Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

redlola
25. apr 2017

@veronika1603 a to nehovorím o tom neľudskom spôsobe - napichnúť ti pitocin a nech v pokoji ležíš. To je na hranici týrania.
Toto by si mal každý jeden z nich vyskúšať. Páni môžu ísť, keď ich bude tlacit na veľkú potrebu. Zadržiavať, do žily pichnúť urychlovaky a zostať lezat bez pohnutia.
Toto je doslova tyranie, čo tebe spravili ak ti to spravili ako popisuješ.

veronika1603
25. apr 2017

@redlola dakujem.potom ked uz som mala neznesiteľne bolesti tak ma dali dole z porodneho tvrdeho stola a odpojili z oxitocina a dovolili ist do sprchy...porod tym VE som si myslela ze to tak prisali hlavku a potom to nejak uz asi islo.polohu nic... cele zle.to sa ani nedalo tlacit.nikto mi nic nedal od bolesti ani si ma tam pomaly nevsimali.rodičia skoro na chodbe plakali ked ma počuli,manzel teda potom dosiel.ked som bola este na tom stole a mala bolesti tak som sa snazila to predychat straaaasne mi trpli ruky tak som to vravela por.seste a ona ze zato si mozte sama lebo zle dychate ...no otras jednanie...musela som lezat 3hod.na chrbte s velikanskym bruchom a tiekol mi oxitocin a pasy na bruchu no lezat tak bolo hrozne.ked lekar nakazal por.asistentke nech mi pichne buscopan tak som jej to musela 3x pripominat lebo furt mi ho nedala.uplne ten jej pohlad...akoby ma mala plne zuby.a vkuse ano my vieme ze ro boli,sak zachvilu porodite a toto mi vkuse opakovali a ja som sa tam pomaly skladala k zemi od bolesti. No toto bol druhy porod,prvy tirz bol hrozny ale myslela som ze tentokrat neprežijem.boh ma zachránil...potom aj dr.šipoš ma bol pozret a ubezpečoval ma ze sa nemusim bat ze malinky je zdravy,museli mu v pôrodnici spravit sono hlavky a vsetko ok.dakujem bohu ze je zdravy a zasa ma zachránil.budem mu dakovat do konca zivota..su zeny co aj maju statsie ze dojdu a do 2hod.porodia a povedia v pohode...je to mozno aj o šťastí.mozno keby mal 3kg bolo by to lahsie ...neviem.prve malo 4070 a toto druhe 4100

veronika1603
25. apr 2017

@redlola tiez som nechápala preco mi ho napichli ked som potom v babyboome videla ze to pichli jednorazovo do zadku

elise
25. apr 2017

Rodila som 2x trnava a raz galanta. V trnave 1x prirodzene a 1x sekcia. V galante 1x sekcia ked mozdm povedat sekcia v galante bola ovela lepsia ako v trnave. Az v galante som pochopila ako ma v tnave predtym odflakli. Musela som porodit 3 dieta aby som pochopila ze trnava za mna uz nie.

because
25. apr 2017

@elise ďakujem za názor,konečne niekto kto tieto 2 pôrodnice vie porovnať😉

redlola
25. apr 2017

@veronika1603 ja to ani nemôžem docitat. Až mi je z toho zle.
Je mi strašne strašne ľúto, že si prežila takýto odflaknuty, neľudsky, dokafrany pôrod. Takto to vôbec nemá byt. Príroda nás nestvorila, aby nás rovno zahubila. Takisto ani preto, aby zabránila potomkovi sa narodiť. To telo vie čo ma robiť a oni vedia, že nemajú do toho príliš zasahovať a nesmú sa snažiť všemocne kontrolovať všetko, lebo sa to otočí proti ním a najviac proti zene a jej novorodenemu dieťaťu. Majú zasiahnuť ale iba v oprávnenom prípade. Naozaj oprávnenom.
Nie, dr nie je žiadny záchranca a sestričky nie sú tie zlé xantypy. Ony robia čo im on povie. A keď je tam niečo zle, majú sa vzájomne dopĺňať. A upozorniť. Nie slepo vykonávať príkazy, o ktorých vedia, že nie sú dobre. Ak ony robia niečo, on sa nemá tupo prizerať, ale ma zakročiť. Pôrodné asistentky sú schopne odviesť pôrod aj bez neho. Ak nie sú, potom tam nemajú čo robiť.
Ja som totiž zažila veľmi podobný pôrod ako ty a rovnako dokafrany úplne najviac. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistila, čo všetko mne spravili a nemali spraviť. A čo všetko mohli spraviť inak a možno by bol oveľa priaznivejší výsledok. A najmä, ako to beží inde. Že tu sa používajú metódy a tu sa zasahuje ešte skôr ako sa niečo stane a potom to zle konci.
Vidím, že ani za dva roky sa to nikam nepohlo. Absolútne nikam, čo sa týka tohto lekára. Možno je trochu milší na pacientky. Profesionálne robí rovnaku prácu. Rovnako zle.
Ak by ma chcel niekto napadnúť:
Svetove zdravotnícke organizácie odporúčajú odrádzať ženy od polohy v lahu
Odporúčajú voľnosť pohybu v prvej dobe
Je kopec dalších odporúčaní - od rešpektu, intimity, cez povzbudzovanie, aktívnu podporu ženy ("už to zachvilu bude" - nie je u mna podpora, to je nevhodne vyslovene konštatovanie) až po rešpektovanie zákona nedelitelnosti matky a novorodenca ako prevencie pred problémami s laktaciou, či rozvinutím poporodnej depresie matky.

Ktovie koľko modrých, zodratych tváriciek a podliatin novorodencov ešte potrebuje personál vidieť a koľko žien ešte musí znetvoriť, aby sa začal správať príslušne 21.storociu...
Nech sa páči od str 57 je popis praktik v optike žien, ktoré ich boli priamo účastne a v optike medzinárodných odporúčaní. Keď si to lekári nevedia sami načítať a riadiť sa tým, musia to spraviť ženy. A potom sa mozu zdravotníci hnevať, že im tam prichádzajú premúdrelé ženy z internetu - sami ich totiž vytvorili :
http://odz.sk/wp-content/uploads/Z-M-T_publ_el1...

Tebe zelam nemať strach ísť do ďalšieho dieťaťa a aspoň čiastočne zmazať to desivé, čo v tebe zanechali.

elise
25. apr 2017

@because kludne sa pytaj co by si chcela napisem porovnanie trnava galanta, mozes aj cez postu

veronika1603
25. apr 2017

@redlola dakujem...dufala som ze druhy pôrod bude lespi a aj si ho trocha uzijem.no nevadi...je tu vedla mna zdravy syn Davidko a musím na pôrod uz zabudnut.navzdy.

sasenka04
6. júl 2017

Za mna Trnava urcite ano...nemam s cim porovnavat ale nemenila by som...pristup lekarov a sestriciek pri porode uplne super nemozem povedat jedno krive slovo a na
novorodeneckom oddeleni to bolo uz troska horsie s pristupom sestriciek ale prevazovali tie milsie 😉

erikka7
8. júl 2017

@because to poznám, tiež som to riešila. Rodila som v máji. Co sa týka pôrodu u mňa vyhrala TT nad GA a neľutujem. Ale mala som k pôrodu zazmluvneneho MUDr.Dečkova, bol perfektný a bola pri mne aj dula. Šestonedelie... tam uz bola aj dobrá sestrička, aj zla. Aj dobrá skúsenosť aj na h....

tinkerbell
18. júl 2017

Ja tiež nemám dobré spomienky na 1. pôrod v trnavskej pôrodnici.
Neviete mi povedať, či môžem pri pôrode, ktorý sa spustil spontánne, odmietnuť podanie oxytocínu?
Je možné si v TT zazmluvniť aj pôrodnú asistentku?

erikka7
18. júl 2017

Môžeš odmietnuť. Mne dali len ku koncu malú dávku, lebo som mala slabé kontrakcie a aj to sa ma najprv opýtali, či skôr navrhli.

tinkerbell
20. júl 2017

Mne ho pichli bez toho, aby mi vôbec povedali, že mi idú pichnúť injekciu a ani sa neunúvali ma aspoň informovať, čo mi vlastne podali. Tak sa bojím, aby to takto nedopadlo aj nabudúce.

miminkanase
20. júl 2017

Ja sa tiez priklanam k nazoru, ze trnavska porodnica je fajn. Pocas tehotenstva a po nom som si presla vsetkymi oddeleniami. Najprv oddelenie rizikovej tehotnosti (niekolko x), neskor gynekologia (po cisarskom) a potom sestonedelie. Vsade bolo fajn, ono zalezi od toho, co kto ocakava a ako sa kto sprava. Nevrlych treba zaznamenat, ale nepripustat si. Usmev je najlepsia zbran. Ja som bola spokojna vsade, nic mi nechybalo a o mna a moje deticky bolo dobre postarane. Jiska novorodencov je number one, prosteproste top, vysoka uroven. Na novorodeneckom je to tiez super zorganizovane a chcem podotknut, ze v tejto nemocnici je rizikova tehotnost oddelena od gynekologie, co je super. V inych nemocniciach je to vsetko spolu a na izbach su po tri zienky. Takze tak
Za mna trnavska porodnica urcite ano

mskorica
11. aug 2017

Kedze sme sa pred nedavnom prestahovali a planujem porod v trnave na prichod do BA si netrufam 🙂 (kde som aj rodila prvu dcerku a poznam to tam) poprosila by som o radu. Od 34 t by som mala chodit do poradne v mieste kde chcem rodit. Ako to chodi vo fak. nemocnici v trnave. Kde ist? nasla by sa daka dobra dusa co da info. Kde na poradnu , monitor a tak. Dik za kazdu radu.

erikka7
11. aug 2017

@mskorica Ahoj, to zalezi od toho ci máš normálne alebo rizikové tehotenstvo. Ale obe poradne sú v gynekologicko-porodnickom pavilóne G na prízemí. Tam zavoláš, povieš, že tam chceš rodiť a od 34 tam chodiť na poradnu a dajú ti termin. Monitor ti potom robia buď priamo tam alebo keď majú veľa tak posielajú aj hore na gynekologické oddelenie.

miminkanase
11. aug 2017

@mskorica treba ist na gynekologicku kliniku, hned na prizemi vpravo je ambulancia pre buduce rodicky. Kazdy den tam ordinuje urcity odbornik a tiez porodnik. Tam sa treba ohlasit a samozrejme sestricka ti da na vyber doktora. Internou postou ti poslem tel.cislo k sestricke. Ta ti vsetko vysvetli, zlata pani.
Drzim prsty

mskorica
13. aug 2017

@erikka7
@miminkanase
Dakujem velmi pekne ste zlate 🙂.

mskorica
20. aug 2017

Existuje nejaky oficialny zoznam veci potrebnych do porodnice pre seba i babatko z trnavskej porodnice. dakujem pekne.

miminkanase
21. aug 2017

@mskorica ano jestvuje. Daju ti to, ked budes chodit do poradne.

ivanam5389
22. aug 2017

🙂

libawet
22. aug 2017

..za mňa Trnava výborne, pred 22 rokmi mi tam zachránili syna. V tomto roku som tam ležala na ženskom po kyretáži, tiež veľká spokojnosť a odbornosť. Ďakujem.

tinkerbell
28. aug 2017

Dievčatá, ktoré ste už mali zazmluvneného lekára/lekárku v Trnave, koho by ste odporúčali?

erikka7
28. aug 2017

@tinkerbell MuDr.Dečkov

miminkanase
28. aug 2017

@tinkerbell Mudr. Hlavek aj Mudr. Deckov je fajn.
Len Deckov je uz primar, tak je drahsi

xxxxxxx113
29. aug 2017

Baby prosim zoznam porodnice v trnave mozete mi niekto dat?bo nemzem ho na nete nikde najst dakujem

tinkerbell
30. aug 2017

Ďakujem, pamätám si oboch lekárov, sú ľudskí. Aj MuDr. Havlíková bola sympatická, neviete, či tam ešte robí?

kateri29
31. aug 2017

@tinkerbell myslim, ze je na materskej. A vola sa uz inak. Vydala sa, len si nespomeniem ako

senta_sofia
31. aug 2017

@kateri29 Bakova

mskorica
26. sep 2017

tak vcera som bola prvy krat na poradni uz v ramci porodnice, vsetko ok, aj personal prijemny (sestricky aj lekar), ale sestricka mi povedala ze zoznam veci do porodnice nedavaju. Hm tak to budem musiet nechat tak co si pamatam z BA porodnice. Inak dotaz napr. toal papier ci , pribor, hrncek tiez treba? Ma niekto cerstvu skusenost z nemocnice . dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre