Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

denaalubos
24. feb 2012

@sabiatko chudiatko ty mas tusim stastie po tych behackach po doktoroch a hlavne este ked musis aj s malym a to cestovanie k tomu je ozaj otras...neboj vsetko bude oka, a ako ppises daj ich tam vsetkych do pozoru, ty sa uz nedaj 😉

sabiatko
25. feb 2012

@denaalubos no veru, v poslednej dobe sa nejako s tymi doktormi nevieme dohodnut. dufam, ze to uz je za mnou a od pondelka sa to zmeni, lebo uz mi stacilo.

a kde sa vlastne robia prietoky? na ktorom poschodi, alebo c. dveri? a spravia mi to aj skorej? este odomna pytali spravu od lekarky, ze aby ma vobec zobrali (to mi tam bola osobne vybavovat mama, lebo byva blizko). ale sak to nestaci tehu knizka? tam mam vsetku dokumentaciu. lebo ziadny iny speci papier na kramare mi lekarka nedala... mal by ma zobrat v pondelok nejaky sicik, ale na stranke kramarov som ho nenasla. ze je na 1. posch. na 212. neviete niekto nieco o nom? existuje? :D na poradni sa ale asi prietoky nerobia, ze?

sundance
25. feb 2012

@sabiatko Ahoj, prietoky sa kontrolujú na ultrazvuku. Je to na ôsmom poschodí. Treba sa tam objednať, ale nepomôžem ti s číslom, mňa tam objednala doktorka ktorej chodím na poradňu.
Držím palce.

seiv
25. feb 2012

@sabiatko nie nahodou Zidzik ? ten existuje :D

sabiatko
25. feb 2012

@sundance dakujem 🙂 sak sa tam v pondelok objednam, skusim ich posurit, lebo zrejme placenta nepracuje jak by mala, tak este ten tyzden budem trvat na tom, nech mi to urobia. len prave na 8. poschodi ked ma mama chcela objednat, tak povedali, ze bez spravy ma nezoberu. mne ale lekarka ziadnu nedala. ci to chcu tu spravu od lekara z kramarov? ty si nejaku mala?

sabiatko
25. feb 2012

@seiv no ja si prave myslim, ze to bude ten, lebo to znie podobne. o tom viem, ze existuje :D a ty ho poznas?

seiv
25. feb 2012

@sabiatko poznam 🙂 ale on je taky primovy a zastupujuci lekar, aspon ja som ho tak pochopila. Moc nesluzi a skor byva len na ambulancii. Okolo 5O rokov ma.

strihalka
25. feb 2012

@amouramour zvlastni takto dlouho nepsat znamena jen jedine🙂
velmi se tesim na zpravu, ze je vse v poradku a budu moci gratulovat 🙂

sundance
25. feb 2012

@sabiatko to je v ramci poradne- , teba kdo tam poslal?

sundance
25. feb 2012

@strihalka a ja pozerám, že či sa @amouramour ozvíva....

sabiatko
25. feb 2012

@seiv aha, som myslela, ze mi normalne spravi poradnu, teda aspon ultrazvuk, lebo by som chcela, aby mi maleho este raz zmeral, lebo moja gynekologicka sa mi zda trocha nespolahliva.

@sundance co je vramci poradne, tie prietoky? lebo ze tie sa robia na 8. poschodi a on je na 1., tak som myslela, ze ma tam posle on. mne este moja gynekologicka hovorila, ze mam ist na kramare na prietoky, kvoli tomu, ze je babetko velmi male, no len objednat sa mi tam nepodarilo. tak dufam, ze on ma na tie prietoky posle, ja by som potrebovala vediet cim skor, ci je vsetko ok, aby sme sa podla toho vedeli zariadit.

no a amour mala dnes isto namahavy den a uz je z nej stastna maminka 😵 cakame na spravy 🙂

ivulik211
26. feb 2012

@sabiatko no prebieha to tak ze najskôr ideš na pásy na prvom poschodí 221 tuším a potom na 217 na poradňu a tam ti povedia že aby si zbehla na 8. poschodie ta tam objednajú na utz. mne tam volala priamo sestrička z poradne. ale min tyzden mi termin na marec na UTZ ešte nedali vraj nemajú ešte rozpis služieb. tak hádam ma objednajú v stredu ked tam idem do poradne. prajem všetko dobré aby si dobre vybavila v pondelok a aby ti urobili všetky vyšetrenia a všetko bolo ok 😉

sabiatko
26. feb 2012

@ivulik211 no uvidime, aky postup zvolia pri mne 🙂 a ty si este na prietokoch nebola? ci to len teraz ti nedali termin? a o kolko dni priblizne na tie prietoky objednavaju?

ivulik211
26. feb 2012

@sabiatko bola som už na utz tuším 14.2. tam mi kontroloval aj prietoky. sám lekár ma objednal na utz ked som bola prvý krát na poradni. ale teraz mi povedal ze do termínu by odporúčal ešte jedno utz tak že sa mám ísť objednať.

seiv
26. feb 2012

@strihalka asi mala sekciu, bo sa ozaj dlho neozyva ...

sundance
26. feb 2012

@sabiatko no hej, to ťa tam pošle lekár ku ktorému chodíš na Kramáre na poradňu.... 🙂 mne ho bude robiť lekárka, ktorej chodím na poradňu....ordináciu ma na 1.poschodí ale ultrazvuk mi bude robiť na 8poschodí.
Dúfam, že som to správne napísala🙂

sabiatko
26. feb 2012

@ivulik211 aha, som myslela, ze prietoky sa robia tiez kazdy tyzden. si to uz z prveho tehotenstva vobec nepamatam 🙂

@sundance to je super, ze ti tvoja lekarka urobi vsetko. ja teraz neviem, ze ci mi tento zidzik bude robit vsetky poradne. no sak uvidime zajtra.

sundance
26. feb 2012

@sabiatko no ja som to mala takto, prišla som na monitor a s monitoru som išla na 217, tam mi skontrolovali monitor - bol tam akurát vtedy zidzik. a sestrička mi dala termín na poradňu, na poradňu som dostala dr. Rukavicovú a tá tam je každú stredu o jednej - a ona mi hovorila, že takto budem chodiť až do porodu, každú stredu. a jej som sa pýtala na ultrazvuk a ona volala na osme poschodie, tak to mám pred poradňou o pol dvanástej, a to ju nemám ani zazmluvnenú, ale som rada, že ma neprehadzujú doktori, predsa je lepšie keď chodíš jednému, aj keď neviem, či pri tom množstve pacientok, a ešte keď to tam ide ako na páse, si ťa pamätajú....

sabiatko
26. feb 2012

@sundance no tak to mas super. ja som zvedava, co vobec v pondelok vybavim, lebo si myslim, ze ked tehotenstvo neprebieha, ako by mlo, tak by mi tieto veci ako prietoky, monitor mali spravit uz skorej. viem, ze to robia od 37 tt, ale ja dovtedy cakat nechcem. babo nerastie ako by malo, tak dufam, ze s tym budu daco robit. uz vidim, ako sa tam budem musiet v pondelok doprosovat, aby ma pozreli.

sundance
26. feb 2012

@sabiatko a v ktorom si týždni? no hej, keď sa im niečo nezdá, tak treba to riešiť. držím palce aby ste to zvládli. 🙂

ivulik211
26. feb 2012

@sundance ahoj moja no veru takto som to mala aj ja, akurát ja chodím k dr turkotovi tiež každú stredu o jednej :D a mám ho aj zazmluvneného ale vidím že sa rovnako správajú ku každému
@sabiatko podla mna si len narazila na ludí čo mali zlý den uvidíš ked tm pôjdeš tak budu všetci milí :D

ivulik211
26. feb 2012

@sabiatko no podla mna ak si ešte v skorom tt tak by ti tvoja dr. mala dať nejaké odporúčanie alebo papier aby ťa hneď zobrali a neposielali od dverí k dverám lebo je to tam fakt ako na páse jedna za druhou tam to fičí. alebo ísť do nejakého súrkomného centra napr. gin-fiv (mna tak lekár poslal ešte v 18tt ked mal podozrenie že by niečo nemuselo byť v poriadku, sám mi povedal že tam majú velmi dobré utz. a nech ma radšej pozru, tak som sa hned objednala a išla som hned na druhý deň tam pre istotu)

sabiatko
26. feb 2012

@sundance
@ivulik211 ja som teraz v 35 tt (34+5) a babetko spomalilo rast pred 2 mesiacmi. moja gynekologicka je flegmaticka, nic jej nevadi, cela dopletena, este aj ster vlozila do ineho obalu minule, keby jej sestricka nepovedala, tak si to asi ani nevsimne. vravi mi, ze 2 tyzdne mensie babo, ze to nevadi, tak jej vravim, ze to nejsu 2 ale 3 tyzdne a 1 den. proste pre nu vsetko sumafuk. ale ja nebudem spavat v klude, kym ma nepozru. som si este dnes kukla ordinacne hodiny toho zidzika a v pondelok tam ani neni 🙂 zlaty ujo, tak asi tam bude niekto iny a rovno ma posle prec, uz sa tesim. moja gynekologicka robi zajtra az od pol 2, takze k papieru sa ani nedostanem... to bude den.

dandelion18
26. feb 2012

@sabiatko ako vravia baby, v tvojom prípade asi budeš potrebovať papier od svojho gynekológa - na základe toho ti urobia na Kramároch utz na 8 poschodí - ja som tam takto bola v 13 tt..ináč ale tiež rozmýšľam, že ešte pôjdem k nejakému súkromníkovi, nech mi urobí prietoky, lebo mám pocit, že moja dr. niečo také nerobí - každopádne sa jej na to cez týždeň opýtam a ak nič, budem riešiť.

sabiatko
26. feb 2012

@dandelion18 no ten mi nedala. a zrovna zajtra tam je poobede 😒 tak uvidime ako pochodim, ale asi moc ne. skusim sa tam poobjednavat aspon, lebo telefonicky mi to neslo.

dandelion18
26. feb 2012

@sabiatko jasné, veď uvidíš, ale ak by náhodou trvali na tom papieri, tak si ho pýtaj od gynekológa - nie je podľa mňa dôvod, aby ti ho nedal..

marsejlka
26. feb 2012

@sabiatko zidzik je v pondelok na 217, teda ak nie je po sluzbe 😉

sabiatko
26. feb 2012

@marsejlka aha, ja som pozerala tu stranku a zidzika som videla len utorok a piatok. tak ale zistim. a nevies nahodou aj hodiny, kedy tam je?

sabiatko
26. feb 2012

@dandelion18 hej jasne, to by som si potom od nej vypytala. mozno by sa pri najhorsom dalo dohodnut, ze by ma vybavili a poobede by som im ten papier doniesla.

marsejlka
27. feb 2012

@sabiatko no to je rozne, tusim, ze niekedy rano, lebo ma prijem pacientiek a potom cca po deviatej, lebo do dvanastej ma poradnu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre