Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

alzbetabenkova
3. máj 2009

segricka,pokial viem,neubauer ma sluzbu v utorky na rodenie,ale ista som si neni,opytaj sa ho 😉 je super

lenullkak.
21. máj 2009

Takže....aj napriek tomu, že som mala Poliaka pri pôrode a cítila som bolesti aj s epi, tak to teraz z odstupm času í dní hodnotím tak, že nakoniec je možno aj dobré, že ma odrodil práve Dr. Poliak...síce má už svoj vek a toho som sa obávala...je to naozaj odborník a celý čas po pôrode ma chodil kontrolovať a pri prepúštaní z nemocnice ma ako jedinú vyšetril aby si bol istý či nemám žiadne ťažkosti...som mu naozaj vďačná...

Môj pôrod: Celú noc z pondelka na utorok som sa nekľudne prehadzovala a chodila som stále cikať a na každom jednom toal. papieri som si našla ružovo hnedý hlienik a už som tušila o čo ide...Peťovi som povedala, že nebudeme robiť zase planý polach ako pred týždňom v nedeľu a počkáme si čo bude ďalej, že nech mi odtečie plodová voda aby sme si boli istí. 😕 Pobolievalo ma bruško a kríže...začalo sa aj tvrdnutie, ale ja som si z toho nič nerobila....však to mávam často - nebudem robiť paniku. 😒 Tvrdo som zaspala a zrazu o 3.18h som vyskočila z postele s tým, že cikám...v tom ma napadlo, že veď ja sa nemôžem pocikať...že to je plodová voda... 😨 išla som rýchlo na WC a tam som sa povyzliekala z mokrého pyžama, dala vložku a zazvonila som Peťovi zvončekom čo máme napojený do izby, aby nemuseli za nami chodiť dole, keď niečo potrebujú 🤐 ...za sekundu bol rozospatý Peťo hore...povedala som mu, že mi odteká plodová voda. Poobliekali sme sa, pobrali tašky a vydali sme sa na cestu do nemocky. O 3.45h sme zvonili na pohotovosti a samozrejme sa nikto neozýval...to už som mala každé 2 min. silné kontrakcie 😲 ☹ ...Peťo nervózny...pobehovali sme od jednych dverí ku druhým...až kým nám neprišli otvoriť dvere. Zobrali nás hore, Peťa sa opýtali či chce byť pri pôrode...povedal, že nie a hneď ho aj slušne vyprevadili z budovy. Mne urobili Ctg, potom som čakala na chodbe v silných kontakciách kým urobili klistýr dvom rodičkám (jedna rómka - tretie dieťa na ceste a druhá mladá baba)...o 4.20h mi dali klistýr a potom ma zobrali na izbu čo je spojená s pôrodnou sálou a tam som si ľahla na posteľ, zaviedli mi prvý katéter a povedali ako predýchavať kontrakcie...všetko čo mi povedali som poslušne a po tichúčky urobila a tie stašné bolesti na rozdiel od tých ostatných v tichosti pretrpela...O 5.30 (asi) ma prišiel vyšeriť Dr. Maťo s tým, že možno o nejakej 9-tej sa začnem otvárať - stále som bola iba na necelý prst...lenže dali mi inf. oxytocínu a k tomu super poctivé predýchavanie kontrkcii a o 9.30h ma prišiel vyšetriť po tom ako zistil, že som tam Dr. Poliak a v šoku povedal, že veď je už na 4,5 prsta otvorená...volajte Nichtu na epi... 😀 hehehe...no posnažila som sa. Inak, veľmi vďačím sesričkám na sále...keby neboli také milé a nevysvetlili ako predýchavať každú kontrakciu, tak by mi to určite nešlo tak rýchlo. O 9.45h mi bola na tretí krát pichnutá epi s tým, že mám na pichanie epi rovný chrbát 😖 😒 ☹ ...jaj...to bola úľava od kontrakcii, aaaale neprešli tlaky na konečník...to už sa Zojka tlačila von...dali ma hopkať na fitloptu a o 10min som kričala na sestričku, že mi treba ísť na veľkú a ona na to, že no hop na posteľ a ideme sa na to pozrieť...potom som ešte ležala na taj posteli s nohami cez seba, strašným tlakom na konečník a dýchala som ako keď bežím....prišiel ma kuk Poliak a chválil ma ako mi to ide...no a o chvíľlu na to som už myslela, ža ma rozthá ten tlak na konečník...vyšerili ma a, že je tam nejaká prkážka, kt. treba roztlačiť ☹ ...tak mi sesrička vyviazla nohy a išli sme tlačiť...po dvoch zatlačenich prišiel znova Poliak a to už sme mohli tlačiť na pôrod....jaj, že teraz slabšie tlačíme....ja v zlej predtuch, že ma asi ide stihať otvorím oči a čo nevidím 😲 ☹ 😢 aaaau to bolelo...a to šitie tiež, ale čušala som...o cvílku som počula len jedno wéééé a Poliak zahlásil: máme dievčatko

lenullkak.
21. máj 2009

...v tom som sa začala smiať a plakať zároveň a Poliach, že moja zlatáááá...ve)s si ju pohladte...tak som ju pohladkala po tváričke a zobrali ju preč...vychvalovali ma tam do nebies, že na prvorodičku som krásne a ukážkovo rodila a rýchlo...hlavne Nichta mal radosť, že nemusel dlho čakať...Potom mi ju pri šití doniesli a odvtedy sa na ňu neviem vynadívať...aká je nádherná....a mimochodom vôbec nechcela prvé dva dni plakať 😀 ...ale aj teraz plače len tak akože 😅 ....pusinka moja malinká....Fakt som rada, že som rodila v LV a aj pri Poliakovi a aj za jeho popôrodnú starostlivosť o mňa....

bzucinka2
21. máj 2009

lenulka, sikulka si, gratulujeme 🙂

ejusaaa
21. máj 2009

Leni pekne si to zvladla 🙂 Len pises ze teba edinu vysetroval pred prepustenim domov a ostatne baby sli len tak bez vysetrenia? 😲

lenullkak.
22. máj 2009

Bzuci, Ďakujem 😅

Ejuška, áno ostatné išli bez vyšetrenia domov 😖 😝

mici11
22. máj 2009

lenullkak super si to opisala a som rada, ze si bola spokojna. Mna to tiez caka o chvilku a verim, ze budem mat rovnako dobru skusenost 😉 Zatial som v LV lezala na gynde a rizikovom a tiez som bola spokojna 😉

bzucinka2
25. máj 2009

mici, drzime palceky, uz to mas za par a bambulko uz bude s vami 🙂

mici11
25. máj 2009

bzucinka dakujem, uz sa nevieme dockat 🙂

ejusaaa
26. máj 2009

Mici poveeeeeeeedze meno 🙂 😀

mici11
26. máj 2009

Ejusa coskoro 😉

ejusaaa
27. máj 2009

Tak pockaaaaaaam 😀

lucia375
28. máj 2009

Ahojte. Chcem len pridat svoju skusenost z Levickej porodnice. Takze ja som tam bola pred 2 mesiacmi. S nemocnicou som bola velmi spokojna. Pri porode som mala Poliaka. Na toho som sice pocula vselico ale bol maximalne v pohode. Sestricky na sale boli strasne zlaté a hrozne ma podrzali, teda hlavne ta jedna co som ju mala pri porode. Meno netusim. Aj na oddelení bolo dobre. Nebol to síce ziadny Interhotel ale na nemocnicu to bolo bobré. Takze porodnicu mozem odporucat.

mici11
11. jún 2009

Takze to mam stastne za sebou. Levicku porodnicu vrelo odporucam, dobri doktori a neskutocne mile sestricky 🙂 😉 No strava ako v nemocnici 😀 😀 Ale inak pohoda.

mirinka23
12. jún 2009

No tak ja som rodila ešte v apríli, ale tiež môžem levickú pôrodnicu odporúčať.Ja som mala termín 21.4.A ráno 18.4. to bola sobota mi z ničoho nič začala odtekať plodová voda ja som ani nevedela, že je to ono a tak ma môj muž zaviezol do pôrodnice.Tam som ležala celú sobotu našťastie som celý čas bola bez bolestí dostala som klistír a čakalo sa kedy sa to rozbehne.Ale rozbehlo sa to až v nedeľu ráno aj to po nejakej tabletke čo mi strčili od spodu,ale po nej som začala mať dvojminútové kontracie a hneď ma brali na sálu.Takže môj pôrod trval presne 1hodinu a 50minút.Ukážkový a na prvorodičku super.Pri pôrode som mala Mančíka a som s ním maximálne spokojná a sô tam užasné sestričky.Aj na sále čo bola pri mne bola skvelá, veľmi mi pomáhala a aj na oddelení.Starali sa o nás a pomáhali nám ako vedeli takže vrelo odporúčam.budete všetky spokojné. 🙂 🙂 🙂

luckai
12. jún 2009

Ahote baby, dávno som tu nebola - asi naposledy niekdy pred pôrodom, ale sa chcem trošku vyjadriť k viacerým veciam hlavne pre tie, ktoré pôrod v Leviciach ešte len čaká.

Na MUDr. Mančíka mám čo sa týka jeho ako nie lekára svoj názor, ale rodila som pri ňom bez toho aby som si ho zaplatila či už "normálne" alebo "nenormálne" a bola som spokojná. Mylsím si ale, že viac práce pri pôrodoch odvedú pôrodné asistentky ako lekári.

MUDr. Poliak je tam jediný, ktorý sa prihovorí aj keď niekoho osobne nepozná a opýta sa ako sa máte (3 dni pre pôrodom som ležalka na rizikovom - po termíne) a tiež sa to opýta po pôrode aj mimo vizity!

Personál celkove je perfektný.

Ak máte akékoľvek pochybnosti o kojení, pýtajte sa detských sestričiek, sú tam pre to aby poradili, ale keďže sú tam aj skúsené maminy, tak sa veľa preventívne oni nevnucujú. Ja som sa každej pýtala či si malú dobre prikladám a robila som všetko pre to aby si ju nemuseli ani na chvíľu zobrať a dokrmovať. Ale mi túto možnosť ponúkli, ak by som si chcela oddýchnuť, čo sa mi zdalo férové že ma o tom informovali.

Pre nadštandardné izby treba otravovať v kuse, ak Vám niečo predbežne prisľúbia, treba sa na to stále pýtať, vraj to tam funguje aj protekčne, takže aby Vás niekto "náhodou" nepredbehol.

Epdurál z vlastnej skúsenosti odporúčam, je to super vec, samozrejnme sú aj výnimky ktorým nezaberie, ale vraj mnohým to pichnú skôr ako im začné "skutočné" kontrakcie, myslím tým tie čo ozaj bolia, lebo mne to do otvorenia na 4 prsty bolo úplne v pohode, až potom sa to rozbehlo. Ďalšia vec je, že za ten epidurál treba bojovať, ak ho skutočne chcete, nenechajte sa personálom odradiť, trvajte na tom aby Vám anesteziológa zavolali. Nechápem prečo to robia, ale odhovárajú od toho.

Z množstva stravy na rizikovom sa nezhrozte, vraj si to tam sestričky z porcií pacientiek nadeľujú aj pre seba (to je podpultová informácia), na šestonedelí dostanete viac. A strava nie je bohvie aká, ale si myslím že sa to po väčšine dalo. Taká dieétna školská jedáleň je porovnateľná. Hlavne po pôrode ani neviete čo jete a ako, lebo sa ponáhľate za bábätkom na izbu.

A hlavne si to budúce maminky užívajte, myslite pozitívne, to je hlavné. Nehľadajte vo všetkom negatíva, je to jeden z najkrajších ak nie najkrajší zážitok v živote, aj keď je spojený s bolesťou!

Tak to je zatiaľ všetko, ešte sa určite ozvem ak ma niečo napadne 😀 😀 😀

gyga
20. jún 2009

Ahojte!
Ja som rodila pred troma tyzdnami cisarskym rezom u dr. Chochlača, bolo vsetko fajn a rychle, rana sa krasne hoji, takze naozja, lobuk dole.
Na oddeleni sestonedelia su sestricky mile a naozaj profesionalky (pravdaze su aj vynimky, ktore su iba odbornicky, ale priznajme si, za take peniazky, ktore dostanu, sa neviem komu chcelo byt este aj milými pri tolkych starostiach).
A este jedna vec: ak nieco neviete, treba sa pytat a pytat a pytat!!! Sestricky Vam pomozu aj co sa tyka dojcenia alebo starosti o babatko...

hadriana
25. jún 2009

luckai, trochu si ma prekvapila s tým tvrdením , že o epidurálku treba bojovať, lebo ja takúto skúsenosť nemám. práve naopak, keď som prišla na sálu a sestrička videla, že mám na tehotenskej knižke napísanú PEDU, hneď mi sama zobrala krv, aby boli výsledky hotové, keď sa bude už môcť PEDa napichnúť a sama aj volala Dr. Nichtu, hoci to vôbec nie je jej robota, je to medzi pacientkou a anesteziológom, aby sa dohodli. Ešte mi aj vysvetlila, kedy bude možné ju napichnúť / musia tam byť splnené nejaké podmienky/-takže ja som bola veľmi spokojná. "Opačnú skúsenosť " mala moja dobrá kamoška - tiež jej odobrali krv, hneď zavolali anesteziológa,ale kým pán doktor prišiel, všetko si nachystal a pichol jej to a kamoška stále pociťovala bolesti, tak ju sestrička vyšetrila a vraj idete rodiť -všetko to trvalo asi l hodinu - kamoška bola z toho nešťastná, lebo si tú PEDu mohla odpustiť, bola úplne zbytočná a stálo ju to 4.500 sk. Keby jej bol niekto povedal predtým, že to bude možno zbytočné, lebo porodí relatívne rýchlo, ani by si ju nebola dávala. Takže nie vždy ide o odhováranie, ale o reálne zhodnotenie situácie a to je rozdiel. Inak si myslím, že tým sestričkám je úplne jedno, či vy máte pichnutú PEDu alebo nie. Ale s nemocnicou v LV som bola spokojná, až na tú stravu - ako nemocničná. Babky, majte sa pekne a nech vám detičky pekne rastú.

lubka202
1. júl 2009

ja som rodila 13.6.2009 v lv a mam naozaj super skusenost, hlavne vdaka panovi doktorovi Kopkovi naozaj velka vdaka.o 8 vecer my prepichol plodovu vodu a dal my infuziu a o 21 37 bola mala na svete a to som prvorodicka.mala som vybavenu epi no bola my zbytocna pretoze to vsetko islo velmi rychlo tak my ju ani nepichli.takze si myslim,že zaleži na tom aky doktor je pri vas, ja som mala štastie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ejusaaa
1. júl 2009

Lubka,tak to si mala stastie,ae aj ja pri Dr.Mancikovi 🙂 Z fotky si mi straaaaaaasne znama 🙂

ejusaaa
1. júl 2009

A rodila si na meniny mojho maleeeeeeeeeho 🙂

dara2583
7. júl 2009

Ahojte, chcela by som sa opýtať či mi neviete povedať ako je to keď by som chcela manžela pri pôrode, myslím tým konkrétne v Levickej pôrodnici? Neviete či potrebuje nejaké špeciálne vyšetrenie a keď tam prídem už len keď budem rodiť, keďže nie som z Levíc či to stačí potom povedať sestričkám, že chceme aby bol manžel pri pôrode? Máte niekto skúsenosť? A neviete stále sa za to platí tých 500,- Sk? A tiež by som chcela vedieť či sa môže potom na sále fotiť, alebo kamerovať (tie dve hodinky po pôrode, čo ostávam na sále)?
Ďakujem

jarula25
7. júl 2009

dara...manzel nemusi mat ziadne vysetrenia len povie ze chce byt pri porode a hotovo a zaplati 500sk ale to bolo ked sa mne narodil maly pred 2 a pol rokmi mozno sa uz plati viac to neviem a bol celych 12,5 hodky pri mne a plus este aj 2 hodky po porode bol so mnou a mohol fotit v pohode nikto mu nic nevravel takze urcite moze fotit kolko chce 😉

dara2583
7. júl 2009

jarula25 veľmi pekne ďakujem za info. 🙂

ejusaaa
7. júl 2009

Dara ako Ti Jarulka napisala,iba staci povedat ze tam chce byt,navlecu ho do plasta 🙂 a na konci zinkasuju 5OO sk 🙂 Fotit,kamerovat moze kludne 🙂

klauduska
8. júl 2009

Ahojte kocky,

a ako je to epiduralkou v LV?Mali ste ju?A kolko stoji?Davaju ju aj cez vikend?Lebo som pocula,ze v niektorych nemocniciach maju baby , ktore rodia cez vikend smolu.... 😒

mici11
11. júl 2009

klauduska ja som epidural nemala, ale kocka co bola so mnou na izbe mala a rodila v sobotu 😉 takze tak a stoji to 4500,- Sk

klauduska
14. júl 2009

aha mici,takze cez vikendy by to nemal byt problem.....Diky moc.... 😉

dara2583
19. aug 2009

Ahojte,
môžte mi prosím poradiť, tie čo ste rodili v LV čo budem potrebovať pre bábo počas pobytu v nemocnici? Neviem totiž čo mám pre bábo zbaliť.
Ďakujem

mirip
20. aug 2009

ahoj,a chodím k zástupcovi prímára a som dostala zoznam priamo z porodnice poslem cez internú poštu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre