Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

berus222
6. apr 2009

ano rodim.teda mam v plane rodit v tt. nebola som pozriet. dnes je den prehliadky, ale som chora, tak nic.

mausy21
6. apr 2009

ja som tiež nebola,no ale asi by som ani nemala, zbytočne ma to vystresuje.my čakame dievčatko sofiu a už sa nemožem dočkat.ja sa tak bojim že tam budu arogantne sestričky a ja nebudem vediet ako malu chytit ach.a čoti je ked si chorá?nezávidim.

zuzanikaaa
6. apr 2009

baby nebojte sa, ked zbadate ten maly zazrak, tak vsetky vase obavy opadnu.... v tej chvili sa nebudete bat ho chytit, pomojkat, prebalit, poumyvat... ono to pride tak nejako samo. A budete k tomu prinutene, aby ste si to vyskusali same. Ja som sa tiez trochu obavavala, ze ako to zvladnem. Ked mi malu prvy krat prinieslii na izbu, tak bola hned pokakana, sestricka mi ukazala ako ju prebalit, umyt ritku pod umyvadlom a hned bola prec. Druhy krat som uz bola na to odkazana sama 🙂 Netreba sa bat 😉 A keby aj nahodou, nebojte sa poziadat sestricky, od toho su tam, aby poradili, pomohli. Vsetky su podla mna mile a ochotne, mozno 1-2, ale tymi sa netreba stresovat....

zuzanikaaa
6. apr 2009

mozno 1-2 nemile 🙂

berus222
6. apr 2009

aj ine baby pisu, ze sestricky su mile a ochotne, tak dufam, ze aj ja vydrzim byt mila ked to na mna pride.

mausy21 mam zalene dutiny a hrdlo (ako kazdy rok ked zacne byt konecne vonku prijemne)😖. kedy mas termin?

mausy21
6. apr 2009

beris ja mam termin 8 maja, ale chcela by som aby to bolo aspon trošku skor bo to bruško je už pekne velke.bože moj je cele dni v praci tak som teraz sama doma a preto ma asi chytaju depky.odkial si?

mausy21
6. apr 2009

zuzanikaaa a kto ta rodil?

berus222
6. apr 2009

mausy21 mne na 3D ultrazvuku povedal, ze budem mat 4.5., tak dufam, ze to tak bude.uz 3 tyzdne som trnavacka, takze tu nikoho nepoznam, trcim sama v byte, tak si vies predstavit, ako poraza mna.

snu
6. apr 2009

presne tieto otazky aj mna trapili 🙂 ze kam s malym,ked pojdem osprchovat 🙂 BERUS tu nudu poznam, tiez som cele dni sama zavreta a kukam vsetky kriminalky 🙂))) s maleho uz bude asi aj vysetrovatel 😀

dnes som bola na poradni,, ze vsetko ok, a ze mam veelke brusko mi sestricka povedala 🙂)) ze chudatko uz by ste mohla ist aj rodit,ze 🙂 ? 🙂)) ze to bude asi aj 4kg 🙂 skoro ma porazilo,mne sa nezdalo take velke 🙂
bola tam doktorka,, ako sa vola,, to by mohla byt ta stefanickova,stefanikova co jak sa vola,, taka blondinka,, hrozne fajn zenska,, uplne som z nej nadsena 🙂 ze maly ma asi 3800g,ale ze to moze byt menej,, a povedala mi ze som vola nepribrala,ze to mam pekne v brusku asi 🙂 nie ako moj dr, ma sprdol,ze vela kg 😀

aj o epiduralke mi hovorila,ze staci na prijme povedat ze ju chcem 🙂

a co baby boli ste na prehliadke? my sme nestihli,, na poradni sme sa vybavili velmi rychlo a mali sme 4 hodiny cas do prehliadky, tak sme zacali este vybavovat okolo stavby a hotovo,, cas sa minul a prehliadka v tahu 😠 tak mi aspon napiste ako bolo 🙂
KOCURKO trafili ste? 🙂

snu
6. apr 2009

a precoooo nemozem maleho ist ukazat? ja som myslela,ze uz sa to zmenilo.. bo v PN mohla rodina pekne babo popestovat,, kamaratka tam nedavno rodila :( skoooda

berus222
6. apr 2009

snu 4 kg, hmm... slusna vaha. som zvedava, kolko bude mat nas maly. ja som pribrala 10 kg,ale len do brucha.takze to bude asi tiez maco.

mausy21
6. apr 2009

berus ty sa maš ja som pribrala 20 kg,ale skoro všetko do brucha.ked som otehotnela som bola velmi chuda tak sa to ani nezda.no nakoniec by sme mohli rodit aj spolu.

mausy21
6. apr 2009

snu ty maš kedy termin ked maš malinke take velke a vieš čo to bude?

mausy21
6. apr 2009

berus ja byvam teraz v hlohovci a tiež tu nikoho nepoznam a leze mi to riadne na nervy

berus222
6. apr 2009

ja som chuda nikdy nebola.vidis, existuje spravodlivost. 😀 (pokus o vtip). mozno sa tam stretneme,to by bolo fajn. ja budem ta, ktora bude stale nadavat a bude vystresovana.

snu
6. apr 2009

sa mi zacina "pacit" ze niesom sama, co stresuje 😀

mausy ja mam termin 17.4. 🙂 taaaaak sa neviem dockat 🙂 byvas v hc? tak sme skoro susedky 😀

berus no snad to nebude 4kilovy macko 🙂 mam vraj vela vody,tak to nemusi byt pravda 🙂))

ale pribrala som uz 15kg 🙂 a teraz mi velmi chuti jest takze mala by som cim skor porodit,lebo sa vyzerem na 25kg 😀 aj ideme cul opekat 🙂)) takze zajtra kilo naviac juchu 🙂

berus222
6. apr 2009

snu, kazdy hovori, ze posledny mesiac sa uz tak neje a dokkonca sa chudne.mne minuly tyzden padlo brusko a nemam dno. "zerem" casto a vela. a nie casto a malo. opekat? jeeeej 🙂 teraz je na to uplne super cas. tak si to uzite.

sissik
6. apr 2009

berus o chvilu budes kocikovat aj ty 😉
uzite si posledne noci, ked sa este mozete vyspat.
a nestresujte, ci sa budete vediet o babetko postarat. jasne, ze budete vediet. vela je popisane aj na nete, aj v knizkach, tak si dopredu popozerajte. mne sa to veru zislo, lebo ked som o 1 v noci potrebovala, tak tam sestricka zrovna nebola 😒 tak som umyvala podla toho, co som si pamatala z kniziek.

mausy21
6. apr 2009

snu a odkial si ty?

mausy21
6. apr 2009

berus ved snad ak sa vychystaš do porodnice skor ako ja tak daš vediet.ja by som to mala už rada za sebou.nebojim sa porodu samotneho ale tie stresy pred tym.budem rodit s epiduralom tak sa tak trošku spolieham.kedy ideš do poradne do nemocnice?ja 17

berus222
6. apr 2009

ja idem 16.teho svojmu. dufam, ze naposledy.ides s epiduralkou? ja vaham. uz by som aj isla do nemocnice, ale este nemam vsetko pre mimi. kazdy nam hovoril, nech si toho moc nekupujeme, ze vela dostaneme. za mesiac rodim a nikto nic nedava ☹. tak pockam na vyplatu a pojdeme este na nejake oblecko. ostatne uz na stastie mame.

snu, ides aj ty s epiduralkou?

kocurko1
6. apr 2009

Diky snu. Trafili sme. Mam z tej prehliadky celkom spokojny pocit. Myslela som, ze to bude omnoho horsie, hlavne tie porodnicke boxy. Len tam bolo strasne teplo. Z mojho manzu sa tam v paradne lial pot.
Inak akurat ked sme stali pred sestonedelim, tak tam jedna maminka priviezla babo a rodina na neho nakukla cez pol dveri. Asi ako dovolia sestricky.

berus222
6. apr 2009

kocurko1
daj nejake dolezite info, co vam tam hovorili. na co trba mysliet alebo doniest?

mausy21
6. apr 2009

berus no to aj mne hovorili ale my sme si vela veci obstarali ale tiež ešte pokame na vyplatu a dokupim si veci.neboj sa tej epiduralky,vraj to vobec neboli tak čo vyskušam.ja idem svojmu 8,aasi naposledy neviem ako to funguje

kocurko1
6. apr 2009

V podstate vsetko co uz bolo preberane. Ta pani ked boli nejake otazky na extra poziadavky ako prilozenie babatka hned po narodeni tak vzdy povedala diplomaticky, ze to hned teraz nemoze slubit, ale po dohode s tymi, co nas budu rodit.
Ze anesteziologa maju svojho v sluzbe, tak vraj staci na prijme zahlasit epiduralku.
Dalej hovorila, ze ked si to pacientka nepraje, tak nemusia davat klyzmu, ze to respektuju... Ale myslim si svoje. Hlavne z toho hygienickeho hladiska..
Tiez si myslim, ze je skoda, ze tu ruzovu porodnicku stolicku, co maju na vysetrovni nepouzivaju na porody, ale len vysetrovanie.
Zaujimalo by ma, tie co uz rodili v TT, ci prednostne davaju rodit do 1. porodnickeho boxu, tam kde je ten novy ruzovy stol, ked je volny. Proste, ci to neukazuju len tak na paradu.
Myslim, ze aj baby, co tam boli mozu viac popisat, lebo otazky boli presne z fora, to vlastne oblecenie pre novorodencov atd...

timotej
6. apr 2009

Baby nebojte sa. Ja som sa extrémne bála a všetko bolo ok. Potrebuje niekto malé vecičky pre mimi? Sestričky sú milé, ked som prišla domov týžden mi ho kúpala mama a potom už sama.

kocurko1
6. apr 2009

Ja si tiez myslim, ze to treba brat pozitivne. Utiect nemame kam a oni su tam, aby nam pomohli.
A sestricky budem musiet pootravovat, aby som sa naucila kupat babo este v porodnici, kedze rodina je dost daleko. Sak si zvykneme.

brinzulka
6. apr 2009

kocurko...ja mam pocit, ze som asi bola na tom kresle...ja som to ani nevnimala...maly mal alterovane ozvy...80za minutu pri kontrakciach...bolo trosku stresu...sla som na vysetreniee...sup ho este raz do WC..a rodit..jedno zatlacenie a tesili sme sa z krasneho 4kg babatka...

ja som sa klyzme "potesila"..lebo zatlacis a ide vsetko co sa da dolu potlacit...nie je to prijemne...ale aspon som mala pocit, ze snad je potrubie ako tak ciste 😉 a vytlacim hadam uz len babatko

hnevalo ma, ze som bola na gynek.3dni a chodila som maleho kojit na novorodenecke...a ten spal a nechcel cucat...potom uz ked nas dali spolu..tak bolo dobre...nebolo miesto...bolo vela porodov...uvidime ako pochodime toto leto

tiez som sa bala...sice soom zdravotacka...mam 4mladsich surodencov...ale i tak...som bola v strese ako kupat, ako chytit...ako v lete dobre a nie moc obliect...ako to zvladneme...ci mu bude stacit moje mlieko...ci sa vobec spusti...

a kupanie babatka nam ukazali a bolo..potom to uz nejak s bruchabolom od strachu slo...niektore holky sa boja aj doma a kupu tatinovia...

Neboj...vsetko zvladnes...uleti to zrazu ako voda...budes v jednom kole...a budes stastna mama

kocurko1
7. apr 2009

Ja som po vcerajsku celkom spokojna.
Nastastie mam kamaratky lekarky prave na porodniciach a aro, takze miesto zastrasovaniu rovno vysvetlia, co naco je - ako v pripade tej klyzmy, dalej mi hovoria, ze epiduralky sa netreba bat, lebo to vedia pichat bez problemov a je to nato, aby som si oddychla. Takze idem do toho.
Inak vcera bolo tolko bab. Doma sme sa s manzelom smiali, ze same prazdninove deti 🙂

zuzanikaaa
7. apr 2009

mausy21 - rodila ma Štefániková. Mala som v pohodke porod bez epi. Najvacsie bolesti som mala cca 10 min pred porodom, ale dalo sa to vydrzat.
Baby to ruzove kreslo sluzi vacsinou na vysetrovanie. Ja som rodila na tom, starom, klasickom a to bola poloprazdna vzdycharen vtedy... Ale poviem Vam, ze Vam bude v tej chvili jedno na akom stole budete rodit. Budete to chciet mat uz cim skor za sebou 😉 Na tom starom kresle si vlozite nohy do tych popruhov, chytite sa z boku za take madla, ktore vam pomozu pritlacit sa hore, zdvihnete hlavu a zavriete oci a tlacite 🙂 Mne dost pomohlo to, ze bol pri mne manzel. Drzal mi hore hlavu a povzbudzoval ma. A baby urcite dobre pocuvajte sestricky a porodnika co vam hovoria, ako tlacit a pod... Ja som mala vsetko teoreticky nacvicene, chodila som na pripravu pred porodom... ale ked prislo iste k istemu, aj tak som najprv zacala zle tlacit. Namiesto toho, aby som sa pritiahla hore, tak som sa odtahovala a samozrejme som zacala tlacit s otvorenymi ocami 🙂 Ale nastastie ma stale upozornovali, takze som nemala popukane zilky v ociach ani nic....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre