Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

bibka1308
13. aug 2012

@foggy6 Bábo si môžeš obliecť do čoho chceš, len perinku má mať nemocničnú.

huxy
14. aug 2012

@foggy6 čo sa týka toho "rušenia" bábätkami.ja som sa lepšie vyspala na popôrodnej izbe ako na izbe na druhej strane,kde kadekto vzdychal,v noci sestričky kričali /na jednu ženu/,stonanie jednej vedľa ležiacej mamičky /už na ňu došli bolesti/.a tiež nervozita,nepohodlné postele /no vtedy s mojím obrovským bruchom som sa ledva vedela otáčať na posteli/ 😀 ja som to brala tak,že je to predsa pôrodnica,čiže ak tam niekto plakal /detičky/,tak to bolo normálne.a veru,ak plakalo iné dieťa,moje sa nezobudilo.a tiež naopak.a to že ten plač vyrušoval mamičky?no ono to tak v pôrodniciach chodí 🙂
inak ani nám nik nekázal chodiť len s vložkou.ale ako som písala,mne tie nohavičky vadili na rez /tá oblasť bola citlivá/,tak preto som nenosila.ale dopredu nám povedali,že na vizitu si ich máme dať dopredu dolu /ak by sme ich boli mali/

foggy6
14. aug 2012

@bibka1308 veď aj mne sa zdá úplne odveci ukazovať malé cez sklo, napr. vo zvolene keď rodila kamoška nebol problém, aby aj kamarátov pustili k malému... teraz prídu za mnou manžel, rodičia, svokrovci a čo budú mať z toho že ju uvidia cez sklo 😒 stratí sa to čaro... 😖 No v každom prípade to záleží od toho, aká situácia bude na oddelení, snáď bude nejaký nadštandard voľný... Predsa len sú to prvé chvíle s toľko vytúženým bábom, chcela by som si ich naplno užiť 🙂 už potom doma to bude zasa o inom... Koľko vlastne takých izieb je v LC?

foggy6
14. aug 2012

@bibka1308 @huxy ach jaj, som ja zvedavá ako to nakoniec všetko bude 😅 oveľa väčší stres mám z nemocničného prostredia ako zo samotného pôrodu 😀

huxy
14. aug 2012

@foggy6 no je pekné,že rodina môže vidieť bábatko aj z blízka,popestovať si ho.no treba myslieť aj na to,že tak novonarodené bábo má úplne minimálnu imunitu,takže osobne by som nebola nadšená,keby ho každý naťahoval a poprípade chcel bozkávať či chytať za rúčky /chytanie za rúčky bolo bežné u rodiny manžela-našťastie som predišla priamemu kontaktu rukavičkami/.niežeby som bola nejaká netýkavka,no mne osobne veľmi prekáža keď tak malé bábo niekto chce silou mocou chytať.akurát mi bolo ľúto,že manžel si ju nemohol popestovať.
myslím,že sú 2 nadštandardné izby v lc.
neboj,nemocničné prostredie je vcelku ok-v rámci možností 😉

marrietka
14. aug 2012

ahojte...ja som tiež rodila v lučenci.....no nepoviem že bolo super! ja som sa tam dostavila večer okolo 11 tej...mala som už velké krče..vraveli my že este nebudem rodit,lebo že nie som otvorena len na 1 cm....tak ma dali na gynekologiu aby som sa vyspala možno zajtra pozatra porodiím....ale ja som mala obrovske bolesti,aj som si vravela bože toto mam vydržat dva dni.... prisla sestra dala proti bolesti....ale nefungovala...nikto ma nechodil kontrolovvat,tak som začala krvácat..nikto na chodbe nikde sestra...na vravíím to bude super,dala som si vložku....to bolo okolo jednej,baby som mala na izbe........tie spali ale velmi nevedeli pri mne...tak a okolo druhej odisla plodova voda....sama na nohááh medzi nohami uterák som musela na porodnicu...a o pol 3 tej som porodila.......o pol 5 tej ma previezli na izbu....už potom v pohode..(len moje veci zostali na gynekologií,nechceli sa trepat dvoma taskami na porodnicu,tak som veci dostala len len ráno o deviatej)......!ale ja som nemala mliečko...stale som si musela vypitovat ako male detsko od sestričiek že mi dajte....ked mi dali bolo studenéé...tak na chodbe bola jedna ohrievačka mlieka....čakali sme tam niekedy aj pol hodinku kím sme si všetky oteplili...minimalne jedna falška 5 minút.....no to mi vadilo...dieta plače..reve...a na mlieko musi čakat!ked idem rodit druhe určite si zoberem zo sebou potajomky...:D gatky som mala riadné..len ked prisla vizita tak som sa osprchovala dala nove vlozky a lahla do postele bez gatiek......:Dna izbe som bola s cigankami ale čistotními..mali aj v ode rodinu.......inač táke ciganky ktoré su neposlušné...su v poslednych izbach tam pri sestričkach...🙂 čistota bola...nič take len toto...🙂zatial ahojte

marrietka
14. aug 2012

@kattarinab ajoj katarína....🙂 aj ty si tu????
ja som marika...vasa predávačka..🙂

lola77
14. aug 2012

@foggy6 určite si kúp popôrodné nohavičky a aj popôrodné vložky 🙂 Sú vzdušnejšie, pohodlnejšie a teda sa rana lepšie a rýchlejšie hojí. A ja som rodila nedávno a neprekážalo im, že som nebola naostro 😀 Keď bola vizita, tak som sa povyzliekala a nikto nič neriešil 🙂
A nadštandardné izby sú dve. Ja som si zaplatila nadštandardnú a neľutujem. Potrebovala som po pôrode kľud a bola som šťastná, keď partner mohol prísť za mnou a staral sa o maličkú spolu so mnou.

bibka1308
14. aug 2012

@foggy6 Úplne súhlasím s Lolou. Nadštandard je super, musíš dúfať, že bude voľný. A čo sa týka imunity dieťatka - aj ja som sa bála, že rodina niečo prinesie ( napr. staršia dcérka zo školy), ale našťastie maličká všetky tie bacily z vonkajšieho prostredia zvládla výborne. A veľkou výhodou bola aj mikrovlnka, v ktorej si si mohla ohriať mliečko. Nemusela si postávať na chodbe a čakať, kým sa v tej jednej ohrievačke zohreje.

foggy6
14. aug 2012

@lola77 @bibka1308 a že chcem nadštandard to im mám nahlásiť nejako vopred? Akože ak prídem do nemocky už s kontrakciami tak na príjme, a keď tam budem čakať na pôrod tak až pred pôrodom? Alebo ešte skôr? Ale predpokladám, že ak nás bude naraz rodiť viac, tak bude o tieto izby dosť veľký záujem... 😖

bibka1308
14. aug 2012

@foggy6 U nás bola sranda, pretože hneď ako som išla na príjem - ešte som iba prekročila prah pôrodnice - môj manžel zahlásil, že chceme nadštandard. Sestrička sa pousmiala a povedala, že to budeme riešiť až po pôrode, ale že si to zapamätá a ak bude izba voľná, tak tam pôjdem. Rodila som síce až na druhý deň po príjme, no hneď ako ma prevážali zo sály na oddelenie som im nadštandard pripomenula a zlatá sestrička ma odviezla spolu s kufrom na izbu. :D

lola77
15. aug 2012

@foggy6 Ja som im počas tlačenia povedala, že chcem nadštandardnú 😀 a oni sa usmiali a povedali mi, že chvalabohu lebo všetko okrem nadštandardných bolo obsadené a keby som chcela klasickú izbu, tak mi musia urobiť niekde provizórnu posteľ, kým by sa nejaké miesto neuvolnilo. Takže ja som mala šťastie 🙂 Obe nadštandardky boli voľné, tak som si mohla aj vybrať, ktorú chcem 😀 a tá druhá bola ešte dva dni voľná.

foggy6
15. aug 2012

@lola77 ach, kiež by to bolo aj pri mne tak 😀 fakt mám úplné stresy z nemocnice, dúfam že tam nebudem musieť ležať pred pôrodom, že tam prídem už len keď to bude celé rozbehnuté 😀

lola77
15. aug 2012

@foggy6 Ničoho sa neboj 🙂 Základom je pozitívne myslenie a aj pôrod bude potom jednoduchší, ver mi 😉 A myslím si, že je v LC veľa dobrých pôrodníkov a veľa milých sestričiek, ktoré ti radi pomôžu a poradia. Už sa ti to kráti, tak veľa oddychuj a mysli len na pekné veci a na drobátko, ktoré nosíš pod srdiečkom.

kattarinab
15. aug 2012

@lola77 konečne nejaký pozitívny príspevok v tejto téme 🙂

bibka1308
15. aug 2012

@foggy6 Ja som sa tiež neskutočne bála a to som už raz rodila. No musím ti povedať, že hneď ako mi povedali, že idem na sálu som na strach úplne zabudla a neskutočne som sa začala tešiť, že budem mať o chvíľu na rukách svoje bábätko. Strach je prirodzený, takže je to OK.

ludka0610
15. aug 2012

@foggy6 Ahoj ja som v LC rodila 2krat musim povedať že obidva cisarsky vzdy som si polezala na gynde najprv.pri prvom som si nadstandard nedala pretoze ziadny nebol ale kedze som bola po cisaraku a baba co tam bola somnou odisla ked mne maleho doniesli na izbu tak to bolo perfektne bola osm sama na izbe a bolo to super sice ma vyrusovalo plakanie deticiek odvedla ale inak v pohode.pri druhom porode to bolo pred pol rokom som isla na nadstandard je to nadovsetko mliecko Ti daju do chladnicky nemusíš sa nikomu vgyprosovat so sprchovanim nieje ziadny problem maliinke Ti zaspi a ides na to to tam pocujes ked si nechas otvorene dvere.mas tam mikrovlnku kanvicu prefektnu postel ktora sa s tými na izbach neda porovnať.ja som bola maximalne spokojna a tie peniaze absolutne nelutujem totalne sukromie ci pri navsteve ci pri kojeni ci pri oddychu bolo to užsane mala zaspala spala som aj ja kedze po cisarskom som mala hrozne bolesti ovela vedcie ako po prvom.Ja určite nadštandard odporucam je to super maly s manželom mohli za mno na izbu maly sa tam nemusel nudit na chodbe obdivoval malu sestricku ako buva.A stou imunitou si myslim že kazdy normalny kto ta pride navstivit si bez slova ide umyt v prvom rade ruky a u nas malu nikto okrem manzela nechytal nieže by som ja nedovolila ale sami povedali že je to este skoro takže kazdy normaly to pochopi aj sam.Ja som rodila pri Dr Tomašovičovi je to úžasny chlap je to aj moj gynekolog ale je to clovek na spravnom mieste a aj pani doktorka Fulajtarova je velmi mila a perfektna tak isto ako aj Pančikova či Vrga a ja nemožem povedať krive slovo ani na primara .Prajem Vám kocky vsetko len to naj naj aby ste to mali cim skor za sebou a držali v rukach svoje male pokladiky je to to najkrajsie v ziivote co može byť 🙂)

foggy6
16. aug 2012

@bibka1308 @ludka0610 ďakujem žienky 🙂 dúfam že tam v mojom termíne nebude veľký blázinec 😀 (ale to dúfa asi každá tehuľka 😝 )

ivanka12
17. aug 2012

ahojte, tiez by som si chcela zaplatit nadstandard...chcem sa opytat, manzel tam moze byt s nami od rana do vecera? a este jedna otazocka...treba si tam zobrat aj kojenecku podprsenku? dakujem 🙂

huxy
17. aug 2012

@ludka0610 inak aj mňa rezal dr.tomašovič,a tiež nemôžem povedať krivého slova.aj keď úprimne,ja som asi pri zašívaní aj zaspala.keďže som bola už dlho nevyspatá,zo stresu a tak,tak som už po vytiahnutí emky,zaspala 🙂
a inak ako píšeš,každý normálny si bez slova ide umyť ruky.no neviem,veru nie každého to napadne a ešte k tomu bez slova.mám už skúsenosti.a tiež mne nerobilo dobre,keď emka bola ešte malá /a už mimo nemocnice/,že každý ju chcel chytať za rúčky.nosila síce novorodenecké rukavičky,no keď už nie,tak mne to strašne vadilo.však také malé dieťa si dáva ruky do pusy,a veru dospelý aj keď si tie ruky umyje,tak potom znovu kadečo chytá,a potom ide zas k malému bábu.a nehovoriac o deťoch,ktoré na teba pozerajú ako puk,keď im stále dookola hovoríš,nech nechytajú rúčky,že bábo bude choré,lebo si ich dáva do pusy.mne to neskutočne vadilo.

huxy
17. aug 2012

@ivanka12 keďže s nadštandardom skúsenosť nemám,tak neviem odpovedať na prvú otázku.
ale na tú druhú.ja som kojeneckú podprsenku mala so sebou,no obliekla som si ju len na cestu z pôrodnice.ale je to na tebe,vôbec nemusíš mať.no ak budeš kojiť /mne sa to žiaľ nepodarilo/,tak je to asi praktickejšie.ale čo sa týka počas pobytu v nemocke,tak tam som mala len nočnú košeľu s gombíkami,čiže nebol problém.odgombíkovala som si,a snažila sa kojiť 😉

ivanka12
17. aug 2012

@huxy dakujeeem 😉

bibka1308
17. aug 2012

@ivanka12 Doobeda na izbu asi nemôže ísť rodina, pretože sú tam všetci lekári, prebiehajú vizity, najprv tvoja, potom detská, stále na izbu chodia sestričky, potom ti donesú obed. No niekedy som bola šťastná, keď bolo 13.30, pretože vtedy sa to tam začalo ukľudňovať. Môj manžel za mnou chodil poobede, okolo 14.00, 15.00, raz prišiel aj o 20.30 ( rovno z práce) a o tomto čase ho bez problémov vždy na izbu pustili. Mohol tam byť dokedy chcel. Výnimkou bol deň pôrodu, kedy ho za mnou pustili skoro hneď po prevoze zo sály na izbu - asi okolo 12.20. &
Kojeneckú podprsenku som síce mala (po prvom dieťati), ale ani raz som ju nepoužila. V nemocnici som nemala mlieko a teraz ho mám síce dostatok, ale nosím obyčajné a a kojí sa mi v nich výborne. Takže si myslím, že môžeš peniažky použiť na niečo iné ako na podprsenku.

bibka1308
17. aug 2012

@huxy Maličkej aj teraz stále susedia bozkávajú ručičky, radšej im už nič nehovorím, iba dávam pozor , aby si ich pred nimi nestrčila do úst, a keď odídu, okamžite si ich bežíme umývať. Niektorým ľuďom môžeš povedať niekoľkokrát, čo si nepraješ a oni to aj napriek tomu robia, takže už to riešim takto.

huxy
17. aug 2012

@bibka1308 akože aj to je riešenie,veru aj ja som často umývala dcérkyne rúčky.ale zas som si neodpustila poznámku.pretože ak to ľuďom samým nedôjde,tak mňa to zas tak žralo,že som povedala 🙂
a aj dnes veľakrát poviem napr.neteri,že či má čisté ruky,keď mojej chce dávať nejaké jedlo a tak.a dobre vidím,že nemá,že sa hrabala v piesku,hrala s kriedami.takže tak 😉

79zuzik
17. aug 2012

@ivanka12
ja so bola na VIP izbe od rána nebol ale dovolili mu aj od obeda, záleží kto má službu a stalo sa že bol aj do 20,00 a keď aj prišiel lekár na vizitu tak sa nič nestalo

ivanka12
17. aug 2012

@bibka1308
@79zuzik dakujem za odpoved 🙂 tiez si myslim ze asi najviac zalezi od sestriciek a doktorov ktori tam prave budu

ludka0610
17. aug 2012

@ivanka12 navštevne hodiny na Vipke su od 14tej do 18tej ale ak je personal ok tak može byť aj dlhsie.ja som kojenecku podprsenku mala lebo som v nej musela aj spavať prsia sa mi naliali sice až den pred odchodom ale naliali tak že som nestihala menit tampony takže som v nej musela aj spat a vystužea s kosticami ma velmi tlacila.Najlepšie by bolo keby Ti mal kto pozicat aby si to v nemocnici vyskusala ja som napriklad aj doma nosila len kojenecku poldprsenku.To je u každého individualne 🙂)

ludka0610
17. aug 2012

@bibka1308
@huxy No tak ja ich hned poslem kade lahsie mne je jedno kto si o mne co mylsí ja mam usta na to aby som si ich otvorlia na hocikoho mne to problem nerobi a este pred mini ruky utieram nech vidia a neboj sa už ich viac za ruky nechytali...a deti ano to mi ide brutalne na nervy ale mne je jedno ked su matky neschopne a nedokazu si ustrazit deti ja ich ustrazim raz dva hned ich davam od kocika že ju chytat nemožu a už sa naucili (poniektore)ale ja poviem aj mamam nie len sediet a pit kavicku ale si aj vsimať deturence....možno vyzeram ako daka citlivka ale mam dve deti a už som zazila ked boli chory naraz a nikto iny si to neodsral len ja...takže nech si myslí kto chce co mne je to jedno ja to kazdemu raz dva vysvelim...

huxy
17. aug 2012

@ludka0610 súhlasím.no tu sa jedná len o neterku 🙂 lebo väčšinou len ona ju chytá za ruky,alebo jej dáva sladkosť,či ovocie alebo hocičo,a nie raz so špinavými rukami.ale som tam na to,aby som dohliadla.a veru poviem jej,či má čisté ruky.ak nie,nech si ide umyť,a že nemusí dcérke ona dávať,že si sama vezme.no ona je príliš v tomto hrrr,a musím jej to zakaždým hovoriť.a aj tak si veľakrát nedá povedať-teda v tom,že nech jej nedáva,že si vie aj sama zobrať.
nemyslím,že si citlivka.vôbec.a veru aj mne je jedno,čo si kto myslí 🙂 ak nie sú natoľko inteligentní,aby im to samým došlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre