Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

kikoslawa
24. aug 2012

@kattarinab Presne aj ja tak zmyslam, po prve som prvorodicka,lepsie mat niekoho pri sebe aj sa porozpravat kusok a tiez sme v LC ani nie rok, a rodiny mame dost vzdialene. Tak denno denne asi navstevy nebudu,budem rada ak priatel bude stihat.. 😒 ..ale dáko si poradíme snád,ak natrafíme na dobré kolegynky 🙂)
@huxy

kattarinab
24. aug 2012

@kikoslawa noooooo ako pozeram na tvoj termín, možno sa aj stretneme 😉

maggie37
27. aug 2012

Ahojte, neviete či môže byť partner aj pri sekcii? Ďakujem

ivanka12
27. aug 2012

@huxy
@lola77
@localoca ahojte, chcem sa opytat, od ktoreho tyzdna ste chodili na poradnu do nemocnice? ja zajtra zacinam 35tt a doky vravel ze od 35tt sa chodi uz do nemocnice, tak aby som si tam zavolala a objednala sa...a ako to vlastne prebieha? asi sa dlho caka, vsak? 🙂 dakujem

huxy
27. aug 2012

@ivanka12 no myslím,že sa začalo od toho 35-teho týždňa.ale mne gynekológ povedal,nech tam zavolám a dohodnem si termín,aj mi dal tel.číslo.no prebieha to tak,že si treba doniesť moč /skúmavku je možné kúpiť v lekárni-treba to nosiť do každej poradni do nemocky/,potom som chodila na prietoky ci ako to volali /dali tie pasy okolo brucha a sledovali pohyby baba/,na sono,a nakoniec este na vysetrenie.a veru,niekedy tam bolo strasne vela zien,a bola som tam aj skoro 3 hodky.inokedy som zas bola raz-dva hotova 😉

huxy
27. aug 2012

@maggie37 žiaľ neviem,aj keď som rodila sekciou.lenže môj manžel nechcel byť ani pri prirodzenom pôrode,nie to ešte sekcii,takže som ani nezisťovala.mne samej bolo dosť zle-na odpadnutie,a môj manžel takéto veci znáša ešte oveľa horšie 😀

ivanka12
27. aug 2012

@huxy no ja chodim k Mudr. Tomasovicovi a dnes som bola v poradni a do knizky mi tiez napisal telefonne cislo do ambulancie a ze sa mam objednat...tak asi zajtra by som uz mala zavolat...alebo este mam cas? 😅

huxy
27. aug 2012

@ivanka12 neviem,či máš ešte čas.ja som volala ešte v ten deň,ako mi dr.dal číslo.a oni sa ťa tam spýtajú,že v ktorom si týždni a podľa toho ťa objednajú.radšej zavolať skôr,ako neskôr

ivanka12
27. aug 2012

@huxy dakujem velmi pekne 🙂 tak zajtra tam brnknem

terezicka
27. aug 2012

@maggie37 určite nemôže byť !!!!!!! ja som rodila sekciou druhú dcéru a nepustili ho ani na tú vzdycháreň, nieto ešte na operačku. je to riadna operácia, tam môže len personál

lola77
27. aug 2012

@maggie37 nemôže byť, len pri prirodzenom pôrode. ☹

lola77
27. aug 2012

@ivanka12 tak už máš odpoveď 🙂 @huxy ti všetko napísala. Ja som sa neobjednávala lebo mne určil termín Križo a rovno som do nemocnice prišla, ale viem, že tie ktoré patria k iným lekárom, tak sa museli objednávať.
Ja som mala to šťastie, že som tam vždy bola max 1,5 hodinku 🙂 ale stalo sa, že baby čakali dlhšie ☹

maggie37
27. aug 2012

@lola77 ach no tak to bude asi problém, no uvidím čo povie dr... kujeem

veronika81
27. aug 2012

@maggie37 a prečo sekcia??

maggie37
27. aug 2012

@veronika81 lebo som mala odmalička problémy s očami a s vnutorným tlakom či čo to je. a očná povedala, že prirodzený pôrod by mohol ohroziť zrak. aj ked som teraz po operácií očí, uvidíme ešte pôjdem na kontrolu toho tlaku a potom budem vedieť isto.

veronika81
27. aug 2012

@maggie37 jaaj aha. Tak to ano, tiež mám známu, čo jej po operácií očí neodporúčali prirodzený pôrod. V každom prípade držím päste! 😉

lola77
27. aug 2012

@maggie37 Aj ja držím palčeky :-* a daj vedieť, kedy máš čas 🙂

maggie37
27. aug 2012

@lola77 hocikedy mám čas, ja čakám na tvoju odpoved na tu spravu poslednu čo som ti písala 🙂)

ivanka12
28. aug 2012

tak som sa objednala do tej nemocnice, ale mam prist az 24.9., som myslela ze aj skorej sa chodi, lebo to uz budem koncit 38tt...to aj vy ste tak pozde zacali chodit do tej nemocnice? 😕

kikoslawa
28. aug 2012

@kattarinab to by bolo fajn 🙂 a ty uz vies co to bude ?? My este stale nie :/

kattarinab
28. aug 2012

@kikoslawa Ano ja to už viem od 15tt - že budeme mať Tamarku - už mam doma aj ružový kočík, tak snad nam už nič nedorastie 😀 ale bolo mi to potvrdené od dr. už 6x že to bude dievčatko 😉

kikoslawa
29. aug 2012

Juuuj trosku aj zavidim, my este nevieme. :/ A to ti tolko krat robil ultrazvuk???

bibka1308
29. aug 2012

@kikoslawa Sorry, že sa miešam, ale mne robili ultrazvuk v každej poradni a vždy mi tvrdili, že budeme mať dievčatko, hoci manžel tam išiel viackrát so mnou na korekciu pohlavia, ktorá sa samozrejme nekonala. 🙂

huxy
30. aug 2012

@ivanka12 no je to dosť pozde.no ale snáď oni vedia.lebo mne robili tiež plánovanú sekciu v 38t+5 ak si dobre pamätám,a to som do tej poradne chodila už viackrát predtým.

@bibka1308 mne robili ultrazvuk pri každej návšteve nemocnice.nie každý gynekológ totiž ten ultrazvuk má.myslím,že som bola 2x na sone v nemocke-len na sone,aby som mala pre mojho gynekológa.a potom ho robia už len keď sa chodí do predpôrodnej poradne zakaždým.
@kikoslawa a neviem presne koľkokrát mi robili ultrazvuk,možno 5x ? asi.no a tiež nikdy nebolo vidieť pohlavie,lebo vždy bolo bábo otočené ritkou a tak,že nebolo vidieť.no nakoniec v deň,keď mi plánovali sekciu /5 dní pred pôrodom/,tak dr.povedala,že to podľa nej bude dievča - a tak aj bolo 🙂

fomarik
30. aug 2012

@ivanka12 aj mna tak pozde moj gynekolog poslal na sono do nemocnice, ale ked osm začala mierne krvácať v 34tt, tak mi primár na pohotovosti povedal, že v žiadnom prípade tak neskoro, ale že už od 35tt mám tam chodiť stále. No a nakoniec som porodila presne v prvý den 38tt sekciou( kedže sa mi doma začala odlupovať placenta). Takže podla mojho gyndoša by som návševu nemocnice ani raz nestihla, ani jedno ctg by nebolo, nič.

ivanka12
30. aug 2012

@huxy
@fomarik no neviem ci dovtedy aj neporodim 😀 jedine co je vyhoda tak to ze tam nemusim vyckavat, ale zas rada by som mala istotu ze je vsetko ok, tak je to take vselijake

zdenka270921
30. aug 2012

@ivanka12 no mne ešte tiež nekázal vôbec objednávať sa do nemocky.. 3. mám poradňu u neho, tak som zvedavá.. ty máš kedy presne termín?

ivanka12
30. aug 2012

@zdenka270921 ja uz k nemu do poradne nemam chodit, len buduci tyzden sa mam ist spytat za vysledky na streptokoka co mi teraz robil...do teh.knizky mi napisal cislo do nemocnice ze si tam mam zavolat a objednat sa lebo ze od 35tt sa uz chodi tam..termin mam 10.10. 🙂

zdenka270921
31. aug 2012

@ivanka12 joj, tak to ti závidím..som zvedavá, čo v pondelok môj vyhúta..

ivanka12
31. aug 2012

@zdenka270921 a vy kedy cakate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre