Pôrodník pri diagnóze tetánia

babulkovo
10. júl 2014

Ahojte baby, viete mi poradiť nejakého pôrodníka z BA, ktorý má skúsenosť s pôrodom pri pacientkách s tetániou? Veľmi pekne ďakujem.

evickav
9. sep 2014

@babulkovo ahoj, kam chodis na poradne? Ja mozem odporucit Kramare a rizikovu poradnu doc. Plank,,, mna k nemu poslal do poradne pred porodom moj gyn.
Pravdepodobne by si mala rodit sekciou a to by ta v tom pripade aj mohol odrodit

babulkovo
autor
10. sep 2014

@evickav este nemam pôrodnícku poradnu, moja gynda je presvedcena, ze to nie je take strasne, ze to zvladnem aj normalne.... o Plankovi som počula vela dobreho 🙂

evickav
10. sep 2014

@babulkovo to mas len tetaniu? Alebo ju mas spojenu s niecim? Ja mam k nej plus migreny s aurou. Koli tomu uz druhy krat budem rodit sekciou.

babulkovo
autor
10. sep 2014

@evickav mam este sínusovu tachykardiu a po novom aj tehu cukrovku :(

evickav
10. sep 2014

@babulkovo tak to sa priprav na ten cisarak, teda nechcem ta plasit, ale radsej byt pripravena na to,,, podla mna budu zvazovat spinal,,, urcite by som potom chodila na rizikovu poradnu

babulkovo
autor
10. sep 2014

@evickav ja som na to pripravena 🙂 len keby sa niekto už normalne vyjadril že čo a ako

evickav
10. sep 2014

@babulkovo tak nenechaj nic na nahodu a pred porodom asi od 34-36 tt zacni chodit na tie kramare na rizikovu, ak budes chcet tam rodit,,, ci uz mas vybrate, ze kde by si chcela?

babulkovo
autor
10. sep 2014

@evickav chcela som v prvom rade tie kramare, príp. ak by sa nedalo tak antolsku

ivuska6
10. sep 2014

ale ved porodis normalne ako kazda jedna tetania nieje ziaden strasiak ani ziadna strasna choroba pokial si ju sama nerobis strasnou .

babulkovo
autor
10. sep 2014

@evickav a na tu rizikovku ma nemusi vypisat moja gynda? to sa sama môžem prehlasit za rizikovu a proste tam ist?

babulkovo
autor
10. sep 2014

@ivuska6 keby si mala take stavy bolesti ako ja (v kludnom stave) nieto ešte pri zvýšenom strese, možno by si mala na to iný pohľad

ivuska6
10. sep 2014

ja mam tetaniu uz 14 rokov aj strasne migreny boli k tomu a za tych 14 rokov som uz povedane ze fit lebo ja som chcela, tetania nieje taka ako niektory snej robia a pripustaju si ju da sa snou bojovat a vyhrat nad nou a ja som to dokazala a sama clovek musi len chcet .

babulkovo
autor
10. sep 2014

@ivuska6 ja som migreny nemala, ale bolesti po celom tele, ako keby ma niekto paralizoval elektrinou, stavy, ked mi spôsobuje bolest aj to, že mam na sebe oblečené čo i len tričko. nehovoriac o tom, že ked som sa večer zarkyla paplonom, tak som už len revala od bolesti. naštastie posledny rok sa mi to podarilo dostať pod kontrolu, ale teraz ked som bola v 6. mesiaci sa mi to znova prejavilo. z ničoho nič

evickav
10. sep 2014

@babulkovo ja som si vybrala kramare 1x ako porodnicu a k mojmu dr. som chodila ako rizikova od zaciatku tehu, takze som vlastne len presla na inu rizikovu poradnu,,, ale teraz mi moj dr. pre istotu napisal aj odporucanie, lebo sestricka pri tel. objednavani hovorila, ze maju toho vela a ze si to musim obhajit,,, ale problem nebol, ked som tam bola potom

A ano tetania je neprijemna treba sa s nou naucit zit, kazdy stres, ci radost, smutok mozu vyvolat zachvat,,, zial pocas tehu sa vie zhorsit a aj tie migreny s aurou,,, v prvom tehu som mala 6 zachvatov pocas dvoch tyzdnov, potom dlho nic a potom tyzden pred porodom a aj pocas sekcie - prestala som vidiet a samozrejme aj rozpravat, kedze mne to postihuje prave tieto mozgove centra,,, no bol to zazitok pre personal, ale urcite nie prijemny,,, no zvladli to na jednicku,,,
Toto tehu mam tie zachvaty snad kazdych 14 dni a teda poriadne a opakujuce sa po 2-3 dnoch,,,
Takze mozes sa s tym sice naucit zit, ale nikdy nevies, ako bude tvoje telo fungovat pocas tehu, pretoze je to zataz,,,
Ja som mala prvy zachvat v 14 rokoch,,, mam 40 rokov,,, mam obdobia kludu aj niekolko rocne a z toho ju mam kazdu chvilu,,,
Nikdy nevies, kedy ta prekvapi a ver, ze nikdy nad nou nezvitazis

@ivuska6

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre