Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

nattie
autor
30. jan 2008

zeby nikto nerodil v Leviciach? 😕 😅

inac akurat v pondelok sme sa tam boli poobzerat 😉 porodna asistentka nam vsetko poukazovala, povysvetlovala, personal bol celkovo velmi mily a to je pre mna asi najdolezitejsie - mat pri sebe prijemnych ludi a pozitivnu atmosferu 😉
takze prve dojmy su dobre - uvidime aka bude realita 😅

jankatrnka
4. feb 2008

Ahoj nattie, ja som rodila v Levickej pôrodnici. Tiez som sa tam bola s manzelom pred tym pozriet, vsetko mi poukazovali a boli velmi mili. Ja na tuto porodnicu nemozem povedat jedine krive slovo. Bolo tam super. Vsetci boli velmi ochotni a starali sa o mna naozaj super, aj napriek tomu ze sme rodili naraz styri ci pat. Aj doktori aj sestricky, proste isla by som tam rodit znovu...

nattie
autor
4. feb 2008

jani a ak sa mozem spytat ktory doktor ta odrodil? resp. koho by si odporucala a komu sa radsej vyhnut 😕

jankatrnka
4. feb 2008

Pri mne bol cely den p. primar MUDr. Poliak, velky srandista a pohodak. Bol super, ale kym som zacala rodit, menili si sluzby, takze prisiel MUDr. Braun. Velmi zlaty pan doktor, trpezlivy, prosto pohodak a este k tomu aj sympatak. Pri nom som rodila. V Levickej porodnici su vsetci doktory velmi zlati, takze podla mna to mas uplne fuk na koho nadabis, ked to na teba pride. 😉

mirip
4. feb 2008

Ahoj nattie - ja som ešte nerodila a ani tak lahko nebudem ☹ ☹ ☹ ☹ ale mám skúsenosti s levickou gynekologiou a vlastne dokt.z gyndy sú aj na porodnici, takže ja som bola v júli na laparo a robil ju a aj po nej som ostaja ako paocientka už u MUDr. Brauna. Všetci sú tam velmi milí, mladí, veselí a príjemní, aj ked už Mudr. Poliak nie je prímárom a stal sa ním MUDr. Mančík. Aj ked ešte nemám žiedne dieťatko a možno ani mať nebudem ☹ ☹ ☹ , velmi si vážim a som za všetko čo pre mňa urobil vďačná MUDr. Braunovi, mladému, sympatickému, profesionálnemu a ľudskému doktorovi. Aj ked má LV nemocnica zlú reklamu po tom čo sa tam nedávno stalo, gynekológia a porodnica je 100% a nemá chybu, všetci sú super a pre mna hlavne Mudr. Braun, za všetko mu ďakujem

nattie
autor
5. feb 2008

joooj babule ste ma velmi potesili - lebo prave na neho si robim zalusk 😉 co sa porodu tyka - a pocuvam na neho same chvaly - tak snad ho neprechvalime 🙂

mirip
5. feb 2008

na koho, na Brauna? je zlatý 🙂

mirip
5. feb 2008

básr by som aj ja u neho aspon raz mohla rodiť vlastné babatko ☹ ☹

nattie
autor
6. feb 2008

mirp - ano na Brauna 😉 dikes za pozitivne infosky - mozno aj strach z porodu zo mna trosku opadne 😅 😕

straaaasne silno ti drzim palceky aby ti to vyslo s tym babatkom, dnes uz su rozne moznosti liecby - u nas to tiez nebolo az take jednoduche, ale nakoniec sa to podarilo 🙂

mirip
6. feb 2008

no to ti verím ale ked tak vidím foto, určite nemáš 30 ako ja a nesnažila si sa takmer tri roky, my hej doky je zlatý, stále vraví, treba skúšať, ako keby som doteraz hrala karty 😅

nattie
autor
6. feb 2008

tento rok budem mat 29 - tak nie som o moc mladsia - a skusali sme rok - a tiez az po liecbe a na dovolenke to vyslo
- hlavne pozitivne mysli - hoci niekedy sa na to vobec neodporuca mysliet - ale to zas z vlastnej skusenosti viem ze sa neda 😖

eliska7
6. feb 2008

Mirip,moja najlepšia kamoška ma 37 a je teraz prvy krat tehotna-takže nezuvaj a ver.V LV som rodila aj ja cisarskym v epi všetko bolo ok,personal,mala som vybaveneho Mančika-super,nadštan.izba so sprchou,wc,preb.pult,telka.ladnička proste rozpravka -aspon toto mi vyšlo ako som snivala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirip
6. feb 2008

ahojte, ja zase nemám nič proti mančíkovi, bola som tam na laparo a myslím že primariát by si viac zaslúžil Braun ako Mančík, nie preto že je mladší a krajší 🙂 ale preto že pri nom sa vám zdá že on má svoju prácu aj ako koníček, a robí ju rád. A ked sa v LV a okolí povie meno doktor mančík čo vám napadne? Bývalý roaditel nemocnice, ciže na vysokom poste už bol, do práce chodí na fáre akože ja som niekto, ako doktor može byť dobrý ale posobí veľmi snobsky a namyslene aj preto by som to dopriala viac jemu. Je profík, milý, v zlej nálade som ho ešte v živote nevidela, aj ked som mu volala kvoli problémom a on bol na dovolenke, iný by vás poslal na polikliniku alebo pri všetkej úcte do zadku, že on je na dovolenke, a on? keby nekol odcestovaný kvoli mne by prišiel do práce. a takáto ochota sa v dnešnom svete nevidí, a na rozdiel od mančíka je nielen nenápadný ale aj skromnejší, aspon na mna tak posobí

nattie
autor
6. feb 2008

mirip - uz som takyto nazor na dr. M. pocula 😖 to vies velke peniaze robia velkych ludi - kam sa my obycajni ludia hrabeme...a ja ozaj nemam 10 tisic na to aby som volakomu dala do vacku (nehovorim o nejakej pozornosti pokial budem spokojna, ale platit dopredu a nevediet za co - to skratka neuznavam)
ine je ked je to oficialne brane ako nadstandardna sluzba - ale aj to je take divne - 3tisicky idu nemocke za vybavenie doktora a 2tisicky dokimu - ktoremu to este zdania 😒 to neni ktovie aky system 😕

jankatrnka
6. feb 2008

Tak ja osobne by som si radsej vybavovala dopredu epiduralku ako doktora... Ked som rodila, nemala som vybavene nic. O epiduralku som poziadala az na sale, ked mi bolo jasne, ze tie bolesti su neznesitelne... Chcela som aj nadstandartnu izbu, aj ked hotelovu, ale vsetko bolo obsadene. Tu som si dopredu nevybavovala, aj tak som rodila o tyzden skor...

eliska7
7. feb 2008

zlate moje nemala by som tu pisať taketo veci,ale pýtali ste sa na odbornika a nie na to kto je primar a kto obyč.lekar,vobec som totu nenapisala koli tomu a dr.Mančik nezobral dopredu žiadne peniaze,ešte sa urazil ked som mu chcela niečo dať,videl ma druhy krat v živote,bezslov sa ma ujal,odbornik je dobry a keby sme ho nevyhladali 4dni po porode a nestrčili mu 3000 tak by sa nič nestalo a vobec som neplatila nemocnici žiadnych 3000 ako maju uvedene-všetko sa da len sa treba rozumne dohodnuť 😉

jankatrnka
7. feb 2008

Moj nazor je, ze vsetci lekari aj sestricky v levickej porodnici su velmi dobri odbornici a svoju pracu si robia dobre...

eliska7
7. feb 2008

aj ja si myslim,hoci pred 12 rokmi som mala iny nazor a to mi bol pri porode tiež mančik a poliak a vtej dobe som nenavidela celu porodnicu,no za tie roky sa to tam riadne otočilo 😉 a izbu keže som mala plan.cisarsky som si dopredu objednala,ale prvy den bola aj tak obsadena,takže v tych najväčšich bolestiach som musela chodiť na opačny koniec na wc a sprchu 😒

nattie
autor
7. feb 2008

ja samoska nikoho neodsudzujem -l en si v hlave utriedujem co som o kom pocula - hoci zase sto ludi - sto chuti 😖 a kazdemu vyhovuje nieco ine 😉

a tych lekarov osobne nepoznam, dokonca mam svojho gynekologa v NR - tak preto to zistujem
😕

nattie
autor
7. feb 2008

ale co sa mi ozaj nepaci, za co vsak lekari ako taki nemozu - je cena EPI - ma skoro svihlo ked som po nedavnej navsteve zistila ze sa zvysila z 2000 -- 4500 Sk 😕 to je uz dobra cifra....

a nejde o tom ze si ju nexcem zaplatit, ale je dost dobre mozne - ze mi ju nakoniec ani nepichnu, ale zaplatit ju musim - aj take pripady vraj mali 😅 😅

jankatrnka
7. feb 2008

To som tiez nevedela, ze je to uz take drahe... 4500,- je uz fakt dost, aj ked stoji to za to, ta cena je prehnana...

eliska7
7. feb 2008

to je svinstvo,lebo je to zneužitie ženy-bud trp alebo zaplať,ale ktora nato ma?to by malo byť v ramci porodu preplacane poisťovňou a nie ako nadštan. 😖 predsa aj žena lepšie spolupracuje ked nema take velke bolesti. 😉

fabiana
27. feb 2008

Baby, kto všetko môže ísť rodiť do Levíc? Aký je postup? Treba si dopredu zavolať alebo môžem prísť len s taškou? 😖

mirip
27. feb 2008

Može ísť rodiť hocikto, neviem presne od ktorého tt ,ale každú prvú stredu v nesiaci od 13
alebo 14 sa dá stretnúť dole vo vestibule a je predpôrodná príprava, majdi si stránku NsPLevice aj cez google a tam sú všetky termíny info aj kontakty na doktorov, ak niektorého máš vyhliadnutého a chceš toho tak mu jednoducho brnkni a hotovo

tatiana
27. feb 2008

Baby, ved tie peniaze za Epi - pokial van nepichnu Vam vratia predsa 🙂

mirip
27. feb 2008

tatiana s tým ja skúsenosti nemám sorry ale ani deti nie

tatiana
27. feb 2008

no vsade to tak je, ze ak sa epi nepichne, vratia sa peniazky 🙂
to som len reagovala na prispevky 🙂
a som povodne z LV tiez

nattie
autor
27. feb 2008

fabiana - do LV moze ist rodit kto chce - a tiez ti odporucam tak ako mirip zavolat si priamo na gynekologicke oddelenie a dohodnut sa
..my sme boli s manzelom na prehliadke porodnice individualne a pani Fabryova nam vsetko poukazovala a povysvetlovala...
...teraz v 35tt som sa nakontaktovala na lekara ktory ma bude rodit a budem k nemu uz chodit pravidelne kazdy tyzden - (hoci mam svojho gynekologa v Nitre), on uz si ma bude sledovat az do porodu a potom ma aj odrodi

...inac som zvedava ako to naozaj s tou epi je - lebo este som na pohovore u anesteziologa nebola, ale na dverach prijmovej ambulancie na gynekologii mali poprepisovane ceny a za epi tam bola suma 2000 Sk...nebolo by od veci keby to bola platna suma 🙂 🙂

tatiana - neviem ako je to s vracanim penazi ak nepichnu epi ale sestricka nam povedala ze mali pripady kedy sa peniaze nevracali - ked bol anesteziolog pritomny ale uz epi nestihali pichnut 😖 😕 tak neviem 😅

fabiana
27. feb 2008

Nattie, ďakujem za info, ešte uvidíme, ako to s nami dopadne, možno sa nič rušiť nebude... pevne verím.
PS - Ja som epi nepotrebovala... nechceš skúsiť bez? Pôrod nie je až taký hrozný, ako si veľa mamičiek myslí... 😉

mirip
27. feb 2008

nattie a ak sa smiem spýtať ktorého doktora si si vybrala, mám trikrát hádať? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre