Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

libus71
28. júl 2012

@monculka epidural stoji v saci 140 ečiek

steva
29. júl 2012

@monculka ja som pred troma rokmi platila 100 eur,ale neviem ci uz nestoji viac

jlp
29. júl 2012

@libus71 dnes mi pisal Dosedla, ze ak mam cas a chcem, tak mozem prist na 17tu a ma odrodi...najprv som prezila sok, potom som to zvazovala, ale nakoniec to nechavam na utorok. Vcera mi odisla hlienova zatka a dnes mi prisiel mily, tak skusime sexik a prirodzene vyvolanie. Snad sa maly rozhybe aj sam a nebudem musiet vyvolavat. Ked, tak v utorok na 7am dojdem. Napis mi svoje cislo a izbu kde budes. Telefon mas v IP. Pa a tiez sa na teba tesim, snad bude volna izba na starom nadstandarde.

sunny15
29. júl 2012

Ahojik...fiiha ...Dosedla ma dovcu od 7.8.?a ja by som k nemu na poradne mala chodit od polovice augusta...na ako dlho ide na dovču?a ide niekam do zahranicia?

zuzla80
30. júl 2012

@jlp janulka drzim palce nech vsetko dobre dopadne, hlavne nech ta malinky netrapi dlho.
@libus71 drzte sa 😉

zuzla80
30. júl 2012

@libus71 neviem ci ta este stiham, ale za spinal pri cisarskom sa neplati, iba za epidural pri normalnom porode.
A co viem, tak ak nemaju kam pacientku ulozit nechaju ju na vzdycharni, ak si po cisarskom tak nechaju na jiske pokial sa nieco neuvolni. Kazdy den niekto odchdza domov, takze nieco sa urcite uvolni.

kacenka78
30. júl 2012

tak uz sa tu spustilo rodenie koncojulovych drobcov? vsetkym mamickam cakatelkam zelam bezproblemovy porod a zdravé bábätká !
@jlp Janka, drzim palce dnes alebo zajtra !!! 🙂

ja sa dnes na 13:00 chystam 1x do poradne do Šace, tak som zvedavá, ako to bude prebiehať.....

sunny15
30. júl 2012

@kacenka78 ahoj tak potom referuj ako tam prebieha poradna...a to nejdes akosi neskoro na poradnu?v 37tt?a ides ku niekomu konkretnemu?

jlp
30. júl 2012

ahojte kocky pocujte ako to prebieha?.....zajtra na 7mu mam ist na prijem na vyvolavacku, drahy ide so mou ale netusim ako to je...to ho nachaju ist so mnou dnu hned?...ako sa mame pripravit?....bude musiet cakat na chodbe?....izba sa nedala rezervovat, tak neviem ani kde ma daju, chcem stary nadstandard, max 2 baby na izbe. ....ak viete, tak mi prosim dajte vediet priebeh prijmu...to ste si hned v prezliekarni obliekli koselu na porod?...alebo mozem aj pyzamo?...och....som maximalne neinformovana, povedali mi, ze sa mozem normalne naranajkovat...vy ste si dali klistir? alebo capiky uz doma?....alebo az ked to na vas pride?...a prosim vas do IP mi napiste, tie co ste uz orodili, ze ako prebiehalo odovzdanie "dakovneho" .... kedy a tak, lebo nebudem behat s taskou a hladat predsa ci???...velmi mi pomozete, dik
@kacenka78
@zuzla80
@libus71

mirka_aa
30. júl 2012

@jlp pokial si nezaplatis nadstandardnu porodnu salu,tak manzel cely cas caka na chodbe,aj ked si zaplatis muza pri porode,caka na chodbe a zavolaju ho k tebe az na samotne rodenie na salu..na vzdycharen nemoze ist,ale pocas porodu aj tak nie je dobre lezat,ja som bola skoro cely cas s muzom na chodbe....na izbu sa dava az po porode,ja som nechcela platit drahsi nadstandard ako 10€ a kedze nebolo nic volne dva dni som este lezala na vzdycharni...potom som bola na izbe zadarmo,boli sme tam 3 a bolo to take jak na izbe za 10 len tam nebola kanvica a telka...
priebeh primu:v tej malej prezliekarni na chodbe si hned prezlecies koselu,nie pyzamo,doma pred tym sa mozes aj naranajkovat..potom po prezleceni,ides vypisat nejake papiere,zoberu ti krv ak budes chciet epidural,aj tlak zmeraju...pozre ta tvoj dohodnuty lekara da vyvolavacie cipky..o pol hodku klistyr,sprcha...klistyr neni nic strasne,netreba sa bat...no a uz sa v tom vezies..zacnu kontrakcie,pripadne ti prepichne plodovu vodu,da aj oxitocin do infuzky vtedy to uz fakt zacnu fajne kontrakcie...a pomaha tepla sprcha,skackanie na fitlopte,ziadne lezanie,ale prechadzat sa radsej s muzom pochodbe 🙂 drzim palce kludne sa pytaj co chces,mna rodil dosedla...

lucka87
30. júl 2012

ahojte rada by som sa k vam pridala 🙂 ja mam termin 4.8. no zatial sa nic nedeje :/ dufam ze sa to coskoro rozbehne...budem rodit takisto v saci u dr. dosedlu...zaujimalo by ma tiez ci priamo na porod dostanem nemocnicnu koselu alebo si mam dat svoju? uz na izbu mam prichystanu ale neviem ako to je na samotny porod...a tiez ak by ste boli take laskave a napisali mi do IP kolko asi a kedy sa dava dakovne ...aaa este ma zaujima ci mate nejake skusenosti s vyvolavanim porodu sexom 🙂 za aky cas po sexe by sa mal porod rozbehnut? joooj mam tolko otazok uz som trosku aj nervozna z toho vsetkeho kedze vobec neviem co ma caka...dakujem za kazdu odpoved 🙂 prajem vam prijemne dotehulkovanie 🙂

mirka_aa
30. júl 2012

@lucka87 nie nedostanes nemocnicnu koselu,treba doniest svoju 🙂 no a vyvolavanie porodu sexom?no ja som to posledny tyzden dva praktizovala casto a nepomohlo,aj tak som nakonec mala vyvolany porod tyzden po termine... drzim palce 🙂 ale dosedla je super,nemas sa coho bat 🙂

lucka87
30. júl 2012

mirka_aa @ a musi uz mat zapinanie vpredu na kojenie?ci staci len nejaka obycajna? hmmm takze s tym sexom to je bud alebo :D ale kedze ma dosedla dovcu tak asi nebudem prenasat...a co sa tyka toho vyvolania porodu ,som stale zatvorena na sto zamkov nieje vyvolanie bolestivejsie ako ked uz by som bola otvorena aspon trosku? ci to ma taky rychly spad ze si to ani neuvedomim?

lucka87
30. júl 2012
lucka87
30. júl 2012
mirka_aa
30. júl 2012

@lucka87 kosela na porod staci obycajna,aj tak bude cela od toho roztoku ktorym pri kazdom pozerani striekaju na rodidlaa 🙂 a ci to je bolestivejsie?nemam s cim porovnat,ale ja si myslim ze nie..dosedla by si nedovolil porod vyvolavat pokyal by cesty neboli pripravene...ja si vyvolavany porod pochvalujem,prides tam na secko pripravena,ziaden zhon,a ide to .. 🙂

sunny15
30. júl 2012

@lucka87 nevies nahodou dokedy ma Dosedla dovolenku?

lucka87
30. júl 2012

@mirka_aa pravdepodobne ma to caka tiez tak preto ma to zaujima ...ked to nebude cisarsky...este sa nevyjadril tak hadam uz coskoro budem vediet ako to bude prebiehat....a pre maleho mi asi nic netreba na oblecenie?vsetko az ked pojdeme domov?

lucka87
30. júl 2012

@sunny15 neviem nepovedal dokedy len ze 8. uz nebude tam

mirka_aa
30. júl 2012

@lucka87 ja som brala rukavicky,lebo sa strasne skrabala po tvaricke,a ciapocku ked som s nou sla na chodbu..ostatne ti daju nemocnicne 🙂

lucka87
30. júl 2012

@mirka_aa no presne toto som si prichystala 🙂 tak zatial dakujem...
teraz cakam na info ze kedy mam ist do poradne ci co...minuly tyzden mi nevedel povedat kedy mam prist tak som mu pisala mail...som nedockava :D

jlp
30. júl 2012

@mirka_aa ahoj Mirka velmi pekne ti dakujem, ja tiez rodim u neho, hlavne som chcela vediet, ze ci sa k muzickovi dostanem po prvotnych pripravach, inac to kedy sa plati za sprievod pri porode?...lebo mne doteraz vraveli, ze az pri odchode, tak neviem ci to bude stacit, ked rano zaplatime, alebo az potom....a este som chcela vediet, ze ci si mozem dat pod tu kratku koselu na porod nejake kratasy, alebo... a nerezervovala som si izbu, staci, ked im poviem ze chcem stary nadstandard?....alebo to treba dopredu nahlasit a najprv vyplatit?....drahemu zrejme treba nieco na papanie a citanie zbalit...a nakoniec ako dlho po vyvolavacke sa ti princeznicka narodila???....prepac, ze ta tolko otravujem

jlp
30. júl 2012

@lucka87 ahoj luci, u mna sex nezabera...neviemno, asi je malemu v domceku dobre

lienka2
30. júl 2012

@jlp sice uz mam porody za sebou a nie v saci ale napisem ti 🙂 kratasy na porod pod kosielku nie, aspon mna teda dost casto vysetrovali pocas porodu, a vyzliekat a obliekat sa pocas kontrakcii by bolo to posledne co by som chcela robit 🙂 a aj ked su tie posledne dni pred porodom tazke, clovek stale len caka a caka, drobcek pride na svet vtedy ked je na to pripraveny.. samozrejmepokial nie su nejake komplikacie.. tak by som to nesurila..

lucka87
30. júl 2012

@jlp hmmm no tak to aspon skusime 🙂 ked uz nic tak aspon fajny sexik :D

jlp
30. júl 2012

@lienka2 a co sa tyka nohaviciek?...mam sice zupan, ale tak budem mat stres, ze mi praskne voda, alebo budu zo mna rozne nechutnosti vytekat....mam si ich dat a vlozku a tak?...ked budem pocas kontrakcii chodit po chodbe z polovickou...ja mam po porode pripravene tie poporodne nohavicky a vlozky, ale tak zatial aspon kym budem mat pred, tak si mozem dat gate???

mirka_aa
30. júl 2012

@jlp vsetko sa plati az pri odchode z nemocnice..kratasi by som tiez neodporucala,ja som dokonca potom dala dole aj gatky lebo boli zbytocne ako vravi lienka2
na izbu sa ta budu pytat asi az pri porode alebo po..ked bude volna,daju ti izbu ktoru chces...platis aj to az pri odchode...
mojmu muzovy som zbalila jedlo,aj tak nic nezjedol,taky bol nervozny viac nez ja 🙂
mala sa narodila o 17:15h prijem bol o 7mej ale kym my dal vyvolavacku bolo aj 8hod. cize cca 9hodin..ale prave kontrakcie zacali cca az po 2-3och hodinach od vyvolania a potom som si dala aj epidural..🙂 nevadi,neotravujes,kludne sa pytaj,aj ja som sa pytala 🙂

mirka_aa
30. júl 2012

@jlp na vzdycharni su vlozky,mozes si brat kolko potrebujes..das si ich len tak medzi nohy bez gatiek v pohode to podrzis aj ja som tak mala a to som sa veeela prechadzala 🙂 a ked praskne voda nevadi,ked pretecie tak to poutieraju 🙂
v zupane ti bude asi horuco 🙂

jlp
30. júl 2012

@mirka_aa lenze ta moja kosela na porod je tesne pod zadok a to sa mi nebude dat pohodlne prechadzat...a to sa prechadza kde?...na tej chodbe ako sa cakalo do poradni?...alebo niekde inde?

mirka_aa
30. júl 2012

@jlp no je to na tebe,sak kludne si daj aj nohavicky,len je to obtazujuce,vkuse davat hore holu,aj tak budu cele spinave aj od toho ich dezinfekcneho roztoku a pod...alebo si zozen este rychlo inu dlhsiu koselu,neviem no 🙂
a prechadzas sa priblizne tam kde sa cakalo,ale ne na tej chodbe medzi ludmi,ale tam za dverami,smerom na oddelenie sestonedelia taka dlha chodba... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre