Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mexico_16
28. feb 2012

@teleranka Krááásna vaha 😵 😵

teleranka
28. feb 2012

@mexico_16 juj moja dakujem, vsetci hovoria, ze je to dost malo ☹ ved mne ani brusko nebolo doteraz skoro vidiet...az posledny tyzden mi vykuklo, posledny tyzden maly kope jedna radost, pacia sa mu najma rebra, tak si namyslam, ze uz baby boy zosilnel 😅

mexico_16
28. feb 2012

@teleranka Ale ... malo 😀 mas ip..

anicka9
28. feb 2012

@silvulik10 ahoj ďakujem pekne, už aj vyššie mi písala číslo jedna maminka 🙂 Daj vedieť, že ako si dnes dopadla 🙂

silvulik10
28. feb 2012

@teleranka Podľa mňa je to dobrá váha, nestresuj 🙂 Ja ešte neviem pri kom budem rodiť, ale Dosedla mi navrhol včera, že neni problém, naplánujeme, urobíme 🙂 O dva týždne keď pôjdem na tie prietoky tak sa s ním dohodnem. Poradňu mám úspešne za sebou. Dostala som lieky proti opúchaniu, nakoľko už druhý týždeń mi strašne opúchajú nohy aj ruky. Poslal ma na interné skôr, a o dva týždne mám znova ísť do poradne. Ak sa mi tlak zvýši ešte trošku tak môžem ísť rovno do nemocnice ☹

silvulik10
28. feb 2012

@anicka9 tak poradňu mám úspešne za sebou. Dostala som lieky proti opúchaniu, nakoľko už druhý týždeń mi strašne opúchajú nohy aj ruky. Poslal ma na interné skôr takže tam pôjdem vo štvrtok, a o dva týždne mám znova ísť do poradne. Ak sa mi tlak zvýši ešte trošku tak môžem ísť rovno do nemocnice ☹

anicka9
28. feb 2012

@silvulik10 Jooj tak dúfam, že tlak sa ti nebude zvyšovať, žeby si nemusela isť do nemocnice. A lieky budeš teraz brať do konca tehotenstva?

silvulik10
28. feb 2012

@anicka9 Neviem do kedy budem musieť brať tie lieky, ešte vo štvrtok idem na interné a odtiaľ ma ešte pošlú na kardiológiu. Uvidíme ☹ Pýtala som sa akurát na magnézium, že ten dokedy brať nakoľko som čítala, že ak ho vysadíš naraz tak bábätko môže mať po pôrode abstinenčné príznaky. A aj kyselinu listovú mi kázal ešte brať, podľa mňa aj to je blud, tá sa má brať len v prvom a maximálne druhom trimestri. Nevadí, nejako to už vydržíme, aspoň nech ešte tri týždne si poležím doma. Veci prichystané mám, vecičky plienky vypraté, vyžehlené tak už len oddychovať. A Ty už si sa objednávala do šace?

anicka9
28. feb 2012

@silvulik10 Tak to ti nezávidim ti behanie po doktoroch. Ja tiež tak chodím raz mesačne kontolne na hematológiu a diabetológiu. Niekedy mi to ide už hore krkom, ale potom si poviem, že je to pre malú a nejak sa prekonám 🙂 Tak to s magnezkom som nepočula, že môže mať bábo abstinenčné príznaky 😲 Ako ti fajne, že už mám všetko pochystané. Mne treba ešte nejaké veci pokupovať, žeby sme to mali už kompletne všetko, tašku do pôrodnice ešte tiež nemám zbalenú. Nie ešte som sa neobjednávala, ale budem musieť už zavolať.

silvulik10
28. feb 2012

@anicka9 po doktoroch chodím od 18tt, už mi to lezie na nervy, že stále musím niekoho poprosiť z rodiny aby so mnou šiel. Raz sestra, raz manžel, raz otec. Už sa cítim kvôli tomu blbo ☹ Ja som si všetko kúpila minulý týždeň, aj vecičky som prala minulý týždeň a v ne deľu a pondelok som ich žehlila. Tašku ešte prichystanú nemám, ale veď to len veci nahádžem a hotovo 🙂
To s tým magnéziom som čítala aj na internete, aj som počula a moja známa nedávno rodila tak jej dcéra to má, má také tyky. Ja momentálne beriem 2x1, mala by som síce 3x1, ale nechcem to preháňať. Budem to musieť postupne znižovať. Do Šace sa volaj čím skôr, aby si náhodou nedostala termín až v 38tt, je to tam stále plné /šalený dom/ 🙂

anicka9
28. feb 2012

@silvulik10 Ale prosím ťa prečo by sa sa mala cítiť blbo, šak oni to robia určite radi. Určite by si nechcela chodiť sama a trepať sa po autobusoch. no len tiež si treba premyslieť že čo všetko do tašky nahádzať 🙂 Ja ho beriem tiež 2x1, pýtala som sa doktorky, že dokedy ho mám brať a ona že do konca. Na poslednej poradni mi povedala, že mám trošku opotrebovany krčok, ale nič viac, žeby som mala oddychovať alebo mať vyložené nohy. Ja si myslím, že je logicke keď sa ten krčok opetrebuje, šak pomaličky idem do finále 😉 No tak dúfam, že keď budem volať, že budú mať niečo ešte voľné na najbližšiu dobu 🙂

teleranka
28. feb 2012

@anicka9
@silvulik10 babule, pridavam sa do skupiny magneziovych 🙂 ja mam brat 2x2. Tiez som citala, ze sa magnezko ma vysadit okolo 35tt, ze deticky byvaju po magnezku ani neviem čo... nieco s pohybom... pytala som sa aj ja lekara a povedal, ze nemam vysadit vobec, ani znizovat...opytam sa este v saci.
inak silvulik, aj ja mam ist na interne vysetrenia, chcem ist vo stvrtok, nevies mi poradit? mam najprv zavolat do ambulancie albeo mam prist na blint? a ty ides do sace? ja premyslam, ci do sace alebo tu v meste... a to co mi budu robit na tom internom?

anicka9
28. feb 2012

@teleranka Vitaj v klube 😉 Tiež sa chcem potom opýtať v poradni v šaci, že čo mi povedia, či sa má to magnezko brať do konca alebo ho potom vysadiť.

teleranka
28. feb 2012

@anicka9 ďakujem 🙂 som zvedavá, čo Ti povedia... už si volala do tejporadne pre tehotné? ja sa potrebujem objednať na polovicu marca, myslíš, že už budú mať rozpis služieb?

anicka9
28. feb 2012

@teleranka dnes som nevolala, nejako som sa zdržala v kuchyni a mi to vyšumelo z hlavy, ale zajtra zavolám a uvidím, že na kedy ma objednajú 🙂 a potom napíšem

teleranka
28. feb 2012

@anicka9 čo dobré si varila? mňa to nejako moc nebaví a vadia mi tie výpary..stále sa chystám, že idem variť, ale reálne tak raz do týždňa sa k tomu aj dostanem 😖

anicka9
28. feb 2012

@teleranka robila som kapustnicu a teraz idem robiť makaróny, nech sú hotové pokiaľ príde manžel domov a k nim omáčku, ale ešte neviem akú, popozerám do chladničky a špajzy čo fajného objavím 😉 juuj tak to je nepríjemné, nechcela by som...a keď si zapneš digestor alebo sem tam otvoríš okno v kuchyni, nepomôže?

teleranka
28. feb 2012

@anicka9 pomôže, ale potom prichádza na rad lenivosť 🙂 a strach z neúspechu, "variť" som začala iba nedávno, nikdy v žiote predtým som nevarila..čiže ja sa učím robiť ešte aj pslepačiu poliecku, aj vyprážať rezeň..ten som robila raz, prvý som poplietla múka vajce strúhanka, dala som to nejako obrátene 😝

anicka9
28. feb 2012

@teleranka Noo tak tu lenivosť poznám niekedy aj ja 😉 šak ako sa hovorí, pomaličky ďalej zájdeš 🙂 a keď máš na kom experimentovať/ manžel, priateľ/ tak treba skúšať všetko 🙂 Ja tiež napr. nejaké jedlá ešte neviem variť, ale šak celý život mám ešte pred sebou 🙂 žeby som sa naučila a zdokonalila 😎

silvulik10
28. feb 2012

@teleranka
@anicka9 ahojte kočky 🙂 Vidím, že Ste varili, to ja robím každý deň, lebo manžel chodí z práce každý deň o 12:00 hod. na obed. Anička podľa mne, že máš opotrebovaný krčok je už v tomto štádiu normálne, telo sa pripravuje na pôrod.
teleranka, ja na interné chodím tu do Moldavy kde bývam, môžeš ísť kľudne len tak. Na kardiológiu chodím do Šace. Ale môžeš ísť na interné do Šace, len nemám s tým skúsenosti ako to funguje.

katka2552
29. feb 2012

Ahojte,je tu niektora, co ma termin okolo 17 marca v Saci?Bola som tam v tehotenskej poradni, ale ze vraj maju teraz stale plno a aj s vyberom nadstandartnych izieb to nie je bohvieco, tak snad sa mi nejaka ujde 🙂 ....

anicka9
29. feb 2012

@silvulik10 U nás sa striedame raz varím ja a raz svokra, nakoľko bývame so svokrovcami, ale v pohode 🙂 Ja si tiež myslím, že krčok sa pomaly opetrebuje, keď je žena vo vyššom štádiu tehotenstva. Čo dnes porábate baby silvulik10 @teleranka? Snažím sa dovolať do šace, ale akosi zatiaľ bez úspechu 😒

anci852
29. feb 2012

@katka2552 Ahoj, no ja mám termín 16.3.. hej majú plno, ale sestrička mi poveala, že sa nedá dopredu rezervovať, lebo nevieš ked to na teba príde skôr.

katka2552
29. feb 2012

@anci852 tak to sa asi vydime 🙂 a mas zaujem o tie nove nadstandartne izby?Je to tvoje prve babo?

anci852
29. feb 2012

@katka2552 Ano prve, mam zaujem, napriklad by som rada sla do tej izby kde su dve, stoji to 35 eur, tak to si myslim, ze sa da celkom. A ty?

anci852
29. feb 2012

Dievčatá snáď sa nájde nejaká ochotná, ktorá mi odpovie na otázku. Za čo všetko sa platí pri pôrode, okrem toho jednorázového poplatku 6 eur, nadštandardu, zazmluvnenia doktora, epidurálky?A ešte kedy ste to platili, pred či po pôrode?Ďakujem za odpoveď

katka2552
29. feb 2012

@anci852 ja cakam tiez prve,takze totalny novacik 🙂 a izbu bud tu co ty za 35 alebo jednolozkovu za 50 aj ked to je uz kus vela.....snad sa nam postasti a budeme mat tie co sme si vybrali....inak pevne dufam,ze sa to do nasho terminu kus uvolni.......

anci852
29. feb 2012

@katka2552 No snádˇsa to uvoľní a možno budeme aj spolu na izbe, ty už máš doktora vybraného?

anicka9
29. feb 2012

Baby kontakt na Dr. Dosedlu? do IP ďakujem 😉

katka2552
29. feb 2012

@anci852 no mozno 🙂...nie nemam,necham to na nahodu,pocula som,ze vsetci su v pohode.Ty mas niekoho?Budes mat aj EPI?Ja nie,nemozem koli mojej chorobe,ani EPI ani cisarsky,takze si to uzijem naplno :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre