Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jejejena
25. júl 2013

Nemam dobru skusenost, zmenou vedenia kliniky to ide s nou dole vodou. Najma arogancia zo strany nemenovaneho prim. voci ostatnym kolegom a povysenectvo voci pacientkam. A nie som jedina ktora to teraz v lete zazila, asi by trebalo ist na dovolenku minimalne v dlzke studentskych prazdnin.

bonnie1
25. júl 2013

@jejejena a ja som praveze zazila arogantne spravanie od jednej mladej lekarky. ona ma prijala odrodil ma ale pan primar ( ktory sa ku mne spraval velmi milo cely cas). potom ked som ju stretla NIKDY sa mi neodzdravila. boli sme na chodbe dve ja som mala na rukach babo isli sme oproti sebe a podotykam pocula ma..cely cas som mala z nej zly pocit..od nej som zazila nadradeneho spravania od chvile co ma prijala..cize kazdy sa tam sprava ku kazdemu pacientovi inak..

lilka246
25. júl 2013

Tiez som si to zazila, sestricky na porodnej sale ako aj pan doktor Toth, ktoreho som si pre porod vybrala , no nemozem povedat jedine zle slovo. Horsie to bolo potom zo sestrickami na gynelogii. Neochota pomoct v nicom, same vyhovorky. Kedze som rodila v piatok a ako naschval som mala problem s prisatim malej, ako prvorodicka sestricky na gyn. mi povedali ze lakt. poradkyna pride az v pondelok nakolko je vikend a mam si pomoct ako viem. Tak sa to so mnou tiahlo cely pobyt v nemocnici. Koli ich neochote som sa doma este s malou trapila 7 tyzdnov a az na pomoc lakt. poradkyne z nasho okolia a velme ale velmi velkej trpezlivosti, slzam ..... sme kojenie nakoniec zvladli

lilka246
25. júl 2013

@radkanika musim s tebou uplne suhlasit ak budem este raz rodit tak urcite len a len pri nom, tiez bol pri mne cely porod a tiez nas prisiel par krat pozriet aj na izbu. Dokonca mi navrhol kedze som nebola spokojna zo svojou vtedajsou gyn., aby som chodila k nemu.

terezka1947
25. júl 2013

@lilka246 presne moja skusenost 😒

bianocka
25. júl 2013

Ja mam tiez vyborne skusenosti so Sacou a dufam, ze aj teraz budem mat. Ci uz dr. Toth, alebo dr. Dosedla, ale aj sestricky, zatial na nikoho nic zle povedat nemozem. Prvy porod bol pred 4 rokmi a teraz som uz zacala chodit k primarovi Dosedlovi na predporodnu poradnu a podla mna je perfektny. Asi aj zalezi, kto co ocakava...

jejejena
26. júl 2013

@bianocka Presne tak, mala som z neho pocit ze nieco ocakava.

bianocka
26. júl 2013

@jejejena Ja som myslela pacientky - ze nieco ocakavaju. Doktori ani len stipkou nenaznacili, ze by nieco ocakavali. Ani jeden. Sestra dokonca ani len dezert nechcela zobrat.
Pre mna je dolezite, ze dr Dosedla je odbornik. A to, ze je mily, vtipny a dokaze uvolnit atmosferu, je len super bonus k jeho profesii.

jejejena
26. júl 2013

@bianocka Tak neviem asi su tam potom dvaja, alebo v prvej polovici tyzdna je taky ako ho tu spominas a v druhej je viď. hore=chrapúň.

bianocka
26. júl 2013

@jejejena Ja naozaj neviem... stretla som sa s nim dokopy asi 5x zatial a stale bol pohodak a srandista. Aroganciu ani povysenectvo som z jeho strany nepocitila.
Co konkretne urobil/neurobil?

lilstuk
27. júl 2013

@svenka ahoj tak uz to máme za sebou, rodila som 16.teho u pani dr. Vargovej a bolo uplne super skvela doktorka,
neviem si vynachvaliť, rodila by som urcite u nej znova 🙂

bonnie1
27. júl 2013

@lilstuk a nastrihla ta? inak blahozelam 🙂

lilstuk
27. júl 2013

áno nastrihla ma a potom aj zašila,ďakujem za blahoželanie 🙂

svenka
29. júl 2013

@lilstuk tak to je krasna sprava, ze uz je maly na svete a hlavne, ze ste obaja v poriadku 🙂 blahozelam, nech ste stastni a zdravucki 😉 😵

lilstuk
29. júl 2013

@svenka Ďakujeme 🙂

deculko
30. júl 2013

dobry... len tak pridavam skusenost s Dr. Dosedlom,kedze som tu citala,ze sa zmenil,kedze je uz primarom a nema tolko casu...ze uz nie je k pacientkam taky vludny,aky bol...
tak moja skusenost je taka,ze v r. 2009 som u neho rodila prvy krat a bola som so vsetkym spokojna... a teraz na zaciatku jula som bola u neho porodit druhe babo a perfektne sa o mna staral...mala som po precitani reakcii tuna trochu obavy,ale nebolo treba... mal o mne dopredu prestudovane papiere z prveho porodu,az som mala pocit,ze si ma pamata... mala som prvu planovanu sekciu a tentokrat tiez, babatko sa ale rozhodlo ohlasit samo na svet,t.j. porod sa mi zacal sam odtokom plodovej vody.. a primar sa o mna ukazkovo staral... bol ma hned rano pozriet, zariadoval veci k sekcii, bol sa na mna pozriet a pytal sa ma ako sa mam,kym som cakala na sekciu,lebo nebola volna operacka... ked zbadal,ze uz u mna riadne nabehli kontrakcie za tie 2 hodiny,co som mala cakat,tak zurgoval personal a urychlil cakanie... a pocas spinalu bol perfektny,este sam ma zabaval slovne,aby odviedol moju pozornost od toho,co sa deje.. ked by som mala viac casu,tak napisem aj viac... personal ho respektuje, ma vsetko dobre zorganizovane....stale sa k nemu na poradne malo caka... kratsie ako k inym doktorom, vysetrenia po porode pri prepustani si tiez dobre organizuje... myslim,ze je dobre,ze je primarom... tolko moja skusenost🙂 stale je rovnaky aky bol, mne jednoducho Dosedla sadol...
vela zdaru dievcata tehulky

zuzi0110
31. júl 2013

@lilstuk aj ja gratulujem k drobčekovi 🙂 tiež som u nej rodila teraz 10.7. 🙂 perfektný porod som mala zas. Úplná pohoda 🙂

lilstuk
1. aug 2013

@zuzi0110 dakujeme krasne aj ja gratulujem a zelam vám veľa zdravícka 🙂

bianocka
3. aug 2013

Prosim Vas, kto rodil v Saci nedavno, davaju klystir automaticky?
@deculko
@zuzi0110
@lilstuk

blackcat8885
4. aug 2013

@bianocka Ano dávaju ale ja som ho ani odmietnuť nechcela no spýtaj sa aj lekára ku ktoremu chodíš či sa odmietnuť dá ak nechceš

stanly1974
4. aug 2013

Ahojte! Aké sú momentálne ceny za nadstandardné izby? Ďakujem.

lilstuk
4. aug 2013

apartmán stojí 70 eur,potom maju niečo za 50 eur a nakoniec za 35 eur a maju aj normalne izby kde sa na 2 postelovke platí 18 eur a na 3 postelovke 10 eur,ale ja som rodila 16.jula.2013 a nebola volna ani jedna izba ani normalna a ani tie drahe nadštandardne,tak som ešte s jednou bola na nadšandartnej porodnej sale prvu noc a potom mi doktorka Vargova pri ktorej som aj rodila našla izbu jednodnovej chirurgie a tam som platila 10 eur za jeden den a bolo tam super,bola som tam sama 🙂 🙂 🙂

lilstuk
4. aug 2013

@bianocka ja som rodila teraz 16.júla a ano davaju klystír automaticky,ale nie je to nič strašne,horší bol porod 😝

bianocka
4. aug 2013

@lilstuk
@blackcat8885 Praveze ho chcem, nechcem ho odmietnut. Ale na stranke som sa docitala, ze: "Holenie a klyzma sa paušálne nevykonáva - je poskytnutá možnosť aplikácie mini klyzmy, ktorú si pacientka prinesie so sebou do pôrodnice"
Tak ma to zmiatlo, ci nejake novinky tam maju, alebo co... Lebo pred 4 rokmi mi klystir dali a bola som rada, ze som potom nemusela po porode na wc...
Dakujem za info 🙂

lilstuk
4. aug 2013

Ano v Šaci dávaju tu mini klyzmu a oholena som už prišla,manžel mi pomohol, mi držal zrkadlo a na wc som išla hned na druhý den,aj po tej klyzme, lebo sme dostali na olovrant vanilkové jogurtove mlieko od Sabiho a išlo mi to raz dva. 🙂

bonnie1
4. aug 2013

@lilstuk wow tolko porodov bolo? inak blahozelam 🙂

lilstuk
4. aug 2013

Ďakujem,ano v ten den 16.7.2013 mali v Šaci vela porodov,ale som šťastná aj tatino je šťastný že mame maleho už doma, je krasnučky 🙂 🙂 🙂

michaelahomolova85
18. aug 2013

no ja sa tiez chystam do Sace, a rada by som bola v nadstandarde, ale dufam, ze nebude tiez taky problem, ze bude obsadene vsetko... tak isto dufam, ze nebude obsadena nadstandard sala, lebo velmi chcem, aby bol manzel pri mne aj pocas otvarania sa... doktora si nevyberam, citala som vase prispevky a vzdy sa najdu ludia, co budu daneho doktora, ci personal chvalit alebo naopak... vsetci sme len ludia a nie stroje, takze kazdy moze mat zly den, alebo naopak dobru naladu- takze je to otazka daneho okamihu... som zvedava, ako dopadne moj porod a velmi si zelam, aby nenastali komplikacie a aby bolo vsetko v poriadku... 😔

anaj247
20. aug 2013

Ahojte, mam sice do porodu este cas, ale uvazujem nad Sacou. Zaujimalo by ma hlavne, ci mozem rodit v inej ako "klasickej" polohe. Teda nie leziac na chrbte. S tou jednou nadstandardnou salou to nie je ziadna vyhra, ak je pravda to co pisete, ze je pouzitelna len pocas prvej doby.... A este by som potrebovala vediet, ci budu respektovat nenastrihavanie a hlavne dotepanie pupocnika. Mate prosim s tymto nejake skusenosti? Ja totiz nemam strach z porodu, ale z lekarov a ich nezmyselnych prikazov. Dakujem🙂

blackcat8885
20. aug 2013

@anaj247 Ak Ti môžem poradiť, primár Dosedla nerobí nástrih ja som pri ňom rodila a mala som 4stehy a 5h po pôrode som sedela a myslím,že by sa dalo dohodnúť aj na dotepaní pupočníka.A s tou polohou sa musíš dopredu dohodnuť s lekarom a ak si lekara nechceš vybrať tak asi ťažko Ti to dovolia.Ak Ti tam pride nejaký starší čo bude mať službu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre