Pôrodnica v Michalovciach a epidurálna anastézia

majkika84
11. okt 2012

Zienky, aky mate postoj alebo skor skusenosti s PEDA v MI? a co poviete na Dr. Rejtovu?

kosatka29
22. nov 2012

No tak táto téma by zaujímala aj mňa, prve dve detičky som rodila v Leviciach, mladšiu s epidurálom a bolo to ok .Teraz by som mala rodiť v Michalovciach a tiež plánujem epidurál, ale čítala som tu toľko rozličných názorov na doktorov v pôrodnici že začínam mať obavy.

latvia
27. nov 2012

@majkika84 dr. rejtova je sikovna, ja by som s apri nej nebala rodit. a na pedu je vyborny dr. popjak

latvia
27. nov 2012
1stefi121
31. jan 2013

@kosatka29 aj ty ani ja neviem pri kom rodiť v mi a ešte k tomu som po cisarskom už.

drobna13
31. jan 2013

ahojte zienky aj ja mam obavu z Mi nemocnice lebo som pocula nie velmi lixotive spravy a neviem vobec pri kom rodit sice uz mame dievcatko ale to som mala sekciu v TV bola som tam spokojna ale teraz sme sa prestahovali tu do MI takze lepsie by mi bolo tu

liska111
31. jan 2013

Z vlastnej skúsenosti NEODPORÚČAM rodiť v mi nemocnici!!!

nelly912
31. jan 2013

Ja som mala obe deti v MI, prvé s epidurálom ...nakoniec sekcia......a druhé plánovaná sekcia.
Lekári u ktorých som rodila OK, ale k niektorým sa ani len vyjadriť nedááááá.....nebolo by to slušné.
Ale mám výborného gynekológa a ten bol aj pri pôrode tak to bolo ok.

kosatka29
1. feb 2013

No ja som zatiaľ rozhodnutá rodiť tu v Mi lebo mi to príde praktické rodiť v mieste bydliska , ale chcela by som si volať k pôrodu tiež svoju lekárku - Zambovú to je taká moja istota že to bude ok, ak by mi nešla k pôrodu tak by som tiež zvážila možno nejakú inú pôrodnicu. Ale fakt je že na to že som treťorodička tak som z toho nejak viac nervóznejšia ako pred tým...stále rozmýšlam že čo ak sa stane toto alebo tamto, doktorka mi vraví že je to vekom že som už viac rozumnejšia ako keď som mala dvadsať 😅 Človek by chcel mať istotu že to bude bez problémov a že tam budu samí milý odborníci na ktorých sa dá spoľahnúť 🙂

1stefi121
1. feb 2013

@kosatka29 Aj ja mam Zambovu a volala som ju k porodu tak dufam že pride kedže som mala predch. sekciu tak dufam že aj teraz bude že ma lekarka nesklame nakolko si davm hned aj sterilizaciu. JA sa skor obavam toho Filkora.

drobna13
1. feb 2013

@1stefi121 dakujem krasne takze skor pani doktorka Zambova?Filkora mala moja kamaratka a nestazovala sa a taktiez som pocula ze aj fantazirova prixadza do uvahy ale skor sa priklanam k Zambovej tak sa uvidi :D

drobna13
1. feb 2013

@nelly912 kto je tvojim gynekologom ak smiem vediet?

nelly912
1. feb 2013

@drobna13 MUDr. Holda...keby nie jeho tak nemáme našu druhú malú....po dvoch spontánnych potratoch, on prišiel na to prečo som nemohla otehotnieť.....zvažovali sme nepriechodnosť vojcovodov, hormonálnu disbalanciu a nakoniec ma poslal na hematológiu a tam mi zistili vrodenú trombofíliu....predošlá lekárka to neriešila, "skúšajte"......iný lekár by ma nechal tak alebo odpinkal....s tým mám už skúsenosti..... a ako sa staral o mňa to by malo byť príkladom pre iných lekárov 🙂

margaretka57
1. feb 2013

@nelly912 u mna doktor Holda zanedbal strasne vela veci a aj vysetreni..keby nebolo primara v Trebisove asi by moj syncek ani nezil..

nelly912
1. feb 2013

@margaretka57 vidíš, čo človek ...to skúsenosť 🙂
Ja mám zase svoj názor na niektorých lekárov v MI nemocnici a ver že som nebola jednoduchý prípad.....keď človek zvracia 30x denne , štítna žľaza v keli.... bola som prvé dva mesiace ponapájaná na infúzie a nič som nejedla ani len vodu som v sebe neudržala....zvracala som krv.....potom tehu cukrovka, gestóza, neskutočný krvný tlak....pri 5-tich tabletkách proti tlaku....stále 160-180 na 120....otvorený krček maternice ale zvnútra, od 24 týždňa som musela iba ležať a posledné tri týždne v nemocke.....myslím že toto sa nemuselo skončiť dobre....ja mám s ním iba dobré skúsenosti....

margaretka57
1. feb 2013

chvalabohu,ze mas zdrave dietatko..ja som tiez mala rizikove od zaciatku,ale neako to nebral vazne,ale ako pises skusenost..a dakujem bohu,ze koniec stastny..a lekari v Mi??tak tu by som rozhodne nerodila..

kosatka29
2. feb 2013

@1stefi121 Ja tu moc doktorov nepoznám takže ani neviem kto dr.Filkor je ... ku komu by som určite nešla tak je dr.Kuchta, neviem aký je to lekár , skôr mám s ním morálny problém, raz ma neskutočne naštval a mi len potvrdil že na slovensku je naozaj všetko možné 😒 Ale to je zase na inú tému. No za Zambovou si stojím 🙂

1stefi121
2. feb 2013

@drobna13 A ty koho maš gyn. a prečo si mala prvu sekciu?

1stefi121
2. feb 2013

@kosatka29 No Filkor je primar ja s nim nemam zle skusenosti ved nebolo kedy ale čo som počula ine pacientky tak nie je dvakrat privetivy. Ale 100 ludi 100 nazorov.

drobna13
2. feb 2013

@1stefi121 ja mam holesu a prvu sekciu som mala preto lebo bolo velke babo a nakoniec moja mala dala rucku k hlavicke tak som skoncila na sale ale to ma najprv pekne potrapili kym sa rozhodli ze bude sekcia....tak som zvedava co to bude tentokraat tu v MI

1stefi121
2. feb 2013

A ideš sekciou? Alebo spontanne.

1stefi121
2. feb 2013

@drobna13 A ideš sekciou? Alebo spontanne. Ja mam akosi so sponatneho pordu strach kvoli jazve či sa mi nerozide.

ewicwocka
2. feb 2013

ahojte, ja som rodila v MI pri svojom gynekologovi MUDr. Holdovi a bola som nadmieru spokojna s jeho pristupom, starostlivostou, jednoducho ako keby bol pri mne vlastny otec 😉 bola som spokojna aj so sestrickami v nemocnici a tiez s celkovou starostlivostou 🙂 MI nemocnica nie je ziaden luxus, ale tych par dni sa tam da prezit 🙂

drobna13
2. feb 2013

@1stefi121 tak uz ako pride tak bude :D

petuliik
3. feb 2013

ahojte ja som tiez zvazovala rodit v MI aj ked som vedela ke to prostredie tam je a aj personal... no po rozhovore s mojim manzelom a po nahliadnuti do He nemocnice som sa rychlo a jasne rozhodla MI nie!!..a to nemyslim len to strasne prostredie ake tu v MI je ale aj personal.. nie vsetko jasne ale vacsina su tam neprijemny ludia...a po par porodoch mojich kamaratok a vetu nechod tam.. mi to staci.... :P a teraz co chodim na poradne do He som strasne spokojna aj ked nebudem mat svojho gyn.coho som sa bala...lebo predsa ma pozna uz dlho...no aj tak sa tam tesim pretoze je to uz nemocnica na urovni aj pristup je iny....ako tu...a ako to tam vyzera parada...cize ja Odporucam aj ked cestovat do HE ale urcite nie MI.....nie je to az tak daleko..

petuliik
3. feb 2013

a co sa mi paci najviac a tu v Mi to nepoznaju je ze mate babo aj bez toho aby ste si platili samotnu izbu pri sebe hned na druhy den po porode a uz sa o neho starate same s pomocou personalu ktory vam pekne a ochotou vsetko ukaze....mozno maminky ktore uz maju dieta si povedia ze hm ja si radsej oddychnem ale pre nas mamimky co maju premieru je to podla mna velmi vhodne lebo su s tym babom od zaciatku a zvykaju si na seba od prvej chvilky a opadne aj strach s manipulacie....pretoze ked vam to babo len prinesu vy mu date papat faaajn oddychnete si ale pridete domov a uz tam budete sama nato a potom co??nepride sestricka vam to dieta okupat alebo prebalit....cize HE je niekde inde ako MI to urcite

1stefi121
3. feb 2013

@drobna13 tak mne to veľmi jedni nie je. Prečo potom zvažuješ dr. Zambovu ved ked to je jedno tak je jedno pri ktorom budeš rodiť nie? Aj navštevuješ dr. Zambovu?

liska111
3. feb 2013

@petuliik Úplne s tebou súhlasim, buď He alebo Ke- Šaca. Tam sú profesionálny doktori a hlavne ľudsky!!!!!!! Prajem aby všetko dobre dopadlo

fajndievca
3. feb 2013

Ahojte žienky, ja som bola v nemocnici v Mi operovaná a pred nedávnom som tu rodila. Pred každým jedným zákrokom som sa bála, no neľutujem, že som sa rozhodla pre Mi nemocnicu, lebo som bola veľmi spokojná. Personál na gyn, pôrodnici, šestonedelí a novorodeneckom, bol veľmi milý, ústretový, ochotný aj o polnoci pomocť. Počas mojej hospitalizácie za mnou každú chvíľu niekto chodil a pýtal sa, ako sa cítim a či mi niečo nechýba. Takže ja mám s Mi nemocnicou iba dobre skúsenosti. (a mimochodom, nechcela som to tu písať, ale ak sa má niečo stať, stane sa všade, aj v He, aj v Ke, aj na konci sveta, moja kamarátka išla rodila do He, no nevyplatilo sa jej to, lebo jej nesledovali ozvy a bábo jej ešte v brušku zomrelo ☹ )

petuliik
3. feb 2013

@liska111 Dakujem pekne...taak taak presne bud alebo...ale He mam blizsie a kedze mam termin teraz a nikto netusi ako to pocasie bude vycinat nechcem porodit nikde na Dargove ....ale ja som spokojna zatial s pristupom ku mne....uvidiim ako to bude pocas a po porode ale verim ze len a len skvelo...

petuliik
3. feb 2013

@fajndievca Ja viem aj ja soms i to vravela ze ak sa ma nieco stat stane sa...ale tu soms kor pozerala na starostlivost o seba a o moje dieta...a hlavne ako to v tej danej nemocnici vyzera..a kedze som si v MI nemocnici odpraxovala 2 roky viem ake to tam je preto somsi povedala ze nie...a aj moj vlastny gynekolog mi povedal ze bude He lepsie riesenie....no ale 100 ludi 100 chutii....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre