Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
5. jan 2013

@eriwap ja som s tym skorsim porodom vobec neratala, ani vo sne ma to nenapadlo, absolutne nic tomu nenasvedcovalo, este v ten den rano, som bola na Kramaroch na monitore, vsetko bolo ok, nic som nerobila, teda nic namahave, a voda mi praskla, ked som lezala v posteli, my sme isli do nemocnice s tym, ze ma mozno hospitalizuju, ale na porod sme nemysleli, a za nejake 3 hodiny bol maly na svete, moja mama bola v soku, ze ani zaspat nemohla 🙂

eriwap
5. jan 2013

@liz_lemon A kedy ti priniesli malého prvý krát, mohla si si ho hneď priložiť k prsníku?

liz_lemon
5. jan 2013

@eriwap nepriniesli mi ho vobec, rodila som v piatok v noci, a prvykrat som ho videla v nedelu poobede
ani pri porode mi ho neukazali, len plakat som ho pocula
pritom mu nic nebolo, bol sice trosicku mensi, ale inak zdravy, takze toto im dost zazlievam, detto aj to, ze nikto mi nepovedal, ze si mam odsavat kolostrum, a ked islo, nikto mi nepovedal, aby som ho zbierala a odovzdala pre maleho
im bolo jednoduchsie dat mu rovno nutrilon z flase, z coho som bola v soku, a v podstate som ho ani nekojila, lebo sa nevedel dobre prisat, a nikomu sa nechcelo mi s tym pomoct
ja viem, ze tu vela bab pise, ze im pomohli, mne zial vobec :(
a tie hormony su po porode dost brutalne, cloveku je stale do placu, a kazdemu je to jedno
ja ako prvorodicka som bola uplne stratena, ale nabuduce uz budem vediet

janinka13
5. jan 2013

@chelonka dobrý večer, mňa by zaujímalo, koľko dopredu ste si zajednávali Kramáre, či ste si hneď vybrali nadštandart, koľko sa zaň platí, a čo ke´prídete, a nadštandart je obsadený? peniaze vrátia späť za nadštandart? boli ste spokojná so všetkým? ďakujem za Vašu odpoveď.

janinka13
5. jan 2013

@liz_lemon to fakt???? no hrôza.

liz_lemon
5. jan 2013

@janinka13 nic sa dopredu nezajednava, proste ked to na teba pride, pojdes tam
nadstandard sa neplati vopred, ale az ked si na nom ubytovana
ja som velmi spokojna napr. nebola, cistota nic extra, a na kupelnu sme boli 4

strihalka
5. jan 2013

@janinka13 nadstandart se plati az ve chvili kdy j eopravdu volny a plati se myslim 3 alebo 4dny dopredu...pokud uz jsi na nem, nikdi te nevyhodi.I kdy ja vlastne to mela tak, ze jsem po sekcii bola dele nódle na jiske a stejne se museli zaplatit ty 4dny ale uz na 5den jsme sli domu, takze mi ten zbytek 2noci preplatili nazpet..
A na Kramare se tesim, az tam pujdu podruhe...🙂 velmi kvalitni mili personal,u me sestricky na novorozeneckem uplne ze super, nejlepsi sestricky jake jsem kdy poznala, aj no 600nedeli super, aj pres porodem ok, takze na dalsi porod nebudu menit a urcite opet kramare

strihalka
5. jan 2013

@liz_lemon na nadstandarte ste boli 4? 😕

liz_lemon
5. jan 2013

@strihalka nie, izby boli po 2, ale kupelnu sme mali spolocnu pre 2 izby

hama27
5. jan 2013

@eriwap
@liz_lemon Zvlastne, ze na to neexistuju nejake "nemocnicne standardy". Totizto - ja som malu rodila cisarskym v sobotu rano, lekar mi ju ukazal cez tu zelenu plentu hned ako mi ju vytiahol z brucha. Potom ma previezli na JIS-ku a cca o 2-3 hodinky prisla za mnou sestricka z novorodeneckeho a priniesla mi malu ukazat. Hned sme vyskusali prisatie, chvilku som si ju k sebe tulila a potom ju odniesla spat na novorodenecke. Na druhy den, ked som presla na nadstandard, tak som hned prvu sestricku, co som uvidela, poprosila, ci by som si mohla ist pre malu a ta mi povedala, ze da vediet sestrickam z novorodeneckeho, nech mi ju prinesu. A cca do pol hodiny mi ju doniesli. Mala som ju pri sebe az do neskoreho vecera cca do 23:00. Ja som si ju chcela nechat aj cez noc, ale vtedy na mna sesticka naliehala, aby som si este po cisarskom oddychla a ze rano mi ju donesie. Rano cca okolo 5.00 mi ju priniesla a uz som ju mala nastalo.

strihalka
5. jan 2013

@liz_lemon aha to boli ktere pokoje?lebo ja bola skoro naproti sesterne a mali jsme cisto iba pre sebe..

liz_lemon
5. jan 2013

@strihalka na opacnom konci 🙂

strihalka
5. jan 2013

@liz_lemon aha tak to ani nevim jake jsem mela stesti 🙂....

eriwap
5. jan 2013

@liz_lemon no tak toto máš dosť brutálne zážitok. Aj ti povedali, že prečo si malého dostala až o dva dni? Zdá sa mi to byť dosť kruté a hlavne kvôli tým hormónom jak :- . si hovorila. Som myslela že vychádzajú v ústrety

eriwap
5. jan 2013

@hama27 no tak takýto nejaký prístup očakávam aj ja 🙂

liz_lemon
5. jan 2013

@eriwap no, uz som sa z toho spamatala 🙂
nepovedali mi nic, lekari aj sestricky nie su velmi radi, ked sa nieco clovek pyta
neskor som bola s maly v detskej fakultnej a pytala som sa na zaznamy, ktore malo kazde dieta pri postielke, a sestricka mi drzo povedala, ze nemusim vsetko vediet...

janinka13
5. jan 2013

@liz_lemon
@strihalka ďakujem za info 🙂

eriwap
5. jan 2013

@liz_lemon asi sa mi teraz ľahko mudruje, ale aj tak máš právo vedieť čo je s tvojím dieťaťom, asi človek musí mať široké lakte. Dík za info, ak by som bola v podobnej situácii aspoň viem že musím byť drzá a nedať sa 😖

hama27
5. jan 2013

@eriwap mozno bude musiet niekedy vyjst aktivita hlavne z tvojej strany, ale ak budes maximalne slusna, tak sa urcite s nimi do konfliktu nedostanes. Ja nemozem na sestricky jedine krive slovo povedat. Na JIS-ke som bola od poobedia sama a sestricka, ktora mala vtedy nocnu (bolo to zo soboty na nedelu) mi este hovorila, ze ma asi kazdych 5 minut kontrolovala, co mala normalne strach, ci mi nieco nie je, lebo som sa za celu noc ani len o milimeter nepohla, tak tvrdo som spala (bodaj by nie, ked som noc predtym skapinala v prisernych kontrakciach v cca 1 min. intervaloch 😎 😎 )

chelonka
5. jan 2013

@janinka13 no ako tu už písali, dopredu sa nedá zajednať, po príjme na ugente vás pošlú hore na porodnicu a tam sestrička s vami vyplní taký dotazník, teda ona sa pýta a aj vyplnuje či chcete EPI anestezu, či máte zazmluvneného lekára, či bude otecko pri porode - vypýta si doklad o zaplatení a či máte záujem o nadštandart a podobne. a tam si to ona všeko len poznačí. pokial je izba - postel na nadštandarte volna daju vas tak pokial je všetko obsadené daju vás na obyčajnú izbu. A platí sa tam tak, že ked prídete po porode na nadštandart izbu, tak na nočnom stolíku vás čaká "faktura" za 4 dni - ktorú mi bol v pokladni nemocnice na druhý den mm zaplatiť. my sme boli o den v nemocke dlhšie teda 5 dni a tak sme ešte jeden den doplácali hmm a cena za den bol myslím 16 €
ja som tam bola veelmi spokojná, aj so sestrami z novorodeneckého a aj sestrami čo patrili nám - naozaj velmi nápomocne a ochotné, my sme mali problem aj s prisavaním malej už na porodnici a potom aj neskor a veelmi mi pomáhali stále sa zaijímali či nám to už ide a ked som povedala že nie som si ista, tak vzdy kontrolovali, či to robíme s malou spravne a pod.

janinka13
5. jan 2013

@chelonka ďakujem 🙂

chelonka
5. jan 2013

@strihalka
@liz_lemon hmmm baby vy ste rodili niekedy v tedy ked aj ja, my sme boli 2 na izbe a mali sme len my 2 pre seba kúpelnu a aj wc hmm haluz

eriwap
5. jan 2013

@hama27 🙂 to nejak asi fakt záleží naviacerých okolnostiach, ale písať sa isto budem. Len ich asi poprosím aby mi malú/ malého aspoň ukázali keď ju/ho vyberú. Najviac sa bojíme asi toho že budem strašne unavená ☹

chelonka
5. jan 2013

@liz_lemon hmm a ty si bola na tej príprave u Jandovej na kramároch? ale je to fakt haluz, lebo ja som mala na izbe tiež babu po sekcii dvojičiek a ta sa zas moc cítila slaba a tej zas detičky furt sceli nosiť aby sa prisavali a ona furt že neee nevladze a sestričky furt, že by sa mala už postaviť rozhýbať a tak ju ukecali aspon tak že jej babatka nosili po jednom.
no škoda, že ty si to tak nejak blbo vychytala to asi zálezalo od sestričiek, bo viem že to tam mali tak, že jedna 2 sestri mali na starosti 1-2 izby a my sme mali veelmi dobre sestričky a vdaka jednej bol - vikend takže tam nebola origoš laktačna , kojím do dnes výlučne a teraz začínami s príkrmami

liz_lemon
5. jan 2013

@eriwap ja som celkom drza, ale tie hormony...fakt necakane, mne stacilo vidiet maleho, a uz som revala, a kukali na mna ako na blazna

liz_lemon
5. jan 2013

@chelonka no, co ja viem, tak ta ten bunkovy system je tam len pre 2 izby, a jedna je este 3-lozkova s kupelnou na chodbe, inak su vsetky tak ako maju byt

chelonka
5. jan 2013

@liz_lemon jj viem v tej izbe som bola kuknúť baby čo somnou boli na čakačke na porodnici, sme rodila každá po hodine 😀 a ich dali spolu do izby 😀 potom do vedlajšej izbe som mala tiež kamošku - to bola inak poriadna haluz, bo vtedy som v porodnici stretla aj babenku čo chodila zas somnou do gynekologyckej poradne u nás v PK v rovanký termín 😀

andalika
5. jan 2013

bola som spokojna, super personal na 8C aj na 9B oddeleni. jedine co ma zarazilo, ze na nadstandarde som objavila plesen pri okne na ize a v kupelni co by sa nemalo prihodit....inak vsetko ok.

strihalka
5. jan 2013

@chelonka ja jsem 24.4. 🙂
@andalika me teda zarazilajedna vec...ale to nic na nadstandart, ale na stravu...do kelu....kelova polevka, celer, a pdobne veci pre kojici matky... 😕 😕 😕 😝

chelonka
5. jan 2013

@strihalka no to stou stravou máš pravdu to som bola zarazena aj ja, aj iné haluze čo riadne nafukuju, dokonca aj granko či kakaou či čo to tam bolo - sme kukali jak puci, inak nechápem, že to nevedia dať do poriadku, ked tam maju tolko druhov na výber diet, že tam ešte nevedia pridať sekciu pre novorodenecke - aby tam boli také jedla ktoré možu aj matky ach jaaj, ale aj ta chut, kurnik, ved ja som alergicky a atopik a kurnik jedálniček mám teda riadne obmedzený a veru aj z mála druhov potravín sa daju uvariť chutné jedla
aha ja som rodila 29.6

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre