Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

zuzik83
19. máj 2013

ahojte, ja som sa minulý týžden vrátila z porodnice.bola som na nadštandardnej izbe, ktorá je na šestonedelí, tá má aj samostatné WC a je tam ešte jedna nadštandardka, ale tá ho už nemá. a dalšie dve izby su na gynekologii. a ak môžem poradiť, tak na porodnu salu sa berie telefon, voda, vložky a podložky, dalej v príručnej taške treba mať aj uterák, šlapky do vody, toaletný papier a sprchový gel, tieto veci treba mat po tom ako dostanete klystír.

mirip
21. máj 2013

@veronika_april nie všetky nadštandardné izby sú na gynde, 2 súaj na šestonedelí,
a čo sa týka tých kurzov je to určite super vedieť čo ťa čaká ale je to aj tak úplne iné ako už keď tá chvíľa príde je to úplne iné, stres, bolesť, strach, skrátka psychika a potom už len radosť robí svoje...to sa na kurzoch nenaučíš,to musíš len prežiť 😵

veronika_april
22. máj 2013

@mirip Ano, potom som si spomenula, ze aj na sestonedeli je nadstandard. Je mi jasne, ze ma to urcite nemoze pripravit na vsetko 🙂 ale aspon nejdem v uplnej nevedomosti do uplne neznameho prostredia 🙂 Aj tak si myslim, ze treba hlavne komunikovat a pocuvat co mi radia. Ved to nebude prve dieta, ktore sa tam narodi 😀

jana4477
30. máj 2013

ahojte, ja mám v Levickej pôrodnici naplánovanú sekciu na 11.6. Neviete náhodou či si budem môcť vybrať druh anestézy, t.j. či si môžem vybrať lokálnu anestézu alebo ma uspia. Lebo prvú dcéru som rodila tiež sekciou v NZ a tam sa na to ani nepýtali, rovno ma uspali a hotovo. Teraz by som ale chcela byť pri vedomí.

veronika_april
31. máj 2013

@jana4477 Podla mna sa da dohodnut aj spinal. Treba sa porozpravat s doktormi.

jana4477
3. jún 2013

@veronika_april dnes som bola na poradni a pýtala som sa na to. Doktor mi povedal že oni rodia 90 % sekcií so spinálom, a že len keď je nejaká komplikácia, tak že uspávajú. Tak to som rada 😀

veronika_april
3. jún 2013

@jana4477 Tak to je super 🙂

vavuska26
4. jún 2013

@jana4477 ja mám naplánovanú sekciu na 12.6.a budem mať spinál.Robím na are v LV a môžem Ti povedať,že naši anesteziologovia radšej spinál ako celkovú.Takže pokiaľ bude všetko ok budeš v spinály a ja tak isto

jana4477
5. jún 2013

@vavuska26 jééééj, tak to sa tam teda stretneme, ja mám sekciu 11.6. Ja už odrátavam dni. A nevieš mi poradiť či budem môcť po operácii brať Wobenzym pre lepšie hojenie a zotavenie? Mám ho doma a chcela by som si ho tam zobrať. Pááá

vavuska26
5. jún 2013

@jana4477 ....juuuuuuj to netušííííím,ale ved pre istotu si ho hod do tašky.Ano určite sa tam stretneme,ja idem 12.6.hned o 6,00 na príjem a hned ráno mi primár bude robiť cisársky...volala som si ho osobne.Ja som si rezervovala nadštandardnú izbu,ale v stredu budem na JIske ležať,takže sa vystriedame.-)))))

jana4477
7. jún 2013

@vavuska26 tak sa drž a nech všetko dobre dopadne 😀

jana4477
18. jún 2013

@vavuska26 Ahoj, tak už to máme obe za sebou. Aj mne robil sekciu primár, mala som spinálku a bola som veľmi spokojná. Malá sa narodila o 8.34 a 8.58 som už z Jisky telefonovala domov. S prvým mojím pôrodom v celkovej narkoze sa to nedá porovnať. Teraz som sa aj omnoho rýchlejšie zotavila a hlavne som malú hneď po vybratí mohla vidieť. Všetci či na sále, či na šestonedelí boli veľmi zlatí. Viem, že si hneď po mne ležala na Jiske, aj som rozmýšlala, že ťa tam nakuknem, lebo sa to tam spomínalo, že je tam sestrička z ARA.....

majka2508
19. jún 2013

@jana4477 prosím napíšeš mi, ako to zhruba prebiehalo. ďakujem a blahoželám 🙂

vavuska26
19. jún 2013

@jana4477 ahoooj,áno už mám to aj ja za sebou.Tiež som na Teba myslela,ked som ležala na Jiske...Hej,spomínali ma tam?No zrejme všetci tam o mne vedeli.Ja som tiež mala spinál prvý krát a veľmi si ho chválim,aj ked ten vpich je nepríjemný a mám tam modrinku,ale inak super.Ja som bola druhá v poradí,o 9,20 mi pichol spinál árista a o 9,37 bola naša malá Hanka na svete.Všetci boli super,zlatí,aj primár,aj sestričky na pôrodnej sále,na Jiske a dole na gynde-kde som mala rezervovanú nadštandardnú izbu až na sestry na novorodeneckom...nejaké 2-3 tam boli zlaté,milé,ostatok nniečo otras...hnusné,drzé,neochotné

jana4477
20. jún 2013

@majka2508 Ahoj, tak skúsim ti to opýsať v skratke.... O piatej ráno ma zobudili aby som stihla rannú hygienu..., okolo šiestej ma prišla zobrať sestrička a z gyndy som išla už hore na sály už pobalená. Veci som si nechala v zamknutej skrinke, so sebou som si mohla zobrať len uterák, toaletný papier a sprcháč. Sestrička mi spravila klistír, potom som sa osprchovala a putovala som na pôrodnú sálu kde ma začali pripravovať na sekciu. Tam mi napichli infúziu, napojili ma na monitor /CTG/, vycievkovali ma, obviazali mi nohy .... Medzitým som nahlasovala informácie o mne manželovi, mená pre obe pohlavia, meno detskej doktorky..... Podpísala som nejaké papiere čo boli treba na matriku. A potom sa čakalo na primára, ktorý ma mal robiť. Trochu meškal, lebo mal vizitu, už som z toho bola riadne nervózna. Keď prišiel, tak som prešla na operačnú sálu, čo bolo kúsok cez chodbu. Tam už čakali všetci nastúpení, tuším som tam napočítala 9 ľudí.
Anesteziolog mi miesto vpichu najprv umrtvil nejakou malou injekciou /vraj ako keď ti idú trhať zub/ a potom mi pichol ten spinál. Musela som byť v sede v predklone. Nepodarilo sa mu to na prvý krát vpichnúť, lebo som bola stuhnutá, ale na druhý krát to vyšlo. Všetci ma strašili ako to bude bolieť ale mňa to bolelo menej ako keď mi berú krv. Hneď ma dali ľahnúť. Začala som cítiť trpnuť nohy. Dali predomňa plachtu aby som nič nevidela. Po chvíli sa ma spýtali či niečo cítim, ja že nie, a už rezali. Bolo to úúúúúplne v pohode. Dokonca mi ani neklesol tlak /na to ma upozorňovali, že ak klesne, nech sa nelakám, že je to normálne/. Keď malú vyberali z brucha, tak som cítila akurát ako so mnou miksujú a cítila som aj ten tlak ako ju vybarajú z brucha. Ale bolesť som necítila vôbec. Aj mi ju ponad plachtu hneď ukázali, ona začala plakať a ja s ňou. Nádherný pocit. Potom ju vzali na ošetrenie a ešte kým ma zašívali, tak mi ju už zabalenú doniesli ukázať. Mohla som ju pobozkať, pohladkať..... Sestrička bola veľmi zlatá, utierala mi slzy ... Zašitie trvalo 10-15 minút. Potom ma preložili na posteľ a odniesli na JISku na šestonedelie. Zvláštny pocit bol keď mi ošetrovateľ prekladal nohy, tak akoby ani neboli moje - vôbec som si ich necítila, ako keby to boli cudzie nohy 😀. Na JISke musíš potom ležať ešte 24 hodín a potom ťa postavia na nohy. Takže asi takto to prebiehalo. Neni to nič strašné. Práveže mám na to lepšie spomienky ako na svoj prvý pôrod v celkovej narkóze. Tak ti držím palce, aby aj tebe všetko dobre dopadlo.

majka2508
21. jún 2013

@jana4477 Ďakujem! 🙂

hadassah
10. júl 2013

@jana4477
Ahoj, aj mňa čaká sekcia a chcem sa spýtať, či to robí len primár, alebo si ho musím zazmluvniť, keď vyslovene chcem, aby zákrok spravil on. A ako je to s termínom? O koľko dní ti spravili zákrok skôr oproti normálnemu termínu pôrodu?

veronika_april
14. júl 2013

Moja skusenost s porodnicou je len pozitivna. Kedze som prenasala, bola som od terminu porodu najskor na gynekologii ( 6 dni) a na sestonedeli (4dni), takze som si to tam riadne uzila 🙂 Chcem sa ozaj podakovat, pretoze som sa stretla s milym pristupom, aj zo strany sestier (ci uz na gynekologii, alebo pri babätkach) aj lekarov.

jana4477
15. júl 2013

@hadassah Ahoj, ja som primára zazmluvneného nemala. O tom, či sa bude robiť plánovaná sekcia tam vraj vždy musí rozhodnúť primár. Tak som tam cca mesiac pred termínom išla priamo ku nemu /pondelky je tam celé doobeda/ a on mal posúdiť, že ke´d som mala prvý pôrod sekciu, tak či bude musieť byť aj druhý. Takže povedal, že aj druhý pôrod bude radšej cisársky a opýtal sa ma že kedy by som chcela rodiť. Ja som ostala dosť zaskočená touto otázkou, že či si ja dokonca môžem vybrať... A povedala som mu, že veď oni vedia ako to bude pre dieťa najlepšie... Nechcela som porodiť ani veľmi zavčasu a on zase nechcel čakať úplne do termínu. Takže mi to naplánoval týždeň pred termínom. O tom, že ma bude rodiť on som sa dozvedela až deň pred sekciou, keď som už ležala na oddelení a pýtala som sa sestričky, kto je na rozpise na môj pôrod. Takže to akurát tak vyšlo, že ma rodil akurát on. Ale keď si ho zazmluvníš, tak to máš istejšie, lebo baba čo mala sekciu po mne /tiež plánovanú/ tak ju rodila iná doktorka. Ja som s mín bola nadmieru spokojná a vrelo ho odporúčam. Je veľmi šikovný.

hadassah
15. júl 2013

@jana4477 ďakujem za odpoveď. Ja si ho radšej zazmluvním, chcela by som, aby operáciu spravil on.

mirip
15. júl 2013

@hadassah nie sekciu nerobí len primár robia ho aj iní Dr

janasu
25. aug 2013

Ahojte,chcela by som napisat a vyjadrit iba spokojnost s porodnicou v lv,dr su super a sestricky mile,ja som bola spokojna a fakt odporucam.

zora256
9. sep 2013

Žienky ktoré ste rodili teraz nedávno
@janasu ešte stáledávajú nočné košele a aj pre novorodencou oblečenie a perinky?

pesa29
9. sep 2013

žienky,tie ktoré ste rodili v LV...nepoznáte gynekológa Františka Fillu ? ak áno,aký je ?

janasu
9. sep 2013

@zora256 ano-stale davaju tie ich super kosele na porod 🙂 -potom som mala svoju, ale jedna baba tam mala po cely cas ich-aspon myslim-lebo tak vyzerala
a aj pre babatka davaju tie klasicke kosielky, ak chces mozes si doniest svoje body alebo nieco, ale ja som to neriesia-mala tu ich kosielku a tu sme prezliekli, ked bolo treba, mali sme na izbe aj klasicke plienky atd
zobrala by som si akurat ciapocku, ked bude chladnejsie

zora256
9. sep 2013

@janasu Ahoj!
Ďakujem ja čakám na koniec apríla,tak super,aspoň si nezašpiním svoje,mne sa to moc páčilo aj pri prvom,že som nemusela svoje špiniť 🙂A aj bábo keď má ešte smolku,lepšie ich zašpiniť ako svoje,lebo sa to ťažko perie.

janasu
9. sep 2013

@zora256 no ja som sa aspon naicila zavoazovat tie klasicke kosielky 🙂
inak som bola naozaj velmi spokojna, su tam super dr aj sestricky,
no tak do aprila este dost casu 🙂

zora256
9. sep 2013

@janasu Veru ešte 7mesiacov je dosť a dúfam,že budú aj vtedy mať košele pre mamičky a a vecičky na bábätká,je to veľká pomoc od nich,nie ako ikde kde všetko treba svoje brať...A detské ja som mala skúsenosť aj zjednou,takou ktorá nebola najmilšia,skôr akoby som ejj bola na obtiaž..taká maľovaná bola stále blondína,zabchádzala somnou ako keby som mala neviem koľké dieťatko a musela všetko už vedieť.Ale ostatné boli fajn a aj ženský lekári.

zora256
13. sep 2013

Žienky,čo je rpavdy natom,že za uplynulý mesiac sa infikovalo 20novorodencou a aj 1bábo umrelo? A Že nietrianský kraj ich udal na súd?

vladkaluckalukas
18. okt 2013

Ahojte kocky, mozem sa opytat ako to chodi v poradni od 36 tt? Kam ist, ci ohlasit sa, ze planujete u nich rodit a teda chodit dalej do poradne? A ako to funguje,kedy prist...co ta caka, ci sa da objednat na presnu hodinu a podobne.
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre