Pôrodnica Zlaté Moravce. Aké máte skúsenosti?

tinax
11. apr 2007

Ja mam sice este dost casu ale uz zacinam rozmyslat kam do porodnice. Dufam, ze sa tu najdu maminy, ktore maju skusenosti s porodnicou v Zl.Moravciach. Prosim napiste svoje skusenosti. Dobre aj zle. 🙂

gresa
11. apr 2007

Ahoj Tinax, moja švagriná koncom marca rodila v Zlatých Moravciach a bola spokojná. Boli tam len 2 mamičky, tak sa im mohli dosť venovať. Nespomínala, že by jej tam niečo vadilo. Tak len toľko. A prajem Ti bezproblémové tehotenstvo 🙂

tinax
autor
12. apr 2007

gresa dakujem za odpoved.

retaux
12. apr 2007

Ani ja ešte nie som pevne rozhodnutá či Nitra alebo Moravce. V Moravciach ale vraj nemajú takých odborníkov na novorodeniatka. Ak sa mimi narodí choré alebo mu niečo bude, aj tak ho budú presúvať do Nitry. A to by som nechcela.

retaux
12. apr 2007

A je pravda, že je pôrodnica úplne vynovená? Tinax, ty si priamo z Moraviec?

tinax
autor
12. apr 2007

retaux, neviem ci je uplne vynovena ale bola tam vcera pozriet a vyzerala celkom fajn. Som priamo zo ZM, ale nepochadzam odtialto tak sa tazko hladaju rady. Ja mam obavy trochu aj preto lebo na 90% budem musiet rodit cisarskym.

retaux
12. apr 2007

Ja som z Vrábel, takže mám rovnako ďaleko aj do Moraviec aj do Nitry. Preto sa neviem rozhodnúť.

tinax
autor
12. apr 2007

retaux, tak daj vediet ako si sa nakoniec rozhodla. Bude ma zaujimat aj NR. A prajem prijemne tehulkovanie. 🙂

tinax
autor
7. sep 2007

ahojte. Chcem tuto temu znovu trochu ozivit. Nepribudli tu nahodou nejake kocky co rodili v Z.Moravciach?

jaja25
7. sep 2007

Ahojte. Ja pochádzam zo Zlatých Moraviec- momentálne bývam v BA. Ja som videla aj starú aj novú pôrodnicu. Nová je pekná, chyba je len v tom, že tam bola pôvodne chyrurgia. Istý čas sa tu rodili detičky s pemfigami.(vyrážky na koži). Momentálne neviem či tu niečo také hrozí, ale spýtam sa mojej mamičky, ona občas slúži na deckom v ZM.

jaja25
7. sep 2007

A ešte k tomu novorodeneckému: naozaj tu nemajú prístroje pre bábatko keby nebolo v poriadku a prevážajú do Nitry.

maca21
7. sep 2007

ahojte ja som rodila v ZM, na Nr som vôbec nepomyslela, je tam krásne vybavenie, prístup lekárov a sestier super, nestretla som sa tam s žiadnymi negatívnymi skúsenosťami, všetci sú tam velmi milý a ochotný od primára po všetky mladé milé doktorky 🙂 takže držím palce a vrelo odporúčam 😀

tinax
autor
7. sep 2007

jaja, o tych vyrazkach som pocula aj ja ale vsetko od bab ktore tam rodili davnejsie. Keby sa Ti podarilo zistit nieco nove, bola by som rada za kazde info.
Maca, pri kom si rodila?

maca21
7. sep 2007

tinax pri Živčákovi a doktorke Chládekovej, obidvaja sú ok, ale doktorka je lepšia, no citlivejšia 🙂 a k tým vyrážkam ked som rodila ja ani jedno babenko nemalo vyrážky, hygiena je tam na úrovni či sprchy či wc-ka a hlavne pôrodná sála nám na izbách 3x denne upratovali 🙂

tinax
autor
7. sep 2007

maca som rada ze mas pozitivne skusenosti. Pravdu povediac zacinam sa priklanat viac k ZM, aj koli tomu ze neviem kto by som mnou letel do Nitry. Manzel byva casto prec. A tazko sa nieco planuje, zvlast ked rozdiel terminu podla MS a sona- "velkosti mimca" je az 3tyzdne.

maca21
7. sep 2007

tinax nviem ja si myslím, že nemusíš stresovať ZM sú vážne na úrovni, ja ozaj na nikoho a na nič nemôžem povedať krivého slova, aj detské sestry sú zlaté 🙂 držím palce

tinax
autor
7. sep 2007

zacala som chodit (teda ak sa 1x pocita) aj na tie pred-cvicenia do ZM-nemocnice a ta cvicitelka je v pohode. Jedineho coho sa obavam ak tam bude zrovna Kasuba od ktoreho som si zobrala pocas tehu prec kartu aby ma nahodou nenechal zbytocne trapit, lebo je urazeny.

jaja25
14. sep 2007

Tak najnovšia infoška o Zl.M. pôrodnici. Infekcia bábatiek sa už dlhšie nevyskytla a majú tu naozaj len pár porodov do týždna, takže miesta je tu až-až... 😉

jaja25
15. sep 2007

Opravujem čo som napisala včera. Kamoska sa vratila z porodnice v Zl.M. a babatko má buly. Su sposobené rezistentnými stafilokokmi. Takze je len na vas ako sa rozhodnete. Ak tam predsa len pojdete, zoberte pre babatko vsetko vlastne. Nepouzivajte nemocnicne veci!!!!!

petusko
17. okt 2007

ahojte kocky 😉
tak ja som rodila v januari v ZM, pri dr. Zifcakovi a dr. Chladekovej, nemozem sa stazovat.
aj vtedy nas tam bolo len par, takze to bolo fajn. sestricky boli tiez v pohode, infekciu sme nedostali, ani deticky,ktore boli s nami v porodnici.
ak budem este niekedy rodit, tak pojdem asi znova do Moraviec. 😉

tinax
autor
30. okt 2007

ahojte baby. Tak ja som tiez nakoniec rodila v ZM, pri Balcovi a super. Vsetok personal bol super, nemozem sa vobec stazovat (az na stravu 😀 ), malinky je uz doma a zatial sme v pohode. Az mi je luto ze chcu porodnicu zavriet, uvidime ako to dopadne. Nas tam bolo teraz vela, mali nejaky naval ale aspon nas pustili skor domov. 😉

petusko
5. nov 2007

MuDr. Balco je moj gynekolog 😉 som s nim vcelku spokojna 😉

sisi28
6. nov 2007

Ahojte všetky mamičky a bábätka!Chcem sa vyjadriť k tej "slávnej infekcii", všetky sa toho obávajú a samozrejme, je to úplne normálne.Moje dieťatko to malo tiež a zvládli sme to úplne v pohode. Nie je to nič strašné, a okrem toho je to všade, len v malých ZM sa z toho urobilo veľké haló! A nechápem ako niekto môže napísať že detičky sa rodia s pemfingami, a hlavne keď má matku lekárku. Veď aj každý laik vie, že pemfigy sú potničky, ktorým nezabránime nijako, a hlavne v letnom období. Chcem pochváliť všetky sestričky hlavne z novorodeneckého oddelenia, ktoré mi s ochotou vysvetlili čo je to bulózná dermatitída - tzv. buly. So zlatomoraveckou pôrodnicou a novorodeneckým oddelením som veľmi spokojná a všetkým patrí moje veľké ĎAKUJEM!!! 🙂

jaja25
6. nov 2007

Nehnevaj sa Sisi. Neviem z kadial más informácie že pemfigy sú potničky 😕 . Pemfigy sú spôsobené streptokokmi. Kědze bábatko prichádza zo sterilného prostredia z maminky, nemá sa kde stretnúť so Streptokokmi. A potničky tiež bábatko nemá hned po narodení...

jaja25
6. nov 2007

Máš pravdu že som sa 7. septembra zle vyjadrila. Bolo to myslené, že detičky odchádzajú domov s pemfigami... ☹

sisi28
6. nov 2007

Keď už ide o tie bacile, tak sú spôsobené (zlatými) stafylokokmi a nie streptokokmi. Nikto nemá sterilný organizmus, skús si spraviť výter z nosa alebo z hrdla, v moraveckej pôrodnici nám ho robili, a skoro každá sme ho mali pozitívny. Ja som rodila v lete, a moje dieťa malo potničky hneď na druhý deň a za to predsa nikto nemôže, veď preto nám kážu ošetrovať záhyby liehom. Bulózna dermatitída je ustanovená diagnóza, dosť som sa s tým zaoberala, keďže sme s tým museli prejsť, a to znamená, že to poznajú všade na svete a nie len v Zlatých Moravciach.

jaja25
6. nov 2007

Ale hádam si nemyslíš že v maternici sú deti v nesterilnom prostredí?? To by sa potom rodili choré, kedze nemajú dovyvíjanú imunitu. Je jasné že po pôrode sa osídli organizmus baktériami...

sisi28
6. nov 2007

Ale ja nechápem o čom to hovoríš?! veď je predsa každému jasné, že v maternici je sterilné prostredie, ale ako náhle prejde dieťa pôrodnými cestami a príde na svet, tak sa naňho pri prvom kontakte s matkou, sestrou alebo lekárom niečo nalepí. Mne sa len nepáči, že to všetci zvaľujú na nemocnicu, pretože mne tam bolo naozaj veľmi dobre, personál bol úžasný, všetci sa snažili a preto by bolo veľmi zlé, keby toto oddelenie zavreli.

jaja25
6. nov 2007

Myslím že zavretie pôrodnice v Moravciach nezáleží ani odo mňa ani od Teba, ani od nášho pokecu na internete. Ja nikoho neodhováram od pôrodu v Moravciach. Je to vec kažkého osobná. A som rada že Tebe sa tam páčilo, aspoň môžeš porozprávať ostatným mamičkám ako tam všetko prebiehalo. Moje písanie o infekcii bolo myslené ako prevencia , nie ako antireklama. Ale každý nech si spraví vlastný názor...

fabiana
6. nov 2007

Baby, prečo sa hádate????

jaja25
6. nov 2007

Ospravedlnujem sa ak to tak vyznelo. Nemala som v úmysle s nikým sa hádat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre