Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
29. jún 2010

@misimimi jaj tak... aj ten moj net je dnes nejaky pomaly.. a kam by ste chceli ist?

misimimi
29. jún 2010

@ejuska79 asi len do xorvatska 😀mozno ako ale z brusinom sa tam trepat moc necem :-/ bojim sa aby sa neco nestalo

bambulka333
29. jún 2010

ejuska, odber stoji 826 euro asi a potom sa plati nejakych 49 euro rocne za uskladnenie vraj...

nini78
29. jún 2010

@bambulka333 ahoj, viem že to zazmluvnenie majú v cenníku, ale počula som že pokial sa stane niečo akútne tak aj tak máš smolu, lebo ty naňho číslo nemáš takže to rieši ten kto má službu. Keď sa dohodneš s konkrétnym doktorom tak on ti dá číslo a voláš mu aj v noci.
@ejuska79 krv som dala zobrať pri prvom synovi, už si to presne nepamätám ale vtedy to stálo okolo 18000-20000sk. Ročný poplatok 10eur. Teraz to stojí tuším okolo 25000 a ročný poplatok je okolo 1000sk ale neni som si uplne istá. A teraz už banujem že som to nedala zobrať u druhého.
@misimimi no ozaj si tu dlho nebola. A chcete ísť k moru?

nini78
29. jún 2010

Cha trochu neskoro 🙂

misimimi
29. jún 2010

@nini78 no veru 🙂 asi som vam tu xybala 🙂 hehe no xceli by sme ale uvidime este velmi rozmyslame ci pojdeme bojim sa ☹

nini78
29. jún 2010

@misimimi no veru chýbala 🙂 , už som si písala len ja a ejuška, a čo máš nové? Ja by som sa asi tiež bála , predsa je to len dlhá cesta, ja som bola v decembry v alpách- štajersko asi 5 apol hod. cesty ale potom som vravela že som mohla biť radšej doma 🙂 . To som bola v piatom mesiaci.

ejuska79
30. jún 2010

@misimimi ja by som sa asi tiez bala vydat sa na tak dlhu cestu, skus sa opytat doktora ci ti to odporuci...ja neviem, ale mne je teraz s bruskom velmi neprijemne v aute...staci ked ma vezie k doktorovi.. no a tie cesty v PN, vzdy mam pocit ze mi mala vybehne von 🙂 🙂
@nini78 to je super, ze si si dala zobrat tu pupcnikovu krv, minule som pozerala taky dokument, ze v pripade potreby sa da pouzit ta krv aj pre surodenca... len skoda ze je to take drahe ☹ ☹ i ked na druhej strane hodnota ludskeho zivota, zvlas deti, je nevycislitelna.... len kde vziat taku sumu ☹ ☹ .. ste boli lyzovat v alpach?? super...ja zboznujem lyze, ale tuto zimu nehrozilo 🙂 🙂, nabuducu planujeme ist si zalyzovat uz aj s babom-budeme sa striedat na svahu a pri malinkej...
@bambulka333 presne ako pise nini.. a tiez som pocula, ze tych 100 eur, co sa plati oficialne za zazmluvnenie ide nemocnici, nie tomu doktorovi, takze asi to maju na haku... radsej sukromne a aj mu strcit vsimne do vacku....

nini78
30. jún 2010

@ejuska79 Ja tam mám švagrinu, nejakých 100km od salzburgu, a ja som nelyžovala iba muž. Ja som na lyžiach nestála pekne dlho. Ževraj tam majú super zjazdovky, no ale čo sa divím veď bývajú skoro v horách 🙂 . Všade okolo kravy celkom ako v tých filmoch nemeckých ako doktor z hôr 😀 . Velmi je tam pekne ale bez auta si stratená. Tam má každý svoje auto, dokonca jej syn keď mal 15 rokou automaticky dostal motorku. Tam nemajú žiadnu MHD, iba autobusy ktoré ich zberajú a vozia do školy a naspäť.

misimimi
30. jún 2010

@nini78
@ejuska79 no veru sereme na to aj auto sa pokazilo tak asi nic no bude to az nabuduce 😀 zajtra idem pit tu sladku vodu a neska som uz papala zmrzku a nemala som jest nic sladke asi mi vynada riadne ale nezvladla by som bez sladkeho cely den uz teraz ma natahuje bo mam doma cokoladove cukriky ☹ asi sa pojde neska skor spinkat 🙂 a inak pozeram ze sa bavite o tej pupocnikovej krvy aj mi sme cely ze si to nexame odlozit ale toto auto nas uplne dodrbalo 😒 a vy sa mate jako kocky? 🙂

bambulka333
30. jún 2010

z tych 100 euro ide 50 nemocnici a 50 lekarovi
samozrejme okrem toho este vsimne....
ja neviem, ja sa asi priamo spytam, aka forma je prijatelnejsoia a ako sa dohodnut
aby sa nestalo, ze v case ked budem rodit, tak tam bude rodit niekto, kto bude mat aj zmluvu aj da vsimne a potom co...predsa len tou zmluvou je aspon nieco podchytene a mas sa na co odkazat...kdezto uplatok je vlastne na tajno...

nini78
30. jún 2010

@misimimi vám sa pokazilo auto, mi sme cez víkend dostali pokutu 😀 , ževraj sme išli rýchlo až 64km za hod., no ešte nebola tabula že dedina skončila 😠 . Inak starší syn ochorel, sopel, kašel, teplota 😢 , takže super na tieto horká. Dúfam že to nechytí malý, lebo ma vystre. A čo sa vám stalo s autom, nám sa asi pred mesiacom zlomila pružina na kolese, ale už je to spravené. Inak ja keď som bola na tú sladkú vodu, tak mne nekázala deň pred tým nejesť sladké, a ani kamoška nič nehovorila a ona chodila na poradne priamo do nemocnice Karabovi. Asi záleží od doktora 😝. A ako sa inak máš v týchto teplách?
@bambulka333 ono pokial budeš mať plánovanú sekciu tak by si to zazmluvnenie mela mať v pohode, ale pri normálnom pôrode , alebo keby si prišla neplánovane pochybujem že ten zazmluvnený doktor príde. Ja mám vela kamarátiek ktoré mali "len "dohodnutého doktora a ten vždy prišiel. Vieš prečo by to riešil cez nemocnicu , anechal si z toho ešte strhnúť dane, keď on to bez zazmluvnenia dostane aj tak. Toť len moj názor.

bambulka333
30. jún 2010

nini, ja viem, ja len uvazujem nad tym, ze hlavne teraz bude mat vela lekarov dovolenky, takze si to len chcem poistit..
ale kedze ja idem planovanym cisarskym, je to iny pripad...

nini78
30. jún 2010

@bambulka333 , ja viem spomínala si to, ale ja by som sa aj tak najprv skúsila dohodnúť s tým dokim, a keď nie tak potom by som to možno riešila zazmluvnením. Ale veď tebe chcel Gleso vybaviť Niepela nie? A keď ti to dohodne aj tak chceš zazmluvňovať?

bambulka333
30. jún 2010

tak ak mi to dohodne, tak potom by som ho nezazmluvnovala.... 🙂

nini78
30. jún 2010

@bambulka333 a ty si odkial? keď máš okres Prievidza. A prečo Piešťany?

bambulka333
30. jún 2010

prestahovala som sa do piestan 🙂

zacinam ale rozmyslat nad porodom v rakusku, nejak stracam odvahu rodit tu, neviem, mozno vymyslam, ale zo dna na den som o tom menej presvedcena...
a este ked som sa dozvedela, ze gleso a dojcan maju v mojom termine dovolenky ☹
tak neviem, uvidim...

nini78
30. jún 2010

@bambulka333 , ja neviem, ale veď Niepel je ževraj dobrý na sekcie. A Karaba nie?

bambulka333
30. jún 2010

primar hej, ale Karaba neviem...vraj odbornik super, ale celkove chovanie dost o nicom...aspon co som pocula, neviem...
no ved uvidim, to len tak vymyslam, mam totiz poistenie v rakusku, tak sa mozno na poslednu chvilu rozhodnem...
jedine co ma odradza, ze odber pupocnikovej krvi tam vyjde na 2000 euro, to je dost ☹

nini78
30. jún 2010

@bambulka333 no to je ozaj dosť. A le veď keď budeš mať cisársky tak ti môže byť jedno ako sa chová, veď to si za chvílu odrodená, to nie jak pri klasike 🙂 . Ale on je podla nálady., niekedy je strašne zlatý, v pondelok som bola so synom na sone a bol tam, tak ti ho tam hladkal, prihováral sa len som čučala jak puk, že toto je Karaba? Veď ja som preto pri prvom išla radšej ku Glesovi, lebo som počula akí je, ale mám kamošky ktoré naňho nedajú dopustiť. Tak ako ja na Glesa 🙂 .

bambulka333
30. jún 2010

nini a inak sestricky a tak su v pohode?
ja mam totiz hroznu fobiu z nemocnic, ja som nikdy v nemocnici nelezala, len som stale chodila za maminou (onkologicka pacientka) a mam z toho celeho hrozny strach a ked este pocujem tie historky o nasom zdravotnictve tak som hotova...
da sa to vydrzat, je fakt pn porodnica v poho? vraj tam je nejaka hrozna sestricka :(

nini78
1. júl 2010

@bambulka333 , ano sestričku sú v pohode až jednu na novorodeneckom, ale ja som s nou žiadny konflikt nemala. A do pôrodu som tiež nikdy neležala v nemocnici, a tiež som chodila za mamou na onkologiu 😖 , a myslím si že sa to tam dá úplne v pohode vydržať. Ja som bola veľmi spokojná, a keď úž máš mimčo pri sebe je to úplne iné. A pokial viem, ja som odchádzala 4.4. z pôrodnice a v pondelok sa tam mali meniť postele a nábytok za nové, takže by to tam malo biť aj pohodlnejšie. A keďže ty máš plánovanú sekciu, mala by si biť ešte vo väčšom klude, lebo vieš že nebudeš dlho rodiť 😉 . Pokial nie si prehnane náročná je to tam v pohode, až na stravu(niekedy) 😀 .

ejuska79
1. júl 2010

@misimimi ahoj, no to je smola s tym autom, ale aspon sa ti nic nestane, mozno to tak ma byt.. a na buduci rok pojdete s malym na dovolenku- aj my tak planujeme... zajtra sa drz, mne z tej sladkej gubuziny bolo priserne zle, najprv pohodicka a po hodine mi doslo zle, skoro som im to tam poblila, ale inym holkam nic nebolo....., ale ani mne nikto nehovoril, ze predtym nemozem jest sladke...

ejuska79
1. júl 2010

@bambulka333 ja som bola tento rok v nemocke 3 tyzdne, sice som lezala na gynekologii, ale bolo to v pohode, sestricky boli mile aj lekari, starali sa... ta strava je sice priserna, ale take detaily sa daju vydrzat, si myslim, zvlast ked uz budes mat babo pri sebe... Karaba je taky prostoreky, podla mna-napriklad mne vzdy tykal, tak som chvilu bola v rozpakoch, ale nevadi mi to, inak mi povysvetloval co som chcela, ked mal sluzbu- on tak polopate, ziadne odborne vyrazy... inak ja mam glesa (zajtra tam idem) ale ked to nahodou na mna pride, ked bude na dovolenke, co je dost mozne, uz nebudem riesit nikoho ineho, niekto ma uz odrodi...len by som este chcela, pred tym ako odide na dovcu, aby mi on odstranil ten steh z krcka, lebo u neho sa citim naistejsie a nebojim sa...ale to zavisi od neho, co povie...

ejuska79
1. júl 2010

@nini78 ahoj, ja som odchadzala z nemocky 1.4. tak sme sa mozno aj na chodbe videli 🙂 a pozeram ze ste prispeli do statneho rozpoctu pokutou 😢 , to asi z toho tepla tvoj maly ochorel, nie? dufam, ze mu to skoro prejde a nechyti to aj matko...nas adam tiez chytil lahky upal a este si na kupku rozbil aj hlavicku, chudatko, to sa tak zle kuka na dieta, ked ho volaco boli....

nini78
1. júl 2010

@ejuska79 takže mi sme spolu ležali v nemocnici? Ja na pôrodnici a ty na gynde? no pekne, čo sa tu ja nedozviem 🙂 , ale ten steh sa vyberá skôr, ale dva-tri týždne pred termínom nie?
Inak nevien Jakub to má asi s tepla, ale je to príšerné, trašný kašel ☹ ,no a fakt dúfam že to nechytí Maťko, lebo ma vystre. A keď ideš v piatek ku Glesovi to ideš kam? hore na pôrodnicu? Lebo ja som chodila štvrtky na prvé a potov vždy v stredu hore na päťku.

ejuska79
1. júl 2010

@nini78 no vyzera to tak, ze sme tam boli spolocne....tak som vtedy pokukovala po tych babatkach pri navstevach 🙂 🙂 inak mne gleso hvoril, ze sa to vybera tak 10 az 14 dni pred terminom, cize tie 2 tyzdne a vtedy tu akurat nebude, tak sa ho musim popytat... ja chodim k nemu vzdy na prizemie na sono 1, na prve tam vobec nechodim, asi preto ze ma vzdy berie pomimo, kedze k nemu nepatrim.. uz by som mala ist aj na tie pasy-CTG, aj to sa musim dohodnut, neviem ci ma tam ma akoze poslat moj gynekolog (Batovsky), alebo ako to funguje..ved sa popytam.. u svojho som bola naposledy 11.juna a idem az 8.jula, lebo ma dovolenku, takze uvidim... tak sa drzte a skore uzdravenie, zajtra sa ozvem, ze co mi povedal..

abbey1
1. júl 2010

@ejuska79 Ahoj ja chodím na 1. k Dojčanovi a on ma vždy vezme hore na pásy.Bátovský je na Robotníckej a strieda sa s Ferákovou,však?Veľa šťastia.Nám tiež hrozí predčasný,tak len polihujeme,ale už máme fajn tt.

nini78
1. júl 2010

@ejuska79 no čo sa týka tých pásov, tak prvý krát mi ich robili na prvom a s tým záznamom som išla na piate za glesom, a potom som už každý týždeň chodila na pásy na piate, vždy keď mal Gleso službu, pozrel aké sú záznami a potom posledné dva týždne ma pozeral aj od spodu 😖.

ejuska79
2. júl 2010

@abbey1 ahoj, a kolko krat si uz bola na tych pasoch? ja uvidim dnes, snad sa nebudem musiet objednávat a dohodnem sa s glesom... ano Batovsky je na robotnickej, strieda sa ale s inou doktorkou , priezvisko ma tusim na D, taka starsia, mila pani, ona sa venuje detskej gynekologii....ved chvalabohu ze uz sme dost daleko s tehotenstvom 🙂 🙂, uz sa clovek menej strachuje, keby nahodou, ale nejaky ten strach, aby vsetko dobre dopadlo tam bude asi vzdy, drz sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre