Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mirka2710
29. okt 2007

ahojte, Jaja25 a ty nahodou nevies, ako dlho nechavaju vasi doktori prenasat? Konkretne som u doktora Cunderlika.

katakata
29. okt 2007

mirka ja to viem uplne presne...po tyzdni prenasania (min 5 dni) ta hospitalizuju daju ta na oddelenie rizikovej gravidity na pozorovanie a postupne ti porod vyvolaju...tak aby si prenásala max 14 dni...
ja som bola ten pripad kazal mi dr cunderlik prist so zbalenou taskou az ked som tyzden rpenásala ale ja som sla skorlebo som si myslela ze mi odteka voda. ale nebola to voda no napriek tomu si ma tam nechali a po jednom takom brutal vysetreni (akoze bolestivom) sa mi spustili kontrakcie a samotny porod

hviezda
29. okt 2007

prednasky o kojeni su v utorky o 10:30 alebo 11:00 .. bola som tam pred 2-3 tyzdnami, ale bola som tam od 9:15 (pre tie, ktore maju s dr. jandovou stretnutie kvoli porodu, cviceniam atd..) o tej 10:30 alebo 11tej je ca. 20 minutovy film a potom diskusia s dr. jandovou.

mirka2710
29. okt 2007

dakujem katakata, dufam, ze to az tak daleko nezajde a spusti sa to samo, len v to nejak prestavam dufat. Mam pocit, ze ani tehotna niesom, uz mi ani brusko netvrdne, tak naozaj neviem. ☹

martina46
29. okt 2007

Ďakujem 🙂
Pôjdem tam teda na tú pol11, nebola som si istá, či je to o 10, alebo 11. Kebyže o 11, tú polhodinku už počkám.

glorita
29. okt 2007

hviezda nerozumiem-od 9,30 je vlastne prednaska o com?a o 10,30?
ja sa tej jandovej neviem vobec dovolat-takze staci len prist a hotovo? 😕

martina46
29. okt 2007

Glorita, čo písala hviezda, že o 9.15 bola na pohovore s dr. Jandovou, to je úplne prvý pohovor, než vôbec začneš chodiť na cvičenia. Myslím, že na tú prednášku o kojení môžeš prísť len tak. O tej pol11 alebo 11

glorita
29. okt 2007

diki martinka 😵 😵
a kde to presne je?v ktorej casti nemocnici,ake poschodie alebo cislo dveri,hm? 😎

martina46
29. okt 2007

Ja tam chodím cez polikliniku, vôjdem dnu, hneď prvá dlhá chodba doľava, tá pokračuje doprava, tam až na koniec, a dole schodmi -1.poschodie v telocvični. Dr. Jandová tam má menovku aj na telocvični myslím aj na svojej kancelárii. Dúfam, že som to nesplietla 🙂 keby bol problém, opýtaš sa na telocvičňu.

glorita
29. okt 2007

hej cvicko viem ze v telocke,ale ta predpriprava o 9,30 je tiez tam? 😉

martina46
29. okt 2007

Tá je v kancelárii dr. Jandovej, vedľa telocvične.

martina46
29. okt 2007

Ale na tú predprípravu by sa si mala asi dohodnúť termín. Aspoň mňa tak zapísala, keď som volala o informácie ohľadom cvičenia.

glorita
29. okt 2007

len ja sa jej neviem vobec dovolat... 😖 ako si sa objednala ty?ak mas cislo posli mi,please,mozno je to ine ako mam ja.... ☹

martina46
29. okt 2007

Číslo: 59545215
email: katarina.jandova@kramare.fnspba.sk
niekto tu písal, že sa jej dá skoro ráno, už o 7 dovolať. Potom ona zvykne vyvesiť telefón, keď má sedenia a tak. Skús teda skoro ráno, alebo mail.
Idem už asi spať, tak dobrú 🙂

martina46
30. okt 2007

A dnes tu nikto nie je?

ren1
30. okt 2007

Ahoj Martinka! Ja som... citam prispevky a nemam v podstate nic nove, tak nepisem. Zajtra mame poradnu, tak som zvedava, co nove... Zatial nerodim 😅

glorita
30. okt 2007

martinka vdaka este raz za email...uz mi aj odpisala a objednala ma na 9.11,takze super rychlo... 😉 🙂 😵 mohla som prist aj dens ,ale to som nestihala.... 😎

martina46
30. okt 2007

Veď máš ešte pár dní čas 🙂
Ja som bola dnes na prednáške o kojení, bolo fajn. Akurát som došla domov úplne zničená, odvykla som chodiť a chodím ako kačka. Dosť ma pri chôdzi bolia kĺby :-/

ren1
30. okt 2007

...ked ja uz to chcem mat za sebou 😠 To cakanie...ach jaj! 😝

evuliena
30. okt 2007

Ren, ja tiež... zajtra mám aj ja poradňu, tak som zvedavá... ale mám ju až o pol siedmej večer, takže až neskôr večer napíšem čo som sa dozvedela..

ren1
30. okt 2007

Evulienka, ja tu poradnu mam tiez vecer o 17.30 😉 Dr. si ma nechal schvalne na stredu, lebo od 2.-4.11. bude mimo republiku na konferencii, tak dufam, ze ma to v tom case zrovna nechyti 😖 Prave sa s nim mam dohodnut, ze ak predsa, tak ho bude zastupovat jeho kolega, ale ktory, mi da vediet zajtra.

evuliena
30. okt 2007

Ren a ideš na Kramáre na kontrolu? Či sa tam náhodou aj nestretneme...

mirka2710
31. okt 2007

Hmmmmm, bby nenastupujete niektora v piatok na Kramare? Mne ak sa do piatku nerozbehne porod sam, tak v piatok rano sa mam hlasit so zbalenou taskou na vyvolavanie. Uf. Dufam, ze to nebude na dlho.
A neviete niekora, ako to prebieha? Daju ma na nejaku izbu a tam mi to budu vyvolavat? Alebo budem na nejakej cakacke?

ren1
31. okt 2007

Ahojte kocky,

EVULIENKA, ja idem do Ruzinova, tam ma moj Dr. ambulanciu v Ruzinovskej poliklinike, tak sa nestretneme ☹ Ale dufam, ze pri porode ano... 😀 alebo aj "hocikedy inokedy" 🙂

UZNETUSIM, som si citala stare prispevky a citala som, ze si bola u nas v HC na 3D utrazvuku 😀 Aj ja som tam bola.

MIRKA, neviem ako to bude s tou Tvojou vyvolavackou. Snad sa sem prihlasia baby, ktore to maju uz za sebou a poradia Ti! Ak, tak Ti budem drzat palce, aby Ti to co najlepsie dopadlo! 🙂

evuliena
31. okt 2007

Ahojte,

Ren, určite sa stretneme. Kde, to uvidíme, ale stretneme sa...

Mirka, ja by som rada v piatok nastúpila na Kramáre, ale moja malá ako strašila, od siedmeho mesiaca, že chce ísť von, tak teraz štrajkuje...
Držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo...

matak
31. okt 2007

ahoj Mirka, tak som konecne po dlhej pauze docitala co sa tu popisalo.
Ja som mala pri mojich dievkach vyvolane porody.Prebieha to ako normalny porod resp.pojdes na prijem,potom na porodnicu.Daju ti vyvolavacku, ta mne zacala posobit po hodine.Potom pridu na rad, vsetky nalezitosti co k porodu patria (na kramaroch)monitoring, klistir, sprcha, pripadne ti budu prepichovat plodovu vodu ak sa ti nespusti sama.Priebezne ta kontroluju ako sa otvaras , monitoruju.Ja som tam bola asi tri hodinky a baby boli na svete.Cely cas si v priestoroch porodnice, vacsinou na cakacke.
Drzim ti palce nechvsetko dobre dopadne a hlavne rychlo. 🙂

mirka2710
31. okt 2007

Dakujem velmi pekne matak, dufam, ze aj u nas to pojde tak rychlo. 🙂

matak
31. okt 2007

Neboj Mirka, treba tomu verit, psychika je castokrat 90% uspechu.Aj ja by som uz chcela byt tak daleko ako ty 😉 ale este si nejaky ten tyzden pockam.Tak sa drz! 🙂

elize
31. okt 2007

Aj ja chcem byť v tehotenstve tak ďaleko ako vy 😢 Dnes mi dr. povedal, že je ten drobček zase o čosi nižšie a halvičkou nalieha na steh (v 17tt mi robili serkláž). Uvažoval, či ma nepošle do nemocnice, dohodli sme sa že keď budem dodržiavať prísny kľudový režim môžem zostať doma. Akonáhle mi však začne tvrdnúť bruško bez rozmýšľania mám ísť do nemocnice ☹ Strašne sa o toho drobčeka bojím. Ale hlavu hore. Budem sa správať zodpovedne a určite to dotiahneme aspoň do 38tt 😉

evuliena
1. nov 2007

Ahojte baby.
Takže písala mi Ren sms-ku, že dnes o 17tej porodila Lauriku, má 3.700 g a 50 cm. Personál je vraj super!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre