Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tetkabetka
19. jún 2011

@sladjana Aj jedna aj druhá mali 3,8kg, takže oproti tvojmu malému ešte boli ľahké 😨
A ten nadštandard tam stojí 16,60 € na noc a platí sa to do 24 hodín čo ťa tam "ubytujú" celá taxa, teda 4 dni a potom ti buď vrátia, alebo priplatíš, ale štandardne je tam človek tie 4 noci, takže si priprav rovno 66,40 €. A stálo to za to. Kúpeľňa s toaletou hneď po ruke, jedlo ti nosia na izbu, to bolo super. Dole na obyčajnom oddelení bolo to jedenie za trest. Nezmestí sa tam celé oddelenie, takže človek musí stepovať a striehnuť, kedy bude voľné miesto a aby sa ešte stihol najesť. Než som sa najedla, vystriedala som asi 4 miesta, lebo sme sa museli posúvať, lebo tam vôbec nie je priestor, aby sa tam mamy striedali. Strávila som tam len jeden deň a to ešte pred pôrodom a nechápala som, ako mohli čerstvým matkám dať šošovicovú polievku!!!!!!!! Hore sa dá vybrať aj z viacerých jedál. Viacero ľudí mi potvrdilo, že aj tá všímavosť sestier je porovnateľná na štandarde a nadštandarde. No a naposledy k tým toaletám. Prvý pôrod som absolvovala mimo Bratislavy v pôrodnici, ktorá už dnes neexistuje, tam boli toalety tiež ďaleko na chodbe a keďže som stratila moc krvi, tak som mala motáky a bol pre mňa problém tam chodiť, tak aj preto som pre istotu teraz volila nadštandard. Tentokrát sa to chvalabohu zaobišlo bez motákov, ale bolo to neoceniteľné len vbehnúť na izbe tam, malú som vždy počula, ak spustila rev. A aj vložky sú na nadštandarde erárne.
Nejak som sa rozpísala a je to trochu chaotické, ale snáď to dáva zmysel. 🙂

cigaretka5
19. jún 2011

ja som rodila tiez na kramaroch a viem proovnat standart s nadstartom a je to rozgdiel v ubytovani ale nemozem povedat nic na pristup personalu a co sa tyka laktacnej ona aj na nadstandarte bola asi dva krat - to som tam bola s malou 8 dni , bola mila zlata ale mne moc nepomohla.

cicci
19. jún 2011

ahojte, ja som mala nadstandart, bola som na izbe sama, wcko, kupelka, telka, super, vsetko na izbe, este aj manzel tam so mnou jednu noc absolvoval 🙂
jasne ze to bolo vsetko vybavene uplne u najvyssieho ale stalo to za to /aj za tie prachy/ 😀

sladjana
20. jún 2011

@tetkabetka co to znamena vlozki erarne?inac dik,ze si odpisala,lebo ja som prvi krat rodila sukromne kochu a nemam prectavu jak to bude na kramaroch,ale urcite si teda ten nadstandard dam,to nie je vela 16eur,len dufam ze budu volne izbi.. 🙂 to bude moja dovolenka tohtorocna 😀

babo01
20. jún 2011

sandy5, tak som dnes volala na to koncove 794 a povedala mi,ze sa mam najprv objednat na monitor,aby ma dali na stv alebo pia a oni mi aj povedia,komu ist od poradne..no a volam na ten monitor uz dve hodiny a stale je to obsadene,tak nechapem,ze ci si zvedili sluchadlo alebo co..nebola is tam nahodou dnes osobne?

babo01
20. jún 2011

tak konecne osm sa dovolala🙂))) tak idem zajtra na monitor a potom ma sestricka objedna aj do poradne🙂

luc771
20. jún 2011

@babo01
no tak super ze sa zadarilo, asi niekto cez vikend odpadol teda porodil 😀 ja som to bohuzial nebola 😀
Komu ta dali na poradnu ?

sandy5
20. jún 2011

@babo01 no my sme boli dneska na priprave oteckov, tak som tam potom zbehla osobne. Tiez mi povedali, ze najprv monitor. Sestricka otvorila diar a komplet popisany a ze co so mnou. Ale dala mi termin na piatok rano a ze potom uz ma niekomu strcia 🙂 tak som zvedava

luc771
20. jún 2011

@sandy5 no tak to sa asi stretneme, ja zatial stale nic aj ked do piatka este daleko 😉

sandy5
20. jún 2011

@luc771 no ale ja idem na 7 rano 🙂 ale mozno tam potom budem cakat ak sa niekomu ulutosti a supne ma aj na piatkovu poradnu rano rovno. Tak potom sa vidime. Ak dovtedy uz nebudes lezat hore 😉

cerimi77
20. jún 2011

@tetkabetka to je dobré, že sa rozpisuješ, každá infoška drahá 😀 ohľadom toho nadštandardu, komu a kedy to treba nahlásiť, že máš záujem o nadštanadartnú izbu?... stačí až keď prídem rodiť a ak bude voľné, tak ma tam dajú a hneď im zaplatím 4dni?...

a ako to je ak si mamička donesie aj pôrodný plán?... akceptujú ho, či dokonca vítajú, alebo na teba pozerajú ako že som spadla z mesiaca? 😀 a ešte sa chcem opýtať, či je dobré či nutné si doniesť vlastnú odsávačku mlieka?

natas4
20. jún 2011

@sladjana erarne vlozky znamena ze na nadstandarde su vlozky zadarmo k dispozicii, nemusis si nosit
@cerimi77 odsavacku mlieka ti pozicaju na novorodeneckom

adrianiiita
20. jún 2011

No ono to je haluz ... že ak je človek na nadštandarde tak má zadarmo aj vložky aj som počula že tie podložky do postele ... ale haluz je v tom že človek nevie či sa na nadštandard vôbec dostane že? ... pretože sa to dozvie až priamo ked príde rodiť ... takže tak či tak musí mať tie veci nakúpené ... :DD

babo01
20. jún 2011

@luc771 netusim komu pojdem,to mi povedia az an tom monitore,dam vedeit zajtra co a ako,saneviem dockat🙂

angie267
20. jún 2011

@cerimi77 so mnou rodila jedna baba, ktora mala porodny plan a oni ho z casti akceptovali, pekne to spolu presli a dohodli sa na kompromise, ale asi zalezi kto ma zmenu. Ci sa dostanes na nadstandard sa dozvies az po porode ci je nieco volne a platis az pri odchode domov.

nelle
21. jún 2011

Baby, ja som bola na nadštandarde - vložky sú erárne, ale sú akoby gázové, mne osobne viac pomohli tie, čo som si priniesla, lebo tie ich sa mi trošku odierali o štichy 😒 a podložky som si tiež menila svoje, lebo som sa tak cítila komfortnejšie..

cerimi77
21. jún 2011

@adrianiiita to máš pravdu, môže sa stať, že na nadštandardku sa ani nemusíš dostať, resp. sa dostaneš až neskôr, takže tie veci si aj tak musíš už doniesť so sebou a mať ich kúpené tak či tak
@natas4 asi si radšej donesiem svoju
@angie267 asi takto si to predstavujem aj ja, napísať si svoje požiadavky a potom ich prebrať s pôrodníkom a dohodnúť sa na kompromisoch, ja teda nevyžadujem nič extra, sú to v podstate všetko "bežné" veci, ktoré by mala pôrodnica so štatútom BFH dodržiavať...

tetkabetka
21. jún 2011

Či chcem ísť na nadštandard, sa ma pýtali tesne pred pôrodom, teda keď ma prijali na pôrodnicu. Vtedy sa vlastne pýtali na všetko - otec pri pôrode, epidurálka a blablabla. S pôrodným plánom nemám skúsenosti, môj plán bol len, aby to už zo mňa konečne vyliezlo, bárs aj ušami (som dlho prenášala 😀 ). Aj tie podložky na nadštandarde dávajú, ale ja som mala všetko aj svoje pre istotu a veru "kolegyni" z vedľajšej postele som podložku darovala, lebo cez víkend tam nebola tá, čo to dáva a ona dosť krvácala. A ono to nie je až taká tragédia, keď si človek kúpi aj vlastné, vložky som doma ešte všetky minula a tie podložky sú dobré na prebaľovanie, alebo aj do postieľky som si to dala, aby mi neprečurala madrac.
A ten nadštandard som ja platila do 24 hodín po pôrode, čítam, že tu má niekto iné skúsenosti.
Ja neviem, čo ma tak napadá ešte, aby ste si nezabudli pribaliť príbor a toaleťák. A mne sa zišla aj čiapka pre bábo, ale tak bol marec, bola ešte kosa, ale bol tam dosť prievan a predsa aj za návštevami sa išlo na chodbu, aj na novorodenecké cez chodby....

adrianiiita
21. jún 2011

Sa chcem spýtať že kolko trvá kým mi zaberie epidurálka ... Bo som si ju dala len ako rezervu .... že keby bolo najhoršie tak nech mi ju pichnúú ...

babo01
21. jún 2011

tak dnes som bola na monitore a objednali ma aj do poradne na stvrtok dr.Koričanskej,tak som zvedava🙂

helsinka
21. jún 2011

Baby, chodíte niektorá do poradne k Dr. Valentovi? Chcela by som chodiť k nemu do poradne, ale zdá sa mi nejaký nedostupný, keď má ordinančné hodiny len v stredu . . . .

dankamat
21. jún 2011

@helsinka každý Dr. má ordinačné len jeden deň v týždni - preto ich je tam tak veľa.... Takže nie je jediný "nedostupný" - ale chvália ho čo som počula.

sandy5
21. jún 2011

@babo01 super, tak daj potom vediet. uvidime ako dopadnem ja v piatok

cerimi77
22. jún 2011

@helsinka doktora Valenta poznám, chodím (no, už som veľmi dávno nebola) k nemu na vyšetrenia prsníkov a vždy bol milý a ochotný, mám len dobré skúsenosti s ním.

kvetinqa
22. jún 2011

@helsinka Ja som u neho rodila a absolutna spokojnost.

helsinka
22. jún 2011

denkamat, cerimi77, kvetinqa - baby dakujem za info, ja som tiež počula že je dobrý (dokonca som ho raz aj videla ked som bola na pohotovosti ešte na začiatku tehu, len už sa nepamatám ako vyzerá 😀) len sestrička v ambulancii mi povedala, že sa mám dohodnúť priamo s ním . .. čo mi príde dosť ťažko, keď neviem ako ho mám "vystopovať" nakoniec som sa objednala do tej 222 amb, lebo už mi horí za zadkom 🙂

emily3
22. jún 2011

@sladjana ahoj, pozeram zemame rovnaky termin a vyhliadnutu rovnaku porodnicu..mozno sa tam stretneme...ja som na Kramaroch rodila 4x a nemozem sa stazovat...prvych troch som bola na standarte, vlastne vtedy este nebol nadstandar..iba ked som bola v 2008..ale nemozem sa stazovat, len to ze tie vecka boli na chodbe pre vsetky a aj sprchy.inak personal sa o nas vzorne staral..a pri stvrtej som si povedala ze si zasluzim aj nadstandard...aj tam bolo dobre, da sa vybrat z jedla, len je to tak narychlo..pride sestricka zamava s papierom ze vyberte si..to su ta kombinacie..ranajky obed vecera...ale da sa.....no som zvedava ako to bude tentoraz... 😉

sladjana
23. jún 2011

@emily3 no teda,gratulujem...to neni tak casto ze ides rodit 5krat,mna trocha chita panika ako to vsetko bude,prve mi vivolavali,a bolo to zdlhave a bolestive ☹
dufam ze tento krat to bude laksie,a richlejsie,ti mas ake skusenosty?bolo to skazdim ine?
inac ten nadstandard nie je taki cenovo neunosni,len este je otazne ci ho budu mat pre kazdu?nemam predstavu ake velke je to odelenie.

emily3
23. jún 2011

@sladjana kazdy porod je iny...druhy uz mozes mat lepsi...hlavne byt dobre psychicky na to pripravena. celkovo nemam dlhe porody, nemuseli mi vyvolavat ani jeden.pri .prvom mi doma odtiekla voda okolo 23 hod, a po pol noci sme prisli na Karamare, kontrakcie sa mi dost rychlo skracovali, nevedela som si predstavit, ze to vydrzim 12hod, ale netrvalo to tak dlho, mala sa narodila pred tretou, ale pichli mi nejaky oblbovak, ze proti bolesti ( nechela som to) a pri porode som necitila kontrakcie... kricali na mna aby som tlacila cez kontrakciu, ale som to necitila..tak mi hovorilli kedy, ale mala nechela ist von...citila som len ako sa dr. vo mne smatra.... nakoniec isla mala von vakum extra..a " mila" sestricka mi laktom tlacila brucho, ze som sa nemohla ani nadychnut 😝 .... prezili sme, a mala bola ok....dalsi porod uz bol lepsi....zas mi doma odtiekla voda, kontrakcie som uz mala statocne, sme upalovali, myslela som ze po ceste porodim.... prisli sme tam, prefrcali rovno na sal, ziadny klistirm holenie..nestihali sme....a maly isiel v pohode sam..... treti bol tiez rychly, len ma poslali rovno z poradne na sal, tak sme tam stvrdli cely den, az vecer sa mi rozbehol porod...netrval ani hodinu od prvej kontrakcie...a posledny som dosla sanitkou..manzel nebol doma, a ja sama s detmi..este som ich stihla odviest k babke, a tam som si zavolala sanitku...prisli sme do porodnice a do polhodky bola mala na svete....

hlavne nepanikar, to som robila pri druhom, lebo prihlasil sa skor ( ako v termine o 9 dni) a nebola som na to psychicky pripravena...a potom som zle dychala ...a nebolo to dobre...) takze pohoda, nejak sa to male musi narodit....a najlepsie na tom je ze tie kontrakcie prejdu... 😉

emily3
23. jún 2011

@sladjana a este nadstandar..ja som si dala na trojpostelovu ale v podstate som tam bola sama....volala som to prestupna stanica...lebo tam priviezli mamicky po porode..to sa dalo, este nemali babatko pri sebe, tak sme sa aj vyspali, a na druhy den, ked prepustali, ich previezli komplet aj s postelou tam kam chceli....stalo sa ze som tam bola den, dva aj sama na izbe..takze za maly peniaz som mala jednotku a tym ze ta izba ma jedina zachod a sprchu na chodbe, nik iny tam nechodi...takze je to tiez take nadstandar...at o wcko je oproti izby....blizko.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre