Porovnanie pôrodníc v Ružomberku a v Liptov. Mikuláši

nika28
4. sep 2009

Mile mamičky. Prave som sa vratila z porodnice v LM. Tu som porodila svoje 2. babo. Pre tie, ktore sa rozhoduju, kam ist rodit na Liptove, ponukam porovnanie porodnice v Ruzomberku a v Mikulasi. Obe deti prisli na svet cisarskym rezom. Je to pre mamicky, ktorym zalezi na dojceni a CHCU svoje deti kojit.

RUŽOMBEROK
obdobie: október 2007
titul BFH: nie
ukončenie pôrodu: sekcia
prvé priloženie: po 12 hodinách ☹
ďalšie dojčenie: o 24 hodín
pobyt na poopračnej izbe: 48 hodín
rooming - in: NIE ☹ počas celých 8 dní hospitalizácie na pôrodnici, som nemala pri sebe dieťa
prepustenie z pôrodnice: na 8. deň po pôrode
dokrmovanie: áno
spôsob dokrmovania: dojčenská fľaša
tekutina na dokrmovanie: roztok glukózy, umelé mlieko
dokrmovanie pred prvým priložením/tekutina: áno/umelé mlieko
pomoc s dojčením: nie
prechod kolostra na zrelé mlieko: 5. deň po pôrode
problémy s prsníkmi: áno – ragády bradaviek
ubytovanie: 3 mamičky v jednej izbe, všetky po sekcii, bez detí. Spoločné sprchy a WC na chodbe.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
obdobie: August 2009
titul BFH: áno
ukončenie pôrodu: sekcia
prvé priloženie: po 4 hodinách 🙂
ďalšie dojčenie: o 4 hodiny
pobyt na poopračnej izbe : 24 hodín 🙂
rooming - in: ÁNO - podľa priania matky
prepustenie z pôrodnice: na 4. deň po pôrode 🙂
dokrmovanie: áno
spôsob dokrmovania: Podľa priania matky – aj alternatívne
tekutina na dokrmovanie: Roztok glukózy, umelé mlieko, materské mlieko
dokrmovanie pred prvým priložením/tekutina: áno/roztok glukózy
pomoc s dojčením: Áno – praktická pomoc, ústne informácie
prechod kolostra na prechodné mlieko: 2. deň po pôrode 🙂
problémy s prsníkmi: Áno – bolestivé bradavky
ubytovanie: Samostatná izba s televízorom, vlastnou kúpeľňou a WC. S doplatkom.

natalschen
4. sep 2009

nika..... je to individualne, a zvlast si rodila za komplikovanych podmienok 😉 , pri prirodzenom porode je to inak, ja som z RK, rodila som 1. dieta v RK - bolo to super, prelozili ma rooming-in po 12 hodinach od porodu, dr. su tam uzasni aj vacsina sestier, vacsinou sa stazuju na novorodenecke sestry, ale ja mam na 95% dobru skusenost, chcela som tam rodit aj druhe, ale rodila som predcasne, takze som letela zachrankou do MT ☹ ale preporodna starostlivost na 1*

do Rk chodi rodit vela bab z LM aj z DK, osobne par poznam a kazda jedna si velmi chvali RK

sue
5. sep 2009

Ja som mala dieťatko v RK po 4.hodinách od pôrodu, nastálo pri sebe...

sestra1
18. máj 2010

Mamičky, dieťatko môžete mať pri sebe nonstop do 30 min. po pôrode, ak to dovoľuje jeho stav, väčšina matiek však uprednostňuje oddych, až potom starostlivosť, záleži od želania, priloženie na prsník do 30 min., dokrmovanie fľašou neexistuje, napriek tomu, že nie sme BFH, žiaľ napriek neprajníkom....čo sa týka pomoci pri kojení, s radosťou pomôže každému

lila794
19. máj 2010

Ja som z LM, obe deti som rodila tu, prve cisarskym, druhe normalne, bola som vsak nadmieru spokojna!!!!!!

Mam kamosku z RK, ktora rodila obe deti tam a tiez bola veeeeelmi spokojna.

cathy23
5. mar 2015

Ja som rodila v Ruzomberku, a bola som spokojna, dietatko mi bolo prilozene hned po porode, ked ho skontrolovali. Potom mi ho doniesli na poziadanie alebo vzdy, ked bolo treba krmit, kym som si neoodychla po prebdetej noci....po cca 16 hodinach uz ale bolo nonstop pri mne na izbe 🙂

mizu89
10. apr 2020

Ahojte.Nerodila niektorá z vás teraz v Lm alebo RK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre