Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
18. dec 2008

ahojte...tak ja cakam ci sa niektora neozve co je nove s babatkami a nic a ked tu cely den nie som,tak ste tu vsetky 😉 😉
my sme sa dnes flakali cely den.boli sme si kupit nieco pekne.cele dni sme boli zatvorene doma 🙄
Moja princezna je ako anjelik.Asi ju zjem 😀
Celu noc spinka,budi sa len raz,alebo maximalne 2 krat a to hned po papani zaspi.a cez den je tiez dobra.Akurat ku veceru chodime po dome a pozerame na svetielka 🙂
hankky, malinka si asi fakt zvykla na ruky.ale co uz.ani ja by som sa nezachovala inak,keby mi babatko plakalo ☹
ale neboj,bude lepsie....

mimi16
19. dec 2008

halooo tehulky,este spinkate? no ja som mala prisernu noc,tak strasne ma boleli kosti,asi sa roztahujem alebo co.nevedela som sa ani z postele postavit a otocit,tak to bola hruuuza.ja som dala na radu skusenych mamiciek a bola som si kupit tie jednorazove nohavicky.zatial pa, musim ist upratovat 😠

hankky
19. dec 2008

ahojte tehulky a maminky co mate nove?
my sme sa prave vratili od lekarky, boli sme na kontrole...vcera vecer mala tak plakala az som mala strach ze si ublizi, taky hytericky plac, sermovala rucickami, skriabala sa do tvaricky...no strasne, nijako sa nedala utisit....v noci sa tiez budila a rano bola hore od osmej!!!
brusko je uz lepsie, aj lekarka povedala...mame dalej papat nutrilon1 HA a aj kvapky espumisan davat. poslala nas aj do gastro poradne (pripravila ma na to ze lekarka ma zdrbe preco nekojim tak sa "tesim")
v pusinke mame kvasinky a E.coli (netusim co to je, idem najst nieco o tom na nete), kozna nam na to predpisala nejaku vodicku co nam namiesali v lekarni, vcera sme potreli 2x a dnes raz a hned vidno ze sa jej to zlepsilo tak sa tesim ze to zabera
no a na ten nas nepokoj a plac a nespavost...tak povedala ze to je uz taky zacarovany kruh, ze mala je uz taka nervozna z toho ze nevie spat ze uz ani nezaspi...tak nam predpisala diazepan (ze ten nam treba aj keby mala vysoke teploty, tak aby nedostala krce) a ze ked chyti zase taky zurivy plac tak nech jej ho dame, ze aj ona sa potrebuje upokojit...
no a samozrejme po ceste vonku (5 minut peso mame lekarku) zaspala, tak teraz spinka pri otvorenom okne nababusena 😀 Aj lekarka povedala ze uz s nou mozme chodit vonku ze snad sa aspon tak vyspinka...

mimi16
19. dec 2008

ahoj hanky.dufam ze vasa malicka uz bude kludnejsia a nejak sa jej to polepsi.kazde dietatko je ine ale kazdy si tym asi musi prejst.som zvedava na nasu princeznu,ako to bude so spanim .

mimi16
19. dec 2008

kde ste tehulky? dufam ze ste ma tu nenechali a ze nerodite. ☹

dartka17
19. dec 2008

vsetkym Vam velmi pekne dakujem za uzitocne rady, pre nas prvorodicky je to velka pomoc 🙂
lilly...dakujem pekne za informacie...ty to popisujem detailne a ja som vobec o takych veciach nemala ani potuchy...to s tym sackom na brucho...vlozky medzi nohami bez nohaviciek si nejako neviem predstavit, no vsak uvidim :D

dartka17
19. dec 2008

lilly...kupila som si najprv kalciovu masticku, no zevraj sa musi zmyvat pred kojenim, tak mi suseda da nejaky avent krem /tusim tak spominala/, popripade si kupim aj to Babylove...to chvalilo viacero kociek.
A tie klobuciky som si kupila minule v lekarni v Saci velkost S...ja mam celkovo male prsia...tak som zvedava ci vobec budem kojit. Zatial som si ani odsavacku nekupila. Poradis aj nejaku odsavacku, ak by mi trebalo?

mimi16
19. dec 2008

ahoj dartka.tak ako sa citis? a kedy sa chystas na kontrolu? my ideme zajtra tak som zvedava co nove.

dartka17
19. dec 2008

ahoj Mirka...ja som dnes vstala riadne unavena...v noci som bola 4krat na WC a maly dost kopal..aj hrdlo ma pobolievalo...potom som sa pustila do vianocnej vyzdoby, postavila som uz stromcek a este musim pobalit darceky, ale to asi az zajtra...lebo verim, ze keby som uz isla do porodnice, tak ich manzel iba nahadze do tasiek :D na kontrolu idem v nedelu na 11 hod., tak som tiez zvedava a hlavne chcem vediet, aky je maly uz velky 🙂 , lebo som sa vcera vazila a uz som pribrala 14 kg...teda ja som myslela,ze ked priberiem aspon 7 kg, tak ze budem stastna...ja mam celkovo problem pribrat...vzdy som bola taky suchar

mimi16
19. dec 2008

ja som sa tiez trosku popnahlala s vianocnou vyzdobou a stromcekom.neviem si predstavit ze by to malo ostat na nasich polovickach.ja zas chodim na vecko asi tak kazdu hodinu tak sa super vyspim a v noci ma to dole dost bolelo.ako ked mas svalovku alebo ta niekto doslova kopne.mavas to aj ty?

dartka17
19. dec 2008

mna bolia klby, nemozem dlho lezat na jednej strane, lebo mi vyraza bolest az do nohy...takze zakazdym ked sa v noci pretacam, tak som hore, ale nastastie hned zaspim. A tu svalovku tam dole medzi nohami mam tiez, tazko sa mi otaca, ked dviham nohu tak to dost boli. Inac ziadne ine bolesti zatial nepocitujem, ani v podbrusku...pisali tu o poslickoch...no ja zatial nic. V noci ked idem na WC som vacsinou riadne unavena a neviem si ani predstavit, ako by som sa nastartovala, keby mi nahodou odtiekla plodova voda a musela by som frcat do porodnice. Najradsej by som rodila tak, ze pridem na kontrolu a tam mi povedia, ze zostavate a ze budeme onedlho rodit :D

mimi16
19. dec 2008

uplne suhlasim,to je aj moja predstava 🙂 trepat sa do porodnice niekedy v noci a este k tomu rozospata,no ale naplanovat to nevieme.

dartka17
19. dec 2008

idem nieco spapat a asi pojdem do postele...dnes mam dost...majte sa
mimi a ibi nieze zacnete rodit bezomna :D

mimi16
19. dec 2008

neboj,dufam ze nam to vyjde priblizne narovnako.papa 🙂

ibi
19. dec 2008

ahoj kocky*cely den som sa tu neukazala, mala som toho vela. Bola som aj v Saci na kontrole,vsetko ok, mala vela kopkala, tak aj monitor tak vyzeral. Som otvorena na jeden prst a vraj to vyzera dobre...co tym chcel povedat,neviem 🙂 Nastastie ma uz podbrusko dnes v noci nebolelo,hned som bola vyspatejsia. Tie bolesti v slabinach mam aj ja... Aj u nas uz stromcek stoji a darceky su pobalene,keby to nahodou prislo. Viete nieco o tom,ze pri porode sa vraj priputaju nohy? Je to pravda? A preco

mimi16
19. dec 2008

ahoj ibi.o tom priputani som uz pocula ale neviem preco sa to robi.pride mi to ako v stredoveku.co sa boja ze im zo saly ujdeme?co si vsetko dnes absolvovala,myslim u doktora.my sa chystame zajtra.a mala,kolko vazi?

ibi
19. dec 2008

ahoj mimi! jeeej tesim sa, ze je niekto este tu! Robil mi klasiku, ten monitor, vysterenie zdola, prietoky, ale biometriu nerobil, tekze neviem nasu novu vahu. Min. tyzden mala vraj 3,1kg. Dufam, ze uz velmi nenarastie... Inas tie priputane nohy sa mi velmi nepacia-mas pravdu, stredovek... Co Ty dnes? Co si porabala?

mimi16
19. dec 2008

cudovala som sa ze tu nie si.tak som si myslela ze ci este nerodis. 🙂 potom som si spomenula ze si pisala ze mas dnes to vysetrenie.ja som dnes mala taky pracovny den.upratovala som,prala a varila.potom poobede som bola pri telke.teraz sa trosku nudim,nejak sa mi nechce spat.a trapi ma take neprijemne sklbanie v bruchu.viem urcite ze to nie su pohyby a niekde som citala ze to sa vraj babatku stikuta ale je to strasne neprijemne.poznas to?

ibi
19. dec 2008

Ano, aj mne sa to stava a suhlasim, nic extra prijemne, vzdy skusam zmenit polohu, ale vacsinou nezabera. pozitivne je, ze vraj to si babo cvici plucka. Ja som rano tiez trosku postramotila doma, potom Saca, potom zase nejake nakupy a podom som sa snazila namalovat take obrazky do detskej, manzelik ma chvali, ale ja nie som spokojna... taky pokus, uvidim ci pouzijeme na stenu. Rano sa rozhodnem, ak dame, pofotim a dam do albumu 🙂)

cil
19. dec 2008

baby, nerieste take hluposti, ze priputane nohy. Ani som si to nevsimla...pri porode budete mat ine starosti...
a v podstate, neviem ako ine, ale ja som obcas ani nic nevnimala, bola soom mierne mimo, takisto po porode mam okna.

ibi
19. dec 2008

cil moja kamoska mala pocas porodu velky problem prave z priputanych noh, lebo opakovane dostavala prudke krce do lavej nohy... tak mi jej bolo luto, ale bodaj by si mala pravdu, zatial to tu nikto neriesil...

mimi16
19. dec 2008

a to malujes priamo na stenu alebo mas nejaky zlepsovak.ja som tiez rozmyslala malej nejak ozivit steny.....joj a este som chcela, kupovala si aj poporodne vlozky?ja som ani nevedela ze take su a kupila som si klasiku.ale vraj tie obycajne nie su az take priedusne.a beries uz do nemocky nieco na hradzu?

ibi
19. dec 2008

cil a preco ich vlastne zvyknu priputat, aky je dovod?

ibi
19. dec 2008

Mimi malovala som na vykres a dala som to do takych peknych ramov z Ikey, inac na stenach uz mame rozne farby, take vseliake pruhy, paci sa mi to, to sa manzel vysantil... Ja si nakoniec beriem ten Dremachlorofyl na hradzu, kaslem na to, ze to je zelene, hlavne, ze to pomaha a na bradavky mam tu kalciovu mas a bepanthen (neviem ako sa to pise...), nohavicky mam uz tiez tie jednorazovky zbalene, aj vlozky do podprdy mam uplne obycajne zo zdrav.potrieb, detto aj vlozky zo drav.potrieb, priedusne. Ale kazdy z okolia mi tiez radi vetrat, vetrat vetrat - tak uz len byt sama na izbe 😎

ibi
19. dec 2008

pisem ako kocur a vynechavam pismenka, prepac... tie druhe vlozky myslim poporodne...

mimi16
19. dec 2008

asi si aj ja zadovazim ten chlorofyl, je to sprej? ja sa akurat snazim nejak umiestnit postielku k nam do spalne,vidiet ze sa nudim. 🙂 mame otrasne rozmery izieb,hlavne detska a spalna.zda sa mi ze ten priestor sa stale zmensuje,alebo my uz mame viac veci? 🙂 a inak kde pracujes,ak to nie je tajomstvo?

ibi
19. dec 2008

mimi, aj ja stale vymyslam kde co umiestnit, mam to naplanovane tak, ze v noci bude mala s nami v spalni, ma tam kos na spinkanie - taky na nozickach a v detskej je postielka na den a potom na postupne navykanie na detsku...aka bude realita uvidime, nechame sa prekvapit... ale spalnu mame tiez mini, takze to tam je LTT. Ten Dermochlorofyl som kupila v lekarni, vyraba sa vraj aj krem aj sprej a mne odporucili sprej. Co sa tyka mojej robotky tak podnikam v oblasti vzdelavania, ale nejdem to tu rozpisovat, aby ma admin nezrusil 🙂) mam peknu pracu a super je to, ze sa da so to robit aj z domu 🙂 Co Ty, co robis? Ozaj, kolko vazila naposledy Tvoja malicka?

mimi16
19. dec 2008

ja pracujem na zivnost ako lektorka.ucim anglinu v jednej jazykovke. no a nasa princezna mala naposledy nieco cez tri kila,tak dufam ze nebude velmi naberat.

ibi
19. dec 2008

tak to mame skoro rovnaku pracu, ja sa tiez zaoberam anglinou! svet je maly 😉 inac dnes bol v Saci maxim. klud, malo ludi, az som bola prekvapena. Vraj ich aj pustali skor domov, tak aj nas Dr sa tesil, ja som bola u neho posledna. Bol taky kludnejsi a vkuse usmiaty. Vraj 26teho cestuje niekam prec, tak aby som vtedy nerodila - sa mu povie 🙂 Ale zistila som, ze 26teho ma sluzbu Dosedla, co je tiez fajn, takze som v klude.

mimi16
19. dec 2008

a nevies ako dlho bude prec? dufam ze nakoniec nas ani neodrodi.a tiez som pocula ze ten Dosedla je fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre