Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

15emka4
31. dec 2017

@polynka9 ja mám mať spinal.. Bojim sa už toho celého :/ a ako to je manžel na operácku nesmie...po sekcii bol s tebou?

polynka9
31. dec 2017

Viem, ze to je jednoduche ppvedat, neboj sa, ale musime to dat, zvladnut to ...ja som.sa.bala spinalu, ale nakoniec cele to dopadlo skvele 🙂
Nemysli nanzle, ze sa bojis, to ti nepomozr, budes sa bat o to viac. Skus k tomu pristupovat tal, ze budrs mat babo, ze uz nic nieje dolezite a urobos pre neho vsetko, nech sa ma k svetu a jednoducho, musi sa narodit 😉
Mamzel na sale nebol. Ale chalanov mu ukazali gned, ako ich brali zo saly. Pofotil si ich. A neskor ho pustili za mniu. Ale ja som aj tak driemala, bola otspena od narkozy. Neskor mi prinoesli aj deti, skusali sme prisanie..atd...a na dalsi den, ma previezli na izbu z jis-ky.
Ubehlo to cele. Teraz som uz odvazna, ale vtedy som sa velmi bala, takze rozumiem, ze mas strach...ale zvladnes to 😉

suzie28
31. dec 2017

Ahojte . Ja som rodila v Saci v july. Odtiekla mi plodová voda v 38 týždni . Lekára som nemala vybaveného . Práve mal službu Lendak . Pôrod bol v pohode . Lekár aj sestričky počas pôrodu super . Potom keď som ležala na ozve akurát sestričky v novorodeneckom neboli veľmi nápomocné . Chcela som laktačná poradkyňu alebo pripadne nejakú sestričku co mi môže poradiť keďže som si všimla že mám prsníky extrémne naliate a mala sa zle pridávala až to bolelo a som prvorodička tak mi len povedali že to tak má byt takze som ešte v ten večer celu noc sa snažila dať prsníky dokopy lebo sa mi hrudky spravili . Takze lekári super ale sestričky sú tam dosť neschopne .

sussah
31. dec 2017

@suzie28 áno to som počula už od viacerých že sestričky na novorodeneckom sú o ničom 😏 Mohli by ich už vymeniť ak tam nemajú chuť pracovať...

suzie28
31. dec 2017

@sussah to áno 😂 Vedia znechutiť pobyt v nemocnici . Ja som bola taká znechutená že som si myslela že ani dojčiť nebudem ešteže mám sestru co má za sebou dve deti takze za mnou došla a mi pomohla a dojčíme do teraz🙏

sussah
31. dec 2017

@suzie28 tak to ja som zvedavá ako prvorodička ako si s bábätkom poradím bez pomoci...a ešte keď tam bude na mňa gaanit nejaká milá sestra 😁

miriama11
31. dec 2017

Odporucam zavolat si tam laktacnu .sestricky na pprodnici su mile aj na 600nedeli ale z novorodeneckeho vela neporadia.ku nam na izbu mala prist a neprisla.inak su ok ale nemaju cas riesit kazdu .

suzie28
31. dec 2017

@sussah to dáš . Ja som bola aj na predporodnej ale nič som si v podstate nezapamätala.. a taktiež je to iné keď máš s bábätkom manipulovať ako s babikou na ktorej sme cvičili . Tam keď ti babetko prinesú tak ti úkazu základy a ono to ide potom samo . Tak prirodzene. Len tie prsia na tretí deň je extrém to si nájdi nejakú laktačnu poradkyňu . Budeš ju mat aspoň na tel alebo vedia aj za tebou do nemocnice dôjsť . Lebo to bolo u mna to najhoršie ... 🙈

sussah
31. dec 2017

@suzie28 aj ja idem na predporodny kurz teraz v januári...tak som zvedavá že či sa niečo dozviem..Ešte síce neviem či pôjdem cisárskym...či prirodzeným pôrodom..

sussah
31. dec 2017

@miriama11 no nemajú čas alebo nemajú záujem 😊 Ano počula som že sestričky na pôrodnici sú veľmi zlaté.

suzie28
31. dec 2017

@sussah ja som sa tam dosť nudila 😂

sussah
31. dec 2017

@suzie28 😂 a kde si chodila?

miriama11
31. dec 2017

@sussah hej tak tiez som nemala povit nejakej snahy z ich strany ale no ja som nastastie nepotrebovala pomoc ani prvy ani druhy raz.ale tiez prvy krat ked mi doniesli malu ze “nakojte ju” a isla prec a ja prvorodicka a ani sadnut som si nevedela.no ale poradila som si sama.ale mohli by sa viac zaujimat to je pravda.ved sa chvalia ze maju vysoke percento plne kojenych deti pri odchode .ale myslim ze nie ich zasluhou. Preto radim volat si laktacnu ak je problem .

miriama11
31. dec 2017

Alebo sa nedat odbit.😉

suzie28
31. dec 2017

@sussah stonožka v starom meste . Nevravím že to nepomôže len ja mám problém posedieť na jednom mieste 😂a tam to bolo hlavne teória dosť som sa nudila takze som aj pár vynechala ku konci .

sussah
31. dec 2017

@miriama11 áno musím to nejako dať 😉 Zatiaľ študujem knihu ..dojčenie v praxi..a idem na ten predporodny kurz..Len po cisárskom sa asi veľmi pohybovať nebudem....na to by mali sestričky prihliadať..iné to je po prirodzenom pôrode ..

sussah
31. dec 2017

@suzie28 no aj ja tam idem 😁 Som ešte rozmýšľala o tom druhom kurze pri Galérii..

miriama11
31. dec 2017

@sussah tak tam by mali nosit pravidelne na kojenie .ale to uz neviem aky maju postup.

suzie28
31. dec 2017

@sussah ja som to mala blizsko od domu takze mi to vyhovovalo . Sestričky sú zlate co prednášajú a taktiež tam budeš mat aj laktacnu a tá ti dá aj kontakt na seba . Ja som jej aj písala keď som mala problém s prsiami v nemocnici a hneď sa ozvala len tamta sa mi zdá že nechodí do sace ale si myslím že sa dá dohodnúť .

sussah
31. dec 2017

@suzie28 kamoske vraj prišla pomôcť do Sace laktačná poradkyňa a tiez chodila na ten kurz...ale neviem či z toho kurzu ju mala

sussah
31. dec 2017

@miriama11 no veď práve že nepomáhajú..to už je tretia po cisárskom čo som počula....Nedávno s kamoškou ostal na izbe manžel, lebo inak by jej nikto nepomohol..

miriama11
31. dec 2017

@sussah fakt ani po cisarskom?ja somrodila normalne tak som nrmala az taky problem ale leziacim by maly nosit ved oni nemozu ani dvyhat babatko zo zaciatku

sussah
31. dec 2017

@miriama11 veď toto...keď toto počujem tak ani nemám chuť ísť na cisársky..a obávam sa normálne toho keď to inak nepôjde.

miriama11
31. dec 2017

@sussah necitala som velmi predosle prispevky. V ktorom si tt? A preco myslis ze pojdes na cisarsky?

sussah
31. dec 2017

@miriama11 som v 29 tt. Mám väčšie dieťa, vyšší vek a myomy...Behom 2 týždňov sa idem poradiť s lekárom čo mi povie...nebránim sa prirodzenému pôrodu.

suzie28
31. dec 2017

@sussah môže byt viem že chodia . Hlavne treba veľa optimizmu a všetko bude Ok . No nič idem sa venovať mužovi 😀 Tak Vám všetkým všetko dobre do nového roka prajem a hlavne to zdravicko 🙏

sussah
31. dec 2017

@suzie28 ďakujem podobne krásny Nový rok 2018 😘

miriama11
31. dec 2017

@sussah neboj urcite sa to da zvladnut a okrem toho navstevne hodiny su az do 9tej vecer tak moze pomoct aj manzel alebo niekto z todiny.taze pohoda .a ked sa podari tak aj normalne mozno pojdes a este mas dost casu taze si nastuduj vsetko.

nanervy_2
1. jan 2018

ked si zaplatis nadštandard, su milsie sestry, v najdrahsom ti dieta skoro nezoberu :D
V saci zalezi aj od lekara, pri mne bola najprv grajcovicova ci ako sa volá, trpezlivá, mila a potom Michna. Nezalujem ho kvoli tomu, ze vidim ake mame súdnictvo.
V saci sa da porodit normalne, ale ist na poslednú chvilu a s dobrym doprovodom, poznam baby, čo tam rodili v pohode,ale ozaj sli len porodiť a boli bojovne povahy
Osobne som sa z ich pristupu spamatovavala vyse roka.

sussah
1. jan 2018

@nanervy_2 no veď práve kamoška si zaplatila tu najdrahšiu izbu a po cisárskom nevládala bábätko a nestarali sa 😏 Tak prisiel manžel aby jej pomohol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre