Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mimi16
23. dec 2008

ahoj.tak to si bola ty.isla si okolo mna.ale ja som sedela pri porodnej sale.mam hneda kratsie vlasy a zdala si sa mi povedoma.tak uz to budes mat hadam za sebou.ja som mala kontrolu o.k,som otvorena na spicku prsta,vtipne.doktor vravel ze mam volat keby nieco,inak som v poho a keby nic tak mam prist na kontrolu opat v pondelok ale on tam nebude,az 2.1.takze by prisiel len k porodu.

mimi16
23. dec 2008

a ako si vedela ze ti stupol tlak, si si doma merala?a toho 25-teho ti daju oxytocin a teda rodis na sto percent? tak vidim ze asi tu ostanem jedina tehula.jasne ze som kludna ked mi povedal ze je vsetko super,prietoky aj srdiecko ale aj tak uz zacinam byt neznesitelna.chudak moj drahy. ☹

ibi
23. dec 2008

ahoj mimi! vsimla som si Ta 🙂 mrkla som tam jednym ockom. Ja som otvorena na prst,prietoky a srdiecko ok,ale pre istotu,aby nestupol tlak. Dr povedal,ze mi 25teho urobi tzv.oxyt.zataz.test a zavedie nejaky cipok,co ja prekladam,ze chce,aby som rodila. Tak vidis,moje plany,ze na Novy Rok nebudu. Ale budeme mat krasny darcek* Inac je to zvlastny pocit,ze o chvilku budeme rodit a ze je to uz tu 🙂 Ja myslim,ze tam prides za mnou!

ibi
23. dec 2008

ozaj ten tlak mi uz minule kazal merat,lebo som mala 130/80. Dnes bol trosku vyssi,ale nic dramaticke. Ja sa citim super. Nastastie bielkovina v moci negat.

mimi16
23. dec 2008

joj moja,tak dufam ze si to ani nevies predstavit.neviem preco ale cim je to blizsie k terminu tak tak sa u mna stupnuje nervozita az si sama leziem na nervy.ta nasa mala lenoska,nie a nie sa pohnut.dnes po prvy krat ked ma doktor vysetroval tak ma hrozne bolelo,no ale co taky porod musim nieco vydrzat.bolo by super keby som ta tam este zastihla.......este jedna otazocka pomimo,preco mas fotecku len do pol tvare,inak si strasne pekna kocka. 🙂

ibi
23. dec 2008

jeeej ty si zlata, taky kompliment v 9 mesiaci potesi 🙂 ani neviem preco iba na pol tvare, na zaciatku som bola v utajeni xixi, ale teraz viem, ze uz aj moje kamosky citaju tieto vytvory 😀 Inac aj mna to dnes bolelo a mal aj krv na prste, detto aj ja potom doma este dost zvyskov tej zatky, teraz uz dobre. torchu ma to aj vylakalo, ale kedze viem, ze malicka je ok, tak neplasim. mam pocit, ze mi to rozdrazdil, ale Dr si z tej krvicky nic nerobil, tiez to uzavrel ako zatka... Citim sa uplne ako Ty! Ked mi povedali, ze mozem ostat hned, mala si pocut moje razne nie, ze "ja mam zajtra Vianoce", to som povedala ako prve, moj muz sa chichotal, detto aj obaja Dr (aj Luptak tam bol), asi sa boja, ze im spestrim stedry den 🙂) Aj moja bola dnes (aj vcera) lenoska, asi to bude tym pocasim, nic neboj, az terzaz mi tam doluje (mozno sa chce vykopat von) Ja som nervozna ako pred statnicou...

mimi16
23. dec 2008

ja tiez,ked si predstavim ze uz by som mala ostat v nemocnici tak ma chyti panika ale ked som doma,uz by som tam letela ihned. 🙂 no ja si myslim ze do konca sviatkov uz budes mat malicku pri sebe ked mas taketo prognozy.zatial sa majte,a KRASNE VIANOCE ZELAM CI UZ VO DVOJICI ALEBO V TROJICI.budem na teba mysliet,tak sa drzte.papa

ibi
23. dec 2008

Mimi aj Vy sa drzte a a KRAAAASNE SVIATKY Tebe, partnerovi a Zojke! Vsetkym tiez prajem PARADNE VIANOCE s miminkami 🙂

daniela84
24. dec 2008

Ahojte dievcata vsetkym vam zelam krasne sviatky, aby vase batozteky boli co najrychlejsie pri vas a aby vas pobyt v Saco bol uplne bezproblemovy podobne ako aj porod.

dartka17
24. dec 2008

ahojte...ibi tak ty to uz budes mat o chvilu za sebou? Ja som bola na kontrolu 21.12. a zatial to nevyzera na porod. Inac vsetko je ok. Maly vazi uz 3400 z coho som trosku nervozna, lebo je to uz dost. Ja som mala pri porode 2700 g...tak zrejme bude velky po manzelovi, on mal okolo 4000 g. Na dalsiu kontrolu idem az 30.12. Ja zatial nebadam na sebe ziadne zmeny, brusko sa mi zda stale dost hore, ziadne krvacanie, ziadna zatka.
Mimi tak sa tam hadam stretneme aspon my dve... Joooj, aj ja to uz chcem mat za sebou...dnes este chcem byt s rodinou, ale zajtra kludne mozem ist rodit...no aj ked to tak vobec nevyzera.
VSETKYM ZELAM KRASNE VIANOCE!

ddmoxy
24. dec 2008

Krásne Vianoce všetkým.....a prajem hlavne vela zdravia......

ddmoxy
26. dec 2008

Ako ste sviatkovali?

luci79
26. dec 2008

ahojte, tak ako ste prezili sviatky, prve Vianoce so svojimi malickymi? My sme sviatkovali pekne, dali sme si maleho pod stromcek, bol to nas najvacsi a najkrajsi vianocny darcek... 😵
Len to papanie, vona kapustnicky, ale odolala som, aby som nahodou neporobila 'sarapatu' v brusku Jakubkovi. Ale salatik som si dala niekolko lyziciek a nic sa nedialo...
A DDMOXY , ty, vy ako?

dartka17
26. dec 2008

ahojte kocky...tak mi stale nic...darcek pod stromcek sa nekonal...
mozete mi poradit, sobasny list do porodnice staci kopia, ci musi byt original? a inac potrebujem OP, kartu poistenca, tehotensku knizku a este nieco?

ddmoxy
26. dec 2008

dartka 17, ahoj musi byt original,alebo kopia overena notarom.sobasny ti vezmu a vratia ti ho potom na urade s rodn7m listom babatka.
luci 79, my sme to mali krasne.cakali sme na Jeziska so starsou a malinka pozerala na stromcek jak puk.....bola na zjedenie.

ddmoxy
26. dec 2008

luci 79, maly je nadherny v tom kostymceku... 🙂 🙂 🙂 aj mz y mame taky dievcensky,potom pridame fotky.

daducha
26. dec 2008

Ahojte,

chcela by som poprosit maminky, ktore v poslednej dobe rodili v Saci, o par odpovedi na moje otazky.Zaujimama ma hlavne ako je to s rezervaciou nadstandartnej pôr. saly, pritomnosti ocka pri prvej dobe pôrodnej ( na samotny pôrod tam uz byt nechce 🙂 ) , nadstandartnej jednopostelovej izby.Ked chcem rodit pri dr. Sevcovicovej, je nutne si ju nejako dohodnut? A ako je to s kontrolami , Je na ambulancii vzdy iny lekar, alebo sa da dohodnut s tym, ktoreho chcem? Donesu mi babo po pôrode na izbu este v den pôrodu alebo az na druhy den? Prilozia mi ho este na pôrodnej sale?Viem, je toho vela, no nas prvy syn sa narodil v BA Ruzinove, tam bola mozna konzulatacia aj s prehliadkou odd.este pred pôrodom, no tu v Saci neviem ci je nieco take mozne.No a hlavne neviem, koho by som sa mala pytat.Na tabuli pred ambulanciou, kde som sa objednavala,nic kontretne nebolo.
Vedeli by ste mi pomôct? Dakujem velmi pekne.
A este, boli ste spokojne s novorodeneckym odd.?
Dada

cil
27. dec 2008

Daducha, ja som sa o tom vsetkom porozpravala s mojim lekarom, ktory ma mal rodit, vravel, nech si to pripravim aj pisomne, co chcem a presli sme to spolu.
Nakoniec som sice rodila pri inom,ale bolo to vsetko OK.
Co sa tyka nadstandardov, neda sa to rezervovat dopredu, pretoze nevies, kedy prides. Az na prijme povies poziadavky a ked je volne, tak ti daju nadstandard. Ak si zaplatis nadstandardnu porodnu salu, tak si v nej pocas prvej doby porodnej aj s manzelom - tusim to stalo 700,-.
A izba, ak je volna, pripadne ak nie, a nahlasis, ked sa uvolni, mozu ta tam presunut.
Babo ti donesu podla jeho stavu - ja som rodila vecer a doniesli mi ho na salu na chvilku a potom do izby az rano na dojcenie o 6-tej. Vstat z postele som mohla az na obed, takze som sa dohodla, ze mi ho donesu na rooming-in poobede. A na sale, zvyknu dat babatko na brusko, u mna sa to nedalo.
A fakt, prejdi si to vsetko s porodnikom, oni ti aj dopredu ukazu saly. Novorodenecke odd. bolo fajn, lekarky aj sestry boli velmi mile, trpezlive a ochotne. Az na jednu sestru, ale take sa asi vsade najdu.

ddmoxy
27. dec 2008

daducha,ahoj ak sa opytas sestricky na to vsetko vezme ta a vsetko ti ukaze.u mna to tak bolo.a doktorku si samoyrejme dohodnut musis.Ja som si malu sama pytala,mala som hrozne lahky porod.chcela som ju hned. 🙂 🙂
Izba sa da objednat dopredu ak zaplatis sponzorske- 15.000sk.Ak manzel nebude pri porode tak neplatis nic,iba tu nadstandartnu salu- 700.Ak bude aj pri porode tak plus 600 sk.
Najlepsie je ist za Sevcovicovou a dohodnut sa snou a budes chodit len k nej.Ak si ju nedohodnes,bude tam asi stale iny lekar.ak ta bude rodit,mala by ta mat pod kontrolou.je to lepsie.aspon sa otukate 🙂
Novorodenecke je super.Ja som bola v Saci 2 krat a po kazde som bola velmi spokojna.Cela Saca je super.Samozrejme,ze aj tam sa najdu vynimky....

mimi16
27. dec 2008

ahoj dartka.vidim ze ani u vas sa opat nic nedeje.ja som z toho uz na nervy. ☹ dnes mame termin,nad ranom som mala trochu bolesti a potom nic.teraz je to take vselijake.drzim ti palce,keby nieco.myslim ze ibi nas uz urcite predbehla.

ibi
27. dec 2008

ahoj kocky*pisem len rychlu spravu z mobilu, neskor napisem detaily. Vcera sa nam narodila nadherna dcerka Hanicka, ma 2820g a 49cm a je fakt krasna. Rodila som nakoniec urgent.sekciou, nechcela som sa pocas kontra otvorit,ale kludne vsetko este raz. Som hrozne stastna,ze sme v poriadku a ozvem sa. Drzkajte sa! Mimi uz ides?

junovka
27. dec 2008

Gratulujem ti Ibi k dcerke 😎 😵 😉

mimi16
28. dec 2008

jeeej ibi.velmi vam blahozelam k Hanicke a posielam pusinku.tak mi este stale nic.vcera som mala termin,trosku boli aj bolesti ale potom uz nic.na kontrolu idem zajtra.ja uz fakt neviem dokedy este budem prenasat.aspon ze vy to uz mate za sebou.majte sa pekne a ked dojdes domov tak sa ozvi.papa 🙂

dartka17
29. dec 2008

Ahoj Ibi. Blahozelam k malickej a tesim sa s Vami, ze ste v poriadku. 🙂
Mimi tak ja stale nic, ani ziadne bolesti. Nebadam na sebe nic. Teda ani neviem, ako maju vyzerat take porodne kontrakcie :D Trosku ma bolelo-pichalo pod bruskom, ale to som citila pohyby maleho, tak asi preto...to hadam nie su kontrakcie, nie?
Ja idem na kontrolu zajtra vecer, tak uvidime, co nove. Hrozil mi predcasny porod a teraz dokonca prenasam a ktovie dokedy. ☹

mimi16
29. dec 2008

ahoj dartka.tak ja som akurat prisla zo sace.moj doktor mal dnes dovolenku,tak som tam stravila viac ako dve hodiny.strasneeee.som otvorena na jeden prst,bolesti trosku mavam ale nic silne.moj doktor mi vravel ze uz mam dojst vo stvrtok na osmu aj s vecami,tak sa uz dufam konecne dockame.asi sa tam stretneme ked aj ty prenasas. 🙂

dartka17
29. dec 2008

mimi...to si Ta tam potom nechaju a uz ti budu vyvolavat porod? ci Dr. mysli, ze uz to pride? aj ja to chcem mat uz za sebou ☹ aj ked mam z porodu stale obavy, ale aj toto prenasanie uz nie je nic moc.

mimi16
29. dec 2008

no doktor mi vravel ze sa este pozrie na malu ako to vyzera ale ze ked uz budem tyzden prenasat tak uz by som tam mala ostat.aj dnes mi vravela doktorka na vysetreni ze urcite v piatok by som sa mala hlasit na prijme.

dartka17
29. dec 2008

aha...lebo ja mam termin podla menstruacie dnes, aspon tak mi to vyratal obvodny lekar...tu mi to rata na 27.12. No uvidim, co mi povie zajtra lekar. A Ty ked citis tie bolesti v podbrusku, citis aj nejake pohyby?

cherry01
29. dec 2008

AHOJTE. Ja som rodila v Šaci - teda mala som cisársky - 4.12. -dvojičky. Dr.Dosedla odviedol skvelú prácu, na bruchu mi pomaly ani nenájdete ranu 🙂 Z gynekologického hľadiska som bola ok, len sa u mňa vyskytli horúčky, tak som pochodila všetky vyšetrenia. Ale starali sa o mňa ako mohli, sestričky som už poznala úplne všetky, sú zlaté. Na novorodeneckom boli moje deti už inventár 😀. Sestričky sa našli aj milé,ktoré rady pomohli, no niektoré mali hlášky, ale na niektorých úplne vidno ako milujú deti.
Celkovo som bola spokojná. Až na ten dlhý pobyt ☹ do 26.12.2008

dartka17
29. dec 2008

cherry01...BLAHOZELAM...babatka su zlatucke, ake maju dlhe vlasky, hlavne malicka a ake ich maju tmave 🙂 Ja som vzdy tuzila mat dvojicky, chlapceka a dievcatko, no nevyslo nam to. Este raz blahozelam!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre