Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

devu10
16. dec 2013

Neviem ale vysledky si mam volat po osmom

buci
17. dec 2013

kočky do budúcna - videla som že sa tu rozoberá cikanie po pôrode 😉 tak len dobrá rada - cikajte v sprche pri teplej tečúcej vode - pôjde to ľahko a rýchlo 😎 a k tej odsávačke na mlieko - aj na mňa húkala jedna sestrička aby som zohnala odsávačku mlieka lebo som mala prsia jak balóny číslo 20. 😀 pravda je že ma strasne boleli a boli velmi tvrdé - trvalo to asi 2-3 dni potom sa tvorba mlieka ustálila. Radšej som prikladala častejšie dieťatko (hoci aj každú hodinu) aby to mliečko bolo jeho - odo mňa. Odsal ma on a bol pokoj. Dnes má 7 a pol mesiaca, stále kojený a odsávačky som sa ani nedotkla 🙂 Prikladať prikladať a prikladať. Odsávačka je riešenie už fakt ked nič iné nepomôže. Skúšať sprchu a masáže 😉 Tak tolko k tomu môj názor. Určite sa niekto nájde kto sa do tohto názoru obuje - no uraziť som nikoho nechcela!

lyza76
17. dec 2013

@trish31 Hahaha!!!!!

marhulka13
17. dec 2013

@buci ja som potom tiez chodila cikat do sprchy a j doma som tak robila, no 3 hodky po porode som sama nechcela do sprchy, lebo som ani nevedela, kde su. Uz ked mi bolo dobre, tak som sla. S tou odsavackou s tebou plne suhlasim, mne by bola teraz tiez tak na dve veci. Malu prikladam, ako si zažiada a pekne mi mliecko vytaha a zas je dobre. Horšie su rana, kedze mi v noci spi 😀 no ja som prve dieta nedojcila a nic o tom nevedela, tak som nevedela, co sa mi to deje a ake hrce to mam, ejak som bola v tom, ze ani teraz dojcit nebudem. A presne, tepla sprcha a ta masaz mi pomohli a je dobre, aj ked som videla vsetkych svatych pri tom 😀

trish31
17. dec 2013

@buci
@marhulka13 mne sprcha nepomohla...ani tecuca voda ked mi pustili pri wecku

trish31
17. dec 2013
marhulka13
17. dec 2013

@trish31 ja tiez neviem, ci mi to pomohlo, ale v tom mi to bolo lepsie, ze po cikani ma stehy stipali, tak som sa hned oplachla a bolo super. 🙂

trish31
17. dec 2013

@marhulka13 no ved po cievkovani som uz aj ja cikala zasadne v sprche inak sa nedalo 😀

buci
18. dec 2013

@trish31 tečúca voda pri WC nepomôže, ale tečúca na "isté" miesta - tak som to myslela 😎 Ale jasne - beriem - niekomu zaberá, niekomu nie 😉

buci
18. dec 2013

@marhulka13 Tak tak - aj ja som videla každého, všade a všetko ked som dojčila prvé dni. Možno týždeň - dva. Ale oplatilo sa trpieť 😉 Je to aj o trpezlivosti, o klude a venovať sa tomu. Len je ťažké, keď tam nabehne sestrička hned s napadom - ODSAť 😠 to znamená že sa jej nechce vysvetlovať - a to je smutné. Ja som sa na nu strasne hnevala. Ked som odchádzala z H - ešte v ten den - lúčila sa so mnou slovami: - a mamička, kupte si odsavačku, inak sa zbláznite a zapália sa vam prsia. Ja som sa len usmiala, že "dobre". odišla.... 😎 Som šťastná, že som to nepotrebovala. 🙂

klaudika0121
19. dec 2013

tak s tym dojčením v Galante máte pravdu..nepomohli,neporadili a ked aj,tak kazda nieco ine :D motala sa mi z toho hlava už..takže samalá vobec nenaučila prisať sa..jak sme došli domov,katastrofa pokračovala..ona nevedela cuckať,tak ja som musela odsávaťsamozrejme. Bradavky som mala celý život popraskané,tak to dojčenie ich ešte viac zničilo a odsávala som a kukám,vo fľaške samé krvavé mliečko,ani som jej to odsaté nemohla dať :/tak nakoniec sa to rozbehlo..krásne biele mliečko a zrazu zo dňa na deň ani kvapka..myslím si že žena,po porode v depke a so vselijakymi psychozami,potrebuje poradit..hlavne prvorodicky,keby mi v tej porodnici ukazali spravnu polohu a trocha ma upokojili,vsetko mohlo byt ok :(

trish31
19. dec 2013

@klaudika0121 suhlasim...to je taky pristup od tych sestier,moj maly po dojceni nepribral tak sestra medzi dvermi mi hovori ze Acccch ukazte mi prsia.Kukam na nu,ani sukromie,nic,medzi dvermi.Tak som samozrejme zostala tak,takze len sucho skonstatovala ze ked nepribera tak mlieko mat nebudem.A dokrmili ho nutrilonom.Jasne,ze uz potom moje nechcel...

lyza76
19. dec 2013

Mila Klaudika,menej mila Trisch31!Radšej by ste mali starať o babätka a o domacnosť,a nie ohovarať personal novorod.oddelenia.Ja som bola velmi spokojna s nimi.Žena keď ma materinsky cit,tak vie si aj sama poradiť .Nie ste tam sami,tam je možno aj 20 mamičiek naraz.Ako je to možne že ostatne su spokojnè,len Vy ktore sedite pri počitači nie ste?Je to veĺmi zaujimavè.Asi oni nemaju na to čas aby sa s tým zaoberali, lebo sa poriadne staraju o svoje babätka.Prajem Vam veľa štastie a krasnè sviatky!! 🙂

dulkagabulka
19. dec 2013

@klaudika0121 @trish31 mila Klaudika , mila Trisch31- máte právo na svoje názory...v nasich porodniciach zdravotnicky personal využíva 9 druhov nerešpektujúceho a násilného chovania k rodičkám...a ako každý násilník, jeho hlavnou zbraňou je zaútočit na obeť a znížiť jej dôveryhodnosť..obviniť JU, že to ona si za všetko môže sama...pani co ru vyjadruje nazory je jednoznacne personalom porodnice,,ktory sa sprava tak,ako sa sprava kazdy traumatizovany clovek..pevne sa nadejam, ze nasi zdravotnici budu ochotni sa vzdelavat k respektu k zelaniam rodiciek... a ze budu ochodni sa chciet liecit zo svojich traum...pretoze nelieceni siria len dalsie a dalsie traumy

trish31
19. dec 2013

@lyza76 ja nikoho neohovaram a kludne Vam poviem do oci co bolo a co nebolo OK pre mna,ak teda ste sestra z novorodenckeho,mam taky pocit.Sestry a obzvlast na novorodeneckom by sa takto chovat nemali a zvlast nie k prvorodickam.Ja som mala na izbe spolubyvajucu,ktora uz babatko mala,takze mi pomohla,ale niektore osoby boli doslova stratene.

Prepacte,ale co je to za pristup,ked moj syn plakal ani nie 5 minut,podotykam ze mal DVA DNI a sestra z novorodeneckeho na mna prisla vycitavo zakricat aby som si ho utisila,lebo je noc?Namiesto toho,aby mi pomohla a poradila co s nim moze byt,mi strcila flasu do ruky so slovami ze je hladny a odo mna nic nema?

Pardon.Ale takyto pristup pre mna nebol OK.Ak Vy mate ciste svedomie a ste spokojne so svojou pracou,budis,gratulujem.Ale takisto sa necudujte,ak Vam tu niekto povie aj nazor,ze spokojny nebol.

dulkagabulka
19. dec 2013

@trish31
ako je na tom Galanta s nástrihmi a cisárskym? takto
http://www.zenskekruhy.sk/o-nas/e-book-o-nastri...

klaudika0121
19. dec 2013

myslim si ze je to ich robota! aj my máme svoje roboty a plnime si svoje povinnosti..a to ako travim ja tyvh 5min volneho casu, kedze som mamicka na dennom studiu na vysokej skole, pisem diplomku,byvam sama s priatelom a nikoho na pomoc nemam,tak to je naozaj moja vec 🙂 samozrejme o babatko je postarane 🙂 myslim si ked ma zena po porode depku,treba sa aspon trocha posnazit jej pomoct..ked neexistoval internet,alebo zeny nerodili v nemocniciach ale doma...vzdy im mal kto poradit,ich mamy,babky a samozrejme porodne babice!! na to su sestry na novorodeneckom,aby pomahali vsetko nastartovat..samozrejme ze sa im viac paci fajcit na balkone a cezokno to ide potom do izby k babatkam..do Galanty len kvoli lekarom..oni su skveli..vsetci gynekologovia..cest vynimkam zo sestriciek,nasli sa ajochotne a mile,za čo sme im velmi vdacne 🙂

papalinka7
28. dec 2013

baby prosim vas treba si zobrat vlastnu nocnu koselu a zupan?

sisu1ka
28. dec 2013

@papalinka7 ano treba, zupan taky tensi je tam teplo

papalinka7
28. dec 2013

@sisu1ka dakujem. Lebo som nasla nejaky zoznam a tam pisu ze netreba..ale radsej si zoberiem..

sisu1ka
28. dec 2013

určite treba, nič ti tam nedaju, nočne košele aspon 2 si zober, pôrodnícke vložky aspon 3 balenia,toaletny,podložky inkontinenčné čo najväčšie pod zadok, vlhčene utierky, hrubšie ponožky dost tam ťahá od okien, gumene šlapky do sprchy, balzam na pery - je tam teplo a dost suchý vzduch, pre babo lieh na pupček, vatu alebo gazove štvorce, plienky, utierky vlhčene a nejake vlastne oblečenie na prezlečenie keby bolo treba, pripadne deku ak by ste boli pri okne

buci
28. dec 2013

Čo si zobrať do pôrodnice v Galante? Tu je zoznam (ktorý platil v apríli 2013) podľa mojich skúseností.
- popôrodné vložky SAMU (aspoň 2 balenia) je potrebné zabaliť na vrch kufra, pýtajú si to hneď pred pôrodom.
- Normálne vložky – vysoko savé
- Hygienické podložky (tiež na vrch kufra cca 5 kusov) je dobré použiť pod seba na posteli
- Nočná košeľa na pôrod
- Nočné košele (po pôrode) so zapínaním vpredu aspoň 4 + župan
- Podprsenka na kojenie, nohavičky, ponožky
- Papierové vreckovky
- Toaletný papier si určite zober
- Príbory a pohár, servítky
- Zubná pasta + kefka, hrebeň, šampón
- Mydlo pre seba alebo čo používaš
- Vložky do podprsenky
- Osuška + malý uteráčik
- Klystír – informuj sa u svojho lekára. Ja som si dala predpísať YAL – je to dvojbalenie po 60 ml. Keď nezobereš, tak v nemocnici do teba nalejú asi 1,5 litra klystiru. Radím – zobrať si.
- šľapky do sprchy + papuče
- Plienky pre dieťa
- Látkové plienky (nemusíš – ale len pre istotu 3 ks, ak budeš potrebovať prinesú za tebou ďalšie)
- Veľká látková plienka – osuška - určite
- Vlhké utierky, krém na zadoček (rybia masť alebo Sudokrem), dezinfekčný prostriedok na pupček
- Vatové tampóny na pupček poskytne nemocnica
- Detské mydlo, kefka na vlasy
- Zavinovačku nemusíš – dajú v nemocnici. Ja som brala pre istotu, ale nepoužila som svoju
- Rukavičky ak by malo dieťatko dlhé nechty
- Oblečenie pre dieťatko nemusíš – dajú v nemocnici. Ale pre pocit istoty (brala som) si zober nejaké 3 košielky.
- Teplomer
- DOKLADY: Tehotenská knižka, občiansky preukaz, zdravotný preukaz, kópia sobášneho listu alebo prehlásenie o otcovstve z matriky, meno pediatra pre dieťatko
- Mobil + nabíjačka
- Pripraviť si oblečenie na odchod domov aj pre dieťa aj pre seba – to Ti prinesú za Tebou.

marhulka13
29. dec 2013

@buci paci sa mi predposledny bod, ze mobil a nabijacka 😀 a podprsenku na kojenie by som uz dopredu nekupovala, lebo ja som tak urobila, kupila som dokonca vacsiu a aj tak mi je mala, mne tak prsia narastli, ze ma z nich chrbat boli a predtym som mala len take lentilky pod kobercom 😀

papalinka7
29. dec 2013

@sisu1ka dakujem 🙂

papalinka7
29. dec 2013

@marhulka13 ja mam dve podrpdy ale uz teraz su mi male a to mame este dva mesiace do porodu 🙂

papalinka7
29. dec 2013

@buci vdaka za rozsiahly zoznam - to aby som isla s velkym kufrom :-/

marhulka13
29. dec 2013

@papalinka7 ved prave, no pockaj este po porode, ked sa naleju mliekom viac, normalne som si ich musela odfotit 😀 😀 😀 teraz by som mohla kojit aj 20 rokov, keby mi taketo ostali 😀 😀 😀

marhulka13
29. dec 2013

@papalinka7 inak ten zoznam od buci je uplne presny, lebo niektore veci je len na tebe, ci si vezmes. ja som mala napr. iba dve nocne kosele a slapky do sprchy nie, akurat bola nova kupelna, tak mi nebolo treba, vsetko supr. Pre babo som pouzivala ich veci...

papalinka7
29. dec 2013

@marhulka13 a teplomer pre babo tiez treba?klasicku rychlobezku ci digi?cize pre maleho nemusim brat veci?len na cestu domov?

marhulka13
29. dec 2013

@papalinka7 teplomer som ja nemala, nebolo treba. a pre babo som mala iba rukavicky a deku, potom mi muz priniesol este ciapocku, lebo jej tie nemocnicne boli velke. Nic viac. Mne sa skor nechcelo niest moje veci, ved tych par dni vydrzala aj v tych nemocnicnych. latkove plienky mi davali vzdy, ked som potrebovala, tak mi to vyhovovalo, ze nemusim potom prat svoje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre