Pôrodnica Zvolen alebo Banská Bystrica? Kam ísť rodiť?

evian78
1. okt 2011

Ahojte, moc by ste mi pomohli v rozhodovaní či ísť rodiť do Zvolenskej pôrodnice alebo do BB. A ak máte skúsenosti so SUPER pôrodníkom aj to by pomohlo 🙂 .

ivusa3
24. máj 2016

Ahojte, zaujimalo by ma, ci vo Zvolene je moznost epiduralky 24h denne? resp. je to nejak casovo ohranicene? dopocula som sa, ze len v pracovnych dnoch, do 15.30h, v ostatnych pripradoch po dohovore s anesteziologom. Mate s tym niektora skusenost? Najlepsie nejake aktualne info 🙂 termin porodu mam na zac. sept. (som prvorodicka) a rada by som rodila vo Zvolene. dakujem za info 🙂

anajko
1. júl 2016

Ja som s BB nebola spokojná,pôrod som mala cisársky kvôli KP A úzkej panvy, takže tam ma nenechali trápiť,ale tá následná starostlivosť hrôza.Dieta mi nedoniesli takmer 2 dní,čo sa potom odrazilo na kojeni,nemala som mlieko a sestry len šomrali,že si vymyslam,že prsia mám tvrdé (to mi len tak prstom pichla,žiadna pomoc),že mám dieťa vážiť pred a po kojeni,keď som odvazila po hodine cucania,prírastok 0g.Mala mi plakala od hladu,po dvoch dňoch sa už nevládala ani prisať.bola som zufala.Navela mi po hodinách plaču s veľkou neochotu dali UM samozrejme s poznámkou že si vymyslam.pre mňa to bol strašný zážitok.samozrejme,kvôli vysokému úbytku na vahe sme potom museli ostať dlhšie.tiez malej zabudli dávať kvapky do oka.Na nadštandardke že sa vraj lepšie staraju.Od kamarátok však počúvam len samé sťažnosti aj na pôrod.planujeme 2.dieta a zvažujem aj ja ZV

any14
13. sep 2016

Ahojte, bola by som rada, ak by mi niekto poradil aktuálne dobrého pôrodníka v BB, ktorého by som si mohla zazmluvniť. Ďakujem.

evka26714
14. okt 2016

Ja tiez uvazujem ci mam ist do BB alebo do ZV porodit moje 2.babo. prve som rodila v BB a nemam dobru skusenost. Od zaciatku ako som prisla na porodnicu vedeli ze dieta bude väčšie.do porodnice ma priviezli o 20 hod.do polnoci ma 2krat doktor pozrel a skonstatoval ze ho maju zobudit o 4tej rano.skoro 4hodiny som bola na porodnici sama kedze nikto v tom case nerodil a sestricky si isli tiez zdriemnut.este ze bol pri mne manzel.presne o 4tej prisli za mnou ze mozme rodit.no bola som malo otvorena tak mi este nieco pichli a isli sme na to.po hodinovom tlaceni som uz nevladala,revala som a doslova prosila nech mi daju cisarsky,ze ja dietatko nevladzem vytlačiť.doktor uz bol nalomeny ze ideme dat cisarsky tak si zavolal dalsieho doktora na pomoc,no ten povedal,ze v ziadnom pripade sa cisarsky nebude robit,ze to vylacim a este k tomu zacal na mna hucat ze som mama tak sa mam aj tak správať a nemam revat.a to som naozaj nejake histericke sceny nerobila,len som sa bala uz o babo.uz som bola zufala.nakoniec mi jeden doktor musel laktom tlacit na bruho a druhy tahat malickeho von ani netusim kedy ma roztrihli.po hodine a pol TLAČENIA som malickeho úspešne porodila.podotykam nas syncek mal 4850gr.56cm a ja mam 159cm.malemu zlomili klucnu kost pri porode a mesiac mal hlavku celu opuchnutu a modru vyzeral ako dobity,bielka uplne krvave a az po mesiaci mu to zmizlo.

dobromila1111
14. okt 2016

@evka26714 och co na toto povedat,hovada! Dufam,ze ste uz v poriadku a aj budete..drzte sa

winni
14. okt 2016

Zvolen! Určite by som išla do Zvolena. Lekárska starostlivosť veľmi dobrá, s prižmúrenými očami na jedného nemenovaného lekára, ale sestričky na šestonedelí úžasne, ja som rodila cisárskym, novorodenecké veľké uff, ale sú tam aj dobre sestričky, ktoré pomôžu.

winni
14. okt 2016

@seahorse27 ja som vo Zvolene mala na vizite len môjho ošetrujúceho lekára a primára, ostatok lekárov stali na chodbe. Takže pohoda, kontroloval mi ranu len môj lekár ešte pred vizitou, na vizite sa ma spýtali ako sa mám atď.

nivea777
14. okt 2016

Bystrica.. maju lepsie vybavenie a ked je problem s babatkom tak ho nemusia aspon prevazat.. zo zvolena musia

ukulela
14. okt 2016

@nivea777 akurat ze vela skusenych lekarov z BB odislo (napr do ZV) a vela zien z BB ide rodit do ZV za nimi ... kamoske teraz pri OCAKAVANOM komplikovanejskom porode v BB skoro dovrzali babo. skoncilo tak, ze ho museli po porode podchladit, dlho v inkubatore, ... hlavne, ze ju viedli ako rizikovu .
ono ano, vsade samoze stat komlikacia, ale v BB je vela mladych bez skusenosti. ano, je tam novorodenecka JISka, ale to by tam z toho dovodu potom mali chodit zeny z celehoBB kraja.

nivea777
14. okt 2016

@ukulela a keby sa nahodou kamoske hento stane v ZV a musia babo prevazat do BB,tak kazda sekundu je dobra.. ja som radsej za bezpecnejsiu variantu a porodnika si mozes zaplatit a pride ti do BB

ukulela
14. okt 2016

@nivea777 ale podla toho, co sa dialo, tak by uplne stacilo, aby si lekar precital papiere a nepodal jej kontraindikovany liek :(

mikaelita
19. okt 2016

Ja som rodila v BB v júli. Tiež som počula chvály aj sťažnosti. Nakoľko je BB vybavená najlepšie zo všetkých nemocníc v okolí, tak som ani nerozmýšlala nad inou voľbou. Ja nemôžem povedať nič zlé. Pôrod bol vďaka doktorke a asistentke fajn. Na šestonedelí som sa nestretla s ničím negatívnym, ako sa správate Vy, tak sa budú k Vám. My sme debatovali so sestričkami, dokonca nám aj jedna dala číslo, ak by sme niečo poptrebovali, volá sa p. Panicová, skvelá osoba. Izby sú katastrofa... ale to je klasika už roky. Išla som na nadštandard, skvelé, stojí to zato. Nedá sa vybrať porodnica na základe pôrodu, ten je pri každej iný. Vyberte si pôrodnicu kvôli vybaveniu. Priložia dieťa hneď po pôrode na brucho a keď umyjú, tak prisajú na prsník, samozrejme ak to zdravotný stav dovoľuje.

sasanka33
20. okt 2016

@nivea777 blbosť, pokiaľ rodíš v BB v nemocnici, tak musíš mať pôrodníka odtiaľ, pôrodník, ktorý nie je zamestnancom nemocnice, nemôže rodiť a nemá ani prístup na pôrodnú sálu

nivea777
20. okt 2016

@sasanka33 svagrina tam rodila a mala zaplateneho svojho gynekologa ;) mozno sa to zmenilo za tie 4 roky

sasanka33
25. okt 2016

@nivea777 mohla mať zaplateného, ale len gynekológa, ktorý robí v nemocnici. Manžel tam robí, tak viem, lebo sme to riešili, keď som mala ja rodiť. Chcela som Vidieckeho, ale vtedy tam už ani neskúsil, nerobil ani na dohodu a manžel vravel, že to nie je možné.

kvietok1984
25. okt 2016

@evka26714 debili,aj ja som si tam vytrpela svoje,tiež prirodzene a prirodzene a pchali do mňa samé vyvolávačky a nakoniec aj tak bol cisársky,kvôli týmto stresom som mala problémy s kojením,takže im veľmi pekne ďakujem,a ešte mi bolo povedané, keďže som zdravotník,že my zdravotníci musíme trpieť, a za čo?za to že pomáham druhým,sila toto

sasanka33
25. okt 2016

@sasanka33 prepisuje mi mobil 🙂 Vodeckeho a nesluzil

zveva
1. dec 2016

Zvolen by bol fajn, keby tam bol iny primar, resp.keby tam molitoris nebol vobec. Je to arogantny, neprijemny tlk, dolezity ako h...o na papeku. Mam vyssie vzdelanie ako on, no bavil sa so mnou ako s handrou. Mala som stastie akurat v tom, ze sa im menili sluzby a on konecne vypadol. Inak neviem ako by sme dopadli. Prenasala som a tak ma v utorok prijali, vecer o 22hod.zacali kontrakcie.Nasiel ma v noci na chodbe rozdychavat a len mi povedal, ze ma rano!!! vysetri.Dobre.nespala som celu noc...kontrakcie silne a kazde 3 minuty. Takto presla streda a dalsia noc a stale som bola v bolestiach. Vo stvrtok okolo obeda unavena, ubolena, vycerpana som ho uz prosila, nech uz so mnou nieco robi, ze uz sa to neda vydrzat.Povedal mi: ,, keby ste teraz prisli na prijem, poslem vas domov.,, A to som napisala uuuuplne doslova. V noci na piatok, ked som uz stracala vddomie mi zacal nasilj pustat plodovu vodu a ked som uz z posledneho kricala a prosila o epiduralku, povedal, ze on sa mna moze vykaslat a moze ist prec. Potom sa ma uz zastavali sestry, tak im povedal, ze mi nic nepichne...lebo potom poviem, ze nevladzem tlacit. Ved ja som uz ondlievala, cela som sa triasla...A mala som vytlacit po 60 hodinach takychto kontrakcii dieta s mierami 54cm, 4500g. Apropo...asi neveril, ze bude dieta velke a siel mi on urobit sono...vyslo mu, ze dieta bude mat okolo 3000g. Fakt super odbornik.Potom prisiel mudr.Simo. ked ma videl, hned ma bral na sekciu.Potom mi znama sestra vravela, ze sa tam kvoli mne pohadali, lebo on mi sekciu robit nechcel. A to bol koniec mojho trapenia...konecne ma nic nebolelo. Pri porode bol aj muz...jedine vedel zakrutit hlavou nad primarom a ze ci mi to nepripadalo tak, ze chcel peniaze.Nuz, pripadalo a ako som neskor zistila...nie len mne!!! Stretla som na detskych ihriskach vela mamiciek, ktore mali tu cest....nikto vsak o nom nepovedal pekne slovo.

jana954
1. dec 2016

@zveva joj tak ja naňho nedám dopustiť. Ja som rodila v 2015 a keby nebolo primára tak neviem ako to dopadne. Prišla som v nedeľu večer okolo 22-hod s tým že kontrakcie každých min. Na príjme dr povedala že som otvorená na 2 cm, urobila sono, dieťa odhadovala cez 4500g a dlhé. Poslala ma na izbu a ja do rana v príšerných bolestiach som nič nespala. Ráno vizita a primár sa pýta ako, povedala som mu a on vravi aby s išla na sálu že ma vyšetrí...otvorená na 8cm a rýchlo preniesť veci volať manžela,pôrod bude viesť pani dr...meno doteraz neviem a ani nechcem vedieť...prepichla vodu a poslala do tej čakacej izby to bolo cca 8:30 kedy ma videla a potom len asistentky... no bolo to strašne niečo o 12:30 prišiel primár, dali ma do kresla,napichali... tlačili sme,otáčal malu vomne, nič nepomáhalo, odišiel k doktorke, po polhodine prišiel znova, zas sa všetko opakovalo a malá nie a nie von.. potom vravi že to musí byť sekcia lebo už je to nebezpečné pre dieťa. Konečne... uráčila sa prísť doktorka a zahlásila že pôrod prirodzene musí byť. tlačili na brucho a nič.... o 13:30 začali rýchlo zháňať ľudí na sálu a rychlo robiť sekciu. O 13:55 malá konečne na svete. Nehovoriac o tom že ja napichaná... kontrakcie a ja som podpisovala papiere že som si vedomá toho a toho. Proste zážitok na celý život... takže ja veľká vďaka primárovi ale zvolen ... nikdy viac. Moja skúsenosť a to nehovorím o prístupe novorodeneckého odd.

zveva
1. dec 2016

Asi mal dobry den.Neviem.Ale fakt aj ostatne mamicky, ktore tu poznam ho uz nechcu nikdy vidiet.To su teda tiez pribehy...hororove. Ja som ho potom este raz zazila, ked mi predpisoval antibiotika....no ako inak...arogantny ako vzdy.

jana954
2. dec 2016

@zveva ako ja som naňho počula tiež kadečo.... ale ja nemôžem krivé slovo... aj keď chodil na vizitu tak v pohode... asi ozaj mal dobrý deň😉

mattia_my
14. dec 2016

@ukulela presne toto iste sa stalo v BB i nam!

ukulela
14. dec 2016

@mattia_my ja som doslova pre strach z pripadov v BB, ktore poznam, rodila pred dvoma rokmi v okresnej porodnici - ako podmienky ako z CSSR, hajzliky otrasne, hlinikovy pribor, nadstandard ziadny ... ale aspon pristup (takmer) vsetkeho personalu bol prijemny. okrem toho som nemala ziadnu komplikaciu v tehotenstve - do BB by som isla iba v pripade, ze by mi to hyndoska odporucala. a urcite by som zazmluvnovala lekara. osrat tie prachy, radsej mat istotu ze pride niekto vybrany, ako nejaky masiar, alebo novacik ...
... a dufam, ze ste s babom OK.

mattia_my
15. dec 2016

@ukulela Nastastie je drobec zatial ok, bez nasledkov, uz nie sme takmer nikde sledovani.
Ja som chodila do BB do rizik.AMB kvoli 2-ciev.pupocniku, co vsetci povazovali za drobnu anomaliu, no Dr.Skerlik k tomu pristupoval zodpovedne. Kedze mi v podstate nic nebolo, tak som necakala komplikacie. No pocas porodu po oxytocine padali malemu ozvy-mala som kvoli tomu pupocniku dostat mensiu davku oxyt.-neviem kolko mi ho realne napichli, ked padli ozvy volala mlada Dr.starsieho kolegu, kt.evidentne nic nepovedali, vypli oxyt.a kedze som mala nepravidelne kontrakcie, porodit sa spontanne nepodarilo-i napriek snazeniu, takze akutna sekcia v uplnej anesteze. Potom som sa dozvedela, ze maly sa nenadychol a brali ho na JIRS-72hod.riadena hypotermia=podchladenie, vrodeny zapal pluc, tyzden v umelom spanku, v 17.dni MR mozgu...Nezelam to zazit ziadnej matke! Po porode za mnou prisiel porodnik a povedal mi, ze o 2-ciev.pupocniku nevedel... Na JIRS a JIS hasili co porodny tim pokaslal. Toto sa stalo maj/jun 2016.
Vo ZV tiez tlacia spontanne porody az do poslednej chvile, asi by to tam nedopadlo inak... Pre dalsie tehu uz zazmluvnim lekara a rozmyslam i nad porodnicou-kam ist.
Dufam, ze babo tvojej znamej je ok.

alicenka92
8. apr 2017

Dlho som sa rozhodovala, kde nakoniec budem rodit. Bola som prvorodicka, a samozrejme, vsetky stranky a recenzie na porodnice som mala prestudovane. Musim povedat, ze som bola zhrozena, ked som citala 80% recenzii na BB negativnych, vzhladom na to, ze som bystricanka a rodit tu bolo pre mna najlepsie a najpohodlnejsie. Nakoniec som sa rozhodla pre bystricu, aj ked mi vela ludi odporucalo zvolen. Ale vyhral zdravy rozum - v pripade komplikacii by ma sem aj tak viezli a kazda sekunda je dolezita. S odstupom casu a po porode si hovorim, ze som sa lepsie ani nemohla rozhodnut. Rodit som zacala 10 dni pred prvym terminom, chytilo ma to pred polnocou a maly bol na svete 3,35hod rano. Natrafila som na mladu doktorku a dve uzasne sestricky, ktore boli neskutocne ochotne a venovali sa mi pocas celeho procesu. Aj sme sa zasmiali 🙂 dokonca ma jedna zo sestriciek prisla pozriet na sestonedelie a zaujimala sa ako sa mame. Sestricky na sestonedeli velmi fajn, nemam nic, co by sa mi nepacilo. Da sa to tam zvladnut 🙂 za mna jednoznacne BB aj druhykrat.

eviko
7. nov 2017

Video o porodnici v BB

legna30
23. sep 2020

Máte niekto aktuálne info, kde je lepšie rodiť v ktorej pôrodnici? Zvolen alebo BB?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre