Pôrodnica - Trnava verzus Topoľčany

daniela_p
17. mar 2022

Ahojte 🙂 bývam v Nitre, no čo sa týka pôrodníc zvažujem skôr TT alebo TO. Ide mi o to, aby bola epidurálka stále k dispozícii, čo v NR nie je, aj o to, aby tam mali ľudsky prístup, nakoľko ako prvorodička s nízkym prahom bolesti, mám veľké obavy z pôrodu … tak ak by ste mi mohli napísať vaše skúsenosti z TT a TO, ktorá je podľa vás lepšia, budem veľmi vďačná … ďakujem ♥️

nathalis
17. mar 2022

@daniela_p Za mňa jednoznačne TO sú široko ďaleko top pôrodnica čo sa týka vybavenia aj prístupu k rodicke a bábätku. Lekári, sestričky, upratovačky, všetci super. Dokonca aj jedlo výborné.Tolko moja skúsenosť s TO 🙂

daniela_p
autor
17. mar 2022

@nathalis a nerobia príliš často sekciu? Aj ako to je s nastrihávanim ? .. na TT sa mi páči, že je to veľká nemocnica a v prípade komplikácií bábätká z TO prevážajú do NR alebo TT .. fakt sa neviem rozhodnúť 🙈

nathalis
17. mar 2022

@daniela_p Ja som mala plánovaný cisársky takže v tomto ti neviem povedať. Len čo sa týka poporodnej starostlivosti o mňa aj o bábo tak tam nemám čo vytknúť

mimka91
18. mar 2022

@daniela_p v roku 2020 som rodila v Trnave. Povodne som chcela v Kochu, ale babo malo komplikacie a kedze som skoncila na rizikovom bola som v Trnave. Zazmluvnila som si doktora, ktory sa cely cas o mna staral a vdaka nemu som to s babom potiahla az do 38+0. V TT su odbornici. Neonatologia je spickovo vybavena. Strava je klasicka nemocnicna. Mne chutili hlavne suche vecere. Ranajky boli vzdy fajn a obed ako kedy. Po porode a presune na sestonedelie sa ma pytali, ci nie som hladna a ked som povedala, ze ano doniesli mi ranajky ;)

daniela_p
autor
18. mar 2022

@mimka91 tak to je super 🙂 ja si asi nebudem nikoho zazlmuvňovať, ale pri pôrode vám aj vraveli čo robia, alebo napr čo vám idu pichnúť a prečo ? A poradili potom aj s kojením?

mimka91
19. mar 2022

@daniela_p ja by som si dr. zazmluvnovala vsade. Pretoze potom aj na poradnu chodis len k nemu a vie vsetko. Ja som bola na rizikovom. A uz vtedy som dr. povedala, ze on vie co ma robit, ze mu nebudem do toho zasahovat, kedze nie som gynekolog. Ale on sa ma pytal, ci mam nieco co chcem alebo nechcem. A ano sestricky mi povedali, ze mi idu pichnut buscopan. Potom som dr. povedala, ze chcem radsej pichnut epi, tak vybavil, aby prisla anesteziologicka. S kojenim kazu prikladat kazde 3 hodiny, ale realne sa mi mlieko spustilo az na 3 den aj my to jedna sestricka, tak povedala. Ale ja som nepotrebovala moc radit, ale asi zalezi na koho narazis, ale to asi vsade.

kristinatop96
29. mar 2022

@daniela_p ahoj, ja som rodila minulý rok v TO a môžem odporučiť, okrem podpory dojčenia, čo je dosť mizerná všade, bolo všetko ok. Síce som skončila akutnou sekciou, no to už bola súhra okolností a komplikácií, ktoré nastali pri porode. No musím sa ich zastať ohľadom tej známej formuly, že v TO robia hneď sekcie, čo vôbec nie je pravda. Ja som prisla na príjem o 4 ráno, a sekcia bola o 14, pričom komplikácie vznikli už dávno skôr (neotvarala som sa dostatočne) a dietku potom už klesali ozvy, no vôbec to nebolo ze aha komplikácia, ideme na sekciu. Úplne s kľudom sa so mnou doktor "dohodol" ze ak sa to do hodiny stale nikam nepohne, už spravíme sekciu, keďže ani babo sa už nemalo moc dobre. Nikto ma do nej netlačil hneď ani nič podobné.

No a prečo majú TO štatistický veľa sekcii? Pretože okolité nemocnice sú naklonené veľmi prirodzeným pôrodom aj napriek indikáciam zo zdravotného dôvodu rodičky alebo po predchádzajúcich sekciách a ďalšiu "nedovolia" rodicke automaticky, ale presviedčajú, snažia sa skúsiť prirodzený pôrod (tým ich neociernujem, ja sama chcem ísť skúsiť prirodzene pri ďalšom pôrode). Ale v TO práve naopak, nie sú s týmto stotožneni, pokiaľ ma rodicka papier na indikáciu sekcie, tak ju spravia, rovnako ako nedovolia rodiť prirodzene po sekciách, ani skúsiť, rovno hneď plánovaná sekcia. Preto veľa žien z okolia ci ďalekého alebo blízkeho, čo si netrufaju/nechcú/nemôžu rodiť prirodzene a chcú/musia ísť cisárskym, volia TO, keďže tam ich nebudú tlačiť do niečoho, čo samé nechcú. To len tak na trochu osvetlenia toho nemocničného prívlastku, a recickam inych porodnikov z iných nemocníc, že prečo keď chcete sekciu, choďte do TO, a ze to nie je o tom, žeby sa tým doktorom nechcelo, keďže sekcia vôbec nie je jednoduchšia na prácu ani pre nich.

Držím ti palce, aby si bola s konečným výberom spokojná 🙂

daniela_p
autor
29. mar 2022

@kristinatop96 ďakujem za názor 🙂

nikol219
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalaka
9. jan 2024

Ahojte, prosím vás bola som poslaná do rizikovej ambulancie TT, vedeli by ste mi povedať ako to tam funguje? Na nete som našla 3 rôzne telefónne čísla, vedeli by ste mi posunúť to na ktoré ste sa dovolali? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre