Skúsenosti s pôrodnicou vo FN Trnava. Vybrali by ste si ju znovu?
Ahojte, mate skusenost s porodom vo FN Trnava? Rodili by ste tam opat alebo by ste si vybrali inu porodnicu? Zvazujem porod prave tam, ale stale sa neviem uplne rozhodnut. Dakujem
Ja by som šla hocikam, kde bude pracovať jeden konkretny lekár z tejto pôrodnice. Ale aby som ti odpovedala, nie, už by som tam rodiť nešla. Až na pána doktora som nemala pozitívnu skúsenosť.
budes mat 1000 nazorov a to sa tyka vsetkych porodnic, vsade je dobra aj zla skusenost
ja som tam bola dvakrat, prve hrozne a druhe uplne fajn - hodnotim sestonedelie, porody som mala oba v poriadku (v oboch pripadoch zazmluvneni lekari)
zalezi od toho co by si chcela, ake mas ocakavania a preferencie
Ja by som nešla. Prvé TT, druhý pôrod Kramáre. V TT mi sestra 6h po sekcii odmietla dal lieky proti bolesti, napriek tomu, že to mala príkazom od doktora a prosila som ju o dosiahnutie. Celú noc som od bolesti nespala a rána som ju počula ako hovorila sanitárke, že som si vymýšľala bolesti a tak mi dala fyziologický roztok a bol pokoj ( celú noc som trpela, len som nevedela, prečo, keď mi "dali" infúziu). Kebyže mám viac síl tak sa sťažujem.
Žiadne inštrukcie ako po sekcii vstávať. Nulová pomoc s kojenim, a to som proaktívne chodila prosiť sestričky aby mi pomohli.
Jedna sestra sa mi smiala, ako chodím ( 24 h po sekcii, noc po Tom, čo mi tá jej kolegyňa nedala lieky od bolesti). A sanitár vyzvedal naše majetkové pomery.
Oproti tomu boli Kramáre pre mňa wellness.
Ja by som určite už nešla do tt,týždeň som bola hospitalizovana s tým že pôjdem rodit prirodzene(mala som vysoký tlak 170/95,ani som nevedela že ako idem keby si neodychgik doktorku)neviem čo som mala za doktora nepamatam si už ale také bolestivé vyšetrenie čo mi on robil som myslela že vyskriabem steny,od nedele mi vyvolávali porod aj keď som sa otvorila len na 5cm,od bolesti som už nevnímala zaspavala som v sprche od vyčerpania,akokeby tušili že pôjdem cisarskym lebo žiadna pomoc na rozbeh porodu žiadna napätia lopta nič mi neponúkli PA chodili len merat pásy inak vôbec pri mne neboli,už doktor prišiel nasraty 12:30 že sa furt hybem a nevedia malú zmerať klesajú ozvy akútny cisársky,muž pri mne ani nemohol byt,anestéziológ zlaty odpadavala som na stole tak sa so mnou rozprával,pán doktor si pri šití neodpustil poznámku že mám veľa tuku na bruchu a budem rada keď sa mi nespravia vzrasty 🙂,malú mi položili asi na 3min na hruď,novorodenecke cele zle,až na jednu sestričku tá za mnou chodila v noci kazdu hodinu sa pytat ako sa mám merat tlak aj mi čaj spravila,pomohla fo sprchy,jedna taká kratovlasa blondína jedna odporná žena s pristátím mi nepomohla,nakoniec mi malú zobrala leno ja ju neviem nakŕmiť ,bola nepríjemná,keď som ju volala nevh mi ide pomoct s pristátím ZA CELÝ DEŇ ani neprisla,nakoniec mi vynadala že mala schudla musela som si v noci dávať budík aby som jej každé 3hod dávala UM,a ešte nehovorím že mi tak nejaká sestra dovliekli 7!!! Študentov ktorí sa na mňa pozerali a ja tam nahá s ranou,necitila som sa 2x prijemne teda,ešte keď sme odchádzali sme malú nevedeli dať do vajíčka tak ma tam zjebali že už sa ponáhľajú musím uvoľniť izbu a medzi tým začali upratovat no cele zle
To kedy ste tam boli?ja normálne neverím tomu čo čítam.moja jediná ng skúsenosť tam bola s upratovačku,ktorá ráno rozdrapila dvere,zasvietila ,začala trieskať so všetkým.inak sestričky, lekári,sanitarky všetci boli super
Ano isla by som znova.medzi porodmi rozdiel 8 rokov. Pri druhom bolo vidiet vyrazne zlepsenie.

@anonym_autor rodila som 2x, vsetko ok.