Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

araula
2. nov 2016

Dievčatá mám ísť už do poradne do ruzinova....prosím ktorá viete a zodpoviete moje otázky budem fakt vďačná!!!!
Tak že poradňa je v utorok a štvrtok??? Alebo len vo stvrtok?
Na monitor a ultrazvuk ma pošlú oni alebo to si mám sama vybaviť?
Potrebujem aj poučenie na epi v ktoré dni to býva?? A kde túto ambulanciu nájdem? Ďakujem vám moc

sardinka336
2. nov 2016

@araula všetky tieto otazky ti zodpovedia v poradni. 😀 Ja som tam chodila vo štvrtok...uzv. robia uz v ambulancii. Poučenie o epi robia tiez v tej ,,menšej budove,, vojde sa a prva doprava tam su aj kancelarie a je tam ambulancia kde daju poučenie, bolo to aj vo štvrtok okolo obeda...kočky doplnia viac. Ja som tam mala zazmluvneneho porodnika takze to bolo trošku ine v tomto, ze som vedela kedy tam on je a volal ma na terminy kedy on ordinuje. Odporučam aj vyplatit epi, pritomnost otca pri porode dopredu v nemocničnej pokladni, ak epi nepouziješ ako my tak peniaze vratia. Nadštandard je k dispozicii len ked je volny a to sa nedozvieš skor ako po porode ked ta budu davat na izbu.

bianca210
13. nov 2016

@medovka14 prosim ta,kolko dni sa standardne lezi v Ruzinove,resp.kolko vizit musi mat novorodenec za sebou, ak je mamicka po bezproblemovom porode? A co vsetko je na zozname,co treba priniest pre seba a dieta?

medovka14
14. nov 2016

@bianca210 zoznam som nasla na ich stránke, podľa neho som šla 🙂 naša sa narodila v utorok o 0:01, a v piatok nás pustili, no musela som sa "vypýtať" kedze to bolo o deň skôr 🙂 myslím že štyri dni sa býva štandardne

permanentka
14. nov 2016

@bianca210 moja sa narodila v piatok na obed a keby sa neobjavila zltacka a mne nejake zvysky v maternici tak by nas pustili uz v pondelok...bolo plno tak prepustali aj 3dnove (ak teda naozaj neboli problemy) 🙂

bianca210
14. nov 2016

To by bolo super,dakujem vam 🙂

2danculik
14. dec 2016

@araula
@sardinka336
ahojte baby, ako funguje ta poradna? ktoré dni? treba sa objednať? dr mi dala nejaké číslo ambulancia 54 ,vraj ordinuju kazdy den, ale nikto to neberie. tak teraz neviem

sardinka336
14. dec 2016

@2danculik poradna bola utorok, štvrtok ale podla stranky ordinuju aj v ostatne dni zalezi ako ta objednaju tak tam budeš chodit....Podla čísla dverí usudzujem ze ta poslala sem http://www.unb.sk/gynekologicka-ambulancia-ii-k...
volaj tam, kym niekto nezodvihne a popytaj sa kedy mas prist.

2danculik
14. dec 2016

@sardinka336 Dakujem

timica
23. dec 2016

@2danculik ahoj votriem sa do debaty, dovolala si sa nakoniec? mne dala Dr. tiež číslo, tak či je fakt nutné sa objednávať alebo stačí tam proste len prísť.

2danculik
23. dec 2016

@timica Staci prist zobrat cislo na recepcii a zapisat sa na monitor

janullaa
16. júl 2017

Ahojte, mám zaujem si ist porodnu salu atd..neviete mi prosim poradit tel.cislo a kontaktnu osobu, ktora to vybavuje v nemocnici?

briasr
17. júl 2017

http://www.unb.sk/ii-gynekologicko-porodnicka-k...
@janullaa tu je link na porodnicke oddelenie, prepni si hore na ostatné a tam je kontakt ak chceš vidieť porodnu salu, ja som ale bola na tu "prehliadku" a vzali nas na jednu izbu na štandarde čo bola prazdna nakoľko porodne sály boli plne a tam to prebiehalo, takže vela sme nevideli ale opýtať sa dalo

monikamomo11
17. aug 2017

Dnes ma rodil pan dr.Matus Chuda. Mamickam ho vrelo doporucujem, je to uzastny doktor s luckym pristupom a velkym srdcom som nadmieru spokojna citila som sa pri porode ako keby som rodila doma. Pan doktor je u nas jednicka. Dakujeme mu, ak by som rodila znova ho vyhladame.

misinka0611
17. aug 2017

@monikamomo11 Raz zastupoval moju dr. na poradni a fakt super človek. Bodaj by som aj ja naňho pri pôrode mala šťastie :D

betarka25
29. okt 2017

Ahojte. prosím vás, aké máte skúsenosti s výberom pôrodných polôh v ružinove? dalo sa s nimi na niečom dohodnúť ? myslím iné polohy ako v ľahu na chrbte alebo v polosede... Ďakujem

2danculik
30. okt 2017

@betarka25 ja som rodila v polosede, neviem či sa dá vybrať,je to skoro ako koza na gynekologii. Pravda je že som ani neuvažovala nad inou polohou a ani som sa na to nepýtala skús sa opýtať svojho lekara

niky16
19. feb 2018

baby rodili ste v poslednych tyzdnoch niektora? napiste ake to tam je...termin mam v polovicke maja tak sa rozhodujem kam ist rodit v BA....Kramare som bola s prvym a nechcem (nemam dobru skusenost), Koch (velmi drahy pre mna) a rozhodujem sa medzi Ruzinovom a Antolskou. diky za postrehy a rady.

niky16
19. feb 2018

@2danculik a su v ruzinove v pohode s tym, ze v polosede? pocula som, ze tam maju nejake nove zariadenie take ako nejaku sedacku, ze sa da rodit aj v podrepe, ze si zena nato sadne a tlaci....ako keby na zachode...neviem co je natom pravdy. ja by som tiez prijala minimalne polosed...su k dispozicii aj fitlopty?na kramaroch ma nechali 6 hodin lezat na monitore a nemohla som ani chodit...a maly sa mi zasekol a nechcel ist von...az sekciou akutnou;((tak nechcem toto uz zazivat;((

2danculik
22. feb 2018

@niky16 ahoj nič také som tam nevidela, možno na nadštandarde.

betarka25
22. feb 2018

Áno , pocula som o tom , volá sa to pôrodná stolička a zevraj to tam majú ale zevraj sa na to treba pýtať a počula som o tom takú historku ze jedna baba si to priniesla na pôrod so Zahumenskym a ze aj tak porodila a ze tu stoličku potom nechala nemocnici, ale neviem čo je na tom 100% pravda . Treba sa na to pýtať priamo v tej pôrodnici alebo lekárov ktorí tam pracujú....

leanice
22. feb 2018

@niky16 Ahoj, o tej stoličke som počula. Ale určite si to treba pýtať a dohodnúť vopred. Inak ten polosed, neviem, komu kde to dovolia. Mňa si tam položili na ten pôrodny box, vyložili nohy po stranách, a ked som chcela zložiť nohu, že si ju zohnem k telu, hned po mne doktor hučal, nech ju dám späť. Ale asi závisí od doktora. Niektorí možno dovolia kadejako. Ale čo sa týka Ružinova, určite je to dobrá voľba. Kramáre som vôbec neuvažovala, a Antolskú som bola pozrieť, a teda rodiť za závesom ako v králikárni ma nelákalo.

2danculik
23. feb 2018

@leanice Ahoj, ja som 2012 rodila na antolskej ale neboli tam žiadne závesy, boli tam boxy ako v Ružinove, ale mozno to prerobili. 😐

leanice
23. feb 2018

@2danculik fakt,? Zeby to prerobili "opacnym " smerom? Ja som bola teraz v lete 2017 a teda 4 ci 5 boxov vedla seba, zastrete len zavesom, cize vsetko pocut odvedla. A jeden box ako v Ruzinove - samostatna miestnost, no na Antolskej to bolo za priplatok nadstandardu.

2danculik
23. feb 2018

@leanice 😁tuším boky boli murované a predná stena záves 😀v Ružinove boli všetky murované ale dvere z oboch strán dokorán tak neviem 😂

niky16
23. feb 2018

@leanice na kramaroch ked som rodila pred 3 rokmi tak presne takisto...murovane boky a z predu zaves...kazdy kto isiel kolo tak zaves sa automaticky odostrel a mne sa mohol kazdy kto isiel okolo pozerat priamo medzi nohy...bolo to dost neprijemne...a to nehovorim ze som tam musela lezat na monitore cca 6 hodin ...ale to je do inej temy🙈verim ze tentokrat v ruzinove to bude lepsi zazitok z porodu😉sama som zvedava😉

zeytin
23. feb 2018

@niky16 Ja som jednoznačne za Ružinov, rodila som tam trikrát, vždy maximálna spokojnosť, rodila som v polosede, úplne bez problémov, majú tam super PA, naposledy ma rodila PA, doktorka iba dozerala. Podmienky tiež super, pokročili veľmi dopredu za posledné roky. Najstaršiu som tam rodila v 2010, najmladšieho pred 6 mesiacmi. Hneď mi ho dali, iba ho zakryli plienkou, potom obliekli, bol pri mne hneď po pôrode, aj keď ma ošetrovali, aj potom, keď sme tam ležali po pôrode. Bolo to krásne. Personál veľmi milý, fakt odporúčam. Na izbe som bola na nadštandarde. Nečakaj Hilton, ale dá sa tých pár dní vydržať. Ak chceš niečo vedieť, pýtaj sa 🙂

niky16
23. feb 2018

@zeytin super dakujem krasne...zatial som rozhodnuta zazmluvnit si dr.Chudu...ze vraj je super😉este mam 3 mesiace cas😂😉

adinka66
23. feb 2018

@niky16 ja som rodila 2x v Ružinove,dcérku pred 10 mes
mne veľmi pomohla pôrodná asistentka,ktorá bola oba pôrody pri mne,pri druhom lekár došiel len na poslednú polhodinu.Veľmi milá,sikovna pôrodná asistentka,vďaka jej.pomocí a podpore som zvládla oba pôrody v pohode.Nájdeš ju na nete volá saMartina Didekova

zeytin
24. feb 2018

@niky16 Ja som s nim rodila druhú dcérku, bol veľmi zlatý. Ale ja som si nezazmluvňovala lekára, prišli mi to ako zbytočne vyhodené peniaze, ktoré sa určite dajú využiť aj zmysluplnejšie 🙂 Ale to je len môj názor. Lekári v Ružinove sú parádni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre