Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

monika1308
16. dec 2012

@danka2105 Na to sa najviac teším, žwe už malého konečne uvidím.. už sa neviem v podstate dočkať, možno preto som taká nervozna... 😀 najradšej by som bola keby ma to v noci chytilo samo aby mi ten pôrod nemuseli vyvolávať, ale mám tušenie že maličký si počká až do zajtra 😀

danka2105
16. dec 2012

@monika1308 Mojmu malemu sa tiez nechcelo von a mala som vyvolany porod. Lepsie ani nemohlo byt, mam na porod vynikajuce spomienky. Neboj v Saci si v dobrych rukach 🙂 Snaz sa este oddychnut a pospat si, aby si mala zajtra vela sil. A daj nam potom vediet ako ti to dopadlo, tak drz sa 😀

monika1308
16. dec 2012

@danka2105 Tak dúfam že aj môj pôrod bude v pohode 🙂 Ďakujem potom sem napíšem, ako to všetko dopadlo 🙂

zuzkahsz
17. dec 2012

@monika1308 vyvolavat porod? velmi sino ti drzkam palceky, aby vsetko dopadlo ok 😉 a dakujem za info 🙂

monika1308
17. dec 2012

@danka2105 tak uz mam maleho narodeneho, nakoniec sme šli do pôrodnice už skoro rano,lebo v noci mi zacali kontrakcie a odtok plodovej vody tak som nakoniec nebolo potrebné vyvolať. Aj ked mi dali nejaký urychlovak nakoniec som porodila poobede o 14:45. A teraz relaxujeme na sestonedeli. :-P

danka2105
17. dec 2012

@monika1308 Jeeej, ty si to akokeby tusila 😀 Tak gratulujem a prajem vela vela zdravicka tebe aj drobcekovi, uzivajte si jeden druheho 🙂

chlpacik
20. dec 2012

Tak este stale sme dvaja, uz sme po termine, otvorena som len na palec, takze ak nic, tak najblizsia kontrola 25.12. Neviem kolko dni sa moze prenasat. . .Ale uz by sme ho radi mali pri sebe 🙂))

simonkulos
21. dec 2012

ahojte idem rodit do sace, ale nejako mi ulne vypadlo vypytat si nejaky zoznam veci do porodnice pre mna a pre malickeho, prosim vas hodte to tu kto tu nedavno rodil, budem povdacna

bonnie1
21. dec 2012

ahojte. tak mame to za sebou. mala je uz doma. v nedelu o 11tej zacala pomaly odtekat plodova voda o tretej sme dosli do sace. mala sa narodila 20 minut po polnoci 17.12. odrodil ma Dosedla a bol skvely . na porod mam tie najlepsie spomienky.pomahal mi neskutocne a vdaka nemu som uz na druhy den bola fit ( podaril sa len jeden stich 🙂) manzel bol pri mne cely cas ani na minutku ma neopustil mali sme nadstandardnu salu bol aj pri porode.. este na sale ako som bola 2 hodiny z toho malu sme mali pri sebe hodinu tak sme sa pofotili a tak..potom na izbe som ju mala hned od utorka na stalo. a vsetko som zvladala. personal na starom sestonedeli a aj na novorodeneckom je super. mili profesionalni ochotni vzdy pomoct. kebyze som mala rodit este raz jedine saca. sama som necakala ze to bude taka pohoda. ale inak musim sa priznat bolo to s EPI 🙂)

chlpacik
22. dec 2012

@bonnie1 gratulujem, tak vidis mas to za sebou 🙂)) takze sme neporodili v rovnakom case 🙂)) nas maly je lenivy, lebo zatal nic 🙂... Dosedla mal sluzbu, ci si ho mala dohodnuteho? Nuz tak sa drzte a hlavne nech ste malicka a ty zdrave ;)

bonnie1
22. dec 2012

@chlpacik mala som ho dohodnuteho. on ma totiz dovolenku do konca roka tak ma len dosiel odrodit. ale je super lepsie som si vybrat nemohla.dnes sa citim akoby som ani nerodila🙂

bonnie1
22. dec 2012

@chlpacik a este ti chcem popriat vela stastia neboj on o to pride ani sa nenazdas ja som tiez predpokladala ze odrodim 21.12.

chlpacik
22. dec 2012

@bonnie1 takze zhasla nadej, ze by ma odrodil ako sluzbukonajuci 🙂) no neva, niekto ma uz odrodi, mozno moja Kandracova 🙂 zvazujem tiez EPI, tak dufam, ze budem mat rovnake pocity po porode ako ty 🙂))... Tak sa drzte a uzivajte si sviatky s malickou princeznou ;))))

danka2105
22. dec 2012

@bonnie1 Ahoooj, gratulujem, krasne si to zvladla 🙂 Prajem vela vela zdravicka tebe aj babatku, uzivajte si tieto najkrajsie chvile 🙂

danka2105
22. dec 2012

@simonkulos
DOKUMENTY: preukaz pre tehotne, preukaz o zdravotnom poisteni, obciansky preukaz, sobasny list, zapisnica o urceni otcovstva, vysledky specialnych vysetreni v gravidite
OSOBNE VECI: nocna kosela, 1-2 so zapinanim vpredu, zupan, uterak, mydlo, zubna kefka a pasta, hreben, papuce, ponozky, volnejsie nohavicky, matersku podprsenku, vlozky do podprsenky, mast na osetrovanie bradaviek, napoje ( nesytene miner.vody), toaletny papier, hygienicke vlozky, jednorazove absorbcne podlozky do postele
PRE DIETA: jednorazove plienky cca 40ks, jednorazove vlhcene utierky ( na zadocek )
PRE DIETA PRI ODCHODE Z PORODNICE: oblecenie podla rocneho obdobia, autosedacka

Na nadstandarde davaju vlozky aj podlozky do postele, ale ja som mala aj svoje, podlozku som pouzila svoju asi len jednu a vlozky som pouzivala svoje, lebo boli z lepsieho materialu ako tie ich. Toaletny papier mi tiez dali jeden kotucik...co mi stacilo, takze svoj toaletak som doniesla domov, ale pre istotu som ho mala.

simonkulos
23. dec 2012

dakujem za cenne rady danka, inak dietatku potom netreba kym si v nemocnici ziadne oblecenie, teda az ked pojde domov??? a netreba mat pri sebe nejake bavlene plienky aspon par kusov??? a postolkove nohavicky??? myslela som si ze je to potrebne, iank podla tvojho zoznamu mam takmer vsetko🙂)) dakujem za odpoved

simonkulos
23. dec 2012

@danka2105 dakujem za cenne rady danka, inak dietatku potom netreba kym si v nemocnici ziadne oblecenie, teda az ked pojde domov??? a netreba mat pri sebe nejake bavlene plienky aspon par kusov??? a postolkove nohavicky??? myslela som si ze je to potrebne, iank podla tvojho zoznamu mam takmer vsetko)) dakujem za odpoved

danka2105
23. dec 2012

@simonkulos Nemas zac 🙂 Ja som rodila v septembri a na izbe bolo strasne horuco, takze pre babatko mi netrebalo vlastne nic, ani len deku. Neviem ako je to tam teraz v zime, ak chces pre istotu si ju zober. Plienku som nepotrebovala, mala som ju, ale nepouzila. Oblecenie mal drobec nemocnicne a ked sa napriklad pogrckal cez den, nebol problem ist si pytat nahradne. Postolkove nohavicky tiez zatial netreba, teraz po novom je to uz tak, ze babatko ide po 4 tyzdnoch na ortopediu a az vtedy povedia ci treba balit nasiroko alebo nie. 😉

biancal
25. dec 2012

Chcem sa opýtať, ak máte niektorá fotky nadštandardnych izieb v Šaci, mohli by ste mi ich poslať alebo pridať sem? Ďakujem pekne vopred 🙂

kasperka1983
26. dec 2012

@biancal na strane 271 su fotky ale len z noveho šestonedelia 🙂

danka2105
26. dec 2012

@biancal A na stranu 369 som ja pridavala fotky zo stareho sestonedelia 🙂 kuk tam 🙂

monika1308
27. dec 2012

@simonkulos ahoj ja som rodila teraz v decembri v šaci a mala som pre malého deku lebo mi na izbe dosť kýchal. A mala som aj dve obyčajné plienky. Tie som používala po kojení keď som dala malého odgrgnúť.

bonnie1
27. dec 2012

@monika1308 teraz som si vsimla ze sme rodili v jeden den? 🙂

monika1308
27. dec 2012

@bonnie1 no keď si rodila 17. tak áno. A na akej izbe si ležala?

bonnie1
27. dec 2012

@monika1308 rodila som 17 teho 20 minut po polnoci. bola som na dvojke na starom sestonedeli

monika1308
28. dec 2012

@bonnie1 ja som bola zas na šestke, tiež asi na starom.. nové ani neviem kde je. Ja som mala nadštandard za 10euro a to je ešte na starom. 🙂

zuzkahsz
1. jan 2013

Baby, mozem sa vas opytat, na starom maju nadstandardne izby len pre 2 ženy, pre 1 nemaju?

bonnie1
1. jan 2013

@zuzkahsz pravdepodobne nie. na novom su tie drahe myslim za 50 a 70 eur

zuzkahsz
1. jan 2013

@bonnie1 dakujem 😀

zuzkahsz
1. jan 2013

@bonnie1 mozem este 1? co je rozdiel medzi izbou za 10 e a 18e???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre