Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

meggie.sk
18. feb 2010

to je ke´d je bábätko na brušku, myslím leží a dvíha hlavičku hore

bibione
18. feb 2010

jajjjjjjjjjj taaaaaaaaaaaaaaak 😀 😀 som ja ale nevzdelana 😀

meggie.sk
18. feb 2010

🙂 A Nicolasko už pasie koníčky?

lindula3
18. feb 2010

kiwinka prepichuju priamo na novorodeneckom, ked som odchadzala dala mi sestricka vizitku aj s cislom, mozem ti poslat do IP, no my sme dali nakoniec prestrelit...

baby nestresujte sa kvoli "paseniu" nasa mala nechcela byt vobec na bruchu, takze sme pasli len obcas, no nasej dr. sa to nezdalo (pritom mi nepripadala ze by bola nejako pozadu v niecom) a poslala nas cvicit vojtovu metodu, co som teda po prvej hodine vzdala, zmenili sme dr. a odvtedy mam uplne zdrave dieta🙂))))

kacenqa
18. feb 2010

kiwinka: ak je este stale vrchnou sestrou na novorodeneckom ta mila sestricka, co pred 2 rokmi, tak ano, prepichuju. my sme gretke nechali tam prepichnut, ked mala 2 mesiace, povedali nam, ze je to taky idealny vek, a fakt, po 5 minutach uz ani nevedela, ze sa nieco dialo. najlepsie ale, keby si si tam priamo zavolala a opytala sa.

tinad: nic si z toho nerob, niektore babatka su nespavci jendoducho a nech robis co robis, nenarobis nic, proste sa zmier s tym, ze mas narocnejsie babo. co sa tyka pasenia, tak motivuj hrackami, niecim, co ma rad, zvukmi, ale urcite by som to este nepokladala za nenormalne....uvidis, jedneho dna aj sam dvihne tu hlavku, ked bude pripraveny

martina46
18. feb 2010

tinad, nasa mala tiez nespavala, hovorila som tomu 20minutove spank, proste hroza, no preslo to a teraz spinka super, noci uplne paradne 🙂
a past tiez nechcela, neznasala na brusku, no casom si to oblubila. po chvilockach treba skusat a postupne pridavat a inspirovat, zabavat pri tom, to tiez moze pomoct predlzit cas.
my sme davali prepichovat u nasej dr, tusim v 3mesiacoch? poplakala si chudatko, potom si cucla mliecka, zaspinkala a ked sa zobudila, tazka pohoda 🙂

bibione
18. feb 2010

meggie: my uz dlho pasieme...od 3tt a vtej polohe je mu uplne najlepsie...hlavne po kupeli,ked ho masirujem olejcekom...joooj...to su vzdychy 😀

martina46
18. feb 2010

bibi, to mas super, ze ti maly ma rad byt na brusku 🙂

bibione
18. feb 2010

martina: ja som z neho vtedy uplne hotova 😀 na chrbte on velmi nerad...nebavi ho to 😎 a chvalabohu,ze na tom brusku je mu dobre,lebo ked chce spinkat a rozhadzuje ruckami,tak na bruskku sa uz to neda 😀

megg
18. feb 2010

kocky, pri prepusteni z nemocnice Vam pomozu s babetkom aj ho supnut do autosedacky a do fusaciku. Inak by som to asi ani neodporucala, kedze v celej nemocnici nesmierne fuci - na chodbach a funguje len jeden vytah, takze je to o drzku. Takto si ho zababusite pekne v teplucku na novorodeneckom a do auta uz len hodite sedacku a ide sa domkov. Pripada mi to aj najjednoduchsie.

martina46
18. feb 2010

megg, na to si doteraz pamatam 😀 prisla som na novorodenecke, ze si idem obliect malu, chvilu ma sestricka pozorovala, potom hoviri, dajte, ja bvam ju obleciem, lebo tu budete do zajtra 😀
som absolutne nebola malu schopna narvat do oblecka 😀

bibione
18. feb 2010

megg: ako nic v zlom...ale co som uz uplne neohrabana?? 😅

megg
18. feb 2010

Bibione, nemyslim si ze neohrabana, ale zas v tom strese co pustaju, uvitas akukolvek pomoc. A ak nie, tak tot len pre teba dobre 🙂

megg
18. feb 2010

Martina, ved prave to som myslela. Ja som napriklad babo v zivote neobliekala do zimneho overalu velkosti 56 a veru sme ho mali problem tam narvat tri (ja + doktorka a sestricka) Ked k tomu priratam fusak a sedacku, tak sme mali co robit. A to uz cakali dalsie maminky v poradovniku na prepustenie. Miesta malo, chaoss, panika 😀 Ale mile a vesele to bolo.
No ale su aj sikovnejsie maminy, to uznavam, ktore si vedia rychlo so vsetkym poradit. Asi k nim nepatrim i ked mam dve ditka 🙄 😀 😀 hihi

bibione
18. feb 2010

aky stres?? ja som sa tak tesila,ze odtial vypadneme 😝 krpca som obliekla este na izbe,tasku a veci hodila muzovi este za jazdy 😀 to jedno poschodie som vybehla raz dva,vzala som prepustaciu spravu a uz ma nebolo 😀 😀

megg
18. feb 2010

Bibione, tak vidis, ty si si to inak zariadila. My inak...asi tam niekde medzi bude ten rozdiel 😉

Ja som si na izbe dietatko obliect nestihla, pretoze ma odtial "vysackovali" velmi rychlo, nakolko kym som sa obliekla, cakali na moje miesto pred dverami s maminou po sekcii. Ale to asi preto ze islo o 9.posch.

bibione
18. feb 2010

mozno ano,mozno nie 😉 ...to mas ako s prebalovanim...niekto sa stym serka 20minut...zazila som,niekto do minuty 😉 ...to aplikujem hlavne v noci,ked nechcem aby sa maly uplne prebral...ale ja som v manualnych veciach velmi rychla...aj v robote,aj doma...len pri sexe mi to trva 😀 😀

lindula3
18. feb 2010

ja si myslim ze padne vhod ked sestricka pomoze obliect babatko a nie je to ziadna hamba... hlavne teraz v zime... hold nie sme vsetky dokonale 🙂

bibione
18. feb 2010

lindus: sak ja to netvrdim,ze som...kdeze ja ma dokonala 😀 len toto mi ide mno 😉

lenka1smejka
18. feb 2010

lindi-mas uplnu pravdu

tehua
19. feb 2010

baby, mate niekto skusenosti s porodom na kramaroch ako psychiatricky pacient? ja som uz dlhsie liecena na depresie a uzkosti, strasne sa bojim, ci na mna budu brat ohlad a ci pri mne nechaju manzela pocas celeho porodu. akoze zas nechcem, aby ma tam brali ako psychopata, tie depky a uzkosti mam zo zleho zazitku, z ktoreho sa uz roky vyhrabavam, ale inak som normalny svojpravny clovek, len mam oslabene nervy. ake mate skusenosti s oteckom pri porode? ci vam ho neodhanali, lebo ja ho fakt potrebujem stale pri sebe, lebo im tam skolabujem od hrozy. teraz som len v 24 tt, ale uz mavam bolesti brucha od strachu a revem jak male decko.

meggie.sk
19. feb 2010

Dievčatá tak ma napadlo. Ako tam prebiehajú návštevy na šestonedelí. Predpokladám, že na izbu asi návšteva nemôže ísť, môžu len na chodbu? A čo ak mám dieťatko pri sebe a oni ho chú vidieť? Ako to je na Kramároch. V Ružinove mohli bábo vidieť aspoň cez sklo.

kacenqa
19. feb 2010

meggie: aj na standarde, aj na nadstandarde mas babo stale pri sebe, takze ked pride navsteva, tak si vezmes babo a ides s nim von za navstevou. nadstandard ma este tu vyhodu, ze su tam v tej navstevnej 'miestnosti' (rozumej pristor pri vytahoch, kde je kosa a prievan, takze treba deku a ciapocku, aspon teraz) take boxy, na ktore si mozes babo polozit a vlastne rodinka si tam moze posadat okolo neho.

na standarde (8. posch.) su len stolicky.

na izby sa samozrejme ist nesmie.

tehua: skusenost nemam, ale myslim, ze ked to spomenies porodnikovi, tak urcite sa ti budu snazit vyjst v ustrety. drzim ti palceky, a neboj sa. viem, lahko sa to povie, ale skus sa objednat k tej dr. jandovej, ona vedie pripravy pred porodom, je to psychologicka, mozno ona ti bude vediet v tomto viac pomoct, kazdopadne ti podrobne vysvetli veci okolo porodu a mozno ti nieco odporuci, dake relaxacne cvicenia alebo tak? ale to uz len tipujem

j777
19. feb 2010

tehua , kacenqa ma pravdu, skus tu dr.jandovu ona ti urcite pomoze...a asi by som si v tvojom pripade zazmluvnila porodnika, predsa je to ine ked ho mas zaplateneho....bohuzial, v dnesnej dobe ked chces ako taku istotu.... 😉

katikaba
19. feb 2010

babenky,teraz si balim veci do pordnice,kedze dievcatka chodia skor,mam Jandovej zoznam,na druhy den mi manzel doniesie veci pre babatko podla Jandovej zoznamu a neviem,ci mi ma manzel v den odchodu z nemocnice doniest dalsie veci pre babatko,to sa mzsli akoze autosedacka a deka na presun? alebo aj dalsie veci pre babatko?

bibione
19. feb 2010

tehua: nemusis sa bat...ked sa zameras na babo a nie na negaticne myslienky,ktore ta zozieraju...neboj sa toho...dietatko to totiz tiez citi,ze sa bojis a ver,ze ono sa boji este viac ako ty...hlavu hore 😉 otecka ti nechaju pri porode...ak by si isla skorej do nemocnice,tak nech je urcite stebou pocas celej hospitalizacie...vsetko sa da vybavit,,,a tvoje depresivne stavy mas urcite v papieroch ale aby si neutrpela ujmu na hrdosti ...nemusia vsetci vediet ako sa citis,tak to zazzmluvnenie potrodnika kvitujem tiez 😉

katikaba: stacia ti plienky latkove cca 4ks,pampersky jedno balenie,zvlcujuce utierky,ciapocku a rukavicky pre drobca. a deku...koli navstevam,aby nezamrzlo 😉 ..nic ine nepotrebujes pre babo...ostatne veci tam dostanes pre babo...az ked pojdete domov,tak ti manzel donesie oblecenie pre babo ako dupacky,svetrik,overal...no co mate prichystane...perinku alebo zavinovacvku...fusak,autosedacka atd

tehua
19. feb 2010

dakujem za povzbudenie, dufam, ze bude volny nadstandard, aby mohol byt manzel so mnou, lebo mam uzkostne stavy z nemocnicneho prostredia. s tou dr. jandovou sa skusim porozpravat, akurat sa bojim, ze ona tam ma taky strasny natresk, ze si ma ani nevsimne a mavne nado mnou rukou. casto sa mi stava, ze ludia proste neveria, ze niekto moze mat take stavy a ze to je vazne.

miselar
19. feb 2010

ahojte dneska som bola u pani ferakovej a ak chcem aby bol otecko pri porode mam jej to povedat pretoze sa ma opytala iba ako sa citim a ze ked mi odtecie plodova voda a alebo nastane tvrdnutie bruska ci bolesti mam ist na urgent brusko mam nizko myslite ze ma to chyti ja take tela vobec som sa jej nic nespytala proste neslo zo mna povedat ani c,a urgent je vlastne kde na poliklinike alebo kde som uplne mimo a strasne sa bojim porodu

andrema
19. feb 2010

miselar,
urgent je urgentny prijem, to je ako keby zozadu za vchodom do nemocnice...tou nizkou budovou...

kacenqa
19. feb 2010

tehua - myslim, ze dr. jandova nad tebou urcite rukou nemavne, napriek tomu, ze tam chodi vela maminiek, rozhodne by som pockala na koniec dakeho sedenia, ked uz baby budu odchadzat a tak sa s nou porozpravala. velmi ti drzim palceky

misela - na to, aby otec bol pri porode nestaci iba povedat doktorke, musite si absolvovat to sedenie u jandovej, pretoze ona ti musi dat peciatku do knizky a zaroven papier, s ktorym ides na platene sluzby a zaplatis si to.

urgent je vlastne centralny prijem, da sa tam dostat aj autom, je to zozadu nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre