Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

huxy
12. sep 2012

@maggie37 ja som rodila cisárskym v lc pred rokom a pol.
priebeh asi takýto:ráno som šla na kontrolu k primárovi,ten rozhodol,že teda bude ten cisársky /kvôli veľkosti bábätka a polohe kp/.išla som si pobaliť veci na izbu,potom som šla na klystýr /poprípade kúsok oholia/.potom ma dali do operačného hábu 🙂 a čakala som vlastne v pôrodnom boxe na rad.trvalo to veru večnosť.a keď to už prišlo,tak som došla na operačku,kde ma vyzliekli z hábu,mala som si sadnúť na stôl,kde mi mali pichnúť čiastočnú anestézu /vypadol mi teraz presný názov/.no keďže kvôli obrovskému brušisku som sa nevedela tak zohnúť,tak ma dali ľahnúť,no musela som sa snažiť dať do klbka,aby vedeli pichnúť.potom kým začala účinkovať anestéza /čo začala dosť rýchlo/,tak mi utierali brucho,dali cievku.no keďže jednej ďalšej mamičke sa začalo bábo dusiť v bruchu,tak ma odniesli naspäť na pôrodnicu,kde som musela prečkať,kým jej spravia akútny cisársky rez.no keď som sa znovu vrátila na sálu,tak mi už len dali plachtu pred hlavu,aby som nevidela čo sa deje navôkol.potom rozrezali brucho,bolo cítiť tlaky,bolesť nie,ale cítila som,ako malú ťahajú von.keď bola von,zašívali.ja som potom zaspala od únavy /bola som nevyspatá už pár dní/.potom mi doniesli ukázať malú,potom ma odniesli na šestonedelie na jis-ku.

maggie37
12. sep 2012

@huxy veľmi dakujem za opis, ach ja asi veľmi naivne dufam že budem mi daju hned male na prsia,.... a kedy si už vedela dieťa dvíhať a fungovať bez problemov?

huxy
12. sep 2012

@maggie37 a ty budeš rodiť cisárskym?zo zdravotného dôvodu?
no na prsia ti ho určite nedajú hneď,ako to mnohé mamičky tvrdia.a že kvôli tomu je lepšia čiastočná narkóza ako celková.no mne ako malú vytiahli,tak ju šli hneď umyť,ani som ju poriadne nepočula plakať.potom mi ju doniesli už oblečenú,v perinke,ale len ukázať na chvíľu-ešte keď ma zašívali.no a v ten deň mi ju doniesli ukázať na chvíľočku,asi 3 hodiny po pôrode.ale držať,som ju ani nedržala,len jednou rukou,ako som ležala.na druhý deň mi ju doniesli párkrát,skúšať prikladať na kojenie.no a nepamätám si úplne presne,kedy mi ju doniesli na stálo.rodila som v piatok poobede,a tuším od pondelka som ju mala na izbe stále.ak si dobre pamätám 🙂
a čo sa týka dvíhania dieťatka a fungovania bez problémov,no asi od toho pondelka sa to lepšilo.ale trvalo ešte hodnú chvíľu,než to šlo úplne bez problémov a bez bolesti.ale samozrejme,bola to znesiteľná bolesť.no a samozrejme,netreba sa nejak náhliť,a nerobiť veci silou mocou

maggie37
12. sep 2012

@huxy nie je to ešte isté, a aj ked sa bojím prirozeneho pôrodu, nebranim sa mu. kvoli očiam však musim ešte absolvovať vyšetrenia a tam sa povie, či by zvládli tlak pri prir. pôrode. čiže kvoli mojmu zraku zatiaľ cisarsky. uvidime. ja chcem byť s dieťaťom hned ako sa bude dať a ten cisarsky sa mi kvoli tomu nepáči, ale zdravie je doležitejšie, počkám si teda na verdikt, ved ešte mám času veľa. 🙂

huxy
12. sep 2012

@maggie37 aha,tak tomu rozumiem.no uvidíš,ešte to nie je isté.inak mne naplánovali cisársky kvôli veľkosti bába a že bola otočená ritkou.a to sa ešte narodila väčšia než predpokladali.a už vtedy primár vravel,že pri takom bábu odporúčajú cisársky,lebo by som sa mohla veľmi "dotrhať".no ja som bola rada,že to nakoniec tak dopadlo,aj keď prvýkrát keď mi hovorili o cisárskom,tak som mala strach z toho.ale ako som videla ženy tam,ako stonali v bolestiach a niektoré dlho rodili,tak som bola nakoniec rada.

maggie37
12. sep 2012

@huxy a prosím ťa koľko mala, že kvoli veľkosti? a od čoho to závisí ake je veľke babo? aj mama mi hovorí že cisarsky je lepší, ale nezdá sa mi to...

huxy
12. sep 2012

@maggie37 emka mala 4130 g pri porode.odhadovali jej nieco cez 3 a pol kila,odhadoval to primar podla sona.ale plus bola otocena ritkou,cize keby bola otocena hlavkou,tak to mozno ide aj prirodzene.
no cisarsky je lepsi v tom,ze nemas bolesti pred porodom,aj niekolkohodinove kontrakcie.ale zas po cisarskom mas bolesti potom,aj ked urcite ine ako tie porodne.a tiez sa nevies postavit na nohy hned,ako po prirodzenom porode.ja som po porode vstala na druhy den rano,s pomocou sestricky,isli sme sa umyt /nie sprchovat,to sa este nedalo,mali sme cievky/,ale tvar,zuby... no a az na dalsi den sme boli potom donutene vstavat same na wc.a bolesti boli hlavne pri vstavani.parkrat mi prislo aj tak zle-na odpadnutie.ale ja som s tym odpadavanim vzdy mala problemy 🙂

maggie37
12. sep 2012

@huxy no uvidím, asi to sama neovplyvním ako to bude... len nech je male v poriadku a aj moje oči 🙂 dakujem pekne za rozhovor..

huxy
12. sep 2012

@maggie37 za málinko.ano,to neovplyvníš.netreba sa do predu stresovať.hlavne,aby bolo všetko v poriadku.tak držím palčeky,nech všetko dobre dopadne 🙂

ivanka12
12. sep 2012

ahojte, prosim vas aku pediatricku odporucate? my by sme chceli Mudr. Zacharovu, len neviem ci je dobra 🙂

mirka099
12. sep 2012

@ivanka12 Ahoj, je dobra, my k nej chodime. Teraz sa strieda aj s manželom, a aj on je super. 😉

kikoslawa
13. sep 2012

Žienky doktor mi povedal, že ešte raz prídem pre výsledky a potom mám chodiť do nemocnice..neviete ako to tam chodi kde vlastne to je, bývam tu necelý rok tak nemám ani šajnu ani známu aby mi poradila 😒 Robia tam sono? Mne doktor vraj už robiť nebude a v 36tt by mal ešte tretie nie?

zdenka270921
13. sep 2012

@kikoslawa No..ani mne dnes môj nedal číslo do nemocnice a budúci týždeň mám ísť už tam... Ale sono už budú robiť na každej poradni, aj tie prietoky či čo aj všetko. Sama som zvedavá 😅 A to sa chodí tuším tam dole v pavilóne, kde je aj to gynekologické sono. Tak sa objednám asi na tom istom čísle, ako aj predtým na soná, môžem ti ho poslať potom.

alusha
13. sep 2012

@kikoslawa hned ako vojdes do nemocnice - do noveho pavilonu cez ten tunel, tak na lavej strane, hned pri vchode...

kikoslawa
14. sep 2012

@zdenka270921 Super,lebo ja by som si ešte najradšej overila či to bude dievčatko,doktor mi to povedal len tak cudne... 😒 áno prietoky to zistia či nemá omotanú pupočnú okolo hlávky a či sa mu dostáva živím koľko by malo..Tak mi prosím pošli to čísielko bo neviem vôbec kde volať. ´Dakujem 🙂
@alusha ďakujem pekne, už by som tam išla aj dnes,,,dačo nové,stále bližšie k mojej malinkej 🙂

ivanka12
14. sep 2012

@zdenka270921 potom daj vediet ako dopadla poradna v nemocnici, ako to prebiehalo 🙂 ja mam ist buduci pondelok

zdenka270921
14. sep 2012

@ivanka12 😉 oki, ja idem tento 🙂

maggie37
16. sep 2012

Neviete či dávaju v GA v Zlatej uličke ten balíček pre tehotne?

meggynkaa
17. sep 2012

@ivanka12 Ahoj aj ja chodím s dcérkou ku dr. Zacharovej a teraz čakám druhé bábo a tiež sa chystám ku nej.Je super a aj sestrička je dobrá 🙂

ivanka12
18. sep 2012

@maggie37 ja som tam chodila, ale ziadny balicek som nedostala

ivanka12
18. sep 2012

@meggynkaa super, sme uz na 100% rozhodnutí pre nu 🙂

veronika81
18. sep 2012

@maggie37 už nedávajú, resp. pred polrokom som nedostala. Pri malom pred tromi rokmi mi dali.
Ten druhý kufrík v pôrodnici stále dávajú.

beba.k
19. sep 2012

@maggie37 mne nedali, ja chodievam do GA, dostala som ho az pri odchode z porodnice, niektore baby ho dostali uz aj pri navstevach poradne...

foggy6
20. sep 2012

@kikoslawa ja som tiež mala stále pocit že naša malá nevydrží do termínu 😀

lola77
20. sep 2012

@ivanka12 Ja chodím s malou ku MUDr. Stehlíkovej a odporúčam 🙂 Je milá, všetko rada vysvetlí 🙂

ivanka12
20. sep 2012

@lola77 tiez som rozmyslala nad Stehlikovou a Rumanovou, viem ze su mile, chodievala som k nim 🙂 lenze zas mame to trosku od ruky z Rubaniska, takze preto sme sa rozhodli nakoniec pre pediatricku ktora je co najblizsie

kikoslawa
20. sep 2012

@foggy6 A vydržala ? 🙂

lola77
20. sep 2012

@ivanka12 Ja som sa tiež rozhodovala medzi nimi 🙂 A obe mám vo vedľajšom činžiaku 🙂 Myslím si, že V LC je veľa dobrých pediatričok. Každá jedna má niečo do seba 😉

kikoslawa
21. sep 2012

Zienky a kde sú tieto pediatričky čo spomínate? My ešte vôbec nevieme kde budeme chodiť.. :P

foggy6
23. sep 2012

@kikoslawa hahaaa nie nevydržala 😉 narodila sa v 38tt 😀 takže už aj ty môžeš zachvíľu čakať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre