Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lyongirl
18. nov 2008

Ahojte baby, tak my máme dnes za sebou sono, tak sa teším, že som zase videla drobca, bolo to úžasné, ako pri prvom, pretože som videla, ako si žužle ručičku a potom zíva, to som nezažila ani pri Alexovi. Dr. všetko popozeral a poukazoval mi, škoda, že to nevidel manžel, je mi to ľúto, lebo strážil na chodbe Alexa nakoľko do vnútra sa s dieťaťom nesmie ☹ . No čo už, taký je život, hlavne, že máme krásne a zdravé detičky 🙂
Držte sa 😉

soncam
18. nov 2008

Mayulka, ja som nepribrala ani kilo už aspoň 8 týždňov a Dr. nikdy nič nepovedal. Minule ho zastupovala Štefaniková a tá povedala že nevadí hlavne že priberá bábo. Ja som zatial pribrala necelých 8 kg. Na utz idem v piatok tak uvidím ale asi pred mesiacom mi robili utz a tam malé vážilo 2300g.

sissik
19. nov 2008

ahojte.
napadla ma otazka, ci na wc v cakackach je toaletak alebo si ho mam zabalit k veciam, ktore potrebujem na porod.
diky 😉

lucia.688
19. nov 2008

ahojte, debbie, dodatočne ďakujem za ten zoznam, dnes pôjdem asi baliť : ))
mayulka- z toho si nič nerob, ako vraví debbie, je to u každej inak, niektorá pribere teraz najviac , iné nič, a niektoré schudnú, k tým momentálne patrím aj ja , nakoľko ma skolila nejaká hnusná črevná vyróza, tak som za jeden deň schudla 3 kila, tak ich musím dobehnúť 🙂 ale dôležité je, že bábo váži toľko koľko má, ja som sa celé tehu bála, či malinkej ničo nebude, lebo mám strašne malé brucho, oproti iným mamičkám, aspoň mne to tak pripadá, a malá má normálnu hmotnosť, ešte dokonca presne jak sa píše v knižkách, tak sa neboj 😉
sisik- no tak to netuším, ale ja si ho určite dám hore, alebo tak aby bol po ruke, človek nikdy nevie, či ho nebude potrebovať 😉

sissik
19. nov 2008

ja este nie som ani na hmotnosti pred tehu. na zaciatku som schudla 7kg, ale mala rastie tak, ako ma. a kedze mam vlastnych zasob dost, aj v poradni mi povedali, ze ked mala rastie, tak ja nemusim zbytocne priberat.
v minulosti boli na tom so stravovanim este horsie, urcite nemali sancu popriberat ani 10kg a deti sa rodili 😉

lyongirl
19. nov 2008

baby, ja vám závidím, že nepriberáte, ja si musím dávať teraz na váhu pozor, pretože v prvom tehu som pribrala cez 20 Kg a mala som z toho opuchy nôh a rúk a stále ma boleli a tŕpli a pri mojej výške a váhe to bolo strašne veľa kilov a malý sa narodil 1850 g, takže teraz si radšej dávam pozor, aby som nemala problémy.

gucz
19. nov 2008

ahojky ja som za celé tehu pribrala len 4 kg a to som ani nevzracala na začiatku. A malá mala 2,62 kg. Niekto priberá a niekto nie, hlavne že bábo rastie ako má

petusaaa
19. nov 2008

ja som pribrala 3kg za cele tehu. maly mal 3 a placenta polkila a to neratam vodu a krv a tak, takze po porode som mala o tri kila menaj ako pred otehontenim 😀

debbie, bugarova uz ma novu krasnu ambulanciu na hlohovej. na navstevy uz nechodi. ale pre mna to nebol problem sa tam zastavit. normalne jej zavolas, ze zajtra nas pustia a oni ta hned zoberu dovnutra a vobec necakas. cislo je 033/7330142

debbie
19. nov 2008

Ahojte maminečky, ako sa máte? Tak všade snežilo no perimbabka zabudla na západ... ☹ nevadííí asi nám šetrí sniežik na vianoce... 😀
Petuška a ty si tam bola osobne predtým alebo ako to je....stačí zavolať či ťa potom dr.zoberie a dohodnúť to so sestričkou?
Ako sa ti páčila aký má prístup a tak.... 🙂
Baby chcem si kúpiť hniezdo do kolísky viete poradiť kde majú pekné a s prijatelnou cenou?..... kujéééém

lucia.688
19. nov 2008

baby to ste fakt pribrali len 3-4 kilá?? ja doteraz cca 10kg a to som myslela, že to je málo, keď som počula z každej strany, že sa priberá 20kg, niekto aj 30..tak to som na tom celkom dobre 🙂

gucz
19. nov 2008

lucia.688 ja som rodila o 6 týždňov skôr, takže do konca by možno nejaké kilo dve pribudlo, ale doktorka to nevidela nejak špatne, akurát že či držím dietu? A ak áno, tak nech nedržím. Ja som ale nebývala moc hladná, mäso mi nechutilo vôbec, na chuť mi šli akurát jogurty ku koncu tehu. A po pôrode som mala aj ja v pôrodnici menej kíl ako pred tehu. Kamarátka pribrala okolo 25 kg, a rok po pôrode ich má dolu 🙂

mayulka
19. nov 2008

ahojte maminy 🙂

ja som bola dnes na poradni, dnes tam bolo strasne vela buducich maminiek, dr. dosla poobede, islo to celkom rychlo, len mne opat zabudli urobit vytery, no co uz, hlavne, ze ultrazvuk som stihla. maly by mal mat 3000 g, len som sa trosku zlakla, ked mi doktorka povedala, ze na to, ze zacinam 37. t. mam starsiu placentu. Tak neviem, ci to bude nejako teraz specialne sledovat, ale zatial sa neotvaram. Mali ste aj vy niektora takyto "problem"???

debbie
19. nov 2008

Ahoj mayulka, neboj je to dobrá dr. a bude dávať na vás pozor...a robili ti aj monitor?

lucia.688
19. nov 2008

gucz-jasné, pokiaľ sú bábenka v poriadku tak je to jedno kto koľko kíl 🙂
debbie-mne to už robili v utorok, ale potom lekár nemal čas, tak mám dojsť v piatok aj men robiť ten výter..

debbie
19. nov 2008

Lucka dúfam že mi budú tiež robiť teraz na poradni ale idem aj na utz tak teraz neviem... 😖

lucia.688
19. nov 2008

tak to neviem , čo to by mal byť problém, keď ti majú robiť aj utz?? a kedy ideš na poradňu? lebo mňe hneď pozerala, že koľký týždeň to je a že to už treba 😖 tak asi ti to budú robiť...ja keď som tam bola tak tam bol strašný chaos, a možno mi to aj zbytočne robili, ale tak čo už 🙂 a vlastne na čo sa to robí 😅 kvôli pohybom bábatka, alebo ako? lebo mala som to tlačiť, keď sa pohýbe a jak naschvál skoro nič, akeď som odtiaľ vyšla tak kopancovala jak besná 😀 bude trucovitá po mne asi 😀

debbie
19. nov 2008

Ja neviem čo sa tam robí, ale tým sa sledujú ozvy srdiečka nie? A to sa stláča ak sa bábo pohne? A tak to moja malá je tiež taká napr.kope a kope a ked tatino čaká že si to pozrie tak sa ani nepohne je to jedoška a špekuluje už v brušku hihihi... 😀
Ja idem 25.11. a myslela som že ak idem na utz tak tam bude srdiečko počuť tak neviem... 😒

lucia.688
19. nov 2008

neviem teraz, ja čo som chodila do poradne tak keď robil utz, tak nepočul srdce, to robil zvlášť takým prístrojčekom malým.
no tam na tých pásoch mi to kázali stláčať, keď sa pohne, tak neviem o čo tam vlastne šlo 😒
no tak to sme na tom s malými podobne, mne furt krstná chytá brucho, keď som s ňou, že či malá enkope a nič a keď odíde, alebo sa vzdiali, tak kopancuje 😀 asi doprajú tú radosť len vyvoleným 😀
debbie ja som dnes mala také bolesti ako keby som mala dostať mrchu, ale už to prešlo, ty to nemávaš?

mayulka
19. nov 2008

Ahojte,

Debbie, ozvy mi nerobili, ze tie sa robia po novom az v 38. t., takze to mam este cas. na poradnu idem 25/11 a ratam, ze vsetky maminy, co tam boli dnes, idu tiez v tom istom termine. dnes nas tam bolo po 12-tej asi 13.

Chcela som sa spytat, tu epi si treba extra dohodnut u anesteziologa aj ked budem rodit na zmluvu, neviete???

debbie
19. nov 2008

Mayulka tú epi musíš ísť zazmluvniť zvlášť to nemá s dr.nič. Ja tam idem tiež tak to spravím naraz ked pôjdem do poradne v utorok je to na prvom a oni s tebou spíšu zmluvu a zaplatíš to hned v ten deň.
Lucka ja mám také slabé menšt.bolesti ale ked chodím bolia ma slabiny a celý spodok ako keby malá mala už 5kg a šla von... 😢 a dakedy ani chodíť nemôžem čo mi nejde zdvihnúť od bolesti noha aj ked ležím a idem si vyložiť nohu na perinu taká bolesť .... ☹

debbie
19. nov 2008

Baby ja nechápem ako je to s tými tt tu mi píše inak a ked prídem do poradne sestrička mi povie o jeden tt menej hm? 😖

zajo79
19. nov 2008

ahoj debbie.

doktor rata ukoncene tt, konik prebiehajuci 😉

soncam
19. nov 2008

Caute babay . Tie ozvy čo robia sa sleduje srdiečko a vzťahy maternice teda ako často a silno vám tvrdne bruško. Podľa toho sa dá aj pekne zistiť či idete rodiť alebo nie. Ten prístroj čo tam majú je starší typ pretože na oddelení majú novší ten zaznačí aj pohyby. Pri malom mi to robili od 34tt a záznam trval 15- 20min ale na Kramároch.

soncam
19. nov 2008

Debbie mne týždne sedia s koníkom. Ja v pondelok začínam vždy nový týždeň. Do knižky mi to zapisuje sestrička. niekedy sa pomýli ale na druhý krát to opraví. Ja idem v piatok na poradňu a tiež mi majú robiť utz som zvedavá. Hádam sa konečne dozviem či to bude baba alebo chalan. ahlavne či rodím normálne alebo cisárskym

krtko.
19. nov 2008

soncam,komu chodis na poradnu,lebo aj ja idem v piatok do nemocky na poradnu

debbie
20. nov 2008

Dobré ráááánečko,
soncam, aj ja začínam v pondelok a dr.idem v utorok. Na koníku mám vtedy napr.35tt a sestrička mi napíše 34tt, asi to bude ako píše zajo lebo mám ukončený 34tt+2dni 😀
Baby Trnavčanky kedy začínajú vianočné trhy, už sa teším na varené víííínko,mňam... 😅 dúfam že to stihneme a užijeme si tú atmosféru...ja keby mi muž dovolil už hádam aj stromček vytiehnem a vyzdobíííím... 😀 ešte že budúci týždeň začína advent aspoň výzdobou sa uspokojíííím.... 😝

soncam
20. nov 2008

Krtko ja chodím Dr. Čechovi a ty. Neviem či tam mám ísť skôr keby chceli natíčať záznam. Ja tam prichádzam okolo štvrť na desať a vtedy je ich tam už na ten záznam moc. Kamoška vravela že radšej skúr aj keď tam nieje Dr.Tak neviem.
Debbie. Aj mňa včera bolelo strašne dole pod bruškom. Už ráno ako som išla s malým do škôlky čo krok to hrôza potom som si pospala asi hodinu na to som dostala krče do bruška a sedela 1,5 hodiny na WCku. Už som si myslela že to začína ale k večeru sa to zlepšilo. Aj teraz to cítim hlavne ked sa idem z ľahu alebo sedu postaviť. Deb a zátka ti ešte neodchádza? Ozaj baby aké máte vy s tým skúsenosti.Lebo ja netuším o čo ide. Malé sa v brušku strašne mrví teraz cítim všetky rebrá.

soncam
20. nov 2008

Ozaj Debbie ak si dáš stránku mamaaja je tam v hlavnom menu tehotenstvo a pôrod, klikneš atam najdeš Tehotenstvo po týždňoch , zadáš predpokladaný termín pôrodu a ono ti vyhodí v ktorom týždni si sedí to tiež s koníkom a popíšu tam čo sa deje s bábetkom a aj s tebou.

debbie
20. nov 2008

Ahoj soni, tak bolesti máme asi rovnaké a mne vôbec netvrdne bruško za celé tehu iba 1xa to v 28tt. Zátka mi neodchádza, aspoň som to ešte nespozorovala... 😖 neviem ani ja ako to s ňou je... Ako ti vyšiel prvý pôrod? Počula som že je to presnejšie podľa UTZ , tak mne dr.podľa neho povedala že je malá o týždeň staršia...ale ja viem kedy som bola oplodnená a nezdá sa mi to reálne.... 😒 no nech je to už ako chce asi príde na svet, ked bude mať náladičku lebo je to teda šidlo. Aj moja je aktívna až sa mi vidí hyper.... 😀
Už viete čo to nosíš pod srdiečkom 😅 ...

soncam
20. nov 2008

Ešte stále nevieme ale hádam sa to zajtra dozviem. Bruško by malo tvrdnúť od spodu že? MNe skôr niekde v strede len neviem či sa to malé tak vytlači alebo je to to spomínané tvrdnutie. Mne sa malý narodil presne na vypočítaný termin ale mala som ho cis. rezom kôli tomu jeho srdiečku. Bruško mi tvrdlo iba sem tam, ale zto mi odtekal plodová voda ale to tak že po kvapkách ko keby mi tošku cvrklo do nohavičiek vpohode mi stačili intímky. Bolesto som nemala takže neviem do čoho idemani tú zátku si nepamätám či mi odišla alebo nie.Ale toto tehotenstvo je úplne iné. Inak cítim pohyby, iné chute, žiadne nevolnosti na začiatku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre