Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

ester177
19. aug 2019

Hroznè. Som štastná, že 2.dieťa som rodila v Bratislave. Na Trstenú nezabudnem, tiež mám traumu na celý život. Takmer mi tam 1.dieťa pri porode zomrelo. Lebo sa im nechcelo robiť sekciu. Snáď tú pôrodnicu jedného dňa zatvoria a otvoria novú v Námestove. Alebo vyhodiť celý personál a zamestnať nových lekárov a sestry. V Bratislave, v porodnici na Antolskej, kde som teraz rodila, som si vsimla, ze je to hlavne lekármi. Tí sa správajú úžasne a hlavne ľudsky a ohľaduplne, a sestričky akoby kopírovali tento prístup. Zkrátka lekári sú im vzorom v správaní k pacientom. V Trstenej sa ešte majú čo učiť a doháňať. Násilnosť už nie je "in" , nie sme v stredoveku ani na vojne. Vizity ani nejdem komentovať. Tu som mohla mať na stolíku pri posteli aj milion veci polozenych, v Trstenej "len šálka", no drezúra, čistá psychiatria...

severannka
3. dec 2019

@tobias11 to si pri akému doktorovi rodila ja by som ho udala

tobias11
3. dec 2019

@severannka pri Kyselovi

tobias11
3. dec 2019

@tobias11 nemám silu bojovať so súdmi syna mi to nevráti a on by si mal vyzliecť plášť lebo doktor sa takto nespráva a už vôbec nie na pôrodnej sále

severannka
3. dec 2019

@tobias11 myslela som si

haluska20
21. feb 2020

Nikdy viac, je mi este teraz zle. Po novom roku som prestala citit pohyby, isla som mimo poradne k doktorke, ktora mi povedala, ze mi malicky zaostava o 3 tyzdne, poslala ma do nemocnice nech zvazia hospitalizaciu. Tam mi spravili ultrazvuk, kardiotokograf a poslali domov s kontrolou o tyzden,ze skontroluju ako malicky pribral, vysetroval ma primar, este na zaver mu hovorim(zacudovana, ze mam ist domov) ze ale mne sa babatko vobec nehybe, ziadne pohyby necitim. Odpoved tak male dieta vobec citit nemusite (28tyzden) preco som ich predtym citila? Este aj prve tehotenstvo som nemala ok, na co sa ma aj pytali, ze preco bolo ukoncene predcasne cisarskym, vravim kvoli preeklampsii. Takze prve tehotenstvo zle, v druhom zaostavanie o 3 tyzdne, teda uz nieco nebolo ok, nebol vyzivovany a poslu vas domov? Doteraz mam traumu z toho, neviem sa vyrovnat s tym ze zomrel, ide mi o princip, keby ma hospitalizuju, urobia maximum co sa da a aj tak by neprezil, clovek by to akosi tak zobral, ze to tak malo byt, ze sa urobilo, co sa dalo, no nevyslo to. Uplne lahkovazny pristup, neodporucam. Dcerka sa mi nastastie narodila v Mt mozno by aj tej nebolo!! Pri dcere som isla klasika do poradne, tlak 180/150 a moc na tri kriziky, gynekolog ma zachrankou poslal na prevoz do Trstenej, tam hned na chodbe doktorka sa na mna osopila, na co som si volala sanitku, ze mi nic nie je, na to sestricka jej z poza chrbta ukazuje, ze uz mam z mocu tvaroh. Vysetrili ma, do toho prisiel este primar, ze som prisla neskoro, ze som tam mala davno byt a ze ak to nedopadne dobre, oni zodpovednost nenesu. Doktorka predo mnou zdvihla telefon so slovami posielame vam pacientku s retardovanym plodom a to som uz chvala Bohu isla sanitkou do Mt. To ale bolo 10 rokov dozadu. To, ze sa tam nic nezmenilo za tie roky k lepsiemu, som teda netusila. Otras!!! A ak si to tam aj niekto pochvaluje, tak podla mna len zeny, ktore maju cele tehotenstvo ukazkove, take, co by vedeli porodit aj doma v obyvacke na gauci.

tobias11
22. feb 2020

@haluska20 myslím že s takouto stratou dieťaťa sa nedá vyrovnať. Nech si každý vraví čo chce ale je to strašná bolesť a každý deň pred očami všetko čo sa odohralo. No to sa nedá zabudnúť. Prajem vám veľa síl

dzulik_
22. feb 2020

@haluska20 mňa v Trstenej dávali dokopy po strate bábätka v podobnom týždni ako si bola ty. Takže ťa aj trochu chápem, ako sa cítiš. Ja som nemala čo vytknúť, keď som prišla sanitkou, celé oddelenie bolo na nohách od doktorov po sestričky na sále. A každý jeden prejavil súcit. Mrzí ma, že si sa nestretla s rovnakým prístupom ako ja. 😔 Ale s tvojou poslednou vetou si dovolím nesúhlasiť.

haluska20
22. feb 2020

@dzulik_ ide mi o princip, co by sa stalo keby si ma tam nechali, pre istotu? Ved je to statna nemocnica, pobyt ten doktor nehradi z vlastneho vrecka. Preco vsade v online poradnach je nazor gynekologa, ze pokial zena prestane citit pohyby, ma okamzite ist na pohotovost? Ked mi v nemocnici na to odpovie, ze ich citit nemusim? Na co mame nemocnice? To som rovno mohla ostat doma, nikde nechodit a mohol dozit, rozdiel v tom nevidim, nepomohla som mu nijak, ani oni, rozdiel mam akurat v tom,ze ja nemam vycitky, keby som nikde nesla a az na poradni mi doktorka povie, ze nezije tak by som mala vycitky do konca zivota... Lenze ja som isla a vcas, ked este zil,no bolo mi to na dve veci, co som si ho mala sama doma vybrat, rozrezat sa? A pochybujem, ze keby tieto priznaky ma niekto z jeho pribuznych tiez by bola odpoved mozes ist domov?A o tyzden na kontrole v nemocnici co mi povedali, ze zomrel to este zaklincovali tym, ze mam ist domov, volam sestricke od svojej gynekologicky lebo som mala ist na druhy den na krv, ze nepridem, ze uz netreba ze uz mi babatko nezije, ze dnes mi to oznamili a ona na to, tak ste v nemocnici, ano? A ja ze nie, s tym mrtvym ma domov poslali, ze mam prist na druhy den,ze ak by som krvacala, nieco sa dialo, mam volat pohotovost. Ani som tam uz nesla, isla som ho porodit do inej nemocnice. Muz mi vravi, ze tam nepojdes, clovek v tej chvili na seba nemysli, bola som si sama sebe ukradnuta,zial som mala za syncekom..

haluska20
22. feb 2020

@tobias11 dakujem pekne.. veru nezabudnem nikdy, ak aj sa mi zmierni zial dalsim diedatkom, na toto nezabudnem, uz to budem brat tak, ze som mala mat tri deti.

dzulik_
22. feb 2020

@haluska20 neviem kedy sa ti to stalo, nedávno, len pár dní dozadu mi žienka z rodiny hovorila, že pani v 9.mesiaci prišla tiež s tým, že necíti pohyby a poslali ju tiež domov, vraj na druhý deň mala prísť na príjem, žiaľ bábätko už nežilo. Celkom tomu prístupu nerozumiem, ja som v tomto tehotenstve chodila na pohotovosť dosť často a vždy mi povedali, že radšej 100x zbytočne ako raz neskoro. Tak ma to ozaj prekvapuje a mrzí zároveň 😔 ty výčitky mať nemusíš, keď vieš, že si urobila všetko čo sa dalo. Ja mám výčitky, že moje telo nedokázalo donosiť moje dieťatko o pár týždňov dlhšie, kedy by už malo šancu prežiť. A zároveň ťa chápem, že na túto nemocnicu nemáš dobré slovo, zrejme by som tiež na ňu zanevrela po takejto skúsenosti.

haluska20
22. feb 2020

@dzulik_ napisem ti spravu 🙂

tobias11
24. feb 2020

@haluska20
My by sme mali štyri keby pán doktor nebral stále do úvahy že nie som schopná ani dieťa porodiť a pomohol mi. Ale to je už na jeho svedomí ak vôbec nejaké má.

augustin122
9. júl 2020

Ten primar v Trstenej sa tvari ako keby zozral vsetku mudrost sveta,vychvaluje sa aky je odbornik na internete a pritom je to obycajna nula co sa do toho ani nerozumie..len caka na obalku,ale jemu sa to vsetko vrati aj tym priblblym dedinskym trubam co tam robia,ten oravsky boh to vsetko vidi,neodporucam tychto amaterov v trstenej ani nahodou este vam tam zabiju dieta ako pisu dievcata vyssie

tinus1994
20. dec 2020

Ahojte, sú tu nejaké nové skúsenosti s pôrodnicou v Trstenej? Ako to tam teraz prebieha? Ďakujem

ester177
28. okt 2021

@haluska20 uplne suhlasim. Porodnica pre bezproblemove porody, ako z obyvacky. Komplikacie nezvladaju zodpovedne. Aj moj syn bol 3 tyzdne pozadu, prisla som tyzden pred terminom so zapalom obliciek, samozrejme mi vyvolavali porod, prepichli vodu, a od toho momentu malemu vynechavalo srdiecko. S tymto stavom ma nechali tak celu noc, na druhy den znovu infuzie na vyvolanie, plodova voda odtecena 30 hodin, dietatu padali ozvy, a ked uz prestalo srdiecko bit, tak ma rozrezala a vytiahla ho zvonom. 2 dni padajuce ozvy srdiecka a zapal obliciek u rodicky, nepostupujuci porod a zelena plodova voda sa im nezdalo byt ako indikacia na cisarsky rez. Radsej dieta ozivovat 6 minut. A urobit zo zdraveho dietata poskodene dieta. Katastrofa. V civilizovanom svete a v porodniciach vo velkych mestach sa takto nezodpovedne nepristupuje. Isla som tam s dôverou, a bola velmi sklamana. A to, ze moj syn neostal po takom porode retardovany, je zazrak, a Bozie pozehnanie.
Som 13 rokov od tejto hroznej skusenosti, a neda sa na to zabudnut.

severannka
2. nov 2021

@ester177 ja by som im ruky nohy sklamala , aj ja mám podobnú zlú skúsenosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre