Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tilly
19. sep 2009

baby, nestrašne, že je nátresk, ja sa spolieham na nadštandard, ja tam tých 6 dní na štandarde nevydržím 😔 som rozmaznaná ☹
ozaj, neboli tam ehm... spoluobčianky? lebo často chodím okolo slovnaftu a pár ich je tam bruchatých, tak také by som tam teda stretnúť nechcela 😝

iinuska
19. sep 2009

tilly, ja som tam rodila 2x a ehm...som nestretla. Myslim ze tie zo slovnaftu si to ani nenechaju

byggyt
19. sep 2009

ježiš baby ešte to tak mať na izbe nejaké také tie......ehm, sesternica keď tam bola v auguste tak mala na izbe nejakú socku čo jej to dieťa zobrali do ústavu

petulik29
19. sep 2009

Boze baby to ani nestraste. 😕 To by som radsej isla domov na reverz.

zzuzzik
19. sep 2009

tilly ja nie som ani rozmaznana a myslela som ze sa asi rozplacem, ked tam budem este jednu noc navyse, ja som bola tri dni po sekcii na dobrej izbe, kde bol hned zachod len na jednu noc ma supli na izbu, kde sme boli 4 baby a ja som mala postel tam kde sa vychadza na balkon, proste na balkon sa nechodilo, nehovorim o vydychanom vzduchu a 4 baby a 3 babatka na izbe to bolo aj na mna huste. Potom museli myslim aj na nejaky cas uzavret prijem tehotnych a posielali vsetky na Antolsku alebo na Kramare. Neviem ci posielali aj tie baby co mali niekoho zazmluvneneho alebo nie. Ale takyto enormny natresk tam bol asi 2 dni prve dva dni co som tam bola to bolo v pohode.

tilly
19. sep 2009

iinuska, chodím často okolo... okolo slovnaftu a cez výpadovku na šamorín, keďže chodím domov do šamorína, denne ich vidím... majú pupky, pomaly už idú rodiť, ale stoja tam na tom slnku, no problem... fuj, to musí byť iný úchyl, čo takú... ale tak chodia tam väčšinou rakušaci, ale to je o inom...

nechcela by som zrovna takú chytiť na izbe... aj keď taká zrejme "to" len "vrhne" a hneď si letí po dávku... ojojoj, chudiatka deti 😔

o booože... kedy otvoria nejakú súkromnú pôrodnicu??? ja to dieťa dovtedy v sebe ešte udržím 😅 😀
pomoooc, nechcem také, že 4 baby + 4 bábätká na jednej izbe... 😖

szilvia31
19. sep 2009

ahojte
tak toho natresku sa bojim aj ja ☹ dufam,ze nam nic nebude a cim skor nas prepustia

zzuzzik
20. sep 2009

tak mna pustili o den skor, po sekcii sa posiela na 5 den a na 4 ma vysupli uz, mala bola zdrava ako buk, mne jazva sa dobre hojila a uz som mala prepustaciu spravu. takze ked je vela pustaju skor, bola som samozrejme nadsena az na to ze nam nestihli ani ukazat ako sa kupu babatka a tak som sla o jeden den skor ale stastna ze konecne ideme domov. Nastastie ja som tam taku nevidela nejaku ktora by bola nejaky socialny pripadm, tak mozno budete mat stastie

simonova815
20. sep 2009

Ahojte, ja som tiez pred 12 dnami rodila v Ruzinove, sice planovanou sekciou, ale vdaka jednej hysterickej mamine co rodila normalne som musela vecer o 22.00 cakat tristvrte hodinu na operacke kym mi pichnu spinal. 😠 Takze pozerat na monitore ako mi klesa tlak a ako instrumentarka chysta veskere naradie nebolo vobec, ale vobec prijemne!
Situacia s miestami je tam naozaj vazna a priznam sa, ze sa vobec necudujem tym sestrickam, ak niekedy zareaguju tak ako zareaguju. Ale v zasade sa o nas starali dobre. Ja som sice bola na nadstandarde, ale pri odchode domov nas "vykopli" z izby o 13.00 a poslednu prepustaciu spravu sme dostali o 17.00, dovtedy sme boli na tej chodbe nadstandardu...Domov nas pustili na 4 den po sekcii, ja som bola rada, ajked v nemocnici som iba oddychovala a doma ma cakala dcera, manzel a cela domacnost. 😖
Sranda je, ze som zazila aj tu "zlu" sestricku, ale so spolubyvajucou sme zistili ako na nu a nebol jeden jedinny problem, aj sme si s nou skecli. 😉
Kazdopadne, to v akej situacii sa momentalne nachadzaju porodnice v BA je hanba ministerstva, ktore situaciu neriesi, pocet porodov bude v nasledujucich par rokoch iba stupat a opat na to doplatia iba zeny, ktore si to cele odnesu....alebo sa stane nieco vazne, ale potom uz bude neskoro.
Kazdopadne sa baby nenechajte odradit nicim, je to fakt par dni a najuzastnejsie na tom su tie deticky, co si odtial berieme domov!

tilly
21. sep 2009

ja by som brala, keby ma pustili skôr, ale pri mojom šťastí tam skysnem o pár dní dlhšie...

iinuska
21. sep 2009

simonova, ktora je to ta zla sestricka? Ja som na nu asi nemala stastie

tilly
21. sep 2009

ozaj, ak budem mať potvrdenie od očnej, že nesmiem tlačiť, tak ma nenechajú tlačiť, nie?
lebo mala som laserovku očí, tak aby som pri tlačení neoslepla 😀

byggyt
21. sep 2009

simonova815- gratulujem ti k dcérke tak už to máš za sebou, to je super, a ako ste išli na tú mrchavú sestru?
myslím že ona je už asi najmenší problém hlavne aby bolo miesto no tak teraz sa budem ešte aj týmto stresovať, by ma zaujímalo ako to riešia keď je už naozaj plno a nemôžu prijímať a niekto má zazmluvneného lekára, no nič v zlom ale mali by zvážiť keď niekto neni z ba a má v mieste bydliska pôrodnicu tak nech ich posielajú tam hádam nebudeme chodiť z ba rodiť niekam do Trnavy

tilly
21. sep 2009

tak nech ma skúsia poslať do DS 😲 nejdem ani za boha 😀

zuzka88
21. sep 2009

Ahojte, tak citam ze Ruzinov praska vo svykoch???? No musim sa spytat doktora, co to ma znamenat a ako sa to potom riesi, keby bolo plno... To by som neprezila keby som sa mala trepat dakam inam..

skoda, ze este neni prerobeny ten Koch...z toho mam byt vraj TOP porodnica... ale do novombra uz to asi nestihnu ☹ Druhe pojdem porodit tam...

tara2
21. sep 2009

szilvia - ja som mala zazmluvneneho MUDr. Krizka ml.

tilli - s tymi tehotnymi spoluobciankami od slovnaftu mas pravdu, minule tam boli 3 naraz 😝 😝 😝

a mna pustili domov o 1 den skor 🙂 , nadrzovku som sa spytala profesora ci by som nemohla ist uz domov a on sa len spytal ze ci som v pohode a potom primarky z novorodeneckeho ze ci je maly v poriadku ona povedala ze hej tak ma pustil 😎 . Ostatnym sa to moc nepacilo (povinne je tam byt 4x24 hod) ale nakoniec som isla domov okolo 18:00 a maleho pri odchode este zaockovali na TBC tak som bola cela happy ze uz budem spat doma a to som bola tiez na nadstandarde...

tara2
21. sep 2009

zuzi - ak mas v Ruzinove zazmluvneneho lekara tak ta prec neposlu 😉 . Oni davaju maminy aj na 10.posch. ked je porodnica plna

zuzka88
21. sep 2009

Tak aspon ze tak, neviem si celkovo predsatvit ten stres, ze rodim a poslu vas ist si hladat inu nemocnicu! Len na 10 asi nie su babatka, ze?
Ale mozno sa to do novembra utrasie 🙂

szilvia31
21. sep 2009

ahojte
simonova815 gratulujem ti k dcere 🙂
tilly mas pravdu DS ani nahodou radsej porodim na ulici 😲
zuzka88 mame rovnaky termin aj ked mi dr povedal,ze to bude skor 😅 ,ja tiez dufam,ze sa to do novembra trochu ukludni,aj ked to tak nevyzera 🙂

tara2
21. sep 2009

zuzi - na 10. mas tiez babo pri sebe 😉 neboj sa nikam ta neposlu

tilly
21. sep 2009

neviem, či to v novembri nebude len horšie, veď koľko nás je len tu...

tara2
21. sep 2009

babule nebojte sa, neposlu vas nikam. Ja som sa pytala koncom augusta jednej gyndosky odtial ze ci posielaju pacientky prec a povedala mi ze je to len fama...vraj je zien vela ale este nikoho prec neposlali tak neviem...

simonova815
21. sep 2009

baby, dakujem za gratulacie!
co ja viem, posielaju na antolsku prip. kramare take baby, ktorych babatka budu po narodeni potrebovat zvysenu starostlivost a tu nevedia v ruzinove poskytnut. inak asi odrodia kazdu co pride, akurat ze tie podmienky su fakt take ake su. Ale moja mama ma utesovala, ze ony boli v porodnici na izbe 8 😝

co sa tyka tej "zlej" sestricky, nemozem povedat, ze bola zla, ale svojska. Ta si teda nekladla servitku na hubu a povedala na rovinu svoj nazor a uz potom bolo iba na mamicke ako ho stravi. Ale boli veci, v ktorych mala pravdu, len ako som pisala, kazdy to inak vnima, ja som to brala jednym uchom dnu, druhym von. Ale mozno by to niektrou mamicku vytocilo, zarmutilo.....Mozno tym ze sme so spolubyvajucou boli druhorodicky sme vedeli co starostlivost o dieta obnasa a tak sme vedeli vsetkym sestrickam argumentovat na ich poznamky. Napriklad sme si ziadali deti hned na druhy den po cisaraku, najprv ze nam ich nedaju, tak sme im povedali, ze hadam vieme kolko vladzeme a ze teda ked by sme nevladali, ze deti donesieme, tak nakoniec suhlasili. Potom sme hned druhy vecer trvali na kupani, najprv ze je to skoro, ale potom suhlasili. Dalej, ze vazit deti. No mne to prislo uplne zbytocne. Potom co som nakojila malu, tak spokojne spala aj 3 hodiny v kuse a to ze vaha neukazovala ziaden prirastok pred a po kojeni pre mna nebol smerodajny. Dokonca som sestrickam povedala, ze si nezelam, aby mi doniesli malu nakrmenu, lebo potom sa mi neprisaje a ozaj ju doniesli vyhladovenu, tak sa pekne pricucla 🙂

Akurat co vam fakt vrelo odporucam (najma prvorodickam) ak pojdete rodit do ruzinova, urcite navstivte pred porodom lakracnu poradkynu. Lebo tam sa zial moc rady nedostanete. Mne to velmi pomohlo, stale si babo casto prikladat (preto je dobre ho mat co najviac pri sebe), zachovat chladnu hlavu a laktacia sa na ten 4-5 den rozbehne. Ale viem ze sa tam chystaju baby z OZ Mamila, snad im dovolia mat tam jednu pracovnnicku, ktora by maminam (tak ako na Kramaroch) dennodenne niekto radil ako spravne kojit.

bibulienka
21. sep 2009

ahojte...chcem sa s vami podelit o zazitok z porodu v Ruzinove. Rodila som 23.aug 2009- moja dcerenka prisla na svet dva tyzdne pred terminom... pre mna bol porod super zazitok - mala som epidural a zazmluvneneho lekara, skoro cely cas pocas 1.porodnej doby ked som nebola na monitore sme sa "s ockom" prechadzali...bola som velmi spokojna s porodnymi asistentkami...nastastie som sa dostala na nadstandard... nie je to hotel ale vas aj tak po porode najviac zaujima babenko 😀 🙂 😉 co sa sestriciek tyka...pytat sa treba, obcas aj otravovat ale kto sa nepyta vela sa nedozvie... detske sestry velmi fajn a lekarky ozaj super- ak bude nejake nabuduce tak opat v Ruzinove

lia
22. sep 2009

dobre ranko,

simonova gratulujem k Petruske 🙂 .
ty si predtym navstivila tu laktacnu sestru??kde sa nachadza??ona tam nie je na oddeleni??inak to nechapem 😖
bibulienka gratulujem k Lucinke 🙂

zzuzzik
22. sep 2009

tak inak simonova ma pravdu, nezda sa to hlavne prvorodickam ale kojenie je veda hlavne na zaciatok, laktacna akoze poradkyna v Ruzinove bola na mojej izbe raz na 5 minut a to bolo vsetko, ukazala mi len prisatie malej, ale nie je to taka samozrejmost ako si kazda predstavuje a hlavne po sekcii, ja som malu porodila pred dvoma tyzdnami a mliecko sa mi naplno rozbehlo az teraz vo stvrtok, v nemocke mi nic neporadili jedine to aby som nemala malu stale pricucnutu ze pridem o bradavky a ze na kazdy prsnik max 10 minut, mne velmi pomohla odsavacka mliecka a s laktaciou mi pomohla detska doktorka nasej Leusky, lebo som bola zufala mliecko som nemala a mala stale plackala ja som si ju prikladala dost casto a to som robila chybu, malej to nerobilo dobre na brusko, lebo mliecko sa miesalo to v brusku "zgrcnute" s tym cerstvym a mala z toho bolesti, tak som radsej odsavala a dodrziavala intervali 3 hodky a mala je teraz ako hodinky SUPER VEC v noci prespi aj 5 hodin az ju musim budit, ale zasa este stale odsavam obcas aby som stimulavala prsia, takze odporucam sa poradit s laktacnou este pred porodom urcite sa tomu venujte je to dost dolezite, vyhnete sa stresu ako ja na zaciatku

simonova815
22. sep 2009

lia, v casopisy dieta( zial nie v kazdom cisle) sa nachadza zoznam laktacnych poradkyn a ich t.c. Pre BA ich je tam asi 6. Staci ked niektorej z nich zavolas (mozno najlepsie podla bydliska) a dohodnes si s nou stretnutie. Niektore si tuto sluzbu uctuju, ine nie, ale nie su to palky a rozhodne tie prachy za tu radu stoja. Vysvetlia ti ako na to, co je dolezite, nazorne mi ukazala ako babatko prilozit, ako ma mat ustocka, ako sa stravovat a celkovo to bolo velmi psychycky povzbudzujuce. Ja mam osobne dve deti, pri prvej som taketo nieco neriesila, som si myslela ze kojenie je prirodzene a trt makovy, zlyhala som na plnej ciare a kojenie bolo aj pre mna aj pre malu hotovym utrpenim. vydrzala som krute tri tyzdne a potom bol Nutrilon a flasa zachrana.Teraz sme kojenie zvladli, je to uplne super, zaklad je stale si babo prikladat. Co sa tyka dlzky kojenia, aj to je individualne, musite na to dojst same. Nasa mala potrebuje tych 15-20 min z jedneho prsnika kym je napapana. Jednoducho je malicka a rychlejsie sat nevie. Ale potom spi aj 4 hodiny 😎 Ale ked vyrastie jej mozno bude stacit aj 5 min. Stale sa to meni. co sa tyka bradaviek, mne ich tiez dokusala, ale ked som prisla domov, po kazdom kojeni som si ich natrela bepanthene kremom a za dva dni sa zahojili a odvtedy mame s tym pokoj.
Co je tiez dolezite, zachovat za kazdu cenu chladnu hlavu. Ked sa babo nevie prisat, tak ho na chvilku odlozit, aj ked reve, nadychnut sa, napit sa o opat skusit prilozit, nesmiete podlahnut panike, lebo babo to citi a to je potom koniec. ja vzdy malej poviem ked vymysla, ze ona zostane hladna a ked nebude tahat, tak ma smolu, vzdy si to po minutke revu rozmysli a pekne sa prisaje. Takze baby drzim palce vsetkym, nech zvladnete porody a kojenie!

bibulienka
22. sep 2009

Lia, dakujem za gratulaciu... s tym kojenim je to pravda, my sme nemali problem s prisatim ale mala je hladoska, tak kojime kazde 2-3 hodinky... je to unavne hlavne pre maminku, ale babo ma papat ked ma chut tak co uz, casom sa to hadam nejako "utrasie" a bude cas si oddychnut... ved taketo male budu nase deticky len raz-potom vyrastu a uz nas nebudu tak velmi potrebovat.... inak mam kontakt na porodnu asistentku ktora robi aj poradnu dojcenia-aj u vas doma, kto ma zaujem mozem poslat kontakt cez IP.

lucia123
22. sep 2009

Komu zalezi na zdravi svojho dietata (a sameho seba) tak si precita nieco o ockovani v nasledujucom linku.
Ak mate niake otazky, tak IP.

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1411&pjmeno=&k...

katka.carska
22. sep 2009

ahojte mamicky,
ako to funguje s predporodnou pripravou ? Vedeli by ste dat info aj o prednaskach aj o cviceniach ? Vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre