Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilly
26. máj 2009

a odvtedy bol aj muz so mnou na sale 😵

traktor
26. máj 2009

lily ty si lezala na nadstandarde, ci v normalnej izbe?mala si vybaveneho aj dokyho?ja uz samusim asi toho svojho opytat ako to tam chodi , bo uz budem pomaly rodit a nic neviem 😀

lilly
26. máj 2009

lezala som na nadstandarde od druhej noci, prvu noc na normalnej, bo nebolo nic volne.. dokiho som nemala vybaveneho, ale prave mal sluzbu moj lekar, tak ma odrodil, comu som bola veeeeeeeeelmi rada 😵 bol super 😵

bianocka
26. máj 2009

Lilly, ved ja to aj ocakavam, ze sa mi zvacsia, no ale uznaj, ze som si kupila kojenecke 80D, ked inac obleciem aj 75B 😀 Tak ja nechapem to cislovanie, ved vacsie ani nemali 😀 Preto dufam, ze sa mi natiahnu, vyzeraju dost elasticky.

Si ma potesila, ze si mala epidural, lebo aj ja chcem, akurat zajtra idem na poucenie, ci co to je.
Bola si spokojna? Dala by si si zas? Ako dlho si sa musela trapit, kym Ti ju pichli? A potom si uz fakt nic necitila? To si uz potom len lezala, ci ako to je? Mozno blbe otazky, prepac 😅 Ale fakt som zvedava. 🙂

lilly
27. máj 2009

bianocka, ja som bola s epiduralom nadmieru spokojna, uzasny vynalez, nobelovu cenu by som zanho dala, dalsi porod jedine s epi!
ja som mala silne bolesti do zaciatku, aj ked som este otvorena nebola, tak zhruba od 9:00, ked sme prisli prvykrat do sace, tak aj ked som mala bolesti ako pri kontrakciach, tak ten sprosty monitor, to vobec nezameral, sestricky mi davali jasne najavo, aka som padavka, ze predsa nemozem mat take bolesti, ked ani kontrakcie nemam, ved sak to je len tvrdnutie brucha 🙄 🙄 🙄 a ja som sa tam triasla od bolesti na celom tele.. 😖 aj dr. Sevcovicova ma brala pomaly ako nejaku jednoduchu, tak sa so mnou rozpravala, ked ma vysetrovala, bola som otvorena na 1cm, ze to si mam tie kontrakcie sledovat a pisat si intervaly, a ked tam zacne byt nejaka pravidelnost, tak mam prist.. no a ja som to robila od skoreho rana a tie intervaly som mala od 30 az nejak do 5 minut, striedalo sa to, tak som sla potom uz radsej do porodnice.. POtom mi povedala, ze mam ist domov a vratit sa v piatok /bola som tam v utorok/ 🙄 doma sa to zase zhorsovalo, tak sme o 11-tej futasili zase do sace, nastastie ma prijimala potom dr. Petrickova, ta bola zlatsia, normalne sa so mnou rozpravala, nie ako s dementom, a ze vidi ze mam nizsi prah bolesti, no musim vydrzat do 3 cm a potm mi daju epidural.. KEd tam potom neskor prisla Sevcovicka, tak sa mi zase rehlila do xichtu, ze to nie je mozne, ze som tam 😠 NO a tie bolesti trvali teda od 9tej, do 16:45, ked som uz bola otvorena na 3cm a prisiel anesteziolog a dal mi epi uz na sale.. dava sa to v sede a potom uz lezis, napojena na monitor, a taky snimac co sleduje tep, tlak a pod. veci, potom po par minutach bolesti presli uuuuplne, pri kontrakcii som citila len taky tlak na konecnik.. muzovi tiez odlahlo, lebo ked ma predtym videl, ako pomaly v deliriu od bolesti a po epi som bola zase ako clovek, tak bol rad.. asi po hodine vyprchal ucinok, tak mi dali zasa davku, a potom zase ked zacal vyprchat ucinok, tak som uz bola otvorena velmi a bolo asi hodinu do porodu, tak mi ju uz nedali, ze by som lepsie citila kontrakcie, takze ta posledna hodina bola zase veeelmi bolava, no aspon som si dovtedy oddychla, rodila som o 20:40. Pocas epi mi davali kadejake infuzie s urychlovakmi, tak to slo potom rychlo.. a mala bola vonku asi tak na 5 zatlaceni 😵

lilly
27. máj 2009

a este mala isla von so vztycenou pravou ruckou, takze okrem hlavy som tlacila aj rucku 😖 no dozvedela som sa to az z prepustacej spravy, nastastie ju nemala ani vyklbenu, ani ziaden problem s nou, doki to dobre zvladol 😵

siu3333
27. máj 2009

uz my sestra opisala tie poporodne nohavicky,trosku dalej byvam od kosic a uz neviem ako vyzeraju tie nohavicky a hlavne,ze vobec su 😲 😲 😲 😲 😲 😲

manzelik pri porode nebude,lebo bol pri simonke no bol 😀 😀 😀 😀 cvilku sa zastavil,lebo potom mu prislo nejako zle a on skoro odpadol tak isiel prec 😵 😵 😵 😵

siu3333
27. máj 2009

inac lilly ja som nieco tiez take zazila s tymi sestrickami ked som sla na monitor...ja som prisla na porod dohodnuta,lebo mala nechcela ist von tak som sla na vyvolavacku.prisla som stredu rano a pichli my ju hned rano,cely den v pohode som sa citila,este som vecer hovorila manzelovi,ze ked to tak bude tak tu budem tyzden...okolo pol noci som citila uz bolesti a rano o druhej som to uz nemohla vydrzat tak som sla za sestrickou,ze sa necitim dobre,poslala ma na monitor a on tiez neukazal nic tak tie sestricky sa cudovali,ze co tam chcem,poslali ma aby som si sla lahnut 😢 😢 😢 ...rano okolo 6 som zacala krvacat tak som sla do tej vzdycharni a mala sa narodila o 13.00hid,ale to som mala taky pocit ze Dosedla sa ako keby zlutoval nadomnou,lebo ja som sa vobec neotvarala,ale bolesti som mala uz stale,,,tak pichol nejaku infuzku a potom uz samotny porod bol rýchli...mozno keby tam nebol Dosedla tak sa este trapim do teraz 😀 😀 😀 😀 😀

vitana
27. máj 2009

No tak to ste ma moc nepotešili s tými mužíkmi 😒 ale ja si ani neviem predstaviť, že by som tam mala byť sama..
Ja budem mať pravdepodobne doktora dohodnutého, ale ako to vlastne je? Keď to na mňa príde, mám ísť hneď do nemocnice a musím tiež zavolať svojmu doktorovi alebo to stačí potom oznámiť v nemocnici a oni mu potom zavolajú?Neviem si to predstaviť, keď budem v strese a nebudem vedieť, komu skôr zavolať. Hlavne,ak by som bola sama doma..

siu3333
27. máj 2009

tak ja by som zavolala svojmu lekarovi,a mna sa aj pytali ked som isla rodit,ze ci mam nejakeho lekara vybaveneho...ja som mala ale nemohol prist..a ty vitana koho budes mat?ked to pride na teba tak utekaj do nemocky 😅 😅 😅 😅

a uz mate vybrate mena pre vase ratolesti v brusku?

siu3333
27. máj 2009

baby a tie nohavicky poporodne su podla velkosti,ake cislo by som si mala kupit?fuuu XLLLL urcite nemaju 😀 😀 😀

vitana
27. máj 2009

dobre siu budem utekať, keď sa bude dať 🙂 🙂 🙂 asi budem mať práve Dosedlu..že vraj je fajn..my už máme vybraté mená hneď od začiatku, buď po mne alebo po manželovi..takže buď to bude Peťko alebo Marcellka 🙂

siu3333
27. máj 2009

a este neviete,ze co to bude?vitana....odkial si priamo s kosic? 😵 😵 😵

cka
27. máj 2009

Ahojte kocky....
tak som si vas precitala, ste sa rozbehli. teda, lili, riadny zazitok z porodu si mala, teda skor z niektoreho personalu.
Ja som bola dnes v Saci, robil mi doktor ultrazvuk a vysetril ma, tak to vyzera este na taky tyzden. Tak som zvedava, lebo ja uz nevladzem, uz by som tam aj ostala, ak by sa dalo. 🙂 Uz osm mala aj veci so sebou v aute, a ked ma manzel domov viezol, tak som riadne protestovala. 🙂

Vitana, krasne meno pre holku ste vybrali, tak sa volam aj ja, a uz vela Marceliek nieje, teda akosi sa take meno nedava. ja by som tiez chcela Marcelku, ale mojho draheho to ani nenapadlo, takze nebudeme mat Marcelku 🙂

Siu3333, mame rovnaky termin, aj ja mam termin 10.6. podla ultrazvuku. 🙂 Tak sa tam mozno stretneme.

bianocka
27. máj 2009

Aj ja som dnes bola v Saci 🙂
Ultrazvuk mi nerobil, tak neviem nove miery... Robili mi ozvy.
Zistili, ze streptokoka nemam, ale mam nejaku mykozu, na ktoru mi dal nejake tabletky ☹
A som otvorena na 1 prst, takze to vraj asi bude skor. Ale o kolko skor, to nevie... Nemate niekto skusenost?

Vitana, ja pri porode manzela urcite chcem a dufam, ze to tam so mnou vydrzi. Som mu povedala, ze co je to vydrzat byt pri porode oproti tomu, co musi vydrzat zena... No nie? 🙂

siu3333
27. máj 2009

cka asi sa nestretneme,lebo ja mam 10.7.cize ty uz budes mat po vsetkom ked mna to este len bude cakat 😵 😵 ale moj manzel je narodený 18.7. a jeho otec tiez tak si mysli,ze mozno aj ja porodim az toho 18.7.ale ja som sa narodila toho 10.6. a vy co budete mat?

mne sa paci dievcenske meno Sofia,,uz Simonka mala byt Sofia ale potom sa my zapacilo meno simonka tak uz ostala.

vitana
27. máj 2009

tak povedali nám, že vyzerá to na chlapca, ale možno nás prekvapí dievča, tak sa na to moc nespoliehame..už je toľko prípadov, keď sa doktori zmýlili..🙂 aj keď nám je to úplne jedno, hlavne aby bolo zdravé..a som priamo z Košíc..cka ten môj zas, ak by to bolo náhodou dievča tak jednoznačne chce Marcelku. 🙂 a držím ti palce, aby si to mala čím skôr za sebou. ja si ešte trochu počkám. Bianocka však hádam to naši manželia nejako vydržia, ja sa cítim lepšie, keď viem, že tam bude so mnou..teda ak sa nič neskomplikuje.

siu3333
27. máj 2009

cka a bianocka vy sa asi stretnene v saci mate skoro rovnaky termin....mozno budete aj spolu na izbe 😵 😵 😵 😵
a ja mozno s vitanou,ale ja som teraz v 33tt tak je tam nejaka sanca 😵 😵 😵 😵

stovka
28. máj 2009

Ahojte,
som v 32.tt a moja gynekologicka ma uz poslala na prietoky do Sace v 33.tyzdni - nie je to skoro? Mam prist buduci stvrtok medzi 9-11 hod.
Dufam, ze ma neposlu domov s tym, ze som prisla skoro. Ale mam to napisane v tehot. knizke.. co myslite?

Dostali ste zoznam veci, ktore potrebujete do porodnice? Ja netusim co mi treba a co mi tam daju 😕

siu3333
28. máj 2009

ahoj ja som bola na prietoky v 30tt cize neni to skoro aspon moja gynekologicka posielala od 30 do 33tt tehotenstva..ja som dostala taky papier od nej co si mam odniest do porodnice,ale teraz mas stranky kde mas popisane co si mas vziat....ja ty neviem poslat link,ale urcite tu nejake zienka link da a tam si precitaj 😵 😵 😵 😵

traktor
28. máj 2009

ahoj stovka, nie je to skoro,to je len dobre , ked ti skontroluju prietoky, aspon budes vediet , ze je vsetko ok, a babo ma vsetko co potrebuje. ty budes tiez rodit v saci?

traktor
28. máj 2009

siu ahoj, ty si dostala papier co treba? lebo ja uz som s toho paf.... niekto pise ze treba oblecenie pre babo, niekto nie, ze podlozkypod seba ano , niekto nie, .....je toho fakt kopu tak aby sme nebrali zbytocnosti, a to co treba zabudli doma... 😀

vitana
28. máj 2009

stovka, tu sú zoznamy vecí do pôrodnice, ale či je všetko treba to neviem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lilly
28. máj 2009

stovka, pre babo netreba oblecenie, je oblekane v nemocnicnej kosielke, latkovej plienke a perinke, ked chces, zober mu ponozky, ciapocku, rukavicky, deku, cca 3 latkove plienky, krem na ritku, jednorazovky, vlhcene utierky
pre seba, snad si spomeniem na vsetko - 2-3 nocne kosele, osuska, uteraky, najlepsie nieco tmavsie, kvoli krvacaniu, jednorazove, alebo take sietkovane poporodne nohavicky, /sietkovane sa daju oprat a najlepsie dychaju/, poporodne vlozky bez igelitu v nich, spociatku zopar daju sestricky, potom uz nie, ja som mala asi 20 ks, krem na bradavky, podprsenku na dojcenie, vlozky do podprsky, staci par kusov, netreba celu krabicu, laktacia nastupuje na 3-4 den, detske mydlo, alebo gel na intimnu hygienu, beznu kozmetiku, to uz sama uznas za vhodne, ze co ti treba, zupan, toaletak, daju na zaciatku jeden, podlozky pod pacienta netreba, na poziadanie daju, kolko potrebujes, odsavacku na mlieko mozes, ja som mala ale nevyuzila, odstriekavala som rucne, nejaku vodu pocas porodu, ze by si mala co pit, kavovu lyzicku, zvykne byt jogurt na olovrant, original, alebo overenu kopiu sobasneho listu, kvoli matrike, obciansky, zdravotnu kartu, tehu knizku.
ine ma zatial nenapada, ak si spomeniem, este napisem.. alebo, ak napadne nieco vas, tak napiste.. 😉

lilly
28. máj 2009

este sebe ponozky, prezuvky a prip.aj slapky do sprchy

stovka
28. máj 2009

Lilly, Vitana, dakujem za zoznam, viem, ze na nete je vela zoznamov, ale nanasla som pre konkretnu porodnicu.. niektore davaju to, ine zas to..
Rodit budem v Saci, uz som tam bola raz hospitalizovana na gynekologii a viem to porovnat aj s novou nemocnicou, vyhrala jednoznacne Saca, nad Rastislavkou som ani nerozmyslala..

Som kludnejsia ked viem, ze to nie je skoro ist na prietoky. Ako casto sa potom robia dalsie vysetrenia/prietoky v porodnici?
Este idem na poslednu poradnu v 36.tyzdni k mojej gynekologicke, na streptokoka.
Ako zistujem, vela porodov bude v mojom termine, bojim sa, ze nebude volna nadstand. sala (muz chce byt pri porode) a izba.. to mam problemy, ze? 🙂

traktor
28. máj 2009

lili diky za zoznam 🙂 , stovka mne prietoky doky pozera stale ked idem na kontrolu. inac teraz som pocula ze sa preraba novorodenecke, .... tak dufajme, ze nebude vela rodiciek a budeme mat kde rodit / aj ked moj doky povedal, ze teraz je strasne vela porodou/ lili a este sa chcem opytat matrika je priamo v nemocnici ? ja som predtym rodila na moizeske a tam bola .....

cka
28. máj 2009

Siu3333, boze, ja som ale, som si zmylila mesiac. To sa mi v poslednej dobe stava. 🙂 Tak to nie, to sa stretnem skor s bianockou, ako s tebou. 🙂

Bianocka, a o ktorej ste tam boli v Saci, mozno sme sa aj videli, neviem. 🙂 U koho budes rodit vlastne? Bo uz mam z toho chaos. ja budem u Dosedlu.

Stovka...prietoky v tomto tyzdni su ok, aj mne ich robili vtedy, takze v pohode, neboj. Neposlu ta domov. 🙂

Traktor, mozno sa pridas aj ty ku nam....a budeme tam tri. A, inak, mas pravdu, prepraba sa tam vo velkom, teda sa maluje, lebo ked som si robila skolenie na epidural, tak tam vsade riadne zapachalo. Nic moc. Inak aj mna napadla ta matrika, lebo to budeme musiet navstivit v Saci a nie v KE v centre, ze? Dufam, ze tam bude, alebo ze tam aspon chodia matrikarky.

bianocka
28. máj 2009

Cka, my sme boli cca od 13tej do 14tej. Raz som bola na chodbe, raz dnu. Ja budem u Totha, ale videla som aj Dosedlu tam pobehovat, taky smejko 🙂 Prisiel sa na mna dokonca kuknut, ked som bola na monitore 🙂

Dnes rano som mala dost mokre pyzamo, tak cely den cakam, ci pridu konktrakcie alebo co... Vobec netusim, ako mam vediet, ci to bola plodova voda ☹

traktor
28. máj 2009

cka, no mozno sa stretneme a vtedy bude veselo, lebo aj ja budem rodit u dosedlu, len si to predstav ked to na nas pridez naraz, ci to bude stihat 😀 😀 . tebe robili uz ten vyter na streptokoka? mne nie, tak neviem...., ale dnes mam volat dosedlovi, mam za nim ist / vraj sa uz otvaram/ tak uvidime, popytam sa na vsetko....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre