. No ja som aj chcela zaplatit vopred,ale potom ma napadlo,ze ked je taky zaneprazdneny vobec nemusi byt pri tom mojom porode. a dat teraz niekomu peniaze a po porode nahodou zase niekomu inemu no taka bohata zial niesom ☹

A piacere a abika26 uvazujem aj o jednej aj o druhej moznosti.Ja nechcem byt nejaka svina alebo fajnovka ze teraz som bola u Richnavskeho sice len 2x a nedopadlo to celkom ako som cakala tak hned bezim za Dosedlom. Aj ked cim viac surfujem po nete nachadzam len same pozitiva na tohto doktora Dosedlu . Ale zas na druhej stane Ide predovsetkym o moje dieta a moje zdravie a chcela by som pre to urobit vsetko,aby ten porod dopadol dobre a hlavne nie tak ako pri prvej dcerke.

vo strvtok tam mam ist zas tak uvidime. mozno mal len nejake zle dni ,aj ked je pravda ze je to s velkou pravdepodobnostou tip cloveka co si nepamata. Prvy krat ked som bola na poradni,tak vravel ze nabuduce urobime komplet vysetrenia mna aj babatka,ultrazvuk ze ho zmera odvazi a tak. (nakolko ja som sa narodila na 39 tyzden s vahou 3750 gramov a brasko mal vahu 4400 gramog a 58 centimetrov. A moja prva dcerka sa mi narodila 38 tyzden jeden den a mala vahu 3660 gramov a druha mala v 32 tyzdni 2100 gramov. Je to vraj nejaka geneticka choroba ,kde kazde dalsie babo je vacsie) A na druhej poradni si to vobec nepamatal a povedaj ze to zatial netreba.Ale ja by som bola celkom zvedava na tu vahu,lebo neviem si predstavit vytlacit babo cez 4 kg. to by som radsej uprednostnila sekciu.Uvidim ako to dopadne nabuduce a ak zas rovnako poriesim asi toho Dosedlu. Ked samozrejme dovtedy neporodim 🙂

Len blbe je to ze mamkina koleg. tiez u neho rodi a ona bola pri nom v utorok a vravela ze to iste mu musela zas opakovat. kto je, od koho je ake mala komplikacie a ze cakala tiez cez 2 hodiny a vo vnutri bola necelych 7 a hotovo. Takze asi niesom jedina.

cukor
2. apr 2011

@mon147 ..on si fakt nemôze pamätat pacientky.ja som k nemu chodila od 29 tt a vzdy som sa mu musela pripomenut.a to sa moja segra s ním pozná.po mojom mene si ma proste nezapamätal,stále som mu hovorila čia som sestra.ale podla mna su tam vsetci dobrí lekári,nielen dosedla.

usiko
2. apr 2011

@mon147 no,tie iste pocity som mala aj ja po kazdej jednej poradni u neho.....muz mi vysvetlil, ze saca je sukromna nemocnia, a teda sa kladie doraz na efektivitu, takze to,ze v jednej ordinacii na striedacku ordinuju aj 5 lekari pri 1 alebo 2 setrach a beru si pacientky jenu cez druhu, to ze ked si na koze tak tam vojde iny porodnik nieco riesit, to vsetko patri k praktikam efektivneho manazovania.../co mna ako prvorodicku skoro polozilo,lebo som cakala indiv.pristup, aky mam v mojom rodisku u mojho lekara/...dalsia vec, Richnavsky je primar a teda od primara necakaj ze sa bude venovat indiv,. a dlho jednej pacientke, a uz vobec nie ze ta vezme na dohodnuty cas...ako primar ma tolko povinnosti mimo porodov a svojich pacientiek, ze musi rozlisovat veci na prioritne a ostatne..../tiez mudry vyplod mojho muza, ale zase mal pravdu/...presne viem ako si sa citila...nemusis vysvetlovat...som bola pred 2. poradnou taka napalena, ze som chcela ist do inej nemocnice rodit....... 🙂 ale potom,ked ta uz vezme, tak ta to prejde...si rada ze je vsio ok a prejde to.....

usiko
2. apr 2011

@mon147 no ak ide o to, ze cakas, ci to bude na dalsej poradni ine tak nebude, presne pre tie dovody co som ti napisala.....proste nebude...on jednoducho nema cas si pamatat kazdeho a nema cas na presne objednavanie.....proste to je dan za to,ze sme si vybrali primara...je skvely odbornik,ale riadi oddelenie, kdezto Dosedla je len porodnik a moze sa plne venovat len pacientkam, usg a porodom...richnavsky ma k tomu este 100 dalsich veci...no to je tak.....

cukor
2. apr 2011

@usiko ..no trefne si to napísala.
@mon147 ...a neber si to osobne......ja som ho mala vybaveného cez segru a stále som sa mu pripomínala.a bola som sním v kontakte ovela viac....uz od 29 tt a este minulý rok mi robil hysteroskopiu.pôrod sme zvládli výborne a to bolo pre mna najdôlezitejsie...aby moje dieta a aj ja sme boli v poriadku.

mon147
2. apr 2011

dik baby za vsetky prispevky.JA to plne chapem ze je zaneprazdneny a ani od neho neocakavam nejaku osobnu konzultaciu,ale mohol si odpustit riesit predaj ci kupu nejakeho naradia kym ja som na koze.to ma trosku zarazilo. a co sa tyka toho cakania nabuduce sa zariadim inak a hotovo. jednoducho dcerku zo sebou nevezmem najdeme nejake ine riesenie a ja si posedim ved uz sa nemam kam ponahlat .
Hlavne nech ten porod dopadne dobre a nic nezanedba a neodflakne,lebo to je pre mna najdolezitejsie.

ingemor
3. apr 2011

@mon147 ..ahoj, mozem vediet kedy mas termin? ked sa nenahnevas, bude ma zaujimat tvoj porod s dr. Richnavskym, kedze som si ho aj ja vybrala a tiez ho mam uz vybaveneho.. 😉

mon147
3. apr 2011

pre ingemor termin mam 21.4.,ale na poslednej prehliadke vravel ze to vidi na neskor ako skor. 😀 tak uvidime

ingemor
3. apr 2011

@mon147 ..tak ti drzim prsty, nech porod dopadne podla tvojich predstav 🙂

nunusimi
5. apr 2011

ahojte
ja som cerstvo po porode v Saci. spokojnost 😎 mala som sekciu, operacny tim uzasnyyy, rodil ma Dosedla, a uz je az trapne ako ho tu vsetky chvalime, ale nemozem inak 😵
Jeden den JISka a potom uz na izbe. Mala som nadstandard, bola som sama, tak som aj chcela, takze super. Akurat od 1.4. nastali zmeny a uz sa plati aj za vysetrenie 1,20 aj za hospitalizaciu aj za vyber lekara,.. za vsetko sa uz plati, lebo poistovne nepreplacaju co maju. dnes sme boli ockovat malu a na recepcii kopa ludi, co si musia zaplatit 1,20 predtym ako mozu ist na vysetrenie.
Tak ak sa tam chystate rodit zistite si kolko budete za co platit. My sme platili len 100€ za izbu, 20/noc a bola som po sekcii len 4 dni, co tiez velmi kvitujem hoci som sa ledva dosontala domov 😕 ale doma je doma 😎

rabiva
5. apr 2011

@nunusimi gratulka k dcerke, vsetko dobre do zivota zelame 😵 Vdaka za cerstve info, platenie 1,20 😕 😎 Odkedy si mala Dosedlu "zahovoreneho", ci si chodila k nemu pravidelne? Tych 100€ bolo za izbu a este za co? nesedi mi to 😅

cukor
5. apr 2011

@nunusimi ...gratulujem...aj ja som mala sekciu a bola som rada,ze ma tam nenechali dlho....v pondelok večer sekcia a v piatok som uz isla domov.

ingemor
5. apr 2011

@nunusimi ..blahozelam k dcerke!!! ..mas to uz konecne za sebou, tak uz len si vychutnavat deticky 🙂

nunusimi
5. apr 2011

@rabiva 100 je len za izbu, 5 noci po 20€ ja som este neplatila ine
Dosedlovi som pisala v 34tt napisal mi kedy mam prist. ale zo skusenosti, on je rad, ked uz moze robit utz v 30tt ze si to sam odsleduje. aj teraz mi hovoril aby som dosla aj po 600n na utz k nemu, ze on je rad, ked si moze pacientky dosledovat ako sa to vsetko da dokopy.

@ingemor
@cukor dakujem

rabiva
5. apr 2011

@nunusimi aha dik, ja som pochopila ze 4dni tak 4 noci 😅 😅 😵 mne robil Dosedla sono teraz v 22tt a vravel aby som prisla v 30tt, mne sa celkom pozdaval + vsetky tie pozitivne reakcie na neho tuto z netu, tak hadam bude aj nadalej taky v pohode 🙂 tak diki!!
yo a este, uz v 34tt si vedela, ze budes rodit sekciou, ci aj skor? lebo ja netusim, prve som rodila prirodzene a druhe neviem - asi nebudem moct kvoli ociam - mam laserom operovanu kratkozrakost, a vraj to sa uz potom rodit normalne nemoze 😕 😖

nunusimi
5. apr 2011

@rabiva ja som vedela v podstate od zaciatku tehu ze bude aj druhe sekcia, prve bolo kvoli tlaku a beriem lieky na tlak dlhodobo, tak to bolo viac nez iste.
Drzim palce nech ti porod vyjde najlepsie ako sa da, najsam by bolo prirodzene asi, mozno si dr na to trufne... ak je to vobec mozne

cukor
5. apr 2011

@rabiva ...ale budeš musiet doniest papier od očného,ze odporuca sekciu.lebo operácia očí laserom nie je indikácia na sekciu.ale ked sa s očiarom dohodneš papier ti dá.

rabiva
5. apr 2011

@cukor no ja by som radsej prirodzene, ked uz by sa dalo... ociara poriesim neskor, este je cas 😎

cukor
6. apr 2011

@rabiva ..ja len ze aj ked si mala operované oči laserom môzes rodit prirodzene.

rabiva
6. apr 2011

@cukor 😅 diki, no to by bolo fajn, panvove kosti ma bolia od 9tt tak si vravim ze hadam nie zbytocne a na SC nebudem musiet ist 😎 😅

abika26
7. apr 2011

@nunusimi ahoj,gratulujem k babatku 🙂 chcela by som ta poprosit ci by si mi nemohla dat kontakt na dr. dosedlu,aspon mailovy lebo na stranke som nejako nevedela najst zoznam zamestnancov.nevies kolko sa plati za oficialne zajednanie lekara?diki.

abika26
7. apr 2011

a este jedna otazocka?to mi chcete tvrdit ze za kazde vysetrenie platia aj nase ,,spoluobcanky" co patria do spadovej oblasti?neviete ci je uz zverejneny oficialny cennik?

nunusimi
7. apr 2011

@abika26 edosedla@nemocnicasaca.sk
no a kolko sa plati netusim, len viem ze za vysetrenie plati kazdy 1,20€ to sa plati dole na recepcii
isto bude na stranke cochvila cennik, ak nie tak dr ti povie, on uz mi aj hovoril tie sumy, ale kedze sa ma to netykalo tak som si nezapamatala.

ali27
7. apr 2011

ahojte, kedze som bola v utorok v poradni v saci, tak mi uz bolo povedane kolko sa plati. za zajednanie lekara 230 eur, za predporodnu starostlivost pausalne 6 eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre