Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

maminka1986
5. apr 2020

@bronis92 ahoj ako si dopadla prosím? Dalo sa ist pp 72hod domov?

yogi_22
11. apr 2020

Baby, ktore mate naplanovanu sekciuv ZV, mozem sa opytat z akeho dovodu? Ci je to len nejaka preventivna zalezitost alebo kvoli zdravotnym komplikaciam? Bola som na prvej poradni u MUDr. Jenca v 36 tt a kazal mi vybavit si predoperacne vysetrenia kvoli tomu, ze prve dieta bolo rodene sekciou. S tymto nemam problem, ale povedal, ze ak neporodim do terminu, objednava ma na sekciu. Ja to vsak odmietam, rada by som tentoraz rodit prirodzene a hlavne nemam zatial ziadne komplikacie, ktore by ma predurcovali na sekciu. Maly bude mat okolo troch kil, od sekcii presli tri roky, jazva zatial drzi ako ma, citim sa dobre. Akurat chcem aby sa proste dieta vypytalo na svet same. Prvu dceru som rodila 40 tt + 6 a vsetko sa mi pekne rozbehlo samo. A to som si prave Jenca vyberala, ze je zastanca prirodzenych porodov, ale z tohto mam normalne des a paniku...akoze preco musim porodit do terminu, ked ten je len orientacny?

sara07
11. apr 2020

@yogi_22 mna doslova pripravovali hlavne na cisársky, ale tiež to tak zobrali , že ak nie do určitého termínu tak potom bude cisarsky, tiež som mala predoperačné urobené všetko a nakoniec som rodila klasicky
oni radšej fakt riešia klasiku, však pokecaj hlavne s ním , ale tiež nemôžu nechat prenašat kym bude zelena voda atd

yogi_22
11. apr 2020

@sara07 Mozes mi ten tvoj pripad popisat blizsie? Tak si rodila vlastne v termine ci pred alebo po nom? A napriklad ja uz som pri prvom porode mala presne zelenu plodovu vodu, ale nikto to v BB neriesil. A u koho si rodila? Myslis, ze sa bude dat dohodnut aj s Jencom? Davali ti aj nejaku vyvolavacku, pripadne si mohla mat aj epiduralku alebo ako to funguje v tomto pripade?

sara07
11. apr 2020

@yogi_22 ja som epiduralku vyslovene nechcela takže v tomto ti nepomôžem
ani pri jednom pôrode som ju nechcela
ja som nemala zelenu vodu ani raz, v podstate to tak nejak vždy bolo že dáme cisarsky a nakoniec sa to vždy samé rozbehlo a rodila som klasika
musiš sa vela prechadzat to som fakt robila kolečka dookola ked už začali kontrakcie alebo odišla voda, ale kontrakcie ešte neboli
vždy to tak nejak bolo že ak sa to dovtedy nerozhybe bude cisarsky ale vždy sa to tak heclo že som rodila klasika, a aj oni to tak smerovali
ano s jenčom kamodovou, olajcovou sa vždy dá dohodnut, vysvetlia a dá sa , aj ta upokoja všetko , jenčo je super ako

sara07
11. apr 2020

pri poslednom tak bolo že máme čas, ak sa to nerozbehne samé tak až potom dame vyvolavačku, fakt som mala pocit že sa snažia aby to bolo čo najprirodzenejšie
škoda že tam sestričky z novorodeneckého to kazia, vždy tam boli dve super a ten zvyšok čisté zufalstvo

yogi_22
11. apr 2020

@sara07 dakujem za informacie, sama som zvedava, ze ako to bude. Ale mám este nejake styri tyzdne, tak hadam sa to dovtedy nejako vyvrbi 🙂

80maja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi_zunk
24. mar 2021

Ahojte, prosim vás, neviete, či MUDr. Haško robí stále vo Zvolene? Neviem sa dopátrať k tejto informácii.. vďaka za prípadné odpovede 😊

sara07
24. mar 2021

@zuzi_zunk zavolajte si priamo na oddelenie a dozviete sa, inak užasny pôrodník , a to nie je len môj názor

zuzi_zunk
24. mar 2021

@sara07 vďaka za odpoveď a názor🙂

zloba666
13. aug 2022

Ahojte baby, prosím vás aky je postup keď chcem epiduralku? Robia sa nejaké vyšetrenia?

aaadkaaa
13. aug 2022

@zloba666 ano, tvoj gynekolog ti vezme krv a s vysledkami potom pojdes do nemocnice, dole do chir.pavilonu na 1.poschode na odd.anesteziologie, tam ti urobia poucenie

zloba666
13. aug 2022

@aaadkaaa
Ďakujem a v koľkom týždni sa chodí na toto poučenie?

aaadkaaa
13. aug 2022

@zloba666 nie je presne urceny tyzden, ale nie velmi skoro, aby sedeli vysledky krvi...ale zase ani neskoro, ak by ta chytil skor porod....ja som bola v 38.tt,ale kludne sa informuj skor, tvok gynekolog ti povie, aj tak musis pockat na vysledky z krvi

zloba666
13. aug 2022

@aaadkaaa
No Bezva. Snáď do 38t vydržím 🤭.. Takže si rodila s epiduralkou? Vieš porovnať rozdiel?

aaadkaaa
13. aug 2022

@zloba666 ja som este nerodila, uz som mala min.vikend a stale nic. Snad mi ju stihnu pichnut...pri prvej sa nedalo...

zloba666
13. aug 2022

@aaadkaaa
Aha, držím teda palce aby to išlo rýchlo a hladko 😊.. Ak ta môžem poprosiť potom mi dáš vedieť ake to je s epi 🙏😊

aaadkaaa
13. aug 2022

@zloba666 jasne, ak sa mi ju teraz podari dostat 🙂 dakujem 🙂

zloba666
13. aug 2022

@aaadkaaa a predtým nestihli alebo prečo nedali?

aaadkaaa
13. aug 2022

@zloba666 neotvarala som sa vobec, takze sa nedalo dlhe hodiny podat a potom som sa zrazu otvorila doslova naraz a to uz nemalo vyznam na poslednu chvilu

aaadkaaa
19. aug 2022

@zloba666 no tak epidural je parada, uplne mi zmizli bolesti na hodniku, potom mi sice pichli oxytocin, nech sa to urychli, ale ta hodina mi velmi pomohla, lebo uz som bola vycerpana a triaslo ma normalne, takze ja ju urcite odporucam 🙂

zloba666
24. aug 2022

@aaadkaaa
Tak super teda. A gratulujem.. Už máš aspoň po tom 😊.

aaadkaaa
24. aug 2022

@zloba666 ano, dakujem 🙂

miskachrumka
24. aug 2022

Ja by som už asi do zv rodiť nešla :(

zloba666
26. aug 2022

@miskachrumka
Prečo? 👀🙈

zloba666
26. aug 2022

@aaadkaaa
Už ste doma? Koľko dní sa ostáva v nemocnici?

miskachrumka
26. aug 2022

@zloba666 to je na dlho ..

aaadkaaa
26. aug 2022

@zloba666 v utorok nad ranom som porodila a v piatok som sla domov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre