Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gabkazabka
6. jan 2008

Ahojte vsetci
Juj jak sa tesim ze som nasla taketo forum.
Tak poporiadku.Som tiez z Michaloviec(ako Vera) a som v 19 tt.A tiez sa chystam rodit do Sace.A ako citam vsetky tie prispevky na forach,tak sa cim dalej,tym viac uistujem,ze som si na porod vybrala dobru nemocnicu.
Lekara este nemam vybrateho,to asi az neskor,ale uvazujem o epiduralke.Kocky,uz teraz sa neskutocne desim porodu.Ale citala som, ze po epiduralke su niekedy neznesitelne bolesti hlavy....Baby,ak ste niekto rodili epiduralkou,ako to vyzeralo?Pomohlo to aspon zmiernit bolesti?Inac,ja som prvorodicka a kvoli strachu pomaly ani nespiiiim ☹ ☹ ☹

hodmon
6. jan 2008

Ahoj gabkazabka,
ja som taky pripad ako ty.Az na to, ze som z Trebisova. Bojim sa strasne a vsetkeho. Vies uz co to bude? Ja som v 20tt a 14.1 idem na ultrazvuk, tak snad bude babo natocene spravne a budem uz konecne vediet co to bude.Potom budem mysel zamestnavat vyberom mena a podbnymi vecami, aby som na hrozne veci nemyslela. Kedy mas v plane kontaktovat Sacu?

janka08
7. jan 2008

Ahoj gabkazabka ja som rodila s epiduralkou lebo ja som tiez taky bojko.Hlava ma vobec nebolela.Hlava by ta bolela len ak by ti ju zle pichli.

gabkazabka
7. jan 2008

hodmon,este neviem co to bude.19.1. ideme do Ke na 3D ultrazvuk,tak snad sa nam babo ukaze...Neviem este kedy budeme kontaktovat Sacu.V predchadz.prispevkoch som sa docitala ze staci az níekedy v 36. tyzdni.Aj tak sa mi to cele nezda,lebo co ked to bude neskoro,alebo co ked to na mna pride a ja nestihnem dorazit do KE?Ale v Michalovciech urcite rodit nechcem....
janka08 - a zmiernila ti ta epiduralka bolesti?

vera113
7. jan 2008

Ahojte kočky, znova sa hlásim...už aj s pobalenou taškou 😉 Tak sa mi do toho nechcelo, ale nakoniec som sa donútila, šak už som aj musela 😅
Ahoj gabkazabka - robíš dobre, že sa nechystáš na pôrod do MI, tam sú taký "odborníci", že sa to s Košicami nedá porovnať. Janke08 never, že je bojko - šak ak by nie ona a jej povzbudzovanie, tak tu stresujem od začiatku.. 😵 No a čo sa týka kontaktovania Šace, ja som tam síce bola v 33tt ale len na vyšetrenie. Oni ťa nemôžu zobrať do svojej starostlivosti skôr ako v 36tt alebo môžu pokiaľ už si na MD, prípadne ak si na rizikovom. Aspoň takto mi to vysvetlila doktorka. Takže pokiaľ nemáš komplikácie, normálne navštevuješ svojho gyn. a všetky vyšetrenia.
janka - Ty Marka už prikrmuješ?

martinabarak
7. jan 2008

Janka moj maly ma nieco nad 6 kg, vazili sme sa este pred vianovami, takze neviem presne, ale pribral, dufam... Sebastianka sme naucili na ruckach tak s nim mame co robit, ked sa mu zunuje hranie, tak ho musime nosit. Vela neplacka, len ked ho dame z ruk zaplace a hned ako ho dvihnem na ruky zacne sa usmievat, cvici s nami 😀 V noci zo spanku mrnci, no ked sa napapa spi dalej a budi sa 3-4 za noc.. ☹

Gabkazabka - ja som tiez mala epiduralku a porod bol super. Pytala som si ju ked som zacala pocitovat silnejsie tlaky a hned zabrala, vobec som nic necitila az na tlaky na konecnik pri porode, ale to sa dalo prezit... 😉 MOja spolubyvajuca na izbe dostala s epiduralky triasku a horucku na druhy den. Ja po 7 dnoch ked sme sa vratili domov, tak vecer som dostala triasku a teplotu, ale to si mas zobrat paralen a prejde to... 🙂

janka08
7. jan 2008

Pre mna bol porod a prvy pohlad na maleho ten najkrajsi zazitok a bolest ta hned prejde.Epiduralka my pomohla.Bolest bola mensia.Very prikrmujeme na obed zeleninku a o piatej kasicku inak zbytok kojim 😉 Martinka malicky uz sedi??A v mi su zly lekary???

gabkazabka
9. jan 2008

nedovolim si tvrdit ze v Mi su zli lekari,ale rodili tam sestry,kamosky a zname a maju len zle skusenosti - hlavne co sa tyka poporodnej starostlivosti,sestricky boli max.neprijemne a drze....ani porody neboli o.k.
Sacu som si vybrala preto,lebo je urcite na vyssej urovni.Ale vobec tymto nechcem podcenovat pracu lekarov v Michalovciach.
Aj tak niesom na 100% rozhodnuta pre Sacu- len z jedneho jednoducheho dovodu - je to daleko cca 80 km.Neviem si predstavit,ako to budeme stihat,ked to na mna pride......alebo ma mozu prijat aj skor?

hodmon
10. jan 2008

neviem ci mozu prijat skor, asi to zavisi od terminu porodu.Podla mna keby sme do terminu neporodili, tak nas musia prijat.Ja mam do sace tiez asi tak daleko ako ty,ale nad Trebisovom ani neuvazujem.jednoducho to musime stihnut.spolieham sa na to, ze kopec bab slo rodit do kosic a ziadna neporodila na dargove 😉

gabkazabka
11. jan 2008

hodmon,mas pravdu....mas podobny termin ako ja...mozno sa tam aj stretneme 😉 Inac,19.1 som objednana v KE na 3D ultrazvuk,tak dufam,ze nam uz povedia pohlavie....Ty este nevies co cakate?

hodmon
13. jan 2008

V pondelok idem na poradnu, mal by mi robit ultrazvuk. Snad sa uz dozviem, co to bude.Ked sa nam neotoci zadkom 🙂 Na 3D som uz do Kosic volala k Dankovcikovi a Dr. Muranska mi povedla, ze mam zavolat v 23 tt, ze ma vtedy objedna na 25tt.Ty ides na 3D ku komu?

alexandrakeselova
13. jan 2008

ahojte, zaujala ma tema, len vam chcem poradit, co mne nikto neporadil,ked som bola tehotna a sice, ze ultrazvuk poskodzuje dietatko, tak to s nim neprehanajte zbytocne.prajem len to najlepsie.a odporucam knihu Nova doba porodni od Vlastimila Mareka a Koncept Kontinua od Jean Liedloff

henrid
13. jan 2008

USG sa pouziva uz strasne dlho, a doteray nebolo dokazane ze by dochadzalo k poskodeniu plodu pocas intrauterinneho vyvoja. Ako so vsetkymi vysetreniami ani s USG to netreba samozrejme prehanat, ale urcite nehrozii poskodenie dietatka. Ovela vacsie riziko je okolo nas, mobili, mikrovlnky atd, ktore nevidime a su urcite neprirodyenejsie nez USG

renus
22. jan 2008

Ahoj je tu niektora ktora rodila koncom augusta alebo v sepptembri v saci?....ja 31.8.07....

gabkazabka
22. jan 2008

ahoj Renus,ja som sice nerodila ale budem a chystam sa do sace-ake mas skusenosti? 🙂

hodmon
23. jan 2008

gabkazabka: tak ako, bola si na tom ultrazvuku? ako si dopadla?

renus
23. jan 2008

gabkazabka...no ja som sa tam citila velmi dobre...su tam dobri lekari... rodila som u dosedlu...je mladi ale velmi dobry...a taktiez je skvely aj linkesch...aj sestricky na novorodeneckom su zlate...velmi dobry pristup a aj izby...vlastna sprcha a wc na izbe....takze super...inam by som ani nesla... 🙂

gabkazabka
23. jan 2008

Ahoj Hodmon.
Tak na usg sme boli,vsetko je v poriadku,len nas trosku zaskocili pohlavim-cakame dievcatko.\my sme si cely cas mysleli ze chlapceka. 😅

hodmon
23. jan 2008

gabkazabka: tak to vam gratulujem a hlavne ze je vsetko v poriadku. dufam, ze budem mat 12.2 rovnake spravy.
renus: mozem sa spytat, kolko si celkovo zaplatila? nech vieme co nas caka

renus
23. jan 2008

hodmon...no ja som bola na normalnej izbe...takze nic...bola som na cisarsky...a doktorovi som nedala nic...len nejake blbosti....ale peniaze nie...a staral sa o mna fakt super...je velmi mily a ak mi nieco bolo a mal sluzbu,tak prisiel/dosedla erik/...

gabkazabka
23. jan 2008

hodmon:daj potom vediet,ako ste dopadli...nad ktorym lekarom uvazujes?Mne je to asi jedno,alebo podla vsetkych prispevkov su vsetci dobri...
Ale zvazujem,ze si dam epiduralku...

hodmon
24. jan 2008

u mna je to komplikovanejsie, najprv som si myslela, ze nebudem doktora vyberat, lebo ich nepoznam...potom prisla do sace jedna lekarka z trebisova a moja svokra je tiez lekarka, tak som uvazovala, ze nech mi ju vybavi......potom som to zavrhla. Lenze ja mam zrejme vrodenu poruchu krvi a ked som bola na hematologii v kosiciach, tak mi hematologicka odporucila Sevcovicovu. Tak zrejme skusim ju a ked ona nebude suhlasit, tak to necham na nahodu.
Ja som epiduralku povodne chcela,lenze svokra ma strasi s tym ochrnutim.podla mna su to len reci, pretoze v dobe ked ona rodila take neexistovalo.ale trochu ma nahlodala....zaroven neviem , ci koli mojej poruche krvi budem moct rodit s edpidualkou.....ale ako som citala, tak vacsinou zeny pisali nieco v takom zmysle, ze ked uz nemohla vydrzat, tak si epi opytala......takze zatial som v stadiu, ze za anesteziologom pojdem, ale epi budem chciet, len keby som videla, ze sa budem dlho trapit.......ved co, mozno dotrielime do sace v poslednej minute

janka08
24. jan 2008

Hodmon epiduralka je dobra vec 😉

hodmon
25. jan 2008

janka08, takze tie rizika su prehnane? ja by som epic chcela,uvidime co na to lekari, ked uvidia vysledjky mojej krvi. cely zivot som mamla poruchu zrazania, ale zrazu teraz v tehotenstve porucha akokeby zmizla,tak neviem ci by sli lekari do rizika

janka08
25. jan 2008

Ja som sa tiez bala lebo kazdy vravel ze mozem ochrnut a tak podobne ale nakopniec som si ju dala.Pred tym ako pojdes rodit musis ist na taky ako pohovor ak chces tu epid.

danuska24
27. jan 2008

ahoj. ja som rodila u Linkescha-a ako pise renus je skvely. ked nemal sluzbu tak mi volal ako sa citim, ci este nemam bolesti.. ja som lezala najprv na gynde lebo na sestonedeli nebolo miesto, mala som nadstandard - 1 a bolo fajn. aj po porode na sestonedeli som chcela nads. 1 ale uz nebola volna tak som isla na nad. 2-ku. mala som strasne zlatu spolubyvajucu - Majku - druhorodicka, takze mi stale poradila, pomohla, lebo o niektorych sestrickach z novorodeneckeho by som pomlcala... ale väcsina boli zlate.
ja som rodila na sekciu - mala som spinal - a bola to uplna pohodicka. druhy porod chcem detto.
mala ked sa narodila (utorok) mala 3400 g a mlieko som dostala az v nedelu. malej medzitym nic nedavali, v piatok vecer jej dali vodu s cukrom, lebo pochudla - tak aby mala energiu az v sobotu jej dali nutrilon. Nakoniec ju vyhladovali na 2900 g - v nedelu potom musela ist kvoli tomu na infuzie, mala rozvratene vnutorne prostredie. Sama doktorka potom povedala ze to nemuseli dohnat az tak, ze jej mali dat nutrilon uz skor.

gabkazabka
2. feb 2008

Danuska,
pozeram ze si zo Sabinova.Stihali ste to v pohode do KE,ked to na Teba prislo?Ja som totiz zo Spisskej Nevej Vsi a do KE to mame tak hodinku a 15 minut.
Hodmon,
daj potom vediet,ako ste dopadli na 3D ultrazvuku.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hodmon
3. feb 2008

snezienka33 - a kedy si nakoniec porodila? stihla by si tu sacu, keby ste to neotocili?

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre