Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krevetka2
14. okt 2009

gabika20: na monitor sa chodí do ambulancie číslo 214 🙂

j777
14. okt 2009

Ahojte baby, viete poradit ci sa na Kramaroch vracaju peniaze v pripade, ze mate zazmluvneneho lekara a on z nejakeho dovodu nepridek porodu? dik.

gabika20
14. okt 2009

krevetka2: Ďakujem 🙂

lovula
14. okt 2009

j777
peniaze ti určite vrátia, ak sa stane, že Dr. nepríde.
Alebo ja som to urobila tak, že sme podpísali zmluvu a manžel to vyplatil až pri pôrode. To sa platí na urgente, keby už bola pokladňa zavretá. Takže aj to je jedna z možností.

j777
14. okt 2009

Lovula dik, myslela som, ze to treba zaplatit hned pri podpise zmluvy....

zuzitka
14. okt 2009

tie, čo ste rodili nedávno na kramároch, pre miminká dávajú masť na riťku, lieh, olivový olej ... nemusím nosiť?

donesiem len plienky a vlhčené utierky 🙂

given
14. okt 2009

presne tak, zuzitka, to co si vymenovala nosit nemusis 🙂
to davaju.

zuzitka
14. okt 2009

given ... dakujeeem 🙂

ja len, či sa niečo nezmenilo od roku 2006 😀 😀 😀

a ako sa darí tvojmu adamkovi? kojíte? poslúcha? 😵

lovula
14. okt 2009

zuzitka,
ja som bola na nadštandarde a tam to dávali, ale kamoška bola na obyč izbe a tam to musela mať zo sebou. Tak ja neviem, ale ja som si to všetko pre istotu zobrala zo sebou, keby nebol nadštandard voľný

zuzitka
15. okt 2009

tak si to teda radšj kúpim, lebo chcem ísť na normálnu izbu 😒

bleelka
15. okt 2009

ahojte kocky, mast, lieh a olivovy olej? to pocujem prvykrat...vsak to ani nebolo v tom zozname od Jandovej... da sa to dokupit aj v lekarni priamo v nemocke, ze by som pripadne vyslala manzela? dik

bleelka
15. okt 2009

no ako vas tak citam, tak sa bojim, ze nemam zazmluvneneho lekara..ale ked ja ziadneho okrem svojho gyn nepoznam, a ten maka v ambulancii 12 hodin dennne, tak si neviem predstavit aby este aj k mojmu porodu bezal...no teraz mam vazne obavy ci ma neodflaknu,,,navyse ked manzela pustia az na salu...to je teda system...na zaplakanie... 😢

zuzitka
15. okt 2009

bleelka ,,, ved to, že to nieje v zozname. ja neviem, či to mám brať so sebou ☹ ale ked to tak Lovula píše...
pri samkovi mi to dali, ajked som bola na normálnej izbe

neboj, ani ja si nezazmluvňujem lekára...

bleelka
15. okt 2009

zuzitka, ja nejdem brat, vyslem manzela kupit ak bude treba...vsak aj v tom kufriku snad nieco bude co dostaneme pre babo...

sa mi zda, ze vacsina nezazmluvnuje, ale je pravda, ze ten pristup nic moc teda...juj bojim...

andrejka.g
15. okt 2009

baby tiez som rozmyslala nad zazmluvnenim lekara, ale pocula som , ze v kazdej nemocnici je to inak, dokonca niekedy ten lekar dostane len smiesne drobne...tak som lolgicky rozmyslala, ze keby mna napriklad po 24 hodinovej smene zavolali do prace, lebo niekto dal mojmu sefovi peniaze aby som ho prisla odrodit, to by som asi neodrobila najlepsi vykon. A na druhej strane - preco by mal byt mili, len preto, ze vdaka nemu nemocnica zarobi? je to podla mna hlavne o tom, aky je to clovek, za peniaze si jeho starostlivost ani ludsky pristup nekupite. Hlavne ked tie peniaze nejdu jemu.

lovula
15. okt 2009

bleetka,
ten kufrík dostaneš pri odchode. Už oblečená si pôjdeš bábo obliecť na novorodenecké a v tedy ti dajú aj ten kufrík. Potom podpíšeš jeden papier a aj neskôr ti budú chodiť dosť zaujímavé veci.
A toho, že nemáš zazmluvneného lekára, by som sa nebála. Všetci sú tam fakt super. Poznám týchto :
Valent - rodil mňa a bol svetový. Plank - bola som u neho na pohotovosti a bol vyslovene svetový. Čunderlík - skvelý doktor a ešte skvelejší človek. Potom taký černoško ( neviem ako sa volá) - stále v pohode a usmiaty, mala som ho ako Dr. čo ma príjmal, keď to na mňa prišlo.
Sestričky sú skvelé na obidvoch oddeleniach a vždy s úsmevom. Dokonca mi utišovali malého, keď bola vizita a on plakal.
Tak to je všetko čo ma zatiaľ napadlo.
Keby som išla ešte raz rodiť, tak určite len na Kramáre. Ale manžel bol pri pôrode, ktorý bol hrozný a druhé bábo už nechce.

nela.v
16. okt 2009

lieh a olivovy olej dostane urcite kazda. lieh treba na osetrovanie pupocnej snury, olivovy olej som tusim ani len nepouzila. dava sa na vysusene miesta, zvacsa zvyknu mat deturence suche nozicky a ruky. niekde som ale citala, ze olej nepremasti do hlbky a krem je lepsi, co sa mi pri lucii osvedcilo. mast proti zapareninam davali zarobenu v takom malom kelimku. ak vam vsak babo bude kakat castejsie, pripadne tam budete musiet zostat o par dni dlhsie, radsej majte doma uz nejaku mast nachystanu a ked sa vam minie, nech vam ju donesu. pre fajnovejsie nosy odporucam sudocrem. pri lucii mi zo zaciatku ta rybacia mast vobec nevadila, no teraz mi smrdi strasne.

tinad
16. okt 2009

Poradila by mi nejaka maminka co vsetko z kozmetiky treba pre novorodeniatko? a ake plienky ste kupovali? Ďakujem.

bobicek5
16. okt 2009

tinad, hlavne nekupuj bez rozmyslu vsetko co ta napadne, tak ako som to urobila aj ja. Spravila som si zasobu kozmetiky na jeden rok. Ale naco su mi samponiky, ked aj doteraz vyuzivam iba mydlo, olej, krem na ritku a teraz uz aj krem na tvar? Vsetko mi to tu stoji.

Ja som vsetky kozmeticke veci, co sme dostali v nemocke vyuzila. Olivovy olej je najlepsi na natieranie po kupani. Je rovnocenny kremom. Ostatne oleje vraj uz nie su take dobre, ale moji chalani s nicim problem nemaju...

Plienky som kupovala a aj kupujem Babylove z Dm, skusala som aj Pampers a bola som z nich sklamana, no a Huggiesky su tiez fajn.

bobicek5
16. okt 2009

Aj ja vam napisem moju skusenost z porodu. Moja skusenost len potvrdila moje nazory, za ktore som na predoslych strankach bola atakovana.

Vdaka mojmu rizikovemu tehu som Dr. Prochazku navstevovala castejsie ako bezne tehulky. No aj napriek tomu nikto nemohol vediet, ze v 34 tt zacnem rodit. Mala som naplanovanu sekciu v 38 tt, co by bolo optimalne. No co, clovek mieni, Pan Boh meni...
Kedze porodne bolesti ma zastihli u nasich mimo BA, musela som v noci volat mojmu porodnikovi, ktory mi mimochodom ochotne dal svoje mobilne cislo. Ked sme dorazili na Kramare a kym dorazil porodnik, mala som spravene vsetky potrebne vysetrenia pre pripad porodu. Samozrejme, pre takuto nahlu zalezitost som nemala nic vybavene. Chcela som manzela pri porode, nadstandard, chcela som ho mat na izbe po porode...atd a ine veci, za ktore som tu bola kritizovana za "hranie sa na rodinku".

Nastastie, vsetko mi bez problemov vybavili a na pockanie. Dokonca sami sa pytali, ci chcem nadstandard, ci manzela na cakacke. No vzhladom na urychlenu sekciu som mala celkovu anestezu, no manzel cakal za dverami a ihned mohol ist s detmi na novorodenecke, kde ich vysetrovali a ukladali do inkubatora. Potom ho vyhladal lekar, aby ho informoval, taktiez sestricky ho informovali kde budem po sekcii lezat a kedy ma uvidi. Nemusel nikoho nahanat, prosit. A toto sme skutocne nemali vybavene!
Pre informaciu neveriacich - v den mojho porodu boli 4! sekcie a cez 10 porodov, takze stres urcite bol.

Na nadstandarde sme teda boli s manzelom, deti lezali v inkubatore na oddeleni oproti, co bola pre mna obrovska vyhoda, kedze po sekcii som sa ledva "plazila". Dakujem mu, ze bol so mnou, pretoze prve dva dni som sa nevedela ani osprchovat, chodil stale kontrolovat deti a zvestoval mi ich pokroky. A ked ich previezli do DFNsP, mohla som ich ist pozriet s jeho pomocou.
Pre dalsiu informaciu neveriacich - pocas mojmo pobytu v nemocnici na nadstandarde boli vzdy volne minimalne dve izby. A aj napriek velkemu poctu porodov o ne nikto nemal zaujem. Takze o tom, ze moj manzel nejakej dame s babatkom blokoval postel, nemoze byt ani reci.

Takze tolko k mojmu vycerpavajucemu popisu mojho najkrajsieho dna v zivote. Porodnica, priestory aj personal na Kramaroch ma v nicom nesklamal. Lekara som zazmluvneneho nemala, ale po takom ustretovom pristupe sme sa dodatocne odvdacili lekarovi aj personalu (je mi jedno co si kto o tom mysli 😠 , mne a mojim detom zachranil zivot a to sa neda vyvazit nicim). A ak mi porod este raz v zivote bude dopriaty, bud budem rodit v malej oblastnej nemocnici (a znova si uzijem nadstandard) a v pripade rizikovej gravidity samozrejme Kramare.

Tymto vyjadrujem svoje nesmiernu vdaku celemu personalu porodnice na Kramaroch. Jedine, co ma negativne prekvapilo, bol pristup upratovaciek. Poviem vam, niet v nemocniciach vacsich "celebrit" ako su upratovacky! 😀

valka
16. okt 2009

olivovy olej je naozaj dobry na suche miesta...na bezne premastenie a masaze deti je vhodnejsi marhulovy alebo mandlovy...

bleelka
16. okt 2009

lovula, ten cernosko mi robil minuly rok v decembri laparoskopiu, Cunderlik v juni tohto roku morfologicky uzv, na Valenta som pocula skvele referencie, Rusnaka som len zahliadla a vraj je super, ale neviem ci robi porody... takze snad budu fajn... a este som bola tento tyzden mimoriadne na monitore a sestricka sa ma pytala ci mam zmluvu s lekarkou co ma sprevadzala a ja ze nie a ona, ze ste kamaratky? ja ze nie, prvykrat v zivote ju vidim... takze predpokladam, ze aj ona robi porody a bola fajn - Natasa Konova... tak snad budu vsetci ok... a ten mulatko, ze je velky suknickar vraveli sestricky ked som tam lezala 😀 ze ma vela frajeriek naraz 😀 a vola sa tusim Elo...

beruska.zuzanka
16. okt 2009

bobicek5-blahoželám k bábätkám a prajem len to naj, veľa zdravíčka, aby pekne rástli a robili vám obom radosť 😉

wewe4
17. okt 2009

ahojte, už definitývne kompletizujem tašku do pôrodky..
na zozname od Jandovej je aj príbor, miska, pohár..to nám tam vážne nedajú? alebo to je len ak chceme...

martina46
17. okt 2009

wewe, ked som ja rodila (pred 2 rokmi), misku nap olievku som pouzivala svoju, pribor, to uz je samozrejmost pomaly, ze mas svoj a pohar tam tusim tiez nebol. neviem, ako je to na nadstandarte. tamm by to snad mohli vsetko mat.

wewe4
17. okt 2009

ja by som chcela nadstandard, ale na to sa teraz nedá spoliehať...možno nebude voľný 😖
tak to pre istotu zbalím..

alicenka
17. okt 2009

tak my uz sme od vcera doma 🙂

given
17. okt 2009

Na nadstandarde je samozrejme pribor, pohare a aj taniere na polievku. Ja som pribor pouzivala radsej vlastny.
Ked som tam bola ja, tak nebol volny nadstandard na 9.poschodi, tak ma dali na 8.poschodie na pooperacny nadstandard a po 2 dnoch, ked sa hore uvolnilo, tak som sa prestahovala. Spolu som tam bola 10 dni, takze som si to tam uzila 😝 😖

wewe4
17. okt 2009

baby a na príjme na Kramároch (keď ma to už teda chytí...) budú potrebovať vedieť aj krv partnera? lebo zatial sa ma na to nikto nepýtal, ale vraj je to dôležité...
lenže horšie je, že mi to ani nevieme... 😔

bobicek5
17. okt 2009

beruska-zuzanka dakujem 😉

wewe, radsej si zisti krv partnera, je to dolezite kvoli podavaniu protilatok ak ty mas negativ a on pozitiv. Ale pre istotu by ste to mali obaja vediet, ved co ak by sa vam v buducnosti stal nejaky uraz.

wewe ak sa dostanes na nadstandard, pribor nebudes potrebovat, je tam aj krasna kuchynka, kde si jedlo mozes skladovat a zohrievat. Ja som pre istotu tiez radsej mala zbaleny, ale okrem misky na polievku som nic nevyuzila. Drzim palce, aby ti to vsetko dobre dopadlo!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre