Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

petka55
30. júl 2010

@zuzi44 dakujem 🙂 tiez si vravim...len nech je to rychlo-moj prvy porod trval totiz 16 hodin a to by som bola teda rada keby sa to nezopakovalo. rodit mam u prednostu Friča - a on tiez nenastrihne kym nemusi🙂...tak nech len nemusi.

rainbow16
30. júl 2010

zda sa, ze sa tam najde viac doktorov ktori nastrihnu len ked musia a nie preventivne...a mozno ked im este aj pripomenieme, ze si to nezelame len ked to bude nevyhnutne, sa nam budu snazit vyhoviet....dufam! zacnem asi praktizovat masaz hradze 😒 😉

fuggi24
30. júl 2010

chcem len podotknúť, že bábätku vôôôbec nie je jedno, či má mamička EPI alebo nie. Naopak, neuveriteľne zle to znáša, no klasická medicína, Vám o tom nechce radšej nič povedať. Veď načo potom robia to 1/2 hodinové poučenie, keď si z toho každý robí dobrý deň. Veľká škoda. Určite prvé na čom by som pri pôrode šetrila by bolo EPI.

ica9
30. júl 2010

@fuggi24 Ahoj. Nemala som pocit, ze by Barborka nieco neuveritelne zle znasala po EPI. Naopak od narodenia to je velmi dobre, pokojne dieta. A ani po zdravotnej stranke jej nic nechyba. Nie som zaslepeny zastanca EPI, ale daleko horsia je napriklad celkova anesteza pri sekcii, ktora sa roky bezne pouzivala. A to nespominam rozne oblbovaky a lieky na tisenie bolesti, ktore sa pouzivaju pri porodoch. A poucenie a suhlas sa dnes vyzaduje takmer pred kazdym zakrokom. Je to alibisticke, ale aj doktori chcu byt kryti 😖

camilla_1
31. júl 2010

Ahojte
Rodil niekto u Mudr Dosedlu ???? ako je to s nadstandartom v Saci? 😝

zuzi44
31. júl 2010

@petka55 drzim palce 🙂 neboj kazdy porod je iny a druhy vraj je lepsi.Moj teda urcite bol,podobne ako ty aj ja som rodila prve dlho,ale druhe islo rychlo aj bolesti boli znesitelne,po styroch hodkach som sa isla sama sprchovat,na wc-ko a napriek nastrihu som uz na obed sedela.drz sa budem na vas mysliet ,daj vediet ako to dopadlo 😉

usiko
31. júl 2010

@lindusik lindushik, podla toho co si napisala, tak Dosedla tu medzi 14. oktobrom a 14. novembrom bude? v KE?

vadelka
31. júl 2010

Ahojte 🙂
@lindusik tak to by teda zaujímalo aj mňa ohľadom Dosedlu...Tiež sa tam chystám rodiť.Ja som sa ho už na to pýtala,ale vravel mi,že tu nebude ... Ešte sa máme dohodnúť na najbližšom ultrazvuku,mám volať v pondelok ...

jawan
31. júl 2010

camilla_1: ja som rodila u Dosedlu v decembri. Co by si chcela vediet? 🙂 🙂

denne73
31. júl 2010

@jawan ahojček ja by som chcela vedieť či si si ho vopred rezervovala 😀 alebo náhoda a ako to prebiehalo .
vieš ja chcem tiež rodiť v Šaci. Pravdepodobne tiež u Dosedlu. Ja by som chcela aj epi.

oacka
1. aug 2010

kočky, mám otázku: kam na kontrolu po šestonedelí??? tam isto na tretie ako na poradňu???? objednáva sa? či mám len prísť a počkať? alebo si vypýtať môjho pôrodníka.,keď som ho mala zajednaného?

nika12
1. aug 2010

@oacka k svojmu "obvodakovi"

oacka
1. aug 2010

aj po sekcii len k obvoďákovi? mne Frič pri prepúšťaní povedal,že sa mám prísť o 6 tt ukázať...

flamenga
1. aug 2010

@oacka a nemáš na Friča kontakt? Určite ťa bude chcieť vidieť, každý pôrodník si to chce po pôrode odkontrolovať.... aj ja idem po šestonedelí najprv na kontrolu k pôrodníkovi a až potom k "obvoďáčke"....

nikush
1. aug 2010

@fuggi24
ja som epi nechcela, lebo bola draha,ale ked nabehli bolesti tak som si ju jednoducho dala, nebyt jej tak ho nevytlacim, rodila som uz bez nej, nakolko vyprsala a lekari uz dalsiu dat nechceli

oacka
1. aug 2010

@flamenga ale on nie je môj pôorodník, ten bol vtedy na dovolenke, Frič ma prepúšťal. tak myslíš,že mám zavolať môjmu?

vitezova
1. aug 2010

Ach jaj ako vas tu citam vidim ze to bude pestre vybavovanie do tej sace 😀

flamenga
1. aug 2010

@oacka aha... tak to už neviem... nedohodla si sa s pôrodníkom? Nič ti nevravel? Nemáš naňho kontakt? Keď tak mu zavolaj a opýtaj sa, či máš ísť k nemu alebo ku komukoľvek, kto bude mať službu 🙂 Mne pôrodník pri pôrode povedal, že po šestonedelí mu mám zavolať a dohodneme termín kontroly 🙂

lindusik
1. aug 2010

joooooj baby sekla som sa.....(myslela som oktober nie november).......
😀 Dr.DOSEDLA BUDE PRESNE OD POLOVICE SEPTEMBRA DO 14.OKTOBRA POBEHOVAT KE-BA. a OD 14 OKTOBRA BUDE NA STALO V BA myslim ze DO KONCA MESIACA.

kali1
1. aug 2010

Ahojte babule, neviete ako je to s epi alebo so spinalom pri cisarskom? Aj za ten sa plati?

kali1
1. aug 2010

@oacka Ja som bola po prvom porode na kontrole u svojho gynekologa, aj teraz mi vravel, ze sa uvidime 6 tyzdnov po porode. Moj ma v ambulancii ultrazvuk, tak asi bude stacit, ze pojdem za nim, ale ak tvoj nema, tak nevahaj a chod do Sace. 😉 Ak chces za Richnavskym, bude tam na 100% 9.8. o 10:00. 😉 Na vtedy ma totiz objednal. Drzim palce!

oacka
2. aug 2010

@kali1 za epi sa pri sekcii neplatí. napíšem ti IP,len včera som mala rozpísanú a sa mi zmazala, tak som sa na to nasrala a nepísala ďalej. 😠 😠 😠

usiko
2. aug 2010

@vadelka no,mne tiez vravel,ze tu nebude...tak som trochu zmatena....inak kebytu ten mesiac bol, tak to podla mna obe stihame,ze?

usiko
2. aug 2010

@lindusik noooo ☹ a tak som sa tesila...... 😢 ...lindusik,nenapises mi please do IP, koho ti odporucil dosedla ako porodnika a preco? dakujem....

jawan
2. aug 2010

denne73 : ahoj Ja som sa dohodla s Dosedlom uz v 20tt keď mi robil amnio 😢 potom od 30tt som k nemu chodila na kontroly a vyšetrenia. on je skveli lekár a lepšie si nemôžeš ani vybrať. Epi som nemala lebo som bola hrdinka a nešla som na poučenie ved "načo" ale keď prišli na mňa bolesti tak som myslela že zomriem a bola by som dala dala aj 1000eur aby mi pichli niečo ale keď som nebola na poučení tak ti ju nepichnú. Bol aj manžel pri pôrode takže super. Nemáš čo váhať. Vidím že aj ty čakáš tretie bábo a chlapci sú už veľký. Ja mám dve dievčatá 16 a 14 rokov a je to celkom fajn aj keď som si myslela že sa budú viac starať ale je to ok. Keď ešte niečo chceš vedieť tak kľudne napíš rada ti odpíšem. pa

garonka
2. aug 2010

@kali1 pri sekcii sa za spinal neplati 😉

garonka
2. aug 2010

@oacka po pôrode treba isť na kontrolu len k obvodnemu gyndovi, mňa odrodil primar a na vyšetrenie po 600 nedelí treba ísť k obvodnemu, tak neboj 😉

garonka
2. aug 2010

@camilla_1 na nadštandard treba mať šťastie, neda sa dopredu rezervovať ale nechvalim sa že som na izbu čakala 4 hodiny na chodbe s tvrdnucim bruškom a nervami v koncoch ešte ma tam vyšetril aj internista to mi dvihlo tlak na 150 /100 a po odchode domov som mala napisane v prepušťacej sprave, že vysoka preeklampsia a že som bola nervozna 😠

inač izby su pekne ale postele by mohli vymeniť 😅

camilla_1
2. aug 2010

@garonka
diky za odpoved
tak si teda mala riadne nervy co ? 😠 ja by som ich tam asi pozbijala 😀

garonka
2. aug 2010

@camilla_1 nervy na konci sil, hlavne, že okolo mňa chodili akoby nič, brucho mi tvrdlo stale a už som bola dotierava že chcem izbu, nič nebolo voľne až okolo tretej poobede sa uvoľnila izba na nadštandarde za 22 € za noc, brala som hneď inač by som neviem kde spala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre