Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

14petulka88
2. nov 2012

@magre oni stym nemaju problem pokial rano pred vyzitou budes pripravena tak ako mas byt tak podla mna neni problem 😉 maly tam baby pyzama 😉

vierkass
2. nov 2012

@drobcek76
@chlpacik
@bonnie1
ahojte babenky, uz sa nam to krati, co? kedy sa chystate do poradne najblizsie?

bonnie1
2. nov 2012

@vierkass 🙂 jasne ze sa to krati..moj boze budem matka🙂 najblizsie idem 8.11. pravdepdobne posledny krat k svojmu. potom uz iba do sace..

vierkass
2. nov 2012

@bonnie1
ja idem v utorok 6.11 a zrejme to uz bude posledna poradna u mojho gynekologa... a ako sa mas, ako sa citis? ze dame stretko v porodnici? 🙂 este sa prid chlpacik a drobcek76...
a uz si si vybrala doktora?

bonnie1
2. nov 2012

@vierkass a ty kedy mas termin?ja neviem mi odporucili dosedlu mna zaujalo to ze nenastrihuja a ja nechcem byt..tak asi jeho.je velmi zaneprazdneny ale tak kazda nemocnica ma takeho svojho..uvidime.a uz mas veci zbalene?

vierkass
2. nov 2012

@bonnie1
termin mam 19.12 a tiez ideme k Dosedlovi... uz som bola pri nom aj na ultrazvuk v 30.tt.
veci este nemam zbalene ale uz na tom pracujem. este nejake veci potrebujem dokupit a cez tyzden zbalim, nech som kludna... ty uz si balila?
ja uz chytam trosku stres z porodu... 🙂

drobcek76
2. nov 2012

@vierkass ahojte tehulky....Ja idem do poradne 15.11..citam ze ste uz zbalene ...tak to ste sikovne ...dufam ze sa tam stretneme...🙂

sandra163
2. nov 2012

ahojte, chcem sa opýtať na nadštandardnú pôrodnú sálu... ak bude voľná, rada by som ju využila. rodili ste v nej niektorá?

bonnie1
2. nov 2012

@vierkass
@drobcek76 no ja si lamem hlavu nad koselami kojeneckymi. ze kolko ich mam kupit lebo ja by som radsej pyzamo..

drobcek76
2. nov 2012

@bonnie1 ja si myslim ze koselu by sme mali mat na porod a na izbe možes mat aj pyzamo...takze staci jedna kosela a pyzamka kolko si zoberies podla zvazenia .

danka2105
3. nov 2012

@sandra163 Na nadstandardnej sale sa nerodi, ta miestnost je len na pripravu, na 1 dobu porodnu, je hned vedla porodnej saly. Tam mozes byt aj so svojim partnerom cely cas pred porodom. Mas tam postel, kreslo, sprchu, rebriny, fit loptu 🙂 Ja som ju s manzelom vyuzila a vrele odporucam, mas tam sukromie 🙂

danka2105
3. nov 2012

@bonnie1
@drobcek76
@vierkass Kočky, ja som mala jednu koselu na porod a dve nocne kosele na izbu a uplne mi stacili 🙂

papuckam
3. nov 2012

ja som tiez mala jednu koselu na porod a 2 na izbu, ale hodilo by sa mi aj viac, pre mna bolo na izbe strasne teplo, dost som sa potila, takze mi nasi vzali koselu domov preprat a na druhy den doniesli, keby som sa tak nepotila, tak by aj stacili dve v pohode

anastacia242
3. nov 2012

@monika1308 musis tam volat intenzivne...ja som sa tam dovolala hned,ale sestricka ma odbila, ze vysetruju, nech zavolam za 15minut a uz som sa za 3hodiny nedovolala, ale vcera som sa dovolala a v piatok idem 1x do poradne k nim aj na ultrazvuk...

blackcat8885
3. nov 2012

@monika1308 Majú nefunkčnú klapku aspoň tak mi povedala na recepcii takže je problem sa dovolať.Skús násjť mail

talcik111
3. nov 2012

@sandra163 ja som tiez bola na nadstandard sale, ale ako vravi danka 2105 tak tam sa nerodi, je to len miestnost, kde mozes byt v prvej dobe porodnej sama a nie s ostatnymi rodickami. ja som to vyuzila a je to super, lebo sucasne so mnou rodila aj jedna romka. takze to by som bola s nou v jednej miestnosti. a tak som bola s partnerom cely cas. akurat tam nieje vecko a je dost daleko od tej saly ale inak tam je vsetko potrebne

monika1308
3. nov 2012

No tak som sa tam nakoniec dovolala, objednali ma na štvrtok, a že si mám zavolať ešte na iné číslo a objednať sa na ultrazvuk tiež na štvrtok.. Ne taký srandisti, veď ani na ten ultrazvuk som sa nevedela dovolať 😀 No ale budem skúšať v pondelok kým sa mi nepodarí.
A baby nebojte sa pôrodu lebo bude o to horší 🙂 TReba na to mylsieť pozitívne ako na nutné zlo za ktorým príde krásna odmena🙂
Ja už som skoro úplne zbalená, už len dokupujem drobnosti čo mi napadnú. Mám tri nočné košele s rozopínaním vpredu tak uvidím že či využijem všetky. Len aby mi ešte málo nebolo :-P
A tá nadštandardná sála sa mi celkom pozdáva, lebo rada by som mala tiež manžela pri sebe. Aspoň by mohol byť pri mne celý čas 🙂
Už sa neviem dočkať pôrodu 🙂 Možno to znie smiešne ale vôbec sa nebojím. Nejak si nepripúšťam to, že ma to bude bolieť ale myslím iba na to že tým pôrodom príde na svet náš krásny drobček na ktorého sa celá rodinka vytešujeme 🙂
A baby, koľko tých jednorázových nohavičiek si treba zobrať? Lebo mne poradili 5 ks, či to nie je veľa.

danka2105
3. nov 2012

@monika1308 Ani ja som sa nebala ( pritom som strasna citlivka) , myslela len pozitivne a porod dopadol ukazkovo, 3 hodky, bez EPI a bez nastrihu 🙂 Co sa tyka nohaviciek, ja som mala tiez 5 kusov, no mne bolo teda malo....este dobre ze to boli take, co sa dali oprat, lebo este take 2 kusy by sa mi zisli 🙂 Tak drzim prsty, nech ti to dobre dopadne 🙂

chlpacik
3. nov 2012

@vierkass DIEVCENCE, AJ JA IDEM K SVOJMU GYNEKOLOGOVI 6.11. Vtedy nastupujem aj na matersku, tak uvidim, ci ma este objedna k sebe, alebo uz posle do nemocky 🙂) Pocitam, ze v 36tt by som mala zacat chodit na poradnu. Lekara vybaveneho nemam, ale akosi kazda k Dosedlovi 😀 tak toho ja vynecham 🙂))))
Som zvedava s ktorou skoncim na izbe 🙂)))))))
A mate po chlebe, lebo od 6.mesiaca tehotenstva chrapem 😀 😀 😀 cudne, kedze predtym som to nikdy nerobila 🙂)) 😵
A vy ste uz zbalene? Lebo ja este nie. Kupovali ste odsavacku mlieka? Ak ano, aku by ste odporucali?

14petulka88
3. nov 2012

@monika1308 Ja som mala 5ks nohaviciek a tri som domov dovliekla naspat :D a taktiez som sa nebala porodu ani pri prvom ani pri druhom, po nich som sice povedala ze nikdy viac ale to opadlo casom :D

vierkass
3. nov 2012

@drobcek76
@bonnie1
ja mam tiez radsej pyzamko klasicke. nocne kosele neznasam, ked spim vsade sa to poskruca.... ale ked treba, tak treba. akurat neviem aku si mam kupit a kolko. tie s otvormi cez prsia sa mi velmi nezdaju... nebudu mi z nich vykukat prsia? som dost hanbliva a aj prsia mam take naliate a velke, ze mozem rozdavat..... :( na depku akurat... :((((
a tiez neviem co vsetko mam balit. zoznamov je milion a kazdy iny. asi pockam, aky zoznam mi daju v saci a tak dobalim presne. cez tyzden uz chcem zbalit aspon taky zaklad, nemam este nic,...

vierkass
3. nov 2012

kocky a ake poporodne gatky mam kupit? tie sietkovane ci ine? v lekarni som sa pytala, tam ich nemaju tak skusim zdravotnicke potreby...

@chlpacik
odsavacku som nekupovala, pozicala mi ju kamoska. akurat ju vycistim a bude...

drobcek76
3. nov 2012

@vierkass no vies co tie kosele co su otvori cez prsia su hrozne mam taku jednu a prsia z nej mam vonku 🙂 otras lepsie su tie na gombiky ...takze taku si nekupuj ked maš velke prsia 🙂 moje tiez su velke 😀 . A tie poporodne gatky este nemam kupene ....

sandra163
3. nov 2012

@danka2105
@talcik111 ďakujem dievčatá za odpoveď. som dosť sklamaná z faktu, že tam nie je vecko. možno to vyznie smiešne, ale aj kvôli súkromiu na vecku, som chcela ísť na tú nadštand. sálu. keď som v šaci rodila prvýkrát a podali mi yal, čo som si priniesla, tak bolo síce fajn, že vecko je blízko, no asi 5 krát ma "pritom" niekto vyrušil. hrôza 😒 si myslím, že mohlo to byť naopak. sprcha mohla byť ďalej, ale vecko, to je podľa mňa samozrejmosť, to malo byť na tej nadštand. sále. teraz, keď si pomyslím, že po yale budem mať na vecko ďaleko.... 😒 no neviem, som sklamaná. človek si zaplatí a nie málo a vecko tam ani nie je... asi som divná, ale pri takej činnosti dúfam v súkromnie 😀

vierkass
3. nov 2012

@drobcek76
a ake gatky si kupis? a kolko asi? kazdy mi inak povie... tak neviem.

drobcek76
3. nov 2012

@vierkass Ja neviem ani ako tie gatky vyzeraju ,ale mam kamosku co teraz rodila tak ona mala v porodnici jedno balenie myslim ze 5 kusov a este sa jej zvysili 2ks.tak asi jedno balenie staci ....lenze ona mala tie jednorazove ,ale ze su aj nejake co sa daju prat neviem... sestricky jej hovorili ze ked len lezi nech si nedava ziadne aby sa jej to tam vetralo ze sa skor zahoji...ona sa dost aj potrhala pri porode a velmi ju to bolelo 😢 tak mozno preto sa jej zvysili...

vierkass
3. nov 2012

@drobcek76
no ja som tiez myslela, ze tie jednorazovky... tie sietkovane su vraj take a aj vraj dobre a pohodlne... no neviem.
moja kamoska tiez rodila v saci pred 1,5 mesiacom tak sa jej popytam. len sme este neboli spolu, maju velke problemy s kojenim a maly ma aj koliky a vkuse place, tak nechcem otravovat.

lilianka1199
3. nov 2012

@vierkass rodila som v Saci prednedavnom, no ak mozem poradit, gatky sietovane, take ako kratasky, nasla som na nete, su strasne pohodlne, mala som 3 v baleni a stacilo, ak nahodou, tak preperies a hned su suche, ked som rodila, pytala som ich koselu, ono mamicky to tam mali, tak som pytala aj ja a mala som nakupene nove kosele, tak ich neznicim pri porode, tak isto som pytala ked menili aj na izbu v prve dva dni po porode, velke, volne kosele 🙂 V koseli bolo fajn a ked som mala navstevu,obliekla som svoju a zupan na vrch. A kosele - bavlnene, ako tricka som mala svoje 3, ak by som nemala nemocnicne, tak by som mala malo, lebo ja som sa strasne potila a krvacala 😖 ....super su co najdlsie a ja som mala take co sa rozopli az pod prsia, budes stale prikladat babo, do sprchy aj kazdu hodinu, aby sa nezapalila rana, tak preto tie kosele a ked pride lekarka, tak tiez len vytiahnes hore, ranu treba vetrat!!!!!
Najviac potrebujes bunicinove hrube vlozky, oni aj davaju, ked pytas - obcas prinesu aj same, ale len 1-2 den, tak to maj doma aspon 3-4 balenia a manzel prinesie a treba tam deku pre mimco, nieje v zozname a aby nespali deticky na tvrdom monitore a sudokrem tiez nieje v zozname.....a cistu, neperlivu vodu, koli kojeniu rovno karton, budes strasne smadna, ak nieco, pytaj sa 😉

lilianka1199
3. nov 2012

@drobcek76
@vierkass , tie jednorazove , su take tenulinke a len taka sietka, ktore sa vyhadzuju, ale oni sa daju oprat, sa som ich mesiac nosila este doma, ja som mala tieto : http://shop.tehotka.sk/?modul=tovar&id=40&mod_n...

lilianka1199
3. nov 2012

@lilianka1199
@vierkass a kosela co je na tej stranke je podla mna super, taka, ze vsetko schova a rozopnes len tam kde potrebujes 😉 http://shop.tehotka.sk/tovar/2556-Materska_nocn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre