Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

moncicka
26. okt 2008

ahojte kocky, myslite, ze by som si mala aj zajednat epi ako zadne vratka? priznam sa mam troska obavy z toho?

moncicici
26. okt 2008

moncicka to zalezi na kazdom individualne,ja necem epi a nenechala som si ju ani ako zadne vratka,ale hovorim,ze to zalezi od kazdeho inac ako sa citi

babulka
26. okt 2008

Vzdy zalezi od konkretneho porodnika, su taki, s ktorymi sa nedohodnes, ale zas je tam dost velmi pristupnych lekarov, ktori bez problemov akceptuju porodny plan - ale ako som pisala - v rozumnej miere a ked ide vsetko fyziologicky. Co sa tyka klystiru, samozrejme ponukaju aj YAL, to viem urcite. Holenie snad patri k normalnej vybave kazdej zeny, to asi nebude protestovat nik 😲
Dula_renka - vidis, to je presne to, co som pisala - len mudre a scitane zeny chcu "prirodzeny" porod, tie ktore si nechaju poradit od lekarov, resp. PA, alebo im plne doveruju, su hlupe obmedzene nevzdelankyne. 🙄

babulka
26. okt 2008

Renka - len pre ujasnenie, nemyslela som to osobne na teba, ani nikoho konkretneho, len to tak obcas vyzera, ze kazda by si mala chystat porodny plan, mat v hlave co najviac alternativnych moznosti, chodit na kurzy dojcenia pol roka pred porodom aspon 4 x tyzdenne a absolvovat ine vsakovake prepotrebne pripravy, lebo inac ako rodicka stoji za houby.
Je nieco zle na to, ked doverujem lekarovi alebo PA, ze sa o mna a babatko postaraju najelpsie ako vedia?

alififi
26. okt 2008

moncicka ja som si EPI ako zadne vratka dala, ved o co ide, ked ti bude dopohody, tak si nedas a ked sa ti bude zdat, ze prisiel cas - tak si das.
ked ti EPI nedaju, tak ti prachy vratia
takze som urcite za 😉

dula_renka
26. okt 2008

babulka, nie je nič lepšie pre teba, keď sú okolo teba ľudia, ktorým dôveruješ. Jednoducho neexistujú žiadne predpisy, zákony, usmernenia. Každá maminka je iná a každá je osobnosťou bez ohľadu na to, či je vzdelaná alebo nie. To že niekto nie je vzdelaný neznamená, že je hlúpy a naopak vzdelanie ešte nie je patent na všetku múdrosť 😉 . Čo sa týka pôrodu, najdôležitejšie je, aby si isi po pôrode povedala, bolo to tak ako som plánovala, som spokojná, bol to pre mňa krásny zážitok a nie životná trauma 😉

mataaaaa
26. okt 2008

No poviem Vam, ze ked budem mat druhe idem s Epi .. radsej si to dam ako druhu alternativu.:D

horajda
26. okt 2008

baby a je moznost aj vyberu cipkov pred yalom,alebo co vlastne viac odporucate?

dula_renka
26. okt 2008

mataaaa...aká je tá druhá alternatíva?

cryonae
26. okt 2008

etnicka - no to som vcera zabudla spomenut, ze ak si predstavujes pod prirodzenym porodom porod v inej polohe ako v porodnom kresle, tak to by som si tiez nebola ista.. na priprave nam hovorili, ze na porodnej sale je polohovatelne kreslo... ale v prvej dobe porodnej mozes robit co len chces, hopsat na fitlopte, sprchovat sa, chodit...

alififi
26. okt 2008

horajda cipky su fajn vec, ale ja by som si asi nechala spravit klystir. mne klystir nepride nejaky brutak
( chodila som na zdravotnu a par som ich dokonca sama dala )
ja osobne, radsej klystir ako sa po.. na sale 😀
cipky alebo yal si mozes dat aj doma

etnicka
26. okt 2008

dakujem za rady 🙂

moncicka
27. okt 2008

alififi a to ti daju na vyber alebo treba sa v poradni ozvat 🙂

babulka
27. okt 2008

Moncicka - ozvi sa v poradni. Slezak sa pytal, ale ja som mala klasicky klystir, neviem, ci je nejaky rozdiel ked ides rodit prirodzene alebo sekciou.

Inac mne tam vzdy vsetko vysvetlili - ked mi isli dat vecer pred sekciou nejake tabletky, tak sestricka povedala, to mate na to a na to, ked my isli dat klystir - tak mi povedali, ze preco, aj oholenie (ale to ja som uz prisla oholena), teda vzdy vsetko vysvetlili. Aj pri rozhodovani, ci mam rodit v celkovej alebo spinalom, anesteziolog a internistka mi vysvetlovali pre a proti jednho aj druheho, ked uz som prisla na salu, tak anesteziolog mi postupne hovoril, co so mnou bude, co prave robi, a kedze som mala strasne nizky tlak a bolo mi na odpadnutie, tak mi povedal, ze teraz vam pichnem do zily to a to, malo by sa vam ulavit................................a tak to bolo aj po porode - niekdy nic nerobili len tak - vzdy sa ma pytali, alebo mi vysvetili, tak neviem, ci som len mala stastie, alebo tak pristupuju ku vsetkym rodickam.

Etnicka - mam kamosku, ktora odmietala akekolvek medikamenty a zasahy, isla rodit do Stiavnice a velmi si pochvalovala, tak mozno tam by to islo. Rodila sice 32 hodin a vytrapila sa, kedze odmietla akukolvek pomoc "mediciny", ale nakoniec vsetko dobre dopadlo.

Renka - dakujem za vysvetlenie, takze ked by som poprosila dulu k porodu, tak by jej nevadilo, ak by som si povedala, ze necham vsetko tak, ako bude, bez planovania, ale budem riesit situaciu za pochodu? Lebo ja som taky clovek, ze sa nebojim otvorit si usta (u nas som drza, v zahranici asertivna 🙂 ).

dula_renka
27. okt 2008

babulka....tym vyrokom *u nas som drza, v zahranici asertivna* si ma dostala, to su moje slova 😀 😀 😀 . Je lepsie ked mi dopredu povies co chces, keby ta to pocas porodu nejako moc zmohlo, ze by si nevladala ....ale nie je to podmienka. V podstate ak vies o niecom, co by si urcite nechcela podstupit je dobre sa o tom dopredu porozpravat. Ale ked tio nevies, tak to jednoducho nevies a budeme riesit len to co ta pali 🙂

moncicka
27. okt 2008

velmi pekne dakujem, chodim na cvicenia k pani dr. Jandovej a baby sa tam bavili, ze nejaky lekar odchadza a spominali Slezaka tak dufam to tak nie je 🙂 sice si mi radila aj Valenta a tak keby nahodou odisiel pojdem k Valentovi.
Dakujem

babulka
27. okt 2008

Moncicka - 😲 tak dufam, ze Slezak neodchadza 😕 Teda nie som ani tehotna, a teda ani rodit sa v dohladnej dobe nechystam, ale ak by som isla, tak Slezak je prvy, koho oslovim. A teda este Valent 😀 Tak snad aspon jeden tam zostane, obidvaja su vyborni.

renka 🙂 pri svojom povolani ani nemozem byt ina, ale je pravda, ze nie kazdy tomu rozumie, a v podstate ani v beznom zivote ludia nie su este zvyknuti na takuto komunikaciu, to skor taku "sluzobnicek" 😀

dula_renka
27. okt 2008

babulka....a a co to mas za povolanie?

moncicka
27. okt 2008

urcite ti poviem ked budem vediet nieco viacej. 🙂 snad neodchadza

babulka
27. okt 2008

Renka - pravnicka 🙂

dula_renka
27. okt 2008

babulka...a to si píšeš, že si nevzdelaná a bla bla....no ty exotka jedna 😝 😝 😝 ....takto po holej nič? 😀 😀 😀

cryonae
27. okt 2008

dula_renka, myslim ze babulkyn vyrok 'Dula_renka - vidis, to je presne to, co som pisala - len mudre a scitane zeny chcu "prirodzeny" porod, tie ktore si nechaju poradit od lekarov, resp. PA, alebo im plne doveruju, su hlupe obmedzene nevzdelankyne. ' bol mysleny silne ironicky 😉

dula_renka
27. okt 2008

cryonae....vsak my si tu spokojne drapkáme 😀 😀 😀 , ale tvrdý právnik sa nezaprie 😀 😀 😀 ...zopár ich poznám, ale mužov....baba musí byť ešte fikanejšia 🙂 🙂 🙂

etnicka
27. okt 2008

😀 tiez som kedysi rozmyslala, ze pojdem na pravo. Nakoniec je zo mna filozofka a som spokojna a asi kludnejsia 😉

dula_renka
28. okt 2008

etnicka...uz si ta zivo predstavujem, ako bojovnu pravnicku......a presne ma napadla aj oblast v ktorej by si bojovala 😀

babulka
28. okt 2008

Etnicka - teraz sme znacne off topic, ale ja by som napriklad filozofiu nemohla, jednak mi to niekdy neslo do hlavy, plietli sa mi filozofi, neito este ich diela 😀 Po mene by som ich zopar vymenovala, ale zaradit ich do obdobia a povedat, co priniesli svetu..uff, tazky orech.

Renka - ked pojdes so mnou rodit, tak ma mozes poraaadne vycapat 🙂

babulka
28. okt 2008

cryonae - uz si bola na Kramaroch? Koho si si vybrala?

dula_renka
28. okt 2008

babulka...no pri porode idu zarty bokom, jedinne.....keby to bol tvoje tuzobne zelanie 😀 😀 😀

tynushqa
28. okt 2008

Ahojte baby,
tak zase sa idem pytat nezmysli... 😀 no troska mimo som z toho ze som 38tt a nebola som na pasoch, nerobili mi uzv takze neviem kolko mala vazi a ani nic....chodim do poradne k Dr. Ferakovej na kramaroch, ta ma vzdy len pozrie zo spodu a skontroluje ozvy...

babulka
28. okt 2008

tynushqua - neboj, ked kontroluje ozvy a je vsetko v poriadku, tak nemusi robit UZV ani monitor. Monitoru si uzijes pri porode 🙂

Renka - a nemoze byt porod aj zartovnou zalezitostou 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre