Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gloria9
7. nov 2011

@gabi8254 a ako dlho to trva to zavedenie toho cievkovania 3 sekundy 5 sekund?no ja mam ist na prijem v stredu ale nepovedali kedy sa mam tam hlasit presne takze neviem kedy mam ist do nemocnice a robit ma budu vo stvrtok to este len pridem na prijem a sestricka uz bude kontrolvat holenie?uff ja sa nicoho nebojim len toho cievkovania a co si mam zobrat do nemocnice?

lenuska27
7. nov 2011

@gloria9 ahoj ano jedenasteho ju mam uz rano na siedmu mam byt na prijem uz sa to blizi...ty tiez v saci rodis?

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 ano tiez no ja neviem preco mam ist v jeden den vopred ze mi to tak dali

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 oni hned ti budu robit cisarsky ked prides do nemocnice cize v ten den?

lenuska27
7. nov 2011

@gloria9 takze vraj ano mozno aj rano o osmej mi budu robit sekciu to mi bude robit prednosta fric

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 urcite sa tam stretneme nemas foto?by som ta aj oslovila a mozno ty ma zbadas ako prvu no ja 11steho uz budem to mat za sebou budu ma prevazat z jisky naspat na izbu

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 aha no ja rodim u rychnavskeho

lenuska27
7. nov 2011

@gloria9 a si s tym lekarom spokojna?ty mas takisto sekciu cisarsky?najhorsie bude lezat na jiske dlho...

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 ano som s nim spokojna je zlaty a nenecha ma dlho cakat hned ked pridem tak ma riesi ano tak isto sekciu no ja sa skor bojim cievkovania nicoho ineho ostatne zlavnem tak jiska no bude to dlho ale beriem mp3 prehravac budem mat mobil pri sebe tak hadam to dajak zbehne ved budem urcite hotova unavena si myslim vystresovana

lenuska27
7. nov 2011

@teleranka dakujem veru uz len styri dni a bude to 🙂 mam troska aj obavy idu mi robit sekciu tak dufam ze to dobre dopadne

lenuska27
7. nov 2011

@gloria9 no ved uvidime ale vraj to nieje az take hrozne to cievkovanie ja skor toho sa bojim ze budem cely den lezat ani na wc len bez pohyby lezat to bude na nervy...ale aspon to ma tesi ze pri sekcii budem pri vedomi

gabkazabka
7. nov 2011

@lenuska27 ahoj,citam,ze rodis pri Fricovi....chodila si k nemu aj na poradne teraz pred porodom?A ked sa mozem opytat,preco mas sekciu?Pytam sa preto,ze ja som pri nom rodila prvu dceru pred 3 rokmi a chcela by som ho aj teraz oslovit....

lenuska27
7. nov 2011

@gabkazabka ano rodim pri fricovi ano len teraz posledne tyzdne som chodila k nemu...sekciu mam preto lebo som chcela mat ten datum a uz mam babetko zrele vlastne uz mam termin chcela som spinalku a viem ze on je uznavany porodnik a jeden z najlepsich tak preto som ho oslovila...fric je znamy mojho muza rodiny 🙂 a bola si s nim spokojna?a ako si rodila?

gabi8254
7. nov 2011

@gloria9 no, cievkovanie, neviem, je to rychle, max pol minuty - proste to tam sestricka vsunie a je to. a pozri sa do poslednej spravy z poradne, ze ci ti tam nenapisali, kedy mas na prijem prist. mne to primar, ked sme dohadovali datum napisal do tej poslednej spravy. alebo tam jednoducho zavolaj a sa opytaj. a pri nastupe si mozete vybrat tiez izbu - ci obyc alebo nadstandard. ale vzhladom na to, ze prvu noc budete bez babatka a druhu na jiske, tak je lepsie byt na obyc izbe - neplatis zbytocne. lepsie je s babatkom na nadstandarde. ja som tak urobila a usetrila som 60 e... tak to holenie mi kontrolovala sestricka pred pripravou na operaciou, nie hned na prijme... ale to asi zalezi aj od sluzby. ja som sla prveho a to bolo volno, cize trebalo zazvonit. ja hovorim, "prisla som na prijem.." sestra cez ten zvoncek "a ste tehotna?".... sme sa nemohli prestat rehotat. 😀
do nemocky si vezmi pyzamo, hyg veci,... pre babo oblecko nemusis, az ked pojdes domov. plienky (na roomingu uz sama prebalujes, ale ked nosia len na dojcenie, prebalia oni, aj ked sa ti moze babo po... aj vtedy a prebalit musis), vlozky... zoznam najdes na roznych strankach - google 😉
inak, cievkovanie je z toho najmenej desive - aspon pre mna...

gabkazabka
7. nov 2011

@lenuska27 rodila som tiez sekciou a dufam,ze aj teraz mi ju da...a to len tak na ziadost ti ju spravi? 😕 Ja uz teraz stresujem,ze ci ma nenecha rodit prirodzene-dufam,ze nie 😝 No a spokojna som bola....tiez mi dal znamy na neho kontakt....
A ked si chodila k nemu teraz na poradne tak tiez si chodila rano medzi 7:00 a 8:00?A cakala si dlho na ultrazvuk,alebo ozvy?Pytam sa preto,ze niesom z Ke,ale az zo SNv a bude to pre mna teraz trosku komplikovanejsie chodit k nemu do Sace rano na siedmu...

lenuska27
7. nov 2011

@gabkazabka tak ano na ziadost mi to spravi vravel ze nieje v tom problem...a ako prebieha ta sekcia?lebo rodim prvy krat...vies co nie aj neskor som chodila k nemu lebo aj tak som dlho cakala...

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabkazabka
7. nov 2011

@lenuska27 fiiiha,tak to som prekvapena,ze takto urobi sekciu bez nejakeho lekarskeho nalezu....ale to je len dobra sprava pre mna,lebo tiez by som chcela druhe sekciou 😉
No prebieha presne tak akotu bolo vyssie pisane...akurat ja som bola v celkovej narkoze....a neviem si vynachvalit,akurat jednu nevyhodu som mala oproti spinalke-malu som nevidela hned.....po sekcii ma previezli na jysku,kde som sa prebrala,hned mi pichli infuzku proti bolesti,takze bolesti som nemala absolutne ziadne,na Jiske bolo fajn,mile sestricky,ubehlo mi to velmi ryćhlo,asi po 20 hodinach ma previezli na izbu....no a potom to uz bolo trosku tazsie,lebo trebalo rozchodit tu ranu 😅 malu som dostala na izbu az niekedy na stvrty den,lebo som nemala ani mliecko,ani sa mi nejako nedarilo poriadne chodit tu ranu....zato doma som hned od prveho dna behala ako srnka...ako keby som ani nerodila 😉

lenuska27
7. nov 2011

@gabkazabka dakujem ti za informacie...je to zvlastne lebo mam aj strach ale na druhej strane sa velmi tesim...clovek sa boji len tych bolesti ale podla mna su to pekne bolesti clovek neumiera a ked ti to male ukazu tak clovek aj na bolesti v tej sekunde zabudne...vzdy si vravim prezijem to kazda zena to zvladla a niesom nejaka padavka 🙂

gabkazabka
7. nov 2011

@lenuska27 neboj sa,prezijes...ja z vlastnej skusenosti ti poviem,ze takuto sekciu ako som mala ja mozem aj kazdy den absolvovat....zazila som v porodnici asi 30 porodov klasickych,kedze som tam lezala 8 dni pred mojim porodom a ti poviem,ked som videla a pocula ako zeny kricia a placu od bolesti a zufalstva,tak som bola bohu vdacna,ked ma fric dal nakoniec na sekciu 🙂 Fakt jedina bolest,ktoru som znasala bolo rozchodit jazvu....no a cievkovanie tiez nebolo prijemne,ale to trvalo mozno 2 sekundy 😝 to bolo v pohode....Drzim ti palce,nech to vsetko prebehne hladko ako pri mojom porode 😉 A potom sem napis dojmy 😝 Aj tak stale nechapem,ze ti len tak dal sekciu 😅

lenuska27
7. nov 2011

@gabkazabka ano aj preto som si vybrala frica lebo on je v tom odbornik a verim mu ze to urobi dobre....vies lebo niektore zeny tu rozvadzaju tu sekciu a myslim ze dost zvelicuju niektore veci ohladom toho....dakujem a urcite napisem dojmy 😉 tesim sa na to ze to uz budem mat za sebou...neviem mozno keby mi to robil iny lekar tak by som premyslala nad tou sekciou

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 tak uz to dobojujeme nie?ked rodia 15 rocne jak nic tak co by sme to nezvladli?no ak teraz nad tym rozmyslam ked ja budem na jiske ty pojdes na sal ale mozno este na jiske sa stretneme lebo sa tam lezi 24 hodin co je dost dlha doba juuj musim si nachystat mp3 prehravac

gloria9
7. nov 2011

@lenuska27 a mas uz aj predoperacne vysetrenie?ci ti tam spravia?

gloria9
7. nov 2011

@gabi8254 a predoperacne si mala urobene alebo tam ti robili?

gabi8254
7. nov 2011

@gloria9 predoperacne mi robili na poslednej poradni a akurat na prijme mi brali cerstvo krv, lebo vysledky posledne boli stare asi dva tyzdne, tak anesteziolog chcel cerstve. predoperacne su krv, ekg, usg a dohoda o termine sekcie. teda, tak som to mala ja.

disala
8. nov 2011

ahojte,ide zajtra niekto do Šace,ja mám poradňu a ultrazvuk.Trocha si s niekym porozprávať,aby skôr prešiel čas.Už bi som radšej rodila ale žiadne príznaky.cítim sa ako jedna veľká guľa. 😝 😝 😝

gloria9
8. nov 2011

@disala ahoj ja idem ale na prijem☹

disala
8. nov 2011

@gloria9 Už na sekciu.Veľmi,veľmi držím palce.Nech je všetko ok. 😉

gloria9
8. nov 2011

@disala ano vo stvrtok ma robia bojiim sa a tebe tiez davaju sekciu?

gloria9
8. nov 2011

@disala a mne sa vidi ze ja som ta videla minuly tyzden v stredu okolo tej desiatej jedenastej si nebola nahodou v čakarni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre