Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

andul18
8. mar 2010

Kacenka 821....... ja som takto pred 5 tyzdnami odchadzala z poradne od dr. Prochazku ☹ ☹ Mala som pocit, ze ani domov nepridem od bolesti....... a v stredu vecer som porodila 😀 Porodne bolesti boli oproti bolestiam s akymi som odchadzala z poradne nic.

kacenka821
8. mar 2010

martina46: pozeral ma zospodu, ale aj minule som isla odtial z bolestami ale dalo sa to vydrzat, ale dnes to bolo teda o moc horsie 😒 😒 😒

andul: ty si moj clovek, no ja som tiez isla od dr. Prochadzku ale ako som pisala min. tyzden sa to ako tak dalo, ale dnes to bolo veru o 100perc. horsie. Viem co su porodne bolesti, uz som to raz zazila, a v kt. tyzdni si bola ked si vtedy odtial isla?? a to si bola tiez pondelok??ci??

kacenka821
8. mar 2010

Andul18: este sa ta chcem opytat, stalo sa ti to pri nom vzdy ked si isla z poradne abo len ten jeden krat?? ☹ ☹ ☹

martina46
8. mar 2010

to je divne, ze obycaja prehliadka a taketo bolesti 😒
meggie, iba jedna izba je ta lacna. to je ta, co je wc a sprcha nie na izbe, ale oproti cez chodbu.
ja by som chcela na dvojku a alebo pripadne aj na tuto trojku.

jaja25
8. mar 2010

Mati, a to tvoje dieťa nechce ešte vidieť mamičku, sestričku a tatina? No to bude asi chalan 😀

martina46
8. mar 2010

jaja, veru sa mu nechce, uz mu dohovaram. nerada by som sla v stredu este do poradne 😀

bibione
9. mar 2010

holky,ked porodite,sup sup do volnej diskusie tema: babatka z kramarov 😉

martina: je to asi normalne...ja som skucala od 35tt ked ma vysetroval zospodu 😠 ...cim dlhsie si tehu,tym je to asi horsie

kacenka821
9. mar 2010

BIBIONE: no ja neviem ci je to normalne ale pri prvej dcere som ziadne bolesti nemala, a teraz odtial ide ako vypluta ☹ ☹ ☹ ☹

bibione
9. mar 2010

kazde tehu je ine...moja mati nemala nic z toho co ja a furt si nedala vysvetlit,ze ja som neni ona 😉 klidek 😎

kacenka821
9. mar 2010

BIBIONE: nuz toz to je pravdaa 😉

meggie.sk
9. mar 2010

jaja25: pozerám, že máme termín s rozdielom cca týždňa. Chystáš sa na Kramáre. A môžeš napísať nejaký rozdiel medzi prvým a druhým pôrodom? Aspoň časový..- Dík moc

angie267
9. mar 2010

ahojte baby, megie vidim ze mame skoro rovnaky termin aj ja sa chystam na kramare..

andul18
9. mar 2010

kacenka 821.... chodila som v pondelok a v ten "hororovy" pondelok som bola v 39 tt. Vysetrenia pred tym boli ako tak, ale toto bolo strasne. Mala som pocit, ze jeho ruku mam az v krku ☹ Ale mozno vdaka "tomuto vysetreniu" som mala bezproblemovo rychly porod.

jaja25
9. mar 2010

meggie, angie, ja ako poznám svoje deti- prenášala som obidvoch, tak vy už budete dávno doma keď ja budem ešte tehotná 😎

jaja25
9. mar 2010

meggie ak myslíš dĺžku pôrodu, tak to som už tušim niekde písala. druhý syn sa narodil o 1 hod. skôr. Snáď si tretie tiež z toho zoberie príklad... 😀 😀

angie267
10. mar 2010

jaja mozno tentoraz to dievcatko nebude take lenive sa hlasit na svet ako chlapci 🙂 mozno sa tam vsetky stretneme 😀 hlavne uz aby to bolo......

kacenka821
10. mar 2010

ANDUL18: no tak to mna caka buduci pondelok, budem na to mysliet az od tial zas pojdem ako mlade tela 😀 😀 😀 😀 a mozno si len mala stastie na taky porod 😉 😉 prva dcera ma trapila celych 36hodin tak ja pevne verim, ze tato druha bude mat viac rozumu 🙂 🙂 🙂 🙂 dcera ma potrapila pri porode a tehotenstvo bolo super a teraz je to naopak, tehotenstvo je tazke tak verim ze porod bude lepsi 😒 😒 😒 😒

andul18
10. mar 2010

kacenka821..... drzim palce, nech ide vsetko podla tvojich predstav 🙂 😀
Priznavam sa, ze si neviem predstavit 36 hodinovy porod, to by som asi neprezila ☹ Ja som mala tehotenstvo aj porod uplne v pohode....... Do poslednej chvile som behala, ako by som nebola ani tehotna 😀 😀
Dokonca aj do porodnice som prisla na poslednu chvilu (myslela som si, ze ako prvorodicka mam este kopec casu) 😀 A nakoniec som mala len par minut 😀 😀

kacenka821
10. mar 2010

ANDUL18: dakujem, no ja sa snazim tiez vela chodit ale niekedy je to dost o drzku ☹ ☹ ☹ ale prezila ine vlastne ani neostavalo len to prezit 😉 😉 😉 tak si mala teda riadne stastie to sa mne urcite nestane ☹ ☹ ☹ kazdopadne v to aspon dufam ze to bude lepsie, no ale dost pochybujem, u mna dost casto plati zakon padajuceho hovna 😀 😀 😀 takze uvidime 😉

meggie.sk
10. mar 2010

angie267 no možno sa stretneme, bude to fajn no nie?
Jaja25: možno sa dievčatko poponáhľa a fakt sa stretneme. Inak bol ten druhý pôrod okrem toho, že si prenášala ľahší?

angie267
11. mar 2010

meggie, jaja no to by teda bolo super keby sme sa tam stretli, ja dufam teraz v lepsi porod🙂 lebo ten prvy bol katastrofa, a budete si zazmluvnovat lekarov? ja nie, sice pri prvom som mala dr. Rusnaka inak super clovek ale teraz urcite nie. A co nadstandard alebo standard, ja sa neviem rozhodnut ale skor ten standard, ale o tom by nam mohli porozpravat baby co uz teraz niekedy rodili ako to tam vlastne funguje.

jaja25
11. mar 2010

meggie, asi to bolo približne rovnaké, nevidím veľmi rozdiely v samotnom pôrode, ale pri prvom mi museli manuálne vyťahovať placentu a to bolo horšie ako 10 pôrodov. Pri druhom vyšla sama. Pri prvom ma nenastrihli- ale bolelo ma to viac. Pri druhom ma nastrihli a bolo to v pohode. Takže neviem. Každý pôrod bol v niečom iný 😉

bibi13
11. mar 2010

ahojte, môžem sa spýtať?

koľko stojí na kramároch nadštandart a akým spôsobom sa zajednáva? ked bude volny samozrejme..
a čo sa týka mm pri pôrode?

martina46
11. mar 2010

jaja, teba pri vytahovani tej placenty neuspali? som myslela, ze sa to robi pod narkozou 😅
no a este tu strasim. doma pri pc 😖
bibi, nadstandard - v sk korunach 😀
1000,- jednopostel, 500 dvojpostel, tych je najviac, a jedan 3postel. izba, ta je za 200. nezajednavasa, ale pri prijme sa ta opytaju, ci chces a ak je volne, ides. ak nie, ak hned ako sa uvolni.

beruska112
11. mar 2010

Cavte baby:Manualne vytahovat placentu znanena to ze je prirastena k maternici a to boli?Kedze ju musia vyberat lekari moze mi to niekto vysvetlit?
Pocula som este aj o tom ze ked to nejde musia robit kyretaz.Cize kompletne vycistenie maternice.

bibi13
11. mar 2010

marina dakujeeeem.. a to sa ma spýtaju len pri príjme?? a ked nebude volna, tak si ma zapíšu alebo ako budu vedieť, že som ta čo žiadala o nadštandart?

meggie.sk
12. mar 2010

Angie, nie lekára si nazazmluvňujem a ak by som mala ísť na nadštandard tak asi ten lacnejší ale to je len jedna izba taká. predtým som bola v Ružinove na štandarde no tam už radšej nie. A môžem sa soýtať odkiaľ inak si?

jaja25
12. mar 2010

No neuspali ma-asi sa to nerobí štandardne. No bolelo to poriadne- to viete keď mal gyn. celú ruku vo mne nebola to sranda ☹
Ale stáva sa to málokedy- tak žiadne strachy.. 😉

jaja25
12. mar 2010

Mati, to tvoje dieťa sa riadi tvojim mottom: čo možeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra..... aj ono to odkladá 😀 😀 😀

lusa889
12. mar 2010

Ahojte babule,
mate niekto nejake skusenosti so sestrickou na predporodnej poradni na Kramaroch? Pisala mi jedna kamoska ze mala velmi, velmi zlu skusenost a celkovu ju to cele odradilo od porodu na Kramach, tak som ostala dost zaskocena. Je naozaj pristup na poradni tesne pred porodom taky surovy??? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre